Nejmocnější hrdinové Marvelu #012: X-Men

4.5 | Hachette Fascicoli | akční, superhrdinský | série Nejmocnější hrdinové Marvelu

X-Meni. Skupina mladých mutantů nadaná výjimečnými dary, které je odlišuje od obyčejných lidí. Pod dohledem profesora Charlese Xaviera používají své schopnosti, aby chránili ostatní mutanty a zastavili ty, kdo by své vlastní nadání chtěli používat se zlým úmyslem.

Vydejte se s námi nyní do raných dnů X-Menů, kdy se z nesourodé skupiny postupně stal schopný tým, který se dokázal postavit takovým hrozbám, jaké představují Magneto, Sentinelové a další. A pak, v příběhu Co bůh miloval, člověk zabil, se naši mutanti střetnou s jedním ze svých nejnebezpečnějších protivníků, reverendem Williamem Strykerem.
A ne všichni z toho vyváznou zdraví!

Obsahuje příběhy:
X-Men: Premiéra
X-men: Co bůh miloval, člověk zabil

Scénář:
Chris Claremont, Dennis Hopeless
Kresba:
Brent Eric Anderson, Jamie McKelvie, Mike Norton
Lettering:
Petr Schwarz
Překlad:
Changer the Elder
Redakce:
Ondřej Král

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý týden.

Obsahuje sešity sérií X-Men: Season One a Marvel Graphic Novel #5

Rok a měsíc vydání: leden 2017 | ISBN: ISSN 2421-6399 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách | Formát: 175 x 266 mm | Počet stran: 192 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: X-Men: Season One | Vydavatel originálu: Marvel

Obálka
kaylin
kaylin 25.9.2017

Pokud si nekupujete každý díl "Nejmocnějších hrdinů Marvelu" tak, jak vycházejí, ale raději se spokojíte s těmi nejlepšími, které zde jsou, tak si knihu "Nejmocnější hrdinové Marvelu 12: X-Men" rozhodně kupte. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/09/1525-nejmocnejsi-hrdinove-marvelu-12-x.html

morbn
morbn 31.7.2017

za druhý príbeh dávam plný počet (špičkové retro, zaujímavá "pauzáková" kresba, dobrý scenár), celkovo... :)

autokineton
autokineton 27.7.2017

Velmi dobré číslo, příběh "Co bůh miloval, člověk zabil" je pro mě jeden z nejlepších, co jsem s X-meny četl. Naopak úvodní origin strašná nuda... 70%

Mitthrawnuruodo
Mitthrawnuruodo 28.6.2017

Parádní, za mě zatím rozhodně nejlepší číslo NHM, co jsem četl. První příběh hodně teen záležitost, ale pro člověka, který X-meny zná jen okrajově nebo z filmů, je to dobrá příležitost seznámit se s těmi základními členy týmu, Magnetem a vzájemnými vztahy (ty se tam zas tak moc řešit nemusely, ale co už. Tento příběh je určen pro mladší čtenáře).

Druhý příběh byl naprostá pecka - parádní kresba, která se hodí svou syrovostí hodí k příběhu. Je to krásně zpracovaný příběh o nesnášenlivosti k mutantům, ale i o náboženském fanatismu. Rozsah komiksu ideální, ukecaný tak akorát..

P.G.
P.G. 25.6.2017

První příběh je origin v novém kabátě s dobrým příběhem, spíše více zaměřený na jednotlivé postavy, než na týmovou akci. Nenávist k mutantům v pozadí příběhu mu dává na vážnosti a kompenzuje teenage vzhled (zejména kresba mi k příběhu moc nesedla). Naproti tomu druhý příběh si na nic milého ani vzdáleně nehraje. God loves, Man kills přináší temnotu nenávisti vůči mutantům a náboženského fanatismu podanou nejen slovně, ale i graficky. Výborné nadčasové dílo, při jehož čtení jsem si uvědomila, jak málo občas stačí, aby se věci daly do pohybu.

plus-rovnáse
plus-rovnáse 23.6.2017

Po uvážení (a přečtení děsné Black Widow) jsem se rozhodl přidat 1* k celkovému hodnocení, protože "Co bůh miloval, člověk zabil" je prostě nejlepší co NHM zatím přineslo a 3* jsou proto málo. Dávám tomu 7/5*

U "Premiéry" si trvá na 1* a tom, že je to stejně blbý jako Iron "já chudák miliardář" Man a Black "mužský prasata" Widow. Od toho ruce pryč!

plus-rovnáse
plus-rovnáse 23.5.2017

Pro pořádek, ohodnotím obě části samostatně, ale celé knize dávám 3* jakožto průměr z obou hodnocení.

Nejprve modernější kousek X-Men: Premiéra.
Když jsem četl Iron Mana, říkal jsem si "To je ko***," takhle uskuhranýho miliardáře pohledat. Myslel jsem si, že už nebudu číst v komikse nic horšího. Ale X-Men: Premiéra tomu dala novej level. Jean je ta nejhorší postava, o které jsem v komiksu kdy četl. Už jen to, že je někde nová, ale všem pořád rozkazuje "Udělej tohle, udělej tamto!" Asi čtyřikrát někomu řekne ať sklapne... Je to pěkná k*n*a, to vám povím. Chvilkou jsem si nebyl jistej, jestli X-áky vede ona nebo Cyclops.
Co se týče ostatních postav... Nejvíc k srdci mi přirostl Bobby, Hank a Warren. Těm jsem jejich postavy uvěřil, byli propracovanější než ostatní. Profesor se v tomhle příběhu vyskytuje jen párkrát a to tak, že málo nebo skoro vůbec. Jeho myšlenka o soužití mutantů a lidí je zde vměstnána do dvou bublin a to je asi tak všechno, zbytek je jen plešatý muž, který nic moc neříká a roli nehraje už skoro vůbec žádnou. Magnetovi jsem zase nic moc nežral. Místo charismatického záporáka je zde vyobrazen jako nějakej úchyl co chce týrat puboše a k tomu ovládnout svět.
Opravdu mě X-Men: Premiéra zklamal. 1* hvězdičku dávám za poměrně povedenou kresbu a za hláškujícího Bobbyho, Warrena a Hanka.


Teď k staršímu kousku Co bůh miloval, člověk zabil.
Tohle bylo na jiné úrovni. Čtení už od začátku temné a hutné. První scéna mě přinutila zatlačit slzu a to jsem netušil, že u tohohle komiksu to nebude naposled. Příběh se vydařil a na to jak je starý je secsakra současný a děsivě pravdivý. Povaha "my nejsme rasisti" rasistů, je zde vykreslena tak, že jsem nenáviděl každou padouchem ovlivněnou postavu a říkál jsem si, že je to jak číst komentáře na seznamu u zpráv.
Hlavní padouch si zde vylévá srdce, proč je proti mutantům, ale upřímně mě nedojal, psychopat každým coulem. Hrdinové mají každý svůj prostor, to je fajn, není to "oneman show Jean Grayové", ale taky to není ten pocit "whííí". Profesor opět na druhé koleji (čekal bych alespoň dvě strany), ale jinak spokojenost. Největším miláčky v tomhle příběhu jsou pro mě Cyclops, Wolverine a překvapivě Magneto, kterej jakožto "dočasný hrdina" mi rozbušil srdce v touze po boji za spravedlnost. Ale tu nakonec zchladil Cyclops.
Kresbu moc neřeším, protože je to k**va skvělý a těch 5* tomu dávám strašně rád.

Kdyby tahle kniha přinesla to, co měla obsahovat, asi by to bylo nejlepší co NHM nabízí, takhle je to (jen díky té "Premiéře") průměr, což mě mrzí.

mearez
mearez 18.5.2017

Čtyry hvězdy, první příběh mě vůbec nebavil (asi proto, že jsem první číslo X-menů četl), ale příběh Co bůh miloval, člověk zabil je skvělá graphic novel. Za mě průměrné NHM.

Gustik5
Gustik5 14.2.2017

salamandr: Mně osobně se kresba, ostatně i příběh v druhé části líbily daleko víc. Ten dobový coloring tomu perfektně sedí a perfektně hraje se syrovostí děje... Trochu mi to připomnělo Smrt Captaina Marvela (myslím že obojí vyšlo ve stejném roce :) ), kde to bylo podobné. Tenhle styl z osmdesátek se mi prostě líbí mnohem víc, než ten barvičkami hrající pravěk, i občas trošku bezpohlavní moderní mainstream. Ale je to jen názor. :)

Doncek4321
Doncek4321 9.2.2017

Líbilo se mi to a hodně. Škoda jen, že NHM nefunguje spíš jako představení a průřez postavy. Z každé doby 1-2 solo čísla. Těžko říct, jestli by to bylo lepší nebo horší jak teď.

Luigim
Luigim 5.2.2017

Konečně dobrá volba. Dávám plný počet.

salamandr
salamandr 5.2.2017

1. část 5* 2.část 2*. Druhá část má děsnou kresbu, fakt je to ošklivka Betty, která ještě nepřišla na to jak se namalovat. První část má super jak příběh, tak kresbu i se mi líbí znovu ztvárnění původního příběhu. Koupit si tohle jen kvůli první půlce? jo stojí to za to.

louza
louza 3.2.2017

Dva příběhy X-manů lišících se jako noc a den. I když řeší v podstatě stejné téma. Nenávist lidí vůči mutantům. Remake úvodu původní sestavy přináší mainstreamovou kresbu a vzdušný moderní příběh zaměřený spíš na jednotlivé charaktery v omáčce základní premisy, než hybný děj. Od muťácké verze Beverly Hills, kde jsou všichni učesaní a mají problém o němž si chtějí promluvit, příběh zachraňuje vkusný elegantní scénář Dennise Hoplesse jenž není vůbec beznadějný. Ostře však kontrastuje s vrcholem knihy - Claremontovým asfaltově temným old school příběhem druhé inkarnace slavného teamu, který byl svého čas použit jako základ druhých filmových X-Manů. Hutná temná atmosféra a beznadějná východiska jsou na hony vzdálené běžnému osmdesátkovému hlavnímu proudu a zasahují téměř do Millerovského hájemství. Výborná práce. Po stránce vizuální i scenáristické. Tohle opravdu stojí za to. 90%

S4TW
S4TW 1.2.2017

Velmi povedený přepracovaný origin pro nové čtenáře (takových je opravdu velmi málo, jestli vůbec nějaký). Je sice pravda, že to celé působí hodně teeange (jak příběh, postavy, tak i kresba), ale předpokládám, že to byl účel, navíc si myslím, že i starší čtenáři si toto dílo užijí, protože se fakt povedlo. To hlavní ovšem je druhý část, kde je příběh, který je dost možná to nejlepší, co vůbec s X-Meny můžeme číst. Hodně silný, depresivní příběh, který má i velký přesah do reálného života, jelikož se zabývá tím, jak by to vypadalo, kdyby se lidé ostře vyhranili proti nějaké rase a genocida by byla velmi vážnou úvahou. To, že příběh patří mezi ty nejdrsnější (ne potoky krve, ale spíš myšlenkou a atmosférou) je vám jasné od prvních stran, kdy jsou nemilosrdně odpraveni dvě děti. Depresivnost a takový ten nepříjemný pocit umocňuje kresba, ze které hodně čiší underground, V této knize si prostě přijdou na své téměř všichni, jelikož jeden příběh je vyloženě pro mladší, druhý zase vyloženě pro starší čtenáře, ale hlavně Co Bůh miloval, člověk zabil je must read komiks, který si s chutí ještě několikrát přečtu.

Carnage
Carnage 28.1.2017

Skvělý! První příběh je skvěle udělanej a nezlobil bych se kdyby bylo víc takových originů který jsou vlastně remake aby se to víc líbilo mladším čtenářům - nová kresba, textu tak akorát. Druhý příběh ačkoliv starý je díky kresbě nadčasový a mě a další lidi co vyloženě nevyhledávají starý komiksy určitě potěšil, příběh je těžce xenofobní vůči mutantům a ten náboženský fanatismus nesnášim i ve filmech a je z toho cítit ta amerika ale právě to byl účel a zadařil se. Z mýho pohledu zatím nejlepší NHM spolu se Spider-manem a Wolverinem.

PS: Jen je škoda, že Days of Future Past byl násilně odstraněn z důvodu marketingu...a celkově upravení komiksu narozdíl od UK verze(obálka z jednoho, příbeh z Uncanny)

petrsimcik
petrsimcik 28.1.2017

Takhle to má vypadat!
První NHM o kterém jsem uvažoval jestli si ho nekoupit i jako investici :)

jh666
jh666 28.1.2017

Jsem spokojený. Hopelesse a X-Menů jsem se bál, protože to, co předvádí v All-New X-Men, opravdu není nic moc. Tady mu to ale jde o poznání líp. Příběh je svižný, díky bohu není z pohledu Cyclopse (jak já ho až na výjimky nemám rád), ale Jean. Kresba není nic extra, ale ani tragédie. Působí to na mě rozhodně líp než První třída - Nejsvětlejší zítřek. 70 %
Hlavní tahoun knihy je ale druhý příběh, God Loves, Man Kills. Tímhle dílem se Claremont skutečně překonal a skvěle vystihl podstatu X-Menů. Temně laděná akvarelová barva je potom skvělý podmaz. 100 %

filozof
filozof 27.1.2017

Tak tohle mi příliš nesedlo. V první části je taková sterilní kresba která ničím nevyčnívá. Všechny postavy mají velmi strnulý výraz. Jean mi také často přišla protivná a do jisté míry bych to mohl říct o téměř každé postavě. Nemám rád americké "teen" komiksy, protože jsou v nich až příliš často nesympatické postavy. V druhém příběhu zase nemůžu kresbu dobře posoudit, protože ji kazí hnusný coloring. Příběh je slušné drama, ale Strykerovi by prospělo kdyby se z něho scénárista nesnažil udělat náboženského fanatika. Je to do příběhu vsazeno hrozně násilně a nedává to moc smysl. Taky nechápu, proč je v knize jiná obálka než na přebalu a navíc s jinými postavami!

cyboy
M cyboy 27.1.2017

No slava, konecne neco, co se da alespon trochu cist. Souhlasim s predchozim tvrzenim a potvrzuji, ze se jedna prozatim o nejlepsi cislo NHM.
80%

Fimi
Fimi 27.1.2017

Vzhledem k hovadské politice Marvelu vůči Foxu jsem se bál, že tohle u nás nevyjde, nebo, že opět přehodí pořadí vydání. Pěkná kresba všech příběhů, já se skvěle bavil. X-meni jsou moje srdcovka. Konečně pořádný příběh z NHM pro mě zatím nejlepší kniha z této červené řady....

Symbi
Symbi 20.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

Jabba
Jabba 30.9.2017

kaylin
kaylin 25.9.2017

Salien
Salien 18.8.2017

Maty48
Maty48 12.8.2017

disclose
disclose 12.8.2017

morbn
morbn 31.7.2017

autokineton
autokineton 27.7.2017

calvin10
calvin10 17.7.2017

Bronn
Bronn 14.7.2017

Mleako
Mleako 4.7.2017

Mitthrawnuruodo
Mitthrawnuruodo 28.6.2017

P.G.
P.G. 25.6.2017

Michal Ebert
Michal Ebert 24.6.2017

deadpool
deadpool 23.6.2017

plus-rovnáse
plus-rovnáse 23.6.2017

Abstinent
Abstinent 13.6.2017

hypermlok
hypermlok 28.5.2017

mearez
mearez 18.5.2017

Placi11
Placi11 3.5.2017

NecRoman
NecRoman 24.4.2017

pearlxjam
pearlxjam 30.3.2017

CaptainL
CaptainL 16.3.2017

dajik
dajik 7.3.2017

MEGA
MEGA 5.3.2017

jan1985
jan1985 25.2.2017

Honza R.
Honza R. 25.2.2017

mineralk
mineralk 23.2.2017

invape
invape 21.2.2017

trudoš
trudoš 20.2.2017

Martin.imr
Martin.imr 19.2.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 19.2.2017

Gustik5
Gustik5 14.2.2017

listr
listr 12.2.2017

Final
Final 11.2.2017

Doppelganger
Doppelganger 11.2.2017

Fox01
Fox01 11.2.2017

R3nd4
R3nd4 11.2.2017

Doncek4321
Doncek4321 9.2.2017

komiksák007
komiksák007 9.2.2017

mackin
mackin 8.2.2017

hakunamatata
hakunamatata 6.2.2017

SiWeX
SiWeX 6.2.2017

Luigim
Luigim 5.2.2017

AxusNalim
AxusNalim 5.2.2017

salamandr
salamandr 5.2.2017

Lachvos
Lachvos 4.2.2017

willis
willis 3.2.2017

louza
louza 3.2.2017

Honzin
Honzin 2.2.2017

ConanVJ
ConanVJ 2.2.2017

S4TW
S4TW 1.2.2017

zdennanek
zdennanek 1.2.2017

Karlos87
Karlos87 1.2.2017

szajter
szajter 31.1.2017

2scha
2scha 30.1.2017

KdG
KdG 30.1.2017

Schramm
Schramm 30.1.2017

lantan1
lantan1 30.1.2017

Koci
Koci 30.1.2017

Carnage
Carnage 28.1.2017

petrsimcik
petrsimcik 28.1.2017

Tyfus
Tyfus 28.1.2017

dvory
dvory 28.1.2017

jh666
jh666 28.1.2017

hellblazer
hellblazer 27.1.2017

filozof
filozof 27.1.2017

cyboy
cyboy 27.1.2017

Fimi
Fimi 27.1.2017

Četli:
2scha, Abstinent, autokineton, ben_bella, Bronn, calvin10, Carnage, ConanVJ, cyboy, dajik, Darth Raelchi, deadpool, Doppelganger, dvory, Elnie, Final, Fox01, Fr3d_K, Gustik5, gwen666, hellblazer, honza2457, hypermlok, Jabba, Jakub Howlett, kallenved, kaylin, KdG, Keno, Kitykatyn, Knuckless, Koci, Lachvos, lantan1, louza, mackin, Martin.imr, Maty48, mearez, MEGA, Michal Ebert, MichalR, mineralk, Mitthrawnuruodo, miuanek, MonsterGyre, mstefl, perper, Pista, punisher, rewkon, Rinter, S4TW, Schramm, Symbi, trudoš, vita

Mají:
2scha, absolute.000, Abstinent, Alfi, Alfonzo, Alikkk, alois13, Amati , asgardpepa, autokineton, AxusNalim, Azbest, batoo, ben_bella, blackJag, Blair, bmc75, Bronn, burzum, calvin10, CaptainL, Carnage, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, disclose, Doncek4321, doophy, Doppelganger, dvory, Dzoglik, Elnie, erik, ertefol, filemon, Filip123, filosh, Fimi, Final, Fox01, Fr3d_K, Fry, gezic, Glumal, Golem, Gustik5, gwen666, hahahoho, Hebled, hellblazer, hiro666, hlavathor, holubdema, Honza R., honza2457, Honzin, Hulik, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, Jabba, Jack043, JackOneil, Jakub Howlett, James, james dixon, jan1985, japes, jardoom, jh666, Jimbeam90, José, Joshua_T, kadas97, kallenved, Karel Sec, karl173, kaylin, KdG, kendor007, Keno, Kitykatyn, Knuckless, Koci, komik.sx, komiksák007, krupan, kucik, Lachvos, Laik, lantan1, Librarian, listr, Lobok257, LookAss, Luigim, maara, Martin.imr, Masinfira, Matio, Maty48, MB, mcleek, mearez, meffis, MEGA, merhyx, mgeralt, Michal Ebert, MichalR, MickeyStuma, MIKER65, Mildaha1, mimo_provoz, mineralk, Mitthrawnuruodo, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, mywiel, namdnas, NecRoman, Nightmare, NOD82, novass, nx, OldaB, Olesh, Orbeek, Paldini, pavel, pearlxjam, perper, petrsimcik, Pista, pk123x, Placi11, Poseidon1978, punisher, Quentin, R3nd4 , Radkos, raenius, raimi, rewkon, Ricarderon, Rinter, rockyt, Rowan, Rudá Táňa, S313, S4TW, Saiffer, Salien, Schramm, Sesta, Shin, SiWeX, Skot, Stlucius, szajter, tacmud, Tialster, Tomasino79, tomned, Toren, trudoš, tulipstros, Tyfus, Valis, vallyslayer, vita, Vítek, vranakx, willis, Wiruss, xai, xintax, xxaannddeerr, yarda, yogi, Zajo original, Zdendy, zdennanek, zdoog, zlejzmrd

Chtějí:
bobo666_2005, Grebenda, Matthew, RaptoR, sleepless

JackOneil
JackOneil 29.1.2017

@jirka29 Obsahuje X-Men: Season One; Marvel Graphic Novel #5

jirka29
jirka29 29.1.2017

Mohl bych se zeptat, jaké příběhy tedy obsahuje české vydání?