Spider-Man #14 (Speciál X-men)
Calibre Publishing1. vydání 2000série Spider-Man 14/17
3.1
...
Oficiální comicsová adaptace filmu X-men.

Scénář
Ralph Macchio
Art
Anthony Williams
Ink
Andy Lanning
Barvy
Atomic Paintbrush
Překlad
Leonid Křížek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 1212-2726
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
84 g
Tisk
barevný
Stran
56
Původní cena
129 Kč
Originál
X-men The Movie (Marvel Comics, 2000)
Komiksová adaptácia slávneho Singerovho filmu sa radí medzi vtedajšiu deväťdesiatkového vlnu podobne ladených zošitov, ktoré vznikli na základe úspešnej filmovej predlohy (napr. Jurský park, T2 atď.). Čo ma príjemne prekvapilo, je podľa mňa dosť kvalitná a atraktívna kresba Anthonyho Williamsa a Andyho Lanninga; čakal som niečo béčkarské a odfláknuté a ono je to nakoniec veľmi fajn. Po stránke scenára to nie je žiadny zázrak pre každého, kto videl film, ale najmä zo začiatku to nie je úplne doslovná, otrocky identická kópia filmu, ale veľmi jemne si to ide po svojej cestičke. Kladne hodnotím aj dlhé a detailné záverečné dodatky. Naopak, bizarne vnímam fakt, že tento zošit nevyšiel „samostatne“, ale v rámci série Spider-Man ako tzv. „špeciál“.
Když pominu fakt, že je to komiks podle filmu, který je podle komiksu... Jo, mě se to líbí. Příběh je stejný jako ve filmu (trochu osekanější), ale postavy jsou nakreslený dobře a komiks nevypadá spatně. Bonus o filmu potěší. Škoda že můj kousek prošel časem a vyhrála si s ním i tužka a propiska. Už pár let mi leží v krabici aby vydržel "navěky":)
Asi nejzbytečnější komiks, který jsem kdy četl :-/ Jediné co stálo za to, byly filmové "bonusy" na konci. Jinak tvořit komiksovou adaptaci filmu který je původně podle komiksu mi příjde trošičku jako nosit dřevo do lesa a tam z něj zase slepovat stromy :-P
Klasickej americkej komiksáček steriláček (pochopitelně nic protu US komiksům , jen to řadím), a to jak po stránce scénáře, tak kresby. Není to zas takovej průser, jak to zpočátku vypadalo. Kdyby si člověk odmyslel, že nějaké X-meny už předtím četl, že to není jen propagační matriál k filmu a postavy si odpustily přílišnou popisnost ("já teď půjdu tam a tam a udělám to a to, protože ono a to"), tak je to docela v pohodě mainstreamovej sešitek. Film jsem viděl, v poušti tehdejších komiksových filmů mi přišel celkem fajn, ale vzpomínky jsou mlhavé.
"Vážený pane Williamsi, nevím v čem jste vyučen, či v jakém oboru vyškolen... každopádně bych předpokládal, že jako kreslíř akčního komiksu budete dostatečně erudovaný na to, abyste věděl, že vypálená kulka nevyletí z hlavně i s hilznou. Zásadní nepochopení problematiky střelných zbraní vás tímto trvale diskvalifikuje z okruhu amerických mainstreamových autorů."

"Milý vašku... děkuji za postřeh o patroně. Ta pochopitelně z hlavně při výstřelu nevyletí...A já uznávám, že to kravina."
Docela dobre ikdyz trochu jine nez filmecek, ale na konci je dobry bonus
Film mám rád a viděl jsem ho dokonce dvakrát, ale v komiksovém mně stačilo jedno přečtení.
Komiks je statický (což se dá pochopit), ale je i bez atmosféry.
Koupeno hlavně pro to, aby mi nechyběl díl ve Spideyho řadě a kvůli filmu, který však byl mnohem lepší. I tak to šlo.
Mohli to vydat zvlášť a ne v sérii o Spider-Manovi. Takhle se muselo čekat na nový díl déle než bylo obvyklé (pokud si dobře vzpomínám). Pochopitelně, že jsem si tento speciál nekoupil.
Mně se to líbilo a byl jsem s tím spokojen. Je pravda, že tam byly odchylky od filmu, ale to se dalo překousnout. Když člověk četl více předělávek, zvykne si na to (a hledá, kolik tam je rozdílů). Byli to X-meni a dokonce u nás !!! A zpracování bylo taky v pořádku...
Což o to, ono číst se dalo, ale komiksový adaptace sou strašně zbytečná věc.
Prumerny comics.
Myslim ze 30% je dostatocne pre tento kusok braku. Filmove adaptacie nie su ono.
4161994
Četl/a (73)
-spacilost-, 2scha, 353638, 81splinter, Alfred, Ash Pointak, bat62, bat62bum, Blacksad, Bubákolog, calvin10, Cemino, Clarkos, Const.ex, crewni.konzerva, Darth Raelchi, DEmnoG, Doctorow, Doppelganger, Duracell, emanek, filosh, Final, flipflop, Fox01, guseppe, hicks, house192, hromotlk, hypermlok, Ivan Kucera, J.Connor, James, jiskra, Killingjoke, Lawer de Sanctis, Librarian, LookAss, Lukki22, luky.kuky10, mart.in, Mleako, monty.cl, Moyek, NecRoman, Paldini, PatrikTheMighty, pbabinec, Petr, PH79, PKD, Poniczech, Poseidon1978, punisher, radimisko, raimi, RaptoR, Raul, robertsedmik, Sagikkun, seneke, SHORTY, Shpeckk, smazenapikantniskeble, Spacecore, Spike, Tyfus, Velkej šéf, vita, vrazdinek, VvV, VXP, Wiw
(246)
-spacilost-, 00sedm, 10milda, 123, 123456, 2scha, 353638, 3E, 5555, 665+1, 81splinter, adam.ra, Aerchel, akrijus, Alfi, Alfred, Andreew, antiimini, Arthas_SVK, asgardpepa, Ash Pointak, Askalon, Avian, Azbest, AZTeck, bat62, bat62bum, Bay_watch, bboorreekk, Benji, blackJag, Blacksad, Blair, bmc75, bobo666_2005, Braindead, Bubákolog, burzum, calvin10, calviti, camper, Caps, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, Clarkos, Const.ex, Corteg, Corvus, crewni.konzerva, CSE_AC/DC, DancinPuppet, DANCO, danyno76, DEmnoG, Dinik, dirty_sanchez, disclose, Doctorow, doophy, Doppelganger, DracoAn, dracula, Duracell, ElGregory, Elhonzo , eliera, emanek, fel68, felis, filemon, filosh, Final, Flash, Fox01, FrAnK, fubong, gongon44, goodspeed, grinder, Grynca, guseppe, Hamichal, Hauzina, Hebled, hellblazer, hicks, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, hromotlk, Hulik, hypermlok, ikshorm, imro, invape, J.Connor, James, jerry67, Jestrab2, JindrasT, jiskra, joehot, johx, Josh, Kabukiman, Kapis, Kazumaki, KdG, killermarf, KINIMODUS, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, krabtech, krvinka56, Lawer de Sanctis, Lenny, Librarian, Lobok257, LookAss, lostkokots, Lukki22, luky.kuky10, Lysandra, maara, macomix, mAGiic, Mankin, Markyz de Sade, mart.in, Marv, Masinfira, Maxman2000, MB, merhyx, metalmaus, Michal Opitz, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mikolas, mimo_provoz, Miriyak, misa, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, monty.cl, morbn, Moyek, MP, Mr. Smith, Mr.Plysh, mrsk, muf.lon, NecRoman, Netorack, Nightmare, novoten, Nyxxie, obitus, Odal , OldaB, Paldini, Pán rostlin, PatrikTheMighty, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, Petr, PH79, PKD, POLAKST, Poniczech, Poseidon06061978, Poseidon1978, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, robertsedmik, roswelll, Sagikkun, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, seneke, SHORTY, Shpeck, Shpeckk, shyANDROID, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Spacecore, Spider-man, Spideyfan, Spike, Stara.kryta, tacmud, Teach, The Genius, Tialster, Toe, Tombal, Tominos, tomntp, Toren, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, VanTom, vasek, Velkej šéf, Viking, vita, vlasy, vranakx, vrazdinek, VvV, VXP, willis, Wiruss, Wiw, worf, xai, Xeelee, xintax, yarda, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, Zíďas, Zod
Chce (11)
Drbo Jebo, firesnake1, Fugas, fusnix, Kocour, komiksák13, Maty48, morbi, mozer, S313, Vcelka_Maja
Koupí (3)
Drbo Jebo, jendavondra, pusta
Prodá (8)
353638, chauvesouris, filemon, Fox01, Kazumaki, Lobok257, Pán rostlin, www.foxbazar.cz