Lenka.Vílka

Lenka.Vílka

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka

Tak tady máme další díl Bestií a opět je to totální žrádlo! Protože mě to jejich kočkování (zní to líp než psování nebo popsování) strašně chybělo. Ty jejich frky. Chyběl mi Mops. Asi je se mnou něco špatně :D a Punťa ♡♡♡, kluci moji chlupatý ♡♡♡

Tentokrát se na návštěvě stavil i dva autoři v lehké hostovačce, ale i tak je to stejná pecka jako první díl. S kresbou pomohl ještě Benjamin Dewey. A mám silné podezření, že si to všichni zúčastnění užili stejně jako já.

♧♧♧

1) Oběť 5☆
(Podaří se hlídce a Hellboyovi vyřešit případ obětování nevinných zvířátek?)

"Pomóóóc! To je sám ďábel!...A má obří kvér!"

Úžasná povídka, kde si zahostoval Mike Mignola jeho Hellboy, který pomůže s případem. A že to je hodně drsný a krvavý. A zároveň vtipný. A docela mě překvapilo, kdo byl v tomhle příběhu největší hrdina.

"Ten chlap je jako stroj na drcení démonů!"

2) Křístek má hlad 5☆
(Něco zabíjí slepice v kurníku, ale kina to není. Je to něco mnohem děsivějšího...)

Chápu, že se jeden musí postarat o sebe a své nejbližší, ale nesmí to být na úkor dobrých lidí. No, tedy dobrých slepiček. Tohle mě bavilo. A to doslova. Vážně hodně vtipné :)

3) Pohádka na dobrou noc 5☆
(Krátký příběh pro zlobivá štěňátka před spaním o velkém hrdinství...)

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo prostě strašně roztomilý ♡♡♡. Ale kdo ví, zda je to jenom povídačka nebo dost drsná minulost...

4) Mučení jehňátek 5☆
(Když hlídka narazí na stádo ztracených ovcí, ukáže se, že věci nebudou až tak jednoduché...)

Dojemný a krásný příběh, který jsem dočítala se zatajeným dechem a bušícím srdcem. Zatím největší doják knihy. Jak se říká, přátelství je napořád. Ale jak dlouho je ono "napořád"?

5) Lovci a sběrači 5☆
(V lese je příšera, která všechny ohrožuje. Ale není to jenom začátek něčeho mnohem děsivějšího?)

Tohle je hodně zajímavý příběh. Na začátku dostanete trochu mlžný příběh, který se začne postupně rozvíjet a obávám se, že krysáci neřekli své poslední slovo a bude hodně zásadní :/

6) Kdo jinému démona volá 5☆
(Damiána už není zlá, ale duchové minulosti si začínají vybírat svůj dluh...)

Na Damiánu čeká největší zkouška jejího života. Najde odvahu a pomohou přátelé? Popere se se svojí minulostí? Krásné a dojemné ♡♡♡

7) Cizinci mezi námi - část první 5☆
(Do Burden Hillu zavítají paranormalní lidští vyšetřovatelé, které spojí síly s hlídkou. Ale to neznamená, že by vše nemuselo skočit v krvi. Nepřítel je silný a nebezpečný...)

Zajímavý nápad a moc mě čtení bavilo. Příběh je napínavý a je rozdělen na dvě části v té nejnapínavější části, kdy už sice něco tušíte, ale nemáte ještě zároveň jisto. Skvělé :)

8) Cizinci mezi námi - část druhá 5☆
(Blíží se šťastný konec? Vyhraje dobro nad zlem?)

Úplně na začátku jsem byla trochu zmatená. Vzhledem ke konci první části mě překvapilo, že děcka vůbec neplašila kvůli taťkovi. Ale co bylo dál, to bylo skvělý. A ten konec? To bylo dost drsný. Tak doufám, někdy bude pokračování. Vzhledem k tomu, jak se dlouho scházely sešity, že...

♧♧♧

Nějaké chytré slovo závěrem?
Přestože druhý díl jsem si koupila už za své peníze, čtení jsem si užila úplně stejně. Možná mnohem víc. Všem doporučuji ♡♡♡

Předpokládám tedy, že čtyři vynechané sešity před finálem jsou uzavřený příběh. Ale i tak. Prosím, s třetím dílem se neflákejte, jo? ♡♡♡

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří

"Možná to děláme špatně."..."Ale kdepak! Už jako štěně mě dědeček učíval, že se má přesně o půlnoci třikrát hlasitě zavýt...pravda, den nato ho nechali uspat."

Jsou chlupatí a nebezpeční. Nejsou sice Kobra 11, ale blíží se tomu! Naši hafíci totiž za pomoci čaropsa řeší problémy ve své ulici. A že se nemůže v jejích rajonu dít nic zvláštního, dešivého nebo prapodivného? O tom si nechte zdát. A nebo raději ne. Mohla by to být nepříjemná noční můra.

♧♧♧

Jednotlivé příběhy byly úplně boží!:

1) Zakopaný pes 5☆
(Stejně jako strašidelné domy, jsou i strašidelné psí boudy. A je potřeba pomoct Jonášovi, aby se vyspal. Protože jeho majitelé si myslí, že má málo lásky. Když on by se prostě jenom rád vyspal..)

If there's something strange
In your neighborhood
Who you gonna call?
MOPSbusters!

To bylo vtipný, krutý, dojemný, (strašidelný) až jsem na konci nestačila s dechem. Jedna strašidelná bouda, banda psů, co to řeší. Vlastně úplně mimo. To se mi tedy muselo líbit už z principu!

2) Podržchvost 5☆
(Do města se scházejí černé kočky, aby za pomoci magického rituálu jejich majitelek vyvolaly bohyni Sachmetu a získaly její sílu.)

Jak může tuhle prekérku vyřešit banda psů? Vždyť mají kočičího kamaráda! Jeho změna na černou kočku, aby jako špión zapadl do davu při tajné misi byla skoro jako z M:I. A vyřešení a poučení bylo za všechny body hodnocení, možná i víc ;)

3) Neradno budit spícího psa 5☆
(Nenaštvěte kočku čarodějnice. Třeba se bude chtít pomstít. Tím, že vrátí na tenhle svět mrtvé psy, aby se vám pomstila. Ale trochu se to zvrhne.)

Pomsta se nejlépe podává za studena, ale...krev je přece vařící. Možná ne, když patří zombie psu! Začátek byl dojemný. Jak se pejsci umí postarat o další ze svého druhu. A potom toho zneužije jedna magická míca! Konec byl vážně krvavý. Jako fakt hodně. Nečíst po půlnoci!

4) Pes a jeho chlapec 5☆
(Parta najde špinavého chlapce v Kápově boudě. Co je zač? Kde se tady vzal? Je nebezpečný? Počáteční idyla se změní v boj o holý život.)

Ze začátku to bylo vážně dojemné. Jak se chlapec sžíval se smečkou. Ale každá sranda musí jednou skončit a když pejskové přijdou na to, kdo je chlapec ve skutečnosti ... doják na konci jako prase!

5) Nemusí pršet, jen když žáby 5☆
(Z nebe padají žáby. A jedna jí druhou. Ale začnou mizet i psi. A to není žádná sranda.)

Záporák byl v tomhle příběhu vskutku nechutný. Ne že bych někdy předtím měla žabí stehýnka a teď mě proto přešla chuť. (Tu jsem neměla ani předtím. Děkuji, prosím.) A na konci čeká pro hlídku velké překvapení! :)

6) Ztraceni 5☆
(Ztratila se štěňata. A jejich stopa vede do míst víc než děsivých.)

Tohle byl strašně děsivý příběh s použitím magie, na jehož konci to byl doják. Ano, někdy je vážně lepší, když se lidé nedozví, jak to bylo doopravdy...

7) Pár správných chlupů 5☆
(Když máte tušení, že je dávný nepřítel v nebezpečí, musíte pomoct. Je to vaše práce.)

Moc hezký! Tulák se vydá hledat Damiánu. (Tu číču, co na partu poslala zombie pejsky.) A je to cesta nebezpečná a napínavá. A že by měl někdo na konci možná rande? :O
Tohle bylo fakt dobrý!

8) Vykopaný muž 5☆
(Banda narazí na psa, který je na vodítku. Zmatený a jeho pán nikde, kromě kousku ruky na onom vodítku. A co jsou zač ty hlasy ze stoky, odkud zachránili Damiánu, které se nechtějí stále utišit?)

Hodně děsivý příběh, který je dost otevřený (budete se těšit na další knihu) v konci, a který vám vážně nedá oddechnout.

♧♧♧

Zaujala mě i celá vizuální stránka knihy, kdy části úvod s obsahem a tyráží jsou na jinak zpracovaném papíru než příběhy samotné.

A kresba byla taky hodně zajímavá. Celou knihu dělala Jill Thompson, takže vzhledově kniha drží pohromadě. A je to vážně dobrá kresba. Hlavně svým provedením. To zaujme na první pohled. Navíc mě vyloženě bavilo, jak se střídá krajina kolem, protože je děj rozložený na delší časové ose. A hlavně! Když to mělo být děsivé, vážně jsem se bála. Když to mělo být dojemné, kresba mě dojala.

(Skicář a obálky jsou povinností a zde udělaly taky radost.)

Tímto bych chtěla poděkovat vydavatelství Comics Centrum, které udělalo napatrnou chybu v tisku (obávám se, že jiný vydavatel by to v tichu přešel a ani se neomluvil) a posílali opravené kousky.
Ale víc bych chtěla poděkovat jednomu místnímu uživateli, že mi knihu dal, aby doma neměl dvě.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #009: Bratři ve zbrani

Čteno 01/2017

První část mě bavila víc. Příběh měl hlavu a patu. Částečné odlehčení mě bavilo a zapříčinilo, že stránky mizely rychle. Zato druhá část byla horší. Mě ta starší kresba prostě nebaví (bů na ní, upalte čarodějnici), ale když mě od ní odpoutá dobrý děj, vážně se od toho odprostim. Což se stalo i v tomhle případě (tak na 80%). A utvrdila jsem se v tom, že kdo chce číst dobré věci, musí se naučit trpět. Třeba při čtení toho příšerného asgardského fontu. Mé oči trpěly vždy, ale v téhle koncentraci to bylo poprvé :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #008: Power Man

Čteno 01/2017

Já nevím. Odškrtnuto přečtení mám, ale tím to končí. První část mě bavila asi hlavně proto, že Luke měl po ruce Fista, který mi už v Colleen padnul do oka a tady v rámci sympatií hlavní postavu naprosto převálcoval. Druhá část. Dalo se, ale v určitých momentech jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Ultimátní komiksový komplet #107: Defenders: Příchod Defenders!

Čteno 01/2017

Nebýt Strange, asi to není tak dobrý. O tom žádná. Protože mě "Hulk být velký, Hulk ničit" většinou nebere a hrdinové jenom v plavkách ve mě nevzbuzujou důvěru. Takže na mě tam bylo až moc rušivých elementu najednou, které mi "rozházeně" nevadí. Ale jako celek jsem se při čtení průměrně bavila. Takže průměr.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #012: X-Men

Čteno 01/2017

S komiksovými X-Meny nemám moc zkušeností a knihu jsem původně v plánu ke koupi neměla. Ale když jsem zjistila, že tady bude mít Jean dost prostoru, neváhala jsem. Mám její postavu moc ráda. Sice je to děsná vztahovka, ale co už. Ale padne tam to: jednou budeš mnohem víc. Bavilo mě skákání v ději a prostě celý ten začátek. Jestli chceme přežít, tak jenom jako tým!
Druhá část už měla děj. Jo, a taky neměla žádnou chybu. Skvost! Postavím šťastně do knihovny.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Ultimátní komiksový komplet #079: Válečné jizvy

Čteno 02/2017

A mě se to vážně líbilo! Nevadí mi vytvoření postavy juniora, protože ta cesta byla nevyhnutelná a v tomhle příběhu přirozená. Ohýbání kvůli filmům? Bite me! Zajímalo by mě, co se stane, jestli (až) začne vycházet novej Shield s Coulsonem. To bude taky taková mela a nevole? Kapitán Amerika taky nebyl jenom jeden člověk. Jde o ten symbol. Tak holt je černej, aby to lidem bylo příjemnější. To je toho...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 21.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #013: Black Widow

Čteno 02/2017

Opravdu, opravdu, opravdu jednoznačně famózní! Mám ráda každou "fázi" Nataši (mě berou silný ženský hrdinky, jiného zase že u toho dobře vypadají...). První část mě vyloženě pobavila (víc se Spider-manem, kterého nemusím, ale tady jsem ho dávala). Druhá část. Ach, jak já mám ráda tenhle styl (jak v knihách, tak filmech). Tak kolem a kolem vzato, sečteno podtrženo, diky kombinaci příběhu a kresby, klenot.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 19.10.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #014: Strážci galaxie

Čteno 02/2017

Tenhle komiks jsem si užila. Jak ten starý, tak nový. Mrzelo mě, že se Strážci nemám ještě zářez a teď jsem to mohla napravit. Obojí, příběh i kresba, mě bavily a číst byl fakt zážitek. Nenapadá mě jediné negativum. Snad jen to, že kniha neměla víc stran... :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 19.10.2020 | Ultimátní komiksový komplet #094: Nelidé

Čteno 02/2017

Své první "papírové" setkání s Inhumans (sorry, mě ten překlad nejde do huby) jsem si užila a dopadlo to na jedničku. Jenom doufám, že vyjde ještě něco, protože takhle byl příběh roztrhaný a proto mě napadlo, že tomu do 100% spokojenosti vždy něco chybělo. Ale jako seznámení super. Na pět to nebylo, ale čtyři dát s klidným svědomím nedokážu...takže pět...

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.10.2020 06:26
Komentáře u comicsů: 44
Hodnocení comicsů: 44
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 41 (cca 11729 Kč)
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0