Vycházející hvězdy #01: Zrozeni z ohně
CREW1. vydáníkvěten 2005série Vycházející hvězdy 1/2
4.5
...
Když v malém městečku Pederson ve státě Illiois dojde k záhadnému světelnému úkazu, nachází se právě v děloze 113 dětí. Tyto děti se narodí se speciálními schopnostmi, s velkým potenciálem tvořit, ale i ničit. Nejsou na své schopnosti připraveny - a svět není připraven na ně.

Obsahuje sešity série Rising Stars #1-8 (srpen 1999 - červen 2000).
V roce 2020 vychází soubor všech dílů pod názvem A zrodí se hvězdy...


Scénář
J. Michael Straczynski
Art
Keu Cha, Ken Lashley, Christian Zanier
Ink
Marlo Alquiza, Jason Gorder, John Livesay, Victor Llamas, Steve Nelson, Edwin Rosell
Barvy
Liquid!, Nathan Cabrera, Brett Evans, Steve Firchow, Sonia Im, Matt Nelson, Drew Posada, John Starr, Tyson Wengler, Jimmy Yu
Obálka
Liquid!, Keu Cha, Jason Gorder
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Kateřina Šeflová
Redakce
Alena Tejnická (Sarah), Bohumír Tejnický
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-86321-78-9
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 x 12 mm
Hmotnost
509 g
Tisk
barevný
Stran
192
Původní cena
499 Kč
Originál
Rising Stars #01: Born In Fire (Top Cow Productions, Inc., 2000)
Kdyby toto bylo samostatné a uzavřené, zkrátka 8-sešitová série, možná by to bylo nejlepší a pro celý příběh dostačující. Příběh je nastavený dobře, příjemně prozkoumává postavy a přitom zanechává odér tajemna, že toho prostě moc nevíte. Ono to ani není potřeba. Příběh odsýpá dobře a je koherentní. Ano, někdo může namítat, že zase superhrdinové, ale tady by se to ani tak brát nemuselo. Psychologický ráz je dost jasný a evidentní - co je normální? vybočení, deviace, výchylka od normy - jak se k nim stavět, atd. Zkrátka témata, která jsou Starczynskému blízká. Příjemně se to četlo a i když to není jeho nejsilnější dílo, pořád má vysoký standard.
Geniální!!! A naprosto jasná inspirace autorů Heroes.
Což o to, napsané jsou Hvězdy poutavě a nakreslené "imageovsky" líbivě (= sterilně), jenže mi přišlo, že takovouhle snůšku všemožných nejen superhrdinských klišé pohromadě jsem snad neviděl (jen 1. sešit: propad střechy školy? pedofilní vychovatel? militantní vládní restrikce?). Ono se těch komiksovek a bizarních originů (i filmových a seriálových) od té doby taky vyrojilo… Tady se to zajímavé teprve rozjíždí.
Geniální a krásně nakreslené!
Musím souhlasit níže s louzou, že jde o zcela výjimečnou knihu a jeden z nejlepších superhrdinských komiksů, které jsem kdy četl (srovnatelný se světem Watchmenů), bravurně konstruován a bravurně vyprávěn. Co se týče pokračování, o kterém louza mluví, tak to mě teprve čeká a nemohu soudit, ale začínám se bát... každopádně první díl je naprostá pecka.

Celkový dojem: 90%
I když jde o výjimečnou knihu a nejspíš jeden z nejlepších super hrdinských příběhů, který u nás vyšel, skoro bych se zdráhal ho doporučit. Straczynskiho konstrukt se točí kolem skupiny dětí nadaných díky blíže nevysvětlené vesmírné síle speciálními schopnostmi. Velkou část knihy zabírá představení postav a načrtnutí základní detektivní zápletky, která je tak promyšlená a zručně napsaná, že se zdá že tentokrát nepůjde jen o fádní fackovačku v kostýmech. Autor výborně pracuje s postavami jako jednotlivci i jejich osudy, které se navzájem ovlivňují a má uvěřitelně propracovaný koncept celé premisy, který sám o sobě umožňuje rozvinout celý ansábl do netušených šířek a hloubek. Hodně věcí se vyřeší ještě za běhu, přesto kniha končí v momentě kdy prostě musíte vědět co bude dál. A to je právě kámen úrazu. Protože autor se rozhodl pro suveréně nejhorší možnou cestu a dál pokračuje už jen ujetou fádní super hrdinskou fackovačkou, jejíž kostrbatý závěr je poznamenaný stejně jako třeba další Straczynského majstrštyk Midnight Nation neshodou s vydavatelem. Poslední knihu Crew pro jistotu ani nelokalizovala a dobře udělala. Je to pohled k uzoufání jak geniální myšlenku zabíjí sám její tvůrce. První kniha jako taková nemůže nebýt za plný počet. Doporučuji ji však číst s vědomím, že její závěr je tím posledním světlým místem před kapitálním držkopádem celé série. Je to otočka tak diametrální, jako by snad dál nepokračoval jen jiný kreslíř, ale i jiný scénárista... Velká, velká škoda. Abych vás dostatečně negativně navnadil, prozradím, že od nabušené tu bí kontiňů scény z první knihy a začátkem druhé uplyne celých deset let.
Naprostá pecka superhrdinského mainstreamu a hle, jakým překladem (po češtinářské stránce-po technické nemám jak posoudit) lze takový žánr ověnčit!! Vyzývám Pavlovského s Litošem, ať okamžitě najmou zpátky paní Kateřinu Šeflovou;)! Drobné technické nedostatky pak přehlížím, škoda jen, že tu zmizely ty původní komenty p. Sarah ze začátku, kdy reagovala na kritiku. Vzpomínám si na ně z před těch cca 10 let, ale bez nich ztrácí ty reakce na ní smysl. Jinak musím říct pouze, že jsem se perfektně bavil a pomalu se rozvíjející děj mě pěkně vtahoval do sebe a napínal mě jak provaz v garotě. Šitá vazba drží perfektně, hrubý papír - ach, kde je mu v dnešních časech konec a, ano ten překlad, jak by to ani nebyl komiks a ještě takový. S velkým očekáváním a posvátnou touhou defloruji poddajný igelit druhého dílu a vrážím nos mezi jeho panenské, po tisku vonící, pysky, teda listy.
Z kresby mi krev nebublala jako prd ve vířivce, neboť jsou to precizní superhrdinské muskulatury jako každé jiné a od superhrdinského mainstreamu bych ani nic jiného nečekal. Nenadchne, neurazí, šmytec. Každopádně mě tento komiks chvatně chňapl za koule a sežral jsem ho takřka na posezení. Vlastně mi ve finálním součtu dal vše, co může superhrdinský komiks nabídnout a mé komiksové libido se teď válí s naducaným bříškem ve vrcholné spokojenosti. A netahejte do toho Watchmeny, některé laťky jsou zkrátka ve výšinách, kam obyčejný smrtelník nemůže dosáhnout.
Jistě, dají se asi dohledat fragmenty z různých superhrdinských komiksů, ale nikoli doslovně. Navíc v roce 1999 lze asi stěží očekávat, že někdo napíše superhrdinský flák, který se nebude podobat alespoň z části již něčemu předcházejícímu. Slibná detektivní zápletka jistě navnadila, ale upřímně zas až tak jsem se tím ty 4 roky netrápil a stihl všechno zapomenout, kromě toho, že probíhají nějaké vraždy. Epická druhá část pak pomalou mysteriózní jízdu nažhaví na plné obrátky epochálního akčního špektáklu. Je to sice stále popcorn, ale jeho žánrová rozmanitost či řekněme obsáhlost dějových linek a jejich zvratů je zábavná, i přes pár zvratů či rozuzlení trochu zbytečných (bratři). Bohužel pro mě znamená mínus kresba. Jak už jsem psal u jiných komiksů, je to možná řemeslně v pořádku, ale mě tenhle vizuál krutě nebaví. Sice bez hlubšího studia detailů, ale připadá mi jak kdyby Darkness, Rising stars, Wild cats, Tomb Raider či Witchblade dělala jedna a tatáž osoba. Romantičtí nabušení vlasáči a Kenové a k nim dvoumetrový plastový prsatice, přičemž všichni vypadají skoro stejně. Ať mi nikdo netvrdí, že na druhé straně kapitoly 4 prvního dílu nevychází v bílym kvádru z hospody Jackie Estacado, a vůbec není on vlastně hlavní hrdina i tady, nebo alespoň tedy jeho dvojče.
Už sem myslel že je chyba ve mně, že nedokážu rozeznat kdo je kdo, ale koukám že ten problém mělo víc lidí. Jinak ale fakt není co vytknout, nechápu že sem tak dlouho váhal jestli koupit nebo ne.
Tak tohle majštykr, scénař je naprosto úžasnej. Četl jsem pokaždé jeden díl v jeden den a říkal si, jak je to zatracené dobrý a těšil se na každý další díl...To se mi opravdu moc často nestává. Kresba už mě tak moc nevzala, přestože je bezesporu kvalitní, ale jak už píše někdo níže vadí mi stejné,nebo hodně podobné obličeje hlavních postav,takže jsem akorát strávil více času tím,kdo je kdo...Ale to je tak jediná vada,kterou bych vytkl a nakonec je to stejně prostě geniální. :-)
Po 4roch rokoch (momochodom PRESNE na den :)) som si ich znova prečítal a do bodky súhlasím so svojim pôvodným komentom.

Geniálny komiks, ku ktorému sa človek má chuť vrátiť.
Poctivý kus superhrdinského komiksu. Kvality se nedají upřít a s tím vykrádáním Strážců bych to tak černě neviděl, je to prostě další civilně pojatý komiks popisující konflikt mezi prachobyčejnými lidskými červy a superschopnostmi obdařenými jedinci (jistá podobnost se seriálem Heroes).
Ku tomuto komixu som pristupoval velmi skepticky pretoze som si myslel ze je to nieco ako kopiracia.Ahc boze ako som sa mylil.Je to skvele ma to atmosferu a neviem sa dockat druheho dielu:)
este som ho ani nestihol precitat no uz vidim ze je skvely......:D:D:D
do rukou se mi tenhle komiks dostal teprve nedávno, ale můžu říct, že patří mezi nejlepší, co sem kdy četl. Příběh je skvělej a kresba se mi taky hodně líbila, rozhodně plnej počet
Tak tohle se mi líbilo moc, Straczynski opět ukázal, že umí. Umí ukradnout (pardon, půjčit si) námět, ale poté ho taky umí originálně přepracovat a rozvinout do skvělého příběhu. Naprosto nechápu, proč se to neprodává/lo.
Vynikající záležitost, která sice nestojí na dvakrát originálních základech (přecházení energie na přeživší vyvolené a la Highlander, vyvražďování superhrdinů a la Watchmen), ale Straczynski vypůjčené nápaditě rozvíjí a co oceňuju nejvíc - oproti Mooreovi klade mnohem větší důraz na superschopnosti postav, z jejichž postupného odhalování těží výborné zvraty. Zároveň je slušný psycholog. Kámenem úrazu jsou postavy, které si jednak stěží oblíbíte tak jako jako Watchmen, druhak jsem v nich měl i při druhém čtení pořád bordel, na čemž má svůj podíl i stejnoxichtoidní, jinak ovšem parádní kresba. Z nedostatků v českém vydání zmiňovaných ostatními mě uhodila do očí jen ta jedna rozmáznutá strana. Tak kde vězí druhá kniha?
Highlander stretáva superhrdinský mainstream. Ale kupodivu to funguje. Noví Strážci to síce nie sú ani zďaleka, najväčšou chybou je rozhodne to, že predaje sú už dva roky síce dobré, ale predsa len nie tak, aby sa vydalo pokračovanie.
Fajn pohled na superhrdiny, ale rozhodně nic přelomového. Druhý díl si ale určitě koupím.
Straczynski dokázal svojí třídu, ale bohužel je tenhle mix Mooreových Watchmenů a Shyamalanova Vyvoleného (film) v roce 2007 málo originální a zaostává například za JMS's Amazing Spider-Man. Tohle je prostě Watchmen pro teenagery.
krvinka: zacni u "nemněl" a "nevym"
no super, ale ted uz ti neverim, ci jsi multak?
Čtu si tu mou recenzi po několikáté a furt nevym s jakou chybou máte problém.
(mne prislo hrozne zabavny, ze nekdo pouzije takovou hrubku a archaismus v jedny vete .)
To me spis desi, ze nekdo ma pocit, ze Rising Stars nejsou comics pro masy. Jinak dislektik je taky clovek :)
Fakt super záležitost,příběh i postavy sou naprosto super kresbě není co vytknout.Příběh frčí rychle a zvraty sou zde fakt super.Straczynsky umí fakt mistrně vyprávět příběhy a tento je fakt super jen to není komiks určený pro masy ale je fakt suprovej a nemněl by býti přehlížen.
Čo jednoducho milujem je, keď niekto vymyslí svet, so svojími pravidlami a príbehmi, a celé to spúta takým príbehom, že človek chce hneď vedieť (a vidieť), WHATS NEXT?! Chtíč sa plynule stupňuje a to, čo vypukne na konci je fakt majstrovs... [koniec prvej časti] :/ Perféktná moderná kresba, inovatívny a akčný scenár. To proste musíte vidieť. (a potešila ma aj tá polygrafická hrátka, kde na jednej strane postava sedí sama v obývačke a na strane druhej sú mŕtve duše, ktoré počuje - keď si prvú stranu dáte proti svetlu, mŕtvy presvitajú, čo je aj jediný spôsob ako si normálne prečítať, čo hovoria)
Precetl jsem jednim dechem, coz se mi naposledy stalo u Cages.
Příběh si dobře drží tempo, které ke konci hodně graduje.Asi nejlepší superhrdinský comics co u nás zatím vyšel.
Už jsem si pořídil i tento český hybrid a překlad se mi líbí. MdS
yep, neprezradilo sa to :-) Az v druhom booku sa uvidi kto je ten hlavny "parchat" :-)
2 Scarface: Do dvojky date aj tie 3 nezazivne zosity o boji za celosvetovy mier ?
to all: btw možná, že můj příspěvek vyzněl veskrze negativně, ale to jen proto, že klady už tu byly většinou řečeny... moje procentové hodnocení mluví za vše :)
Hmmm dobrá... teda jako já si druhej díl koupím tak jako tak... ale přeci jen můj se můj zájem o trochu zvedl :)
Nechci spoilerovat... ale neprozradilo se, kdo za tím stojí. Ani náhodou.
Jj taky mi trochu přijde (aspoň podle toho co tady od Straczynskiho vyšlo), že vždycky vezme nějakej nápad (Nikdykde, Watchmen), začátek lehce okopíruje a pak si to rozjede vlastním směrem... Jinak většina už tady byla uzase řečena - je to svižný, dobře se to čte, taky mě trošku překvapilo, že se hned takhle ze začátku prozradilo kdo zatím stojí... Vynechaných slov jsem si nevšiml, zato jsem si všiml, že se stránky tak nějak nevešly do formátu a okraje jsou ořízlý tak, že často chybí v nějaké bublině, která byla u okraje celé písmeno. No a taky nemůžu nezmínit lehký znechucení, který přišlo zhruba na začátku knihy a z větší části při čtení odeznělo, ale ne úplně... zkrátka, že tyhle slavný DEKONSTRUKCE jsou všechny ve své podstatě na jedno brdo a nejsou ničím jiným než krapet nabubřelou oslavou superhrdinskýho žánru...<br>
<br>
Ale jinak dobrý počtení :)

K tomuhle už tady nemá cenu něco dodávat. Překvapilo mě, že už se odkryly karty takhle brzo. Už víme kdo za vraždami stojí a svět superhrdinů se nám pěkně rozdělil. Ale co dál?
morzakor: spatny podklady (takze ano, nekdo uplne nejvic anonymni... Top Cow)
vycházející hvězdy: 80%
hvězdy této diskuze: 100%
poprvé jsem se něco zajímavého dozvěděl o práci řadových zaměstnanců, moc fajn...ovšem je zajímavé, že kdykoliv se objeví nějaká poznámka nikdo se nezvedne a neřekne ano je to moje chyba, za ten překlep můžu já, za to se hned vytahují odpracované hodiny v oboru a různé cucáctví připomínkujících, když už to sou takový cucáci, měl by se starší a zkušenější chatit za nos a být trochu nad věcí a nevyskakovat jak čertík z krabičky, mohl by se tu totiž objevit nějaký chytrák, který by okamžitě poznamenal něco o těch potrefených husách, však to znáte, osobně mi nevadí pár překlepů, ale spíš ta rozplizlá stránka, ta je strašná, to se povedlo komu proboha?!!! počítám, že za to může tiskárna, nebo někdo víc anonymní?
Zpracování je poměrně slušné (až na již zmiňované nedostatky), dobře se to i četlo, ale bohužel mě to nevtáhlo do děje. Furt jsem si připadal jenom jako pozorovatel, který nejni schopen navázat vztah s hrdiny. No ale jinak se těším na další díly:)
pre buducich moznohundrosov: Aj ked o par riadkov nizsie chvalim ceske vydanie a potom mu vytykam chybky, podotykam ze som si ho vtedy iba bezne prelistoval v obchode, necital som ho ;-)
Neviem ako zacat ... no proste celkom sa mi to pacilo az na niektore chyby v ceskom vydani, rozpite strany, niekde zle orezane. Ale pribej je slusny. Crewaci, crewaci, trosku si dajte zalezat na konecnej uprave bookov, ved to nestoji 5 korun ! Dal by som aj viac % keby to konecne spracovanie bolo lepsie.
Sice opozdene, mila Sarah - nezivim se korekturou, ani prekladem, dokonce ani odevzdavanim clanku. Od toho jste tam Vy... A pokud je pro Vas neuveritelny problem vycentrovat text v bubline, tak necht to dela nekdo, kdo to zvladne... Jinak skoda, ze jste tu naposled... (btw, mne email funguje a nic jsem od Vas nedostal ... zato jste tu vyblila moje pravopisne chyby, za jejichz opravu je v Crwi placeny nekdo jiny, dost mozna zrovna Vy ... o Vasi profesionalite to svedci mnohe, zvlast smutne to je v pripade, pokud nekecate a v oboru opravdu pracujete 25 let ... vzpamatujte se, proboha, realny socialismus je pryc!)
<br><br>
All: ... ja sem za tyhle prestrelky rad... je videt, ze comicsDB zacina fungovat tak jak by mel... :) Jen vic...
Black Bro, yo: Můžu uklidnit - tohle je jen rozjezd, pak jde ten příběh někam hodně jinam. Druhý díl má taky už jiného překladatele.
já nevim, mě se to líbilo, ale stejně jako u Krajiny půlnočních stinů se mi zdá jako by Straczynski jen převyprávěl podle sebe Strážce Alana Moora(u Krajiny P.S. zase Nikdykde Neila Gaimana). Já vím, že tam jsou jeho nápady a příběh jde jiným směrem, ale ta podobnost tam je. U Vycházejících hvězd je vyprávění sice svižnější...no, uvidím, co další díly, tento byl dobrej, ale díky té podobnosti jenom dobrej pro mě, bohužel.
Opravdu skvělé čtení-těším se na další booky!
Přesně tak Slaine, kritika jak k dílu, tak i k zpracování patří a jestli to štve samotný autory nebo čtenáře, i když ví, že ten, co to kritizuje, má pravdu, to je přece blbost.
willis: ale vůbec - tady myslím nemusí být jen hodnocení ne? Když se semtam rozjede nějaká diskuze je to jen dobře...<br>
sarah: přesto, že sám zajisté patřím do skupiny "škrabálků, kteří mohou kritizovat všechno a všechny a sami mají máslo na hlavě" se k tomuhle taky vyjádřit (já už su takovej :)): Toto je místo kam se píší subjektivní názory na komiksy (žádný odborný recenze), takže, když se někomu nelíbí lettering, může to napsat ne? Udiveně kroutím hlavou, jak Vás to tolik mohlo nadzvednout... To by se tady taky mohli hádat autoři za kvality svýho díla... !?
willisovi od Sáry: to máte recht, kdyby ovšem adrému fungovala emailová adresa... Nevím, jak byste se tvářil vy, kdyby někdo kritizoval vaši práci, aniž by věděl, o čem mluví. Jinak díky za pozornost a jsem tu naposled. S
možná by bylo lepší si tyhle věci vyříkat emailem nebo v auditku a nazasírat tady svými "vtipnými" invektivami místo pro hodnocení.
1. Jo, zase jeden kříženec Batmana a Supermana... A jak vás platí milé individuum za vaši neotřelou kritiku? 2. Po nádechu, který jste mi tak laskavě doporučil, musím ovšem opět jen konstatovat, že nenávidími škrabálky, který můžou kritizovat všechno a všechny, ale sami mají máslo na hlavě... no, Šalda pro mě asi fakt nebudete. Když jste tedy s věcí tak obeznámen, měl byste vědět, že dostávám rukopis psaný ve wordu, který do bublin pouze přenáším, takže dost těžko můžu vynechávat písmenka, když tam prostě nejsou. Jo, ta vynechaná písmena na straně 14 jsou tam schválně, jestli jste to ve své genialitě nepochopil.... Bubliny procházejí dvojí korekturou (ne mojí) a co si tam pánové z redakce nechají, je pro mě (často jen se skřípěním zbylých zubů svaté). To jen k letteringu. O obrázcích zase příště. A poznámka na závěr: Neživí mě jen komiksy, ale i normální knížky, a to přes 25 let, usmrkanče. Sára
Drahá: 1. Mě nejni nikdo podobný, to si zapiš za uši. ..... 2. jsi nějaká podrážděná, já nejsem placen za pravopis, ale za radění, takže si mohu dovolit klíďo hrubky jak prase, taky u nějaké z mých posledních "recenzí" píšu "nejsem žádnej češtinář" (tím jsem si myslím zamet...) a mám dojem, že když za něco zaplatím 400Kč, tak si mohu dovolit vznést připomínku na vynechaná písmena. .... Nejdřív se nadechni, zvaž co chceš, a sem stim:)
Sice opožděně, milý Zacku - ale překvapuje mě, že někdo, kdo je schopen odevzdat rukopis, ve kterém se to hemží pravopisnými chybami (viz dodaný rkp pro číslo 14 Crwe "Tim Sale" ) - zde pro příklad jen ty nejvíc do nebe volající - "Tim žije se dvěma psi", "Washingtonská Univerzita", "První Timovi krůčky" má tu odvahu kritizovat práci nešťastnice, která se musí vyrovnávat nejen s často svérázným pojetím češtiny u některých překladatelů, ale která leze po zdi z rádoby odborných recenzí typu kolegy "andrého", kterému by třeba ráda odpověděla osobně mailem, kdyby ovšem jeho adresa byla přístupná... Nemám vůbec nic proti konstruktivní kritice pánové, ale zametla bych si občas před vlastním prahem. Mimochodem - "todle" taky nemusím pane "andré".
S pozdravem A. Tejnická - Sarah
Ja tenhle prvni book mam docela rad... pekne to graduje, co puvodne vypada jako mix Highlandera a Watchmenu zacina dostavat vlastni podobu a je jasny, ze Straczynski vi, co dela a kam to vede. Cteni je to tedy prijemne svizne, proste mainstreamovka, imagelike kresba jako obvykle neurazi (zajimava ale taky neni). Nejvetsi problem sem mel s prekladem a vubec chybama v cesky verzi. Opomenu, ze jedna stranka je jak, kdyz ji tiskarna vyblila, nikoliv vytiskla a ze na par mistech sem mel nechutny pocit, ze vypadlo pri letteringu slovo (takovy errory snad korekturou projit nemuzou), ale nektere az prkenne vyrazy ci dokonce hrube nepochopeni originalu, to sem zkousaval hodne spatne... lettering by taky chtelo jeste doladit. Ale celkove asi jasna koupe, minimalne pro ty, co jeste necetli... (samotnymu comicsu bych dal v klidu 80%, ceske mutaci musim aspon 10 odecist...)
Vznikající, nechť už vyjdou zbývající díly.
Nemal som to moznost este citat, ale mal som tu moznost si to prelistovat a ohmatat (cakam na zasielku z CR neoplati sa mi dat za to na Slovensku 740 Sk ked to mozem mat z CR z jedneho super inetoveho obchodu za 550 Sk - vsak Michale ? ;-)). Musim pochvalit Crewakov ze spracovanie, je to velky skok dopredu. Oproti starsim titulom zmena v spracovani k lepsiemu. Len tak dalej.
Tak to je zajimave, na zacatku roku vysli v cestine Watchmeny a po pul roce Rising stars. Watchemeni vysli v USA pred nejakymi 18lety, ale s Rising Star maji toho pomerne hodne spolecneho. I kdyz Straczynski "spehuje" superlidi uz od detstvi, takze si muzeme vychutnat, jak to vlasne stema supercapartama byva a jak to vypada, kdyz se treba nastvou na vychovatele:). Musim rici, ze po tomhle prvni dile se na zbyvajici dva tesim a jen doufam, ze nebudou mit rocni pauzu. Prvnich osm sesitu konci zajimavou patovkou, takze clovek je celej nasponovanej, copak bude dal. Idealni by bylo, kdyby Crew vydala tech zbyvajich sestnact sesitu v jednom booku:). O kresbe tady jste nidko nic nepsal, ale staci se podivat, kdo to vydal v USA a kazdy ma jasno. Mozna proto mi John porad pripomina Estacada:). Tisk & grafika je az na jednu stranku v kategorii superkvalita.
S Krajinou půlnočních stínu se Vycházející hvězdy 1 staly tím nejlepším, co jsem dosud četl. Čím se panu Straczynskému daří vybudovat tak fantastickou atmosféru je mi záhadno. Každopádně to na mě dokonale funguje. Škoda, že zpracování od Crwe se nepodařilo vypiplat na 100%. Text v několika případech končí těsně u konce stránky a to zamrzí.
Mám je kompletně v sešitech a patří k mým nejoblíbenějším sériím. MdS
633510
Četl/a (91)
2scha, Aldo26, Alfred, Bedou, bierce, binnmode, Blacksad, buscheer, calvin10, Captain Collar, charvos, cyboy, dajik, Darth Raelchi, davidek, Deckard, DEmnoG, Doctorow, Doppelganger, emanek, erik, filosh, Final, Fox01, georg, Grrr, Houbař, house192, hypermlok, invape, J.Connor, Jabba, Jack, James, jiskra, Kaaos, Kaluž, Kapis, kaylin, Kil-Khal, Killingjoke, kinak, Kocour, Lachvos, Librarian, marek zigmund stanko, mart.in, mgeralt, monte walsh, mozzu, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Norri, oleav, Ozymandias, Paldini, pbabinec, pearlxjam, pechna, Petr, Petrisko911 , Petrkoll, PKD, punisher, radimisko, RadimNemec, raenius, raimi, rewkon, RudyRod, seezeethree, Shin, Sir_Pete, Slaine, SlouzimStarymPsum, smazenapikantniskeble, Spike, strougy, Symbi, tankgirl, terrordemon, Tony, trudoš, Ukko, VanTom, vrazdinek, Zbysek2410, Zeebonk, zgrywus, zlejzmrd
(235)
2scha, 665+1, adam.ra, afri, Aldo26, Alfi, Alfred, antiimini, Artigas, asgardpepa, Askalon, Azbest, AZTeck, Bay_watch, bboorreekk, Bedou, Bellatrix, Beng.D, Benji, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Blair, bmc75, bobo666_2005, Braindead, brkowycz, bronxik, Bubsy, burzum, buscheer, calvin10, calviti, Captain Collar, Cassidy, Celestius, charvos, choze, cobe, Corteg, Corvus, CP, CSE_AC/DC, cyboy, davidek, DAxik, delsemela, DEmnoG, Dinik, dirty_sanchez, disclose, Doctorow, domo9321, doophy, Doppelganger, dracula, dre, dvoracekpetr1, emanek, Erich, erik, fel68, felis, filemon, filippo, filosh, Final, Fox01, freestyletricker, Fréza, Fugas, Garp, georg, Godsmacker, gongon44, goodspeed, GORERATED, grinder, Grynca, guseppe, Hamichal, hanocri, haxxor, Hebled, hedgehog, hellblazer, holubdema, Houbař, house192, Hulik, hypermlok, illy, imro, Infarkt, J.Connor, Jabba, Jack, James, Jestrab2, jett, jiskra, jjjirik, Joshua_T, Kabukiman, Kaluž, kamil, Kapis, kaylin, Kazumaki, KdG, keplik, killermarf, KINIMODUS, Kocour, koniklec, krvinka56, Lenny, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, LuckyLjuk, maara, mainman, Majkl, markic, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, Marv, Marv8, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, matrosh, MB, mcleek, mgeralt, mikado, MIKER65, misa, Mistak, Mitthrawnuruodo, mizet, monte walsh, monty.cl, morbi, mozzu, MP, Mr.Plysh, mrkirby, namdnas, NecRoman, Netorack, Neuro, Nightmare, noMster, OldaB, oleav, pacient, Paldini, pavel, pavouk, pbabinec, pdfak, pearlxjam, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , Petrkoll, PKD, planika, POLAKST, Poseidon1978, pršiplášť, punisher, Radkos, raenius, RainDamage, Redlum, rewkon, Ricarderon, Robb, Ronik, royan, RudyRod, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, seezeethree, Shin, Sidi Santini, Sir_Pete, Skot, skřetman29, sleepless, smazenapikantniskeble, songoku, Spike, Stara.kryta, strougy, suricattaontheway, Symbi, syon, tacmud, tankgirl, TBB, Tombal, Tomek, trudoš, tulipstros, Ukko, Valis, vallyslayer, VanTom, Viking, vrazdinek, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, yama, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd, Zod
Chce (10)
fusnix, gwen666, Hauzina, Henry108, isildur heir, Maryl, Miriyak, nx, Olesh, Salien
Koupí (1)
Hauzina
Prodá (8)
Captain Collar, Erich, filemon, MB, monte walsh, oleav, pdfak, raimi