Ralph Macchio USA

Ralph Macchio (narozen 28. 12.) už od mala četl komiksy od Marvelu a jeho dopisy byly v nich často otištěny. Kariéru komiksového scénáristy a později i editora ale neplánoval. Titul měl z anglické literatury a přemýšlel o kariéře učitele.
Jednoho dne se na jedné sešlosti pro fanoušky komiksů setkal se scénáristou Donen McGregorem. McGregor znal Macchia díky jeho dopisům a nabídl mu prohlídku kanceláří Marvelu. Zde se setkal Chrisem Claremontem, jenž ho požádal, aby udělal rozhovor se šéfredaktorem Royem Thomasem pro fanzin FOOM. Macchio se zde seznámil ještě s dalšími pracovníky Marvelu a ve finále mu John Warner nabídl pozici asistenta. Macchio, který neměl po škole nic lepšího na práci, přijal.
Macchio začal psát scénáře pro série Marvel Two-in-one a Thor. Po roce 1981 začal pracovat hlavně jako editor, ale i přes to si našel čas pro napsání scénářů pro adaptaci Solomona Kanea a první sešit licencované série Transfromers.
Jako editor měl Macchio v této době na starost série Master of Kung Fu (1982-1983) a licencované komiksy The Saga of Crystar,, Rom, U.S. 1 a Micronauts. Během tohoto období byl jeho asistentem Bob Harras, budoucí šéfredaktor Marvelu.
Macchio editoval i originální tvorbu Marvelu. Lze například jmenovat série Daredevil, Thor Captain America, Avengers či Fantastic Four. V letech 1995 až 2000 měl na starosti editaci série Spider-Man. Po začátku nového milénia se stal editorem komiksů ze série Marvel Ultimates. V roce 2007 pak dostal na starost převedení knižní série Temná věž od Stephena Kinga do komiksové podoby.
Macchio odešel v roce 2011 do důchodu.

Zajímavosti:
Ralph Macchio sdílí své jméno se stejnojmenným hercem, jenž ztvárnil hlavní roli ve filmové sérii Karate Kid. Macchio si kvůli tomu vysloužil přezdívku Karate Kid.

Ralph Macchio
Spider-Man #14 (Speciál X-men)
Spider-Man #14 (Speciál X-men)
Transformers #1
Transformers #1
Nejmocnější hrdinové Marvelu #066: Thing
Nejmocnější hrdinové Marvelu #066: Thing
Temná věž #01: Zrození pistolníka
Temná věž #01: Zrození pistolníka
Temná věž #03: Zrada
Temná věž #03: Zrada
Temná věž #04: Pád Gileadu
Temná věž #04: Pád Gileadu
Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho
Temná věž #05: Bitva na kopci Jericho