Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Koupit
Je na čase pohřbít mrtvé a vyrovnat se s následky. Jenže po boji možná nastává ticho, ale rozhodně ne klid. Staré konflikty se derou na povrch...

Obsahuje sešity série The Walking Dead #85-90

Scénář
Robert Kirkman
Kresba
Charles Adlard
Lettering
Jakub D. Kočí
Překlad
Martina Dari Antonínová
Redakce
Jiří Pavlovský
Obálka
Charles Adlard
Žánry
drama, horror
ISBN/ISSN
978-80-7449-330-0 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 255 mm
Tisk
černobílý
Váha
330 g
Stran
136
Cena
299 Kč
Originál
The Walking Dead #15: We Find Qourselves (Skybound (Image Comics), 2011)
 • faster86
  Opět jeden z klidnějších dílů, kde není moc akce, ale o to vic je tu budovani charakterů, budování vztahů, rozpadání vztahů.
 • Kadin
  Pomalejší, ukecanější tempo a děj se nikam moc neposouvá, milostné vztahy mají v tomto díle větší roli něž-li cokoliv jiného. Slabší, ale stále poutavý díl. 7/10
 • JohnyG
  Slabší výplňovka v jinak bezvadný sérii. Hlavně se sbírají zásoby, buduje se a fňuká nad Carlovým očičkem. Ta drobnost s Nicholasem skončila než začala a měla asi ukázat Rickovu znovu nalezenou příčetnost. Celkem se ale nestalo nic.
 • Fimi
  Jako jo, hezký se to čte, ale tady se opravdu hovno stane, takové válení na místě. Dokonce i poslední strana mě nenavnadila na další díl jako všechny díle předešlé. Každopádně tam pořád je cítit ta Kirkmanovska kvalita a je jasný že po takovém odpočinku se sračky jistě začnou zase nabalovat...
 • karl173
  Jak bývá v této a nejen v této sérii zvykem, tak po velkých událostech se většinou voda na chvíli uklidní. A tento díl není výjimkou. Když se ale budu opakovat, tak dalším zvykem této série je, že když se zpomalí tempo, tak přijde prostor pro dialogy , růst postav a vztahů. Přijde mi že tuhle jistou formu může Kirkman točit klidně do nekonečna a pokud to bude psát stále tak dobře jako tady, tak mě to bude i nadále bavit. 80%
 • Walome
  Nevýhodou telenovely je, že občas prostě stojí na místě. Což se děje i zde. Rick moc kecá, Carl se moc dlouho válí, Andrea je otravně soucitná a nějakýto máchání zbraní zanikne ve všeobecné nudě. Ale tak to prostě je. V Ulici se taky Tereze v každým díle nevyspí s jiným chlapem, ty zvraty nemůžou bejt furt!
 • brkowycz
  Jako jak mi doteď romance a napětí mezi postavami navadila, tak tady jde podle mě Kirkman poprvé v téhle sérii úplně mimo. Vztahy jsou takové potisící to samé. Rickovo vysedávání u Carla zdlouhavé, sem tam prostě praští zombíka po hlavě a "záporák"? Nějaký typ v komunitě, kterého doposud Kirkman absolutně nepředstavil, jeho postavu zcela nebudova a prostě ho tam, podle mě, fláknul tak nějak aby tam byla nějaká krize. Bohužel byla absolutně neuvěřitelná, Kirkamn umí psychologii postav a tak jsem tady zíral, co je to tu za plochou a nezajímavou postavu. Jako rozumějte, mě je to v podstatě jedno, já tohle přelouskám maximálně za odpoledne, ale představa, že touhle útrpnou nudou procházím celého půlroku, tak si tu sérii snad přestanu kupovat a požádám někoho, ať mi řekne, až se tam začne něco dít.
  Snad bude příští příběh trochu ostřejší. Možná by nevadilo zase postavy trochu osekat a soustředit se jen na ty známé, a ne jen udělat jednou za čas z neznámého křoví záporáka.
 • S4TW
  Tempo sice trochu uvadá, ale do popředí se dostávají jiné věci, které Kirkman zvládá snad ještě lépe, než vybíjení hord mrtváků. Tentokrát je to opět o psychologii postav, o jejich vývoji, posunu, o mezilidských vztazích a problémech mezi lidmi. Jednoduše se tu díváme na to, jak se lidé chovají v takto krizových situacích a co to dokáže udělat s jejich psychikou a chováním. Ale nebojte, jsou tu i nějaké převraty, překvapení a pár zombíků to taky schytá. Kresba je pořád famózní a atmosférická. Ostatně, celá tato série je především o atmosféře a psychologii a to zvládají tvůrci na podtrženou jednotku! Navíc to vypadá, že v dalším pokračování se opět nudit nebudeme a nechci to zakřiknout, ale nejspíš brzo se dočkáme dalšího velké převratu či akce. Rozhodně jeden z nejlepších post-apokalyptických psychologicko-hororových komiksů (můžete škrtnout i ty dvě přídavná jména) na trhu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.2.2016 18:08Živí mrtví #15: Kým chceme být
  Místo akcí a řežby opět sofistikovaný psychothriller. U Kirkmana nemůže být dlouho nic v pohodě, vždycky se něco šeredně zvrtne... a nemusí to být zástup zombíků. Lidé si vystačí sami.

  Celkový dojem: 90%
 • Drekorian
  Drekorian mecenáš13.1.2016 14:46Živí mrtví #15: Kým chceme být
  Kirkmanův standard. Po minulém masakru klidných šest sešitů. Alexandrané opravují, budují, opevňují a uprostřed té nudy spolu tak nějak vesele pošukávají. Poklidnou atmosféru naruší akorát zpackaná vzpoura. Na druhou stranu se Kirkman pečlivě věnuje psychologii postav, ať už jde o Ricka, který zase zvedá telefon, Carla, který má výpadky paměti a hlavně to, co se stalo na poslední stránce. Vždyť víte, co myslím.
 • sedw
  Po minulém díle přichází poněkud klidnější a za mě i mírně slabší díl. Vše plyne v poklidu a když už je zde náznak, že by mohlo být opět zle, vše se rychle vyřeší a jede se dál. Už jsem si však u této série zvykl na slabší díly a nevadí mi, protože vím, že po chvíli klidu to na nás Kirkman zase vybalí a nebudeme se stačit divit.
 • Kapis
  To zas bylo sebereflexního a uvědomělého pobekávání a k novému roku hromady předsevzetí. A mně to pořád baví.
 • J.T.honza
  Zase došlo k pasážím (Glen), které už víceméně známe ze seriálu a že Andrea nakonec udělá, co udělala, jsem tušil v podstatě od začátku knihy, takže překvapení zase tolik nepřišlo (snad až na Carla opět), ale pořád to hltám a chci pokračování!
 • Kabukiman
  Mám už trošku pocit, že když už Kirkman neví co dál a potřebuje to natáhnout, tak tam za tu "psychologii" postav schová kopu natahovaných keců, ale ono zase co tam pořád vymejšlet, žejo? Takže i když jsem se chvilkama málem nudil, stále ještě mám živé mrtvé rád a těšim se co bude dál.
 • kaylin
  George A. Romero byl za svou první zombie trilogii oslavován především proto, že se dokázal podívat na člověka a jeho postavení vzhledem k ostatním lidem. Robert Kirkman převzal žezlo a stal se králem zombie žánru, a to i přes podobné, na první pohled trochu slabší díly své geniální série. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/12/1065-zivi-mrtvi-15-kym-chceme-byt-70.html
 • GORERATED
  Mám načteno trochu více dopředu, ale vydání od CRwe vždy rád podpořím a rád se do tohohle univerza vracím.
 • Fry
  Živí mrtví #15: Kým chceme být - Krvavé stopy zakrývá čerstvý sníh ... Naši hrdinové si konečně zase mohou dopřát chvíli klidu a částečné také pohody, kterou se ale opakovaně opovažují nabourávat pouze starousedlíci z osady. Carl je v kómatu, Rick se opět obviňuje za všechno co kdy udělal a drsňák Abraham si konenčně uvědomuje i své chyby. Nicméně jídlo pomalu dochází a začíná pořádně mrznout. Opravdu začínají přicházet světlé zítřky, nebo se jedná o další z mnoha tich před bouří, na které jsme v této sérii již zvyklí?? ... Za mě 4*!
 • Knuckless
  No co si budem povídat, tady pan Kirkman zase trochu sundal nohu z plynu a nechal nás vydechnout. Nicméně slupnul jsem to na jeden zátah, takže dávám poctivé 4*.
3037112
Četl/a (109)
2scha, adriel, anka, bob-premky, borknagar1, Bronn, buscheer, calvin10, CaptainCzech, chcita, choze, Cinema Ranger, Const.ex, Covenant, cyboy, dajik, Davidos402, Doppelganger, duri, Dzoglik, erik, Faix, Final, flipflop, foudy, Fox01, Fry, Garp, gwen666, Hønzza, Himlik, house192, hromotlk, hypermlok, Infarkt, Jahunda, James, jankie, Jay-jay, JohnyG, Kadin, Kaluž, kapicka, Kapis, karl173, kaylin, Knuckless, Lachvos, lacoste, lantan1, Librarian, Light, LookAss, Lukasitch, lukedukenuke, luky.kuky10, malylada, Mamut12, mart.in, Matthew, Matthew, mgeralt, mstefl, mywiel, NikkiKonig, Noci, oleav, Olesh, Ozymandias, Paldini, pearlxjam, perper, Petr, petrik1710, petrSF, Plechy, Poseidon1978, PrastenejCitron, raenius, raimi, rajot, RedButton, robcornick, rooty, S4TW, Saiffer, Sawyer, schefik, Schramm, sedw, Sikk, Sir_Pete, slavik38, Spike, the.kasztan, Tiba, Tomasino79, Tommar, trudoš, tukak, Václav Mikula, w3cMarkus, Walome, Wasps, wolfgang, xflori01, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
(179)
00sedm, 2scha, 665+1, 7eleven, adam.ra, Alfi, Alfonzo, anka, AxusNalim, Azbest, bboorreekk, BeeSee, Beng.D, blackJag, Bob, bob-premky, borknagar1, bourgeois, brkowycz, bronxik, burzum, buscheer, calvin10, CaptainCzech, charvos, chcita, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, dajik, Davidos402, Deckard, Dinik, doophy, Doppelganger, Drekorian, duri, Dzoglik, Erich, erik, faster86, fel68, felis, filemon, filosh, Final, Fox01, Fry, Fuf00n, GORERATED, gwen666, Hebled, herbert, holubdema, hromotlk, Hulik, hypermlok, Infarkt, invape, J.T.honza, Jahunda, Jak, James, jankie, Jay-jay, jendavondra, Johny87, Joshua_T, Juseph , Kabukiman, kadas97, Kadin, Kaluž, kapicka, Kapis, karl173, Karolín78, kaylin, Knuckless, komik.sx, koniklec, konous, Kouzelnik7, Kunden, Lachvos, lacoste, lantan1, Librarian, Light, Lojza, LookAss, luky.kuky10, m.jedle, maara, malylada, Mamut12, markic, mart.in, Marvin, Matthew, Matthew, meffis, merhyx, mgeralt, Mikei, Milo_Harwey, Mleako, MP, mstefl, namdnas, Nightmare, NikkiKonig, Noci, noMster, o2t2, Olesh, Paldini, pavouk, pearlxjam, pechna, perper, Petr, petrSF, petrsimcik, Poseidon1978, PrastenejCitron, Quentin, R3d, Radkos, raenius, raimi, rajot, Rich, RicHard. , robcornick, rooty, Rumburaq, Ruw, Saiffer, Saran, Sawyer, schefik, Schramm, sedw, seezeethree, Sir_Pete, Skot, slavik38, Spike, StanleyHu, syon, tacmud, the.kasztan, Tialster, Tiba, Tomasino79, Tommar, TommyBOYER, Toren, trudoš, tukak, tulipstros, Václav Mikula, Vítek, Wasps, willis, wolfgang, xflori01, xintax, Yefery, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zdoog, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (32)
Azik2586, Balů103, Blacklarch, bobo666_2005, Davidkkk, deadpool, dvoracekpetr1, FatMonster, formi123., husakpetr93, Jack, JackOneil, kamil, Kitykatyn, Kryysa1892, Maty48, MickeyStuma, monty.cl, RaptoR, Sebastian the wise, segy, sleepless, SpaceFade, spot, stepan.tichy, Strokes, the_proph, Tomate, Wiruss, Wodry, xxaannddeerr, Zajda
Shání (3)
Al0f0k, Blacklarch, Kitykatyn
Nabízí (2)
dajik, www.foxbazar.cz