Bouncer
Argo1. vydánílistopad 2019
4.6
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Série, jejíž klasická část přišla na svět v sedmi albech mezi lety 2001 a 2009, dělá komiksovému westernu podobnou službu, jako v beletrii Malý velký muž či další podobná díla: zachovává žánrová pravidla, ale přitom jej povyšuje "přidanou" uměleckou hodnotou. Jodorowského scénář nás zavádí do doby po konci občanské války, kdy někteří vojáci Jihu sice pateticky vyhlašují pokračování v boji za ideály Konfederace, ale my otřeseně sledujeme, jak se propadají jen k nízkým osobním cílům a k násilí (zobrazovanému na poměry westernového komiksu velmi drsně).

Obsahuje sedm původně samostatných alb (Bouncer 1: Un Diamant pour l'Au-delà, Bouncer 2: La Pitié des Bourreaux, Bouncer 3: La Justice des Serpents, Bouncer 4: La Vengeance du manchot, Bouncer 5: La Proie des Louves, Bouncer 6: La Veuve noire, Bouncer 7: Cœur double) v jedné knize.

Scénář
Alejandro Jodorowsky
Art
François Boucq
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Anežka Dudková, Richard Klíčník, Erik Lukavský, Pavel Mařata
Žánry
akční, western
ISBN/ISSN
978-80-257-3018-8
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
200 x 268 mm
Hmotnost
1692 g
Tisk
barevný
Stran
416
Původní cena
998 Kč
Originál
Bouncer (Les Humanoïdes Associés, 2015)
adevr28.10.2023 16:01Bouncer
Tenhle westernový komiksový špalek, jsem si fakt užil...
„Vítejte v Barro City! Tady najdete kdejakou spodinu, nejhorší odpad lidstva v okruhu padesáti mil. Tady se v barech sází a za ženský se platí zlatým prachem. Co tejden pěkná úroda rvaček, raněnejch a mrtvejch…“ a právě tady v saloonu Infierno se o pořádek a právo stará jednoruký muž jménem Bouncer. Scénárista Alejandro Jodorowsky pojal svou drsnou a nemilosrdnou podobu divokého Západu ve velkém stylu. Žádné hraní se slovíčky nebo romantickými scénami. Jen krev a slzy, pomsta a násilí, zabij nebo budeš zabit, spravedlnost je jen pro ty, co si ji umějí zajistit, jinak po ní neštěkne ani pes. Extrém střídá extrém, jednotlivé sekvence jdou až na hranu absurdity, přesto působí nesmírně skutečně a reálně. Samo peklo otevírá v Barro City svou náruč a kreslíř François Boucq do ní přispívá svým dílem. Jakoby dodal dvourozměrnému světu hloubku a ostrost. Jeho kresby nejsou v pravém smyslu slova líbivé a krásné, ale kypí životem, napětím a pohybem. Temný les je stejně okouzlujícím místem jako sluncem spálená prérie či pustý skalní masiv. A přestože Boucqovi rozlehlé scenérie jsou úchvatné, prim tady hrají lidé, zabijáci a vrazi, vojáci a kati, zrůdy, pistolníci a děvky, ale také děti, učitelky, čestní muži a bohabojní farmáři. Ti všichni se účastní tohoto dech beroucího westernového karnevalu.
Westerny nejsou příliš můj panák kvalitní whisky, ale v tomto případě jsem udělal výjimku, jednak, že za scénářem stojí Jodorowsky a za druhé, že kniha je pořádný špalek, který evokuje pořádně dlouhý a zcela jistě intenzivní zážitek. A musím se přiznat, že se opravdu jednalo o táhlý zážitek ze samotného čtení, jelikož jsem knihu přelouskával až nezvykle dlouho. Samotný scénář je dobrý a nemá příliš hluchých míst. Pořád se něco děje, všude kolem lítají kulky, válejí se mrtvoly a whisky teče proudem. Bouncer je vlastně sympaťák, který pro kolt neváhá sáhnout během mžiku a tudíž dostáváme tuny přestřelek či pěstních soubojů ve kterých, vybaven pouze jednou rukou exceluje. To vše je zabaleno do kresby o kterou se postaral François Boucq a tady jsem již pociťoval mírný problém, jelikož nejsem přílišným obdivovatelem jeho práce. Také mi přišlo, že samotný scénář, možná až příliš často sází na náhodu, všichni jsou vlastně příbuzní a vlastně celé mi to tak trochu přišlo jako rodinná sešlost po letech, odehrávající se na jednom place. Bouncer je však rozhodně kvalitním počinem u kterého milovníci westernů budou vrnět blahem. Já jsem se přesvědčil, že tenhle žánr z mého pohledu nebude úplně tím pravým, ale i přes pár drobností jsem se při čtení bavil. Ale jiné westernové příběhy již přenechám ostřílenějším fanouškům. Ale i tak díky Bouncere, byl to docela fajn výlet do krajiny hazardu, vnadných žen a frajerů, kteří nosí kolty proklatě nízko.
trudoš24.12.2021 10:06Bouncer
Alejandro Jodorowsky je, mírně řečeno, specifický autor a ne všechno od něj mi úplně sedne. Jeho verze Divokého Západu tak nezklamala stran syrovosti, současně mě ale mile překvapilo, jak se autor ještě dokázal držet při zemi. Z doslovu jsem pak vyrozuměl, že je to převážně zásluha Françoise Boucqa, který ho zlehka v lecčems umírňoval. Zároveň se ubralo na mystice, takže jednoduchá střílečka není kombinována s duševními vzestupy a pády aktérů. Přesto zůstává Jodorowsky v dialozích záměrně teatrální, jako by cíleně psal divadelní frašku a ne realistické drama. Naštěstí zůstalo jeho westernové dobrodružství zaplněno tolika atypickými postavami, že se člověk prostě jen baví tou plejádou šílenců – bratři, hádající se o diamant nezměrné ceny, padouch se sekerou v hlavě, smečka vraždících dětí, katovská mistryně se sadomaso choutkami, v poezii si libující zabiják, vzájemně se nenávidějící siamská dvojčata… jestli se o Bouncerovi dá něco říct, tak je to jistota, že nudit se rozhodně nebudete.
Ujujuuuuj tak toto bol nárez. Masívny rozsah, nespočetné množstvo zvratov, drsný svet plný chlastu, ožratých chlapov, vychcaných kuriev, všadeprítomnej smrti a do toho tri nadväzujúce príbehy. Veľmi podarené. Akurát mi vadilo že Boucqove ženy veľa krásy nepobrali, a taktiež ma rozčuľovali nezmyselné skoky v časových intervaloch. Na výsledný dojem to ale veľký vplyv nemalo.
první příběh je klasika všech klasik - o pomstě. Jako jo, tohle bych ještě bral i když to má své mouchy. Druhý a třetí příběh už je bolestivé čtení... fakt nevím kdy naposled jsem v půlce čtení věděl že to půjde prodat a ve 3/4 už jsem se přemáhal ke čtení a dokonce došlo i na hlasité "ježiš to je pičovina". --------------------- Jo vlastně vím - Ekho a Krásná temnota

Ono myšlenka celkového příběhu knížky je ok, ale to jakým způsobem je to podávané... je tu prostě hromada nesmyslných věcí, zvratů, inteligence veškerých postav končí na hranici vylétého leča. Překvapivá odhalení ve stylu venezuelské telenovely, nejsou překvapivé ale debilita o které víte už mnoho stran dopředu.

Kdyby Jodorovsky došel s tím že má námět na příběh a dal ho napsat někomu kdo umí westerny a šel si zase hrát do světa Incalu, tak by vylo všechno v pořádku. Ale toto jako fakt ne.

Ale abych nebyl jen negativni, tak první příběh je snesitelný a z postav mi nejzajímavější přijdou asi číňani, hlavně paní co chce 10 vnoučat.
tom17328.3.2021 22:38Bouncer
Velkolepé dílo, které stavím stejně vysoko jako Kastu metabaronů. Jodo se tu drží poměrně při zemi a vypráví tři nádherně nakreslené povídky z doby konce občanské války, jejichž hlavním motivem jsou opět rodinné tragédie. V tomhle podání je divoký západ opravdu drsný a nikdo tu nejde pro nějakou tu vraždu či znásilnění daleko. Násilí tady ale vždy slouží příběhu, postavy jsou mistrovsky napsané a na stránkách doslova dýchají. Největši komiksový zážitek za poslední dobu a čirá esence westernu!
Bouncera som odložil, až keď som si po jeho 400 stranách smutne uvedomil, že je koniec a stále nemám dosť a netuším kedy ma najbližšie čosi nadchne až do tejto miery.

Western ma takto bavil naposledy v Red Dead Redemption II.
Nezaslúži si podľa mňa nič iného než 5✭, pre milovníkov westernu 6. Možno využiť čoby návod ako písať napínavý scenár.

Na umocnenie zážitku otestované a vrelo doporučené počúvanie: The Big Gundown (Morriconeho originál nasledovaný remakeom Johna Zorna).
Norri18.11.2020 23:04Bouncer
Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem westernů. Z mayovek jsem už vyrostl a ke klasickým westernům jsem si nenašel cestu. To se nedávno změnilo a zásluhu na tom mají čeští komiksoví vydavatelé. Westernů v poslední době vyšlo hodně a žádný z nich mě nezklamal. Platí to i pro tento komiks od dvou legendárních autorů - Jodorowského a Boucqa. Jodo si tentokrát odpustil veškerou mystiku a nebýt v doslovu rozboru celého Bouncera, tak bych v tom nenašel nic, co je pro něj typické. Vypráví zde několik drsných příběhů jednorukého vyhazovače z příšerně prohnilého města Barro City. Při čtení jsem měl pocit určité schématičnosti, zkratkovitosti a občas vysloveného přehrávání jako třeba v již zmíněných mayovkách, kdy cudné ženy pod tíhou emocí vykřikují příšerné banality - "Bože, jak moc tě miluji!" Když jsem se potom v doslovu dočetl, že se Jodo snažil vytvořit Shakespearovský western, tak to začalo dávat smysl. Musím říct, že ač to místy bilo do očí, tak ta občasná zkratkovitost a přehrávání atmosféře nijak neuškodilo. Všechny příběhy jsou už od začátku dobře rozehrané a hodně dobře odvyprávěné. Bouncer baví od první stránky až do posledního mrtvého parchanta.
Hodně mě překvapila Boucqova kresba. Na první pohled to totiž vypadá, jako byste listovali starým westernovým komiksem. Vypadá to velmi oldschoolově, přestože to vzniklo až v tomto tisíciletí. Boucq zde na čtenáře dobře přenáší dojem rozlehlých kaňonů a vyprahlých skal a skvěle zobrazuje dynamiku ženoucích se koní a divokých přestřelek. Zajímavá je i jeho práce se stíny. K tomuhle komiksu se bude dobře vracet.
lukascus10.10.2020 11:43Bouncer
Ano, ano, ano. Konečně poctivý western, s prvky americké gotiky. Tvrdí chlapi (ale i ženský), indiáni, běloši, jatka a to vše v důmyslném příběhu, který má hlavu a patu a nestaví pouze na žánru samotném. Bouncer naštěstí není superhrdina svou dokonalostí, jak by taky mohl, když mu chybí jedna ruka, ale svým úsudkem, pohotovostí, střízlivostí (není myšleno v kontextu s alkoholem) a vyrovnaností. Jasně, sem tam mu poplete hlavu nějaká ženská, a svede ho malinko na scestí, ale vždy dokáže najít cestu zpět.... Velmi vřele doporučuji.
spagr30.7.2020 00:32Bouncer
Kasta metabaronu, Posledni Incal, Technoknezi, Oci kocky - boze, to bylo utrpeni! Jak ja Jodorovskiho nemam rad. Nulovej dej, bez zapletky, rozplizle na 400 stranek.
Sakra- kdo psal Bouncera? To je proste pravej opak vsech jeho predchozich knizek! Charaktery vypiplane do posledniho pismenka, atmosfera vam neumozni prestat cist, zvraty vloudi slivo "kuuu*va" do pusy. A to vse na standardnim oldschool divokem zapade.
Pet z peti.
louza24.6.2020 17:41Bouncer
Vcelku dost ligová kniha. Nečekejte žádnou reálnou kovbojku. Jodo je tu nicméně úchylný v mezích a jeho celkem tři vykonstruované příběhy jsou zajímavé, mají skvělou dramaturgii i tempo, pěkné nečekané zvraty a jsou podpořené dalšími mikro příběhy postranních charakterů. Kresba evropská a fešně vypadající. Hrdinové sympaticky antihrdinští a padouši v pravdě ďábelští. Head-Axe a jeho rodina opravdu uhrane i čtenáře co mají načteno. Nebyl by žádný dív, kdyby si tohle vybral Tarantino jako podklad k dalšímu filmu. Skvělé.
MEGA10.6.2020 01:24Bouncer
Mám z komiksu naprosto skvělý zážitek. Už od prvních stránek jsem byl pohlcen špinavým a nemilosrdným prostředím a byl jsem šokován, co za hrůzy některé postavy v knize prožívají. Každý charakter má něco do sebe a společně s morálně zkorumpovaným světem tvoří originální a autentický western. Příběhy jsou do posledního detailu propracované a jsou napínavé až do konce. Jenom poslední cyklus mě přišel místy předvídatelný. Kresba je naprosto dokonalá a ke komiksu se skvěle hodí. Za zmínku stojí zejména úžasné vyobrazení pustých plání divokého západu. Kniha je celkem špalek, ale čte se bez problému. Naprosto úžasná věc.
Nebýt jména autora na obálce, tak bych ani nehádal, že je to od Joda. Čímž mě potěšil, protože konečně přišel s komiksem, který mi nepřipadal jako kopie předešlých, co u nás vyšly. Je to hutný western plný náležitě zbídačených, zmrzačených postav, s nimiž se osud nijak nemazlí, stejně jako ostruhy zaryté ve slabinách pádícího koně. Je velmi příjemné, že všech sedm alb je pohromadě v jedné knize. Je to zážitek. Hned první příběh o hledání prokletého diamantu mi zdařile evokuje dobrodružství Skrblíka na Klondiku, ale zbytek je celý Shakespeare (aspoň podle doslovu). Anebo ne. Je to prostě svoje. Přečtěte si to.
Chvíli jsem váhal, jestli to není od mistra trochu spotřebnější zboží, než jsme zvyklí. Nabízela se totiž i paralela s nedávno čteným Hrobařem, který je sice fajn, ale jmenované přízvisko o něm docela platí. Netrvalo však dlouho a Jodo mě zase uchvátil svým vypravěčstvím a fantazií. Skvělý western, a to se dovolím považovat za člověka, který má v tomhle žánru docela nakoukáno, takže s drsnějším a špinavějším stylem jsem obeznámen a především s tucty variant fatálních příběhů ze širých plání též. Přesto Bouncer zaujal, a to více než dost. Mně se ten Jodo snad nikdy nezají...
mcleek11.3.2020 18:52Bouncer
Rozhodně mně nejbližší Jodorowsky. A pěknej špalek. Začátek je geniální a pak kvalita trochu klesne, ale opravdu jen o fous. 90%
Drsné, čtivé. Stylově trochu jak Hrobař. Hodně zvratů, které vždy nedopadly dobře. Trochu jinej western, než známe z tv, kde slušní kovbojové běhají v nažehlených, bílých košilích :-)
Drsná westernová jízda pod taktovkou Joda... byť mám raději jeho mystičtější polohu (která nicméně nechybí ani zde), za mě jeden z nejlepších komiksových westernu co znám... Papírový Sergio Leone 👍 85%
Wow, ostřejší a drsnější než šmirglpapír. Nečekal bych, že něco takového napíše Jodorowsky. Povedený western s permanentní tématikou pomsty, který se dobře četl, jen člověku po nějaké době dojde, že osoby (nikoli Bouncer samotný) jsou takové jednoznačně černobílé. Respektive skoro všichni černé jak dehet. Nehostinné místo ten Divoký západ.

Celkový dojem: 80%
Tak tato kniha je naprostá paráda. Skvělá kresba, perfektní westernové příběhy a postavičky, žádné očekávátelné happyendy.
Až se divím, že to nevyšlo v MDEK, tam by se to krásně hodilo.

Za mě nejlepší Jodorowsky co u nás vyšel, ačkoliv jen o fous.
Brutální velejízda. Super lidský příběh. Naprosto obdivuji tu ladnost přechodů mezi naprosto ryze lidskými prvky a osudy, které se střídají s naprostými archetypy lidství (dobro/zlo, příroda/civilizace, peníze/jiné bohatství, skvělá matka kurva/zbožní pokrytci, indiáni/yankeeové, a mnoho dalších). Jodorowsky je znám svým pojetím duality a vždy dává věci do protikladu, tady tomu nevyjímaje. Do toho dostáváme opravdu lidský příběh, který se fakt mohl stát a dokonce mu povolíte tu popuštěnou uzdu jeho fantazii u určitých fantaskních prvků. Bouncer opravdu jede a co příběh to unikát a přitom jsou propojené. Boucq skvěle zachytil dobu a málokterý komiks se snaží nebýt stylizovaný. I mnou opěvovaný Sykes je svým způsobem stylizovaný a je to klasický úpadkový western svým způsobem. Hrobař je také stylizovaný. Western od Rosinského svým způsobem také. Sykes je někde mezi ale zbylé dva jsou jak filmy ty tam. Bouncer je někde jinde a nedovedu si to představit jako film, což je dobře. Tohle hraje samo za sebe a každý prvek hraje roli - viz ta pasáž ve třetím cyklu, kdy jede Bouncer za Evelyn kaňonem. Labůžo. Příběhy s Bouncerem prožíváte a věříte mu to. Luxusní komiks a luxusní dílo. Za mě plný počet.

Velké mínus: třetí cyklus nemá popisky narozdíl od předchozích dvou. Je mi jedno jaké je vysvětlení a je mi jedno, že se jedná o soutisk - sorry mě to nezajímá a jsem zákazník, naštěstí pár lidí z branže mi vysvětlilo co to je soutisk a srovnávat takový opus s Hatchettem a UKK, které se soutiskem vyrábí, mí přijde jako úplně zcestná logika vydávacího plánu - dle mého názoru, soutisk nesoutisk, kniha za litr má vypadat a každý nakladatel by si to měl hlídat a dělat dobré jméno těm autorům, které vydává. Tak to dodělám, nebo zajistím, aby to bylo perfektní. Jako sorry, ale že by to jinak nevyšlo? To jako v Les Humanoides Associes si řeknou, jo vydejte knihu s chybějícím popisky u titulků, takhle je to kůl, to nikdo nemá, budou mít aspoň v Česku raritku. Není to poprvé co Argo dělá chyby v komiksech. Nemám nic proti chybám, ale mám proti tomu, když za chyby neplatí zodpovědná osoba. To je tak těžký říct, sorry já to prostě zmršil - jo podělal jsem to?! Argument, že bychom to jinak neměli, není dost dobrý, když platím za věc, která není 100% a ještě se k tomu nejedná o levné tituly.
robur3123.11.2019 14:47Bouncer
Jodorowsky je vynikající vypravěč, který své příběhy dokáže v jakékoliv rovině s citem okořenit. Bouncer není výjimkou. Tři napínavé cykly nadchnou každého čtenáře dobrodružné literatury. Dal bych pět hvězd, ovšem kvůli nedokonalému (chybějícímu) tisku ohodnotím pouze čtyřmi.
cyboy21.11.2019 20:21Bouncer
Naprosta pecka, ktera slape od prvni do spoledni stranky. Jako ano, posledni tretina malicko ztraci dech a dost pripomina Velkou zemi, ale celkove je to skvele a nejspis (jeste o tom budu premyslet) jde o nejlepsi Jodorowskeho vec, ktera tady kdy vysla. A neni to zadna jeho klasicka mystika (akorat na par strankach, kde popisuje trip, ale i tam je umirneny).
100%
632651
malylada6.5. 23:24Bouncer
filemon18.1. 19:01Bouncer
adevr28.10.2023 16:01Bouncer
Goldfinch15.10.2023 22:03Bouncer
ludek.n7.6.2023 11:34Bouncer
Meier5.1.2023 17:16Bouncer
monte walsh27.9.2022 11:28Bouncer
Paldini29.7.2022 16:40Bouncer
Valdaufinka29.7.2022 12:40Bouncer
Jabba27.6.2022 14:47Bouncer
Davispear 26.5.2022 10:03Bouncer
Palebras23.5.2022 13:53Bouncer
cobe21.5.2022 23:04Bouncer
majer14.5.2022 16:06Bouncer
NecRoman14.5.2022 10:41Bouncer
Lachvos18.3.2022 15:38Bouncer
kinak5.3.2022 21:32Bouncer
trudoš24.12.2021 10:06Bouncer
Saint of Killers21.12.2021 18:23Bouncer
choze18.12.2021 11:19Bouncer
sercial17.12.2021 18:50Bouncer
Fort7.11.2021 17:28Bouncer
SickNail4.11.2021 08:52Bouncer
Mamut129.10.2021 23:52Bouncer
2scha13.9.2021 06:46Bouncer
faster8610.9.2021 09:13Bouncer
t0mas30.7.2021 08:28Bouncer
invape12.6.2021 22:54Bouncer
tom17328.3.2021 22:38Bouncer
Nezbi24.3.2021 19:13Bouncer
foudy14.3.2021 15:27Bouncer
Nexis22.2.2021 21:20Bouncer
charvos20.1.2021 20:04Bouncer
nejakdivne15.1.2021 20:51Bouncer
AxusNalim10.1.2021 10:18Bouncer
votik4.1.2021 08:46Bouncer
oleav1.1.2021 09:38Bouncer
Kaluž23.12.2020 11:01Bouncer
lacoste6.12.2020 15:01Bouncer
Bronn30.11.2020 21:24Bouncer
Norri18.11.2020 23:04Bouncer
lantan118.10.2020 17:10Bouncer
lukascus9.10.2020 23:42Bouncer
Dinik25.9.2020 23:17Bouncer
Lord Baltimore17.9.2020 21:34Bouncer
perak17.9.2020 11:36Bouncer
blackJag16.9.2020 12:54Bouncer
hypermlok23.8.2020 20:37Bouncer
Berry66916.8.2020 10:57Bouncer
spagr30.7.2020 00:32Bouncer
Géba11.7.2020 10:31Bouncer
aza10.7.2020 21:29Bouncer
Elfo.here26.6.2020 19:38Bouncer
louza24.6.2020 17:41Bouncer
MEGA10.6.2020 01:24Bouncer
farnhajt6.5.2020 18:41Bouncer
Light3.5.2020 15:03Bouncer
crewni.konzerva22.4.2020 04:34Bouncer
Kazumaki19.4.2020 20:13Bouncer
Karolín7829.3.2020 15:00Bouncer
Glumal25.3.2020 18:50Bouncer
J.Connor19.3.2020 11:08Bouncer
Matthew19.3.2020 00:45Bouncer
Scaleo118.3.2020 23:27Bouncer
pearlxjam14.3.2020 06:23Bouncer
mcleek11.3.2020 18:52Bouncer
james8925.2.2020 23:56Bouncer
KdG23.2.2020 21:45Bouncer
Black Bro, yo23.2.2020 15:32Bouncer
disclose22.2.2020 10:28Bouncer
Olwen10.2.2020 18:03Bouncer
2Hitman31.2.2020 15:35Bouncer
TonyT29.1.2020 00:32Bouncer
Darker27.1.2020 00:31Bouncer
autokineton16.1.2020 00:36Bouncer
Zbysek241013.1.2020 09:25Bouncer
rajot12.1.2020 08:35Bouncer
calvin106.1.2020 10:26Bouncer
Lenny4.1.2020 18:09Bouncer
Majklbig4.1.2020 13:32Bouncer
flipflop3.1.2020 21:22Bouncer
house19229.12.2019 13:56Bouncer
M_M16.12.2019 15:25Bouncer
Darth Raelchi13.12.2019 23:23Bouncer
Ozymandias13.12.2019 18:34Bouncer
rooty30.11.2019 00:26Bouncer
hellblazer26.11.2019 07:57Bouncer
Cabal25.11.2019 13:19Bouncer
Killingjoke25.11.2019 00:20Bouncer
robur3123.11.2019 14:47Bouncer
cyboy21.11.2019 20:21Bouncer
Díky, celkem mě to uklidnilo, že nemám na výběr :-)
Mam dojem, že je prodavaj bez fólie ;)
Díky za odpověď. Já mám trochu pocit, že komiksy od Arga mi vždy přijdou nezabalený. U některých bych to pochopil, ale tady moc ne. Proto se ptám
Darker31.1.2020 10:49Bouncer
Nejsem si stoprocentně jistý, ale když mi došel Bouncer z Megaknih, tak si myslím, že byl ve fólii.
Zajímalo by mě, jestli Argo balí knihy do folie. Dneska mi Bouncer přišel bez folie, s trochu ošoupanýma deskama, tak jestli to už bylo vybaleno a nebo to ani nezabalili. U takové knihy bych folii čekal.
robur3124.11.2019 21:02Bouncer
Abstinent: Ano jedná se mi o titulní stranu třetího cyklu. Ovšem - chybí, nechybí. Pokud jsou v knize dva v plném rozsahu, proč u třetího je jen obrázek. Mě to třeba chybí, hodilo by se to tam.
Řešíme to za pochodu. Zatím jsme ještě nerozdýchali ten šok, ale sešit už se tiskne. Určitě půjde i dodání samostatného sešitu k nalepení/vložení. A fakt všem díky za podporu. Moc.
farnhajt24.11.2019 13:30Bouncer
ad off topic: už to máte nějak vymyšlený? já určitě nic vracet nebudu, preferuji dotisk kapitoly v čb...
Už se vyjasnilo, že v Bouncerovi nic nechybí. Jde o titulní listy mezi příběhy, které vyhodili už ve Francii, aby nebrzdily příběh. Jde o soutisk, česká strana nemohla vůbec nic přidávat.
Darker23.11.2019 00:54Bouncer
louza: Dík že si mi rozsekl dilema... teďka už vím, že do toho nemusím jít, když je potřeba mít načteno něco dalšího. Zase ušetřím :)
louza22.11.2019 19:17Bouncer
Soutisk. Tak to hodně vysvětluje. Bylo mi divný, že by Argo vydalo takovou mega knihu jako Providence a pak hned přešlo na jiný formát.

Taky doufám, že se Providence prosadí. Ta kniha je impozantní a věřím, že každý pochopí, že jste zrovna tohle nenaházeli do stoupy a nenechali to tisknout znova. Za pár dotisků se o dnešní kousky budou šmelináři prát na aukcích. Spíš mám trochu obavu, že čtenáři knihu nepochopí, ani ne tak kvůli chybějícím textům, kterých je jen promile, ale kvůli znalostem, protože na tohle je třeba mít Lovecrafta fakt dobře načteného a to komplet.

Kniha má navíc dva konce. Jeden ze základní line, který dáte i jen na základě obsahu Providence a druhý trochu víc wtf, který je vlastně zakončením Moorova Neonomiconu a ten tady tuším nikdy nevyšel. V porovnáním s tím co kniha vyžaduje je to co v ní kvůli technické chybě chybí zanedbatelné.
Díky moc za podporu s Providence, je to přesně, jak to píšeš, ta snová pasáž pomáhá zmírnit bolest z tohohle nechtěného spektáklu. Pořád věřím, že to celé dopadne dobře a s námi zvoleným řešením Providence nakonec získá něco navíc a nic neztratí.

K velikosti Bouncera můžu uvést jedinou věc: je to soutisk. Nemohli jsme si vybrat a kvůli ceně práv nebyla možnost dělat to samostatně. Smutné je, že případné další 4 sešity, které mezitím vyšly u Glénatu, budeme případně muset také dělat v tomto formátu. Ale máme i pozitivní zprávu - když si dáte knihu vedle MDEKu, velikostně skoro nepoznáte rozdíl! :-)
louza22.11.2019 17:17Bouncer
Předem se omlouvám za offtopic. Ale teprve před chvílí jsem si přečetl vyjádření Arga ohledně problémů s Providence, takže můj předchozí komentář může vyznít úplně jinak, což bych velmi nerad. Myslel jsem to opravdu obdivně, že se do něčeho takového Argo pustilo a protože jsem nečetl originál, netušil jsem, že došlo k tak masivnímu výpadku bublin.

Asi se budete smát, ale výpadek bublin zrovna v kapitole, týkající se snového Kadathu jsem, díky tomu, že Moore celou kapitolu dodatečně rekapituluje v textu, bral jako umělecký záměr dát kreslířovi co nejvíce prostoru ve snových světech a přišlo mi to jako opravdu perfektní nápad jak tuhle jinak brutální konverzačku odlehčit :-) Knihu jsem si skvěle užil i ve stávající formě a věřím, že jestli něco opravdu chybělo, tak je to detailnější znalost díla Lovecrafta, kterou Moore předpokládá a ne nějaký cancy v obrázkách.

Každopádně přeji Richardovi i Argu ať problémy s Providence ustojí a nenechají se znechutit zapšklými komentáři FB komentáři (k nimž se v neznalosti situace omylem připojil i můj předchozí). Věřím, že opravdoví fanoušci ví jaké, že Argo dělá kvalitní tituly a nezlomí nad vámi hůl. Držte se!
louza21.11.2019 22:06Bouncer
Ta knížka je nějaká malá :-) Vypadá to jak čtyři svázaný modrý Crwe v pevný vazbě. Už jsem chtěl Richardu Klíčníkovi hodit na podium svoje spodky k nohám za to jak se vytáhl s Providence a hned rána do vazu. Za tohle moje slipy nedostane.
Četl/a (119)
123peta, 2Hitman3, 2scha, adevr, AlmightyMates , autokineton, ben_bella, Berry669, binnmode, blackJag, Bronn, calvin10, charvos, choze, cobe, cybern, cyboy, Dalamar, Darker, Darth Raelchi, davidek, Davispear , Draco nobilis, Elfo.here, farnhajt, faster86, filemon, filosh, flipflop, Fort, foudy, Freckles, Future-Death, Géba, Georgíno J., Giskard, Glumal, Goldfinch, hellblazer, HellWeber, house192, hypermlok, IndyP, Infarkt, invape, J.Connor, Jabba, James, jankie, Jay-jay, jiskra, Kaluž, KdG, Killingjoke, kinak, KOWE, kubosos, Lachvos, lacoste, lantan1, Light, Lord Baltimore, ludek.n, lukascus, maco, majer, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, mart.in, Matthew, MEGA, Meier, Mercurio, monte walsh, mstefl, NecRoman, nejakdivne, Nexis, Nezbi, Norri, oleav, Ozymandias, Paja78, Paldini, Palebras, pearlxjam, perak, petad, Petrisko911 , Philologus, Plechy, rajot, rockyt, rooty, S313, Saint of Killers, Scaleo1, Schirru, sercial, SickNail, SNUFKIN, spagr, start05, t0mas, tacmud, taidana, tom173, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Vojtěch 393, votik, vranakx, Wasps, Zbysek2410, Zdendy, Zlord_Antijezis
(176)
123peta, 2Hitman3, 2scha, adevr, Alfi, AlmightyMates , Anton Whatever, Artigas, autokineton, Azbest, bboorreekk, Beng.D, ben_bella, Berry669, Betelguese, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, Bob, Bronn, calvin10, charvos, cobe, Corvus, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, Dalamar, DanielT, Darker, davidek, Davispear , Deathwing, Deckard, deefha, DEmnoG, Devilek, Dinik, disclose, Doly, Draco nobilis, Elfo.here, erik, farnhajt, fel68, filemon, filosh, Final, Fox01, Future-Death, Géba, Georgíno J., Glumal, GORERATED, Hawwwran, hellblazer, HellWeber, herbert, herrman, house192, hugosnowden, hypermlok, Idy, IndyP, Infarkt, invape, J.Connor, Jabba, James, jankie, Jay-jay, jiskra, jjjirik, KarlosJB, Kazumaki, KdG, Keno, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Knuckless, komik.sx, KOWE, kubosos, lacoste, Light, Lobok257, lukascus, maara, Macek78, maco, majer, malylada, Mamut12, Mariohurbanek, mart.in, Marvin, Matthew, mcleek, MEGA, Meier, Mercurio, merhyx, mgeralt, mikado, Mikei, MIKER65, Mitak, moris.cz, MP81, mstefl, NecRoman, Nexis, Nightmare, Noci, Norri, OldaB, Olesh, Onkel 1928, Paja78, Paldini, Palebras, pavel, pearlxjam, pechna, petad, Petrisko911 , Philologus, Poseidon1978, puolpm, RadimNemec, rajot, RaptoR, Ricarderon, RicHard. , rockyt, rooty, S313, Saint of Killers, sala, Saran, Scaleo1, Schirru, Šedo, sercial, SickNail, Skot, SNUFKIN, spagr, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, t0mas, tacmud, taidana, Tialster, tom173, Tony TwoDee, TonyT, trudoš, Ukko, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, Vojtěch 393, votik, vranakx, Vrenn, Wasps, xintax, Yaromil, yogi, Zbysek2410, Zdendy, Zlord_Antijezis
Chce (17)
Benji, besikv, Blacklarch, BreakingAway, brkowycz, burzum, delsemela, flynander, Hades, Himlik, Lojza, monty.cl, Premek, skepsi, sleepless, Tarka Daal, timek
Koupí (6)
buscheer, Černá Krysa, D.K.Logic, delsemela, marduk, mineralk