Nejmocnější hrdinové Marvelu #014: Strážci galaxie

4.0 | Hachette Fascicoli | akční, superhrdinský | série Nejmocnější hrdinové Marvelu

Po léta působili Strážci galaxie v nejvzdálenějších koutech marvelovského univerza a chránili vesmír před těmi nejroztodivnějšími hrozbami. Nyní se vám představují ve svém znovuzrození, ve kterém Star-Lord a jeho parta vyrazí budovat svůj vlastní odkaz.

Společně s prvním příběhem nově restartované série přichází také jeden z nejznámějších příběhů původního týmu!

Obsahuje příběhy:
Bouře v jednatřicátém století
Odkaz Strážců galaxie

Scénář:
Daniel Abnett, Len Wein
Kresba:
Sal Buscema, Andy Lanning, Paul Pelletier
Lettering:
Petr Schwarz
Barvy:
Nathan Fairbairn
Překlad:
Changer the Elder
Redakce:
Ondřej Král

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý týden.

Obsahuje sešity sérií Guardians of the Galaxy (Vol. 2) #1-6 a Thor special #6

Rok a měsíc vydání: únor 2017 | ISBN: ISSN 2421-6399 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách | Formát: 175 x 266 mm | Počet stran: 192 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: Guardians of the Galaxy: Legacy | Vydavatel originálu: Marvel

Obálka
karl173
karl173 5.12.2017

Za mě velmi dobrý komiks. V prvním sešitě se v Thorovo King Size speciálu počtete o původních strážcích galaxie, což je nejen že fajn doplnění o komiksovou historii tak je to celkem fajn retro, které díky titulu King Size je o něco delší než klasický 1 sešit. Kresba je v něm tak super, takže paráda. Pak je tu 6 sešitů s již známými Strážci galaxie, které známe z filmů a novodobé éry komiksu. Příběh je velmi slušný a líbí se mi dobrá vyváženost komedie s vážností a akcí. Za mě velké plus je výskyt některých starých postav a Adama Warlocka o kterém si v brzské době budu chtít přečíst jeho vlastní NHM. Jako další plus je náčrt začátku Tajné invaze, kterou si postupně doplňuji a líbí se mi. Kresba je velmi povedená a i přes spousty výbuchů či magických výbojů a velmi pestré palety barviček je kresba přehledná. 90%

kaylin
kaylin 29.9.2017

Pokud po knize "Nejmocnější hrdinové Marvelu 14: Strážci galaxie" sáhnete, myslím, že nebudete litovat, a i když není komiks tak odvazový, jako jeho filmová provedení, pořád je to dobrá jízda, u které vám bude líto, že skončí. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/09/1535-nejmocnejsi-hrdinove-marvelu-14.html

plus-rovnáse
plus-rovnáse 13.7.2017

Kniha podle mě obsahuje tři příběhy. 1. o Thorovi a Guardianech, 2. o založení týmu Star-lordem (Starlordem / Star Lordem... Jak se to píše?) a 3. o Skrullech na základně a možném členovi týmu jakožto zrádci.

Každý z těch příběhů je fajn a kompletně je to skvělé. Jenom mě mrzí, že další pokračování si v češtině nepřečtu. To, co teď začalo vycházet česky je od Bendise (ne?), takže Volume 3...

Thorův příběh mě docela bavil, sice mi trvalo, která postava je která (ono představit je na začátku nestačí), ale pak to šlo už dobře.

Druhý příběh kde se dává dohromady proakční tým, mě pobavil. scény, které ukazovali jak jednotlivý členové vstupují do týmu se pěkně prolínali se současnou akcí a mě to vůbec nepřišlo rušivé ani matoucí. Briefingová okénka jsou podle mě skvělá a člověk tak může pořád číst jméno toho a onoho hrdiny a na konci čísla už víte kdo je kdo a nemate vás to jako v Thorovi.

Třetí část knihy o Skrullech mě bavila nejvíc. Rocket se rozjel, Cosmo se svým přízvukem mě bavil (kdo si ho čet jako Lva z Armagedonu?) a jo, za mě to funguje skvěle.

Shrnuto. Jedno ze skvělých NHM a je mi líto, že jsem neivestoval do jednoho kusu navíc, protože mi něco říká, že bude cenné. 5*

PS: Prosím někoho znalého, Star Lord co vyjde v NHM je událost před těmito Strážci (Anihilation?)???

mearez
mearez 14.5.2017

Čekat od tohohle komiksu to co jsme viděli ve filmu je blbost. Je to úžasný, ta sestava postav, nejvíc žeru Adama Warlocka a Quilla. Je taky super, že tam dali pár komiksů z Tajné invaze. Cením si taky toho, že scénárista na Skrully nahlédl trochu jinak. Skvělá kniha, vesmírnej Marvel super.

Luigim
Luigim 16.4.2017

Z filmu jsem byl nadšenějšíi a čekal jsem popravdě v tomto komiksu to "filmové" podání. Občas byl příběh zmatený nebo jsem byl zmatený já. Myslím že komiks udrží solidní 4 hvězdy.

erik
erik 30.3.2017

Film urobil tomuto komiksu medvediu službu. Nie, že by sa to nedalo čítať, ale je to presne ten typ spotrebného vesmírneho Marvelu, o ktorý by som normálne ani nezavadil.

Kabukiman
Kabukiman 26.3.2017

Čekal jsem něco víc ve stylu filmu. Tenhle nepřehlednej maglajz nudil celou dobu...

salamandr
salamandr 16.3.2017

Moderní příběh příjemné překvápko a retro zase fakt úlet, chápu, že se holky smějou podivínům co čtou tyhle oldschool scify.

petrsimcik
petrsimcik 13.3.2017

Jako nejsem z nich nijak odvařenej, místy jsou dost chaotičtí a odkazují se na minulost i budoucnost kterou neznáme, ale v rámci možností jsem se docela bavil.

S4TW
S4TW 6.3.2017

Maximální spokojenost a chtělo by se říct, že v jednoduchosti je síla, ale já si nemyslím, že se jedná o "jednoduché dílo", jelikož příběh je řádně zamotaný, dostaneme hned několik vláken příběhu, které se ani zdaleka nestihnou v této knize rozplést, což rozhodně není na škodu. Velmi zajímavá hlavní zápletka s trhlinami v časoprostoru je doplněna konfliktem s Univerzální církví pravdy, do toho se připlete Strážce z budoucnosti, který je stíhán, následně nastane Skrullská invaze... prostě scénáristická paráda. Je to zajímavé, napínavé, akční, ale zároveň i vtipné, detektivní a okouzlující. Takové množství různorodých postav, ras a všelijakých potvor se jen tak nevidí a to nemluvím jen o tom originální týmu, který chce zachránit galaxii. Drax, Rocket, Groot, Lajka, Adam Warlock, prostě jedna postava zajímavější než ta druhá a do toho přehlídka všemožných ras. Kresba sice není nic, co bych už mnohokrát neviděl, ale určitě se jedná o velmi slušně odvedenou práci. Retro příběh je také fajn, ale uvítal bych jiný sešit, než ten, který byl už jednu v UKK. Já skutečně dostal přesně to, co bych od Strážců galaxie očekával a vlastně ještě trochu navíc. Za mě se jedná o skvělý komiks a jedno z nejlepších NHM (jejich seznam poslední dobou rychle roste).

Fimi
Fimi 2.3.2017

Jo je to další dobrá pecka do sbírky, Widow se mi líbila ale víc. Kresba je pěkná, příběh trochu nepřehledný, ale dá se to a potěšilo spojení s Tajnou invazí probíhající na Zemi....za mě spokojenost konečně také něco s Quasarem a Warlockem....paráda

Carnage
Carnage 2.3.2017

První oldies příběhy s Thorem jsou slušná jednohubka, která celkem rychle odsejpá. Je fakt, že Korvac Ságu jsem nečetl a samotný Korvac na mě ani moc nezapůsobil. Ale rozhodně jsou tyhle příběhy v NHM opodstatněný, ukázka původního týmu je fajn. Druhý moderní pojetí Strážců hodně potěšilo a všechny postavy mají něco do sebe, kdyby Gamora taková byla i ve filmu líbila by se mimnohem víc. Rocket hláškuje co to jde, Cosmo je zajímavej charakter, Drax se s ničím nepáře, Star Lord je no Star Lord, Adam Warlock je super a doufám, že v budoucnu opravdu bude i v MCU, Quasar je taky fajn, ale naposled jsem viděl mužskou verzi. Mantis jako psycholožka týmu s jejíma schopnostma hodně zajímavá. Trochu mě mrzí, že děj ohledně Vance je tak nějak neuzavřen. NHM se ubírá dobrým směrem a jsem rád, že jsem u toho.

Norri
Norri 28.2.2017

Kniha obsahuje dva příběhy Strážců Galaxie. A každý příběh patří jinému týmu a jinému tisíciletí - vydáním i dějem.
První příběh "Bouře v jednatřicátém století" ukazuje jednu ze starých příhod původních Strážců Galaxie, ve které si zahostovali v příběhu Mocného Thora. Je to naivní tak, jak se na sedmdesátá léta patří.
Druhý příběh "Odkaz Strážců Galaxie" je z roku 2008 a odehrává se tak nějak v současnosti. Galaxie je po poslední válce v pěkných sračkách a banda složená z válečných veteránů, vedená Star-Lordem, má plné ruce práce s fixováním všech narušení přediva reality. Navíc jsou na nože s Církví všeobecné pravdy, do naprosto dezorientovaného Majora Victory z původních Strážců z 1000 let vzdálené budoucnosti a do toho ty patálie se Skrully...
Prvních šest čísel nové verze Strážců nám ukáže jejich vznik i jejich první rozpad. Je to celkem chaos, navíc zamíchaný alternativními světy, ale je to pěkně nakreslené a Rocket Raccoon tam hláškuje jak o život. Luxusní je i Cosmo, což je mluvící ruská Lajka, kterou se mihla i prvním filmu se Strážci. Zde má Cosmo poměrně velkou roli a tak si můžete užívat jeho ruského přízvuku.
Kniha krásně představuje staré i nové Strážce Galaxie a ukazuje, z čeho všeho byli namíchaní první filmoví Strážci Galaxie. Jako představovačka Strážců Galaxie je tato kniha ideální a navíc to i pobaví.

louza
louza 28.2.2017

Já věřím! Že tohle se bude líbit. Svižná sci-fi popkornovka. S mírným přesahem v propracovaném asynchronním stylu vyprávění a příjemně různorodými charaktery postav. Břitké hlášky a spousta akce, kterou jen občas přehluší špionážnější ladění zápletky. Grafická stránka knihy je příjemně moderní a všechno tak nějak akurátně sedí. Abnett není žádný Shakespeare, ale své místo na scenáristickém slunci si zaslouží. Na rozdíl od Weina, jehož Thor je klasickým retro karambolem na hranici čitelnosti. Děsnej blábol. Žít v 70. letech, asi bych nebyl komiksovým fanouškem. 85%

jh666
jh666 27.2.2017

Třetí povedené NHM v řadě, snad to vydrží. Na začátek tu máme klasickou klasiku, která funguje i napodruhé dobře. A pak tu máme moderní inkarnaci, která se o proti té filmové (a konec konců i pozdější komiksové od Bendise) svou atmosférou liší jako noc a den. Abnett a Lanning mají evidentně raději trochu temnější ladění, které ale funguje na výbornou, v rámci komiksového formátu je tohle rozhodně lepší, než pozdější Bendisův ran. A nebojte, pár dobrých vtipů se taky najde. 80 %

Doncek4321
Doncek4321 25.2.2017

První příběh jen kopírka z Korvacovy ságy, ale jo hodila se tam. Druhá část byla fajn. 75%

Musím říct, že NHM jsou zatím lepší jak UKK. Za mě se mi libí víc varianta kombinace kreseb jak to dávají do NHM.

cyboy
M cyboy 24.2.2017

Skladba tohoto cisla celkem dava smysl. Jsem rad, ze se nam konecne poradne predstavili Strazci Galaxie, ale celkovy dojem je spis rozpacity. Zajimalo by me co bude dal, ale ne natolik abych si objednaval originaly z ameriky. Tak snad v nejakem dalsim NHM.
75%

2scha
2scha 26.12.2017

karl173
karl173 5.12.2017

punisher
punisher 30.11.2017

MEGA
MEGA 26.10.2017

kaylin
kaylin 29.9.2017

gezic
gezic 29.8.2017

Salien
Salien 18.8.2017

Maty48
Maty48 12.8.2017

Honza R.
Honza R. 9.8.2017

calvin10
calvin10 17.7.2017

plus-rovnáse
plus-rovnáse 13.7.2017

Wiruss
Wiruss 2.7.2017

Placi11
Placi11 28.6.2017

Michal Ebert
Michal Ebert 24.6.2017

deadpool
deadpool 23.6.2017

Honzyk
Honzyk 15.6.2017

dajik
dajik 11.6.2017

hypermlok
hypermlok 10.6.2017

adevr
adevr 4.6.2017

willis
willis 14.5.2017

mearez
mearez 14.5.2017

pearlxjam
pearlxjam 12.5.2017

samcro
samcro 7.5.2017

NecRoman
NecRoman 6.5.2017

Luigim
Luigim 16.4.2017

disclose
disclose 3.4.2017

autokineton
autokineton 2.4.2017

erik
erik 30.3.2017

mineralk
mineralk 27.3.2017

Scaleo1
Scaleo1 27.3.2017

Kabukiman
Kabukiman 26.3.2017

IV
IV 26.3.2017

Doppelganger
Doppelganger 19.3.2017

salamandr
salamandr 16.3.2017

CaptainL
CaptainL 16.3.2017

The Genius
The Genius 15.3.2017

Lachvos
Lachvos 13.3.2017

petrsimcik
petrsimcik 13.3.2017

szajter
szajter 13.3.2017

Black Bro, yo
Black Bro, yo 12.3.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 12.3.2017

trudoš
trudoš 12.3.2017

R3nd4
R3nd4 10.3.2017

mackin
mackin 9.3.2017

S4TW
S4TW 6.3.2017

invape
invape 5.3.2017

Martin.imr
Martin.imr 3.3.2017

Honzin
Honzin 2.3.2017

Fimi
Fimi 2.3.2017

zdennanek
zdennanek 2.3.2017

ConanVJ
ConanVJ 1.3.2017

Norri
Norri 28.2.2017

lantan1
lantan1 28.2.2017

louza
louza 28.2.2017

Carnage
Carnage 27.2.2017

jh666
jh666 27.2.2017

Koci
Koci 26.2.2017

Final
Final 26.2.2017

dvory
dvory 26.2.2017

filozof
filozof 25.2.2017

Abstinent
Abstinent 25.2.2017

TheWrecker
TheWrecker 25.2.2017

Doncek4321
Doncek4321 25.2.2017

mike731
mike731 25.2.2017

KdG
KdG 25.2.2017

SiWeX
SiWeX 25.2.2017

cyboy
cyboy 24.2.2017

Četli:
2scha, Abstinent, autokineton, calvin10, Carnage, ConanVJ, cyboy, dajik, deadpool, Doppelganger, dvory, Elnie, Final, Fox01, Fr3d_K, gezic, gwen666, honza2457, Honzyk, hypermlok, Jakub Howlett, James, japes, kallenved, karl173, kaylin, KdG, Kitykatyn, Knuckless, Koci, Lachvos, lantan1, louza, mackin, Martin.imr, Maty48, mearez, MEGA, Michal Ebert, MichalR, mineralk, miuanek, MonsterGyre, mstefl, mywiel, Norri, perper, punisher, rewkon, Rinter, S4TW, start05, trudoš, Ukko, vita

Mají:
2scha, 81splinter, absolute.000, Abstinent, adevr, Alfi, Alfonzo, Alikkk, alois13, Amati , asgardpepa, autokineton, Awakener, Azbest, batoo, bboorreekk, Black Bro, yo, blackJag, Blair, bmc75, burzum, Caiiiczech, calvin10, CaptainL, Carnage, comicsland, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, Dinik, disclose, Doncek4321, doophy, Doppelganger, dvory, Dzoglik, Elnie, erik, ertefol, filemon, Filip123, Fimi, Final, Fox01, Fr3d_K, Fry, gezic, Glumal, Golem, Gustik5, gwen666, hahahoho, Hebled, hiro666, hlavathor, holubdema, Honza R., honza2457, Honzin, Honzyk, Hulik, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, IV, Jack043, JackOneil, Jakub Howlett, James, james dixon, japes, jardoom, jh666, José, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kallenved, Karel Sec, karl173, kaylin, KdG, kendor007, Keno, Kitykatyn, Knuckless, Koci, Kokuun, komik.sx, komiksák007, krupan, krvinka56, kucik, Lachvos, Laik, lantan1, Librarian, listr, Lobok257, LookAss, Luigim, maara, Martin.imr, Marvin, Masinfira, Matio, Maty48, MB, mearez, meffis, MEGA, merhyx, mgeralt, Michal Ebert, MichalR, MickeyStuma, MIKER65, Mildaha1, mimo_provoz, mineralk, Mitthrawnuruodo, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, mywiel, namdnas, NecRoman, Nightmare, Norri, novass, nx, OldaB, Olesh, Orbeek, Paldini, pavel, pearlxjam, perper, petrsimcik, pk123x, Placi11, Poseidon1978, punisher, Quentin, R3nd4 , raenius, raimi, rewkon, Ricarderon, Rinter, rockyt, Rowan, Rudá Táňa, S313, S4TW, Saiffer, Salien, samcro, Scaleo1, Schramm, Sesta, Shin, SiWeX, Skot, sleepless, start05, Stlucius, szajter, tacmud, The Genius, TheWrecker, Tialster, Tomasino79, tomned, Toren, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, Ukko, Valis, vallyslayer, vita, Vítek, vranakx, Wiruss, xai, xintax, xxaannddeerr, yogi, Zajo original, zdennanek, zlejzmrd

Chtějí:
bobo666_2005, RaptoR

mearez
mearez 5.11.2017

plus-rovnáse: Ano Anihillation se odehrává před těmito Strážci, a ano, vyjde to tu v NHM.

Lenny
Lenny 16.7.2017

plus-rovnáse: Yop, Star-Lord je před tímhle. Poprvé se tam potká s mývalem, Grootem a dalšími.

Doncek4321
Doncek4321 27.2.2017

Srovnával jsem to s 2 řadou UKK. Musím říct, že z těch 14 knih je dobrých 10-11. To si myslím, je dost slušné na to co vychází v UKK2 někdy za hrůzu.

Doufám, že kvalita v NHM nebude mít klesající tendenci jak v UKK2...

Fimi
Fimi 26.2.2017

Cyboy: pokud se bavíme o UKK 2 tak více méně souhlasím, tam se mi líbilo opravdu jen něco...

cyboy
M cyboy 26.2.2017

Fimi: NHM melo zatim par hoodne slabych cisel, ale i tak jich melo dobrych vic nez UKK2. Coz neznamena, ze nas jeste hodne spatnych cisel NHM neceka, protoze ceka (hned dalsi tri cisla asi zadne pecky nebudou).

Fimi
Fimi 25.2.2017

Doncek: jak můžeš říct že je NHM lepší jak UKK když vyšlo teprve 14 knih?