Modrá CREW #02 - Sláine: Zabiják démonů
CREW1. vydání 1998série Modrá CREW 2/10
4.2
...
První část dvoudílného comicsového fantasy eposu s hrdiným bojovníkem Sláinem a jeho věrným sluhou Ukkoem. Sláine si zde změří své síly s démonem Elfricem.

Obsahuje sešity série 2000 AD Progs #852-859

Scénář
Pat Mills
Art
Glenn Fabry, Dermot Power (POWER)
Obálka
Rafael Garrés
Překlad
Jan Kantůrek
Redakce
Štěpán Kopřiva, Ondřej Svátek
Žánry
fantasy, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-902422-0-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
216 x 300 mm
Hmotnost
196 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
99 Kč
Originál
Sláine: The Deamon Killer ()
Kresba je nepochybne masívna. Hoc plná krvi, je to kus nádherne odvedenej roboty, radosť pozerať. Samozrejme nie preto, že neustále od trupov odlietavajú rôzne násilne oddelené končatiny a iné časti tiel, ale proste preto, že je to parádna kresba a parádnymi farbami. Na mnohé panely, výjavy a strany, som sa nevedel vynadívať, hoc príbehy o polonahých svalnatých zabijakoch nikdy neboli úplne moja šálka kávy. Keď už sme pri „divochoch“ z komiksov, uprednostňujem paradoxne Thorgala, ktorý sa naopak vždy snažil boju do poslednej chvíle vyhnúť. Naopak, Sláine ešte ani niekam poriadne nepríde a už to tam rozbije na minďár ako Emil z Lönnebergy kôlničku. Desiatim chlapom sekerou odsekne hlavu, prehodí si polonahú vnadnú ženu cez plece a odíde s ňou do krovia a popritom ešte nakope nejakého draka. Skrátka to nie je niečo, z čoho by som bol v starom veku 42 rokov taký nadšený, ako v osemnástke. Ale faktom je, že toto je skutočne natoľko bombasticky nakreslené a nafarbené, že proste nemôžem ísť pod 4*. A vlastne ma bavil aj fantasy scenár plný rôznorodých postáv, akcie, príšer, netvorov, výjavov, prostredie sa neustále mení, čiže sa nestíhate nudiť. Dokonca samotný Sláine mi pripadal oveľa menší kretén, než som čakal (a obával sa), hoc jasné, na večierok anglických aristokratov a šľachty by som ho asi radšej nepozýval, ale nie je to magor á la Lobo, ale skôr ide do Conana (OK, s prižmúreným jedným, možno i dvoma očami). Jediné, čo mi vadilo, je absencia erotiky (taký ten typický trápny alibizmus, do komiksu naflákam dve tony krvavých orgií a to môžem, nikomu to nevadí, ale erotika božechráň).
Zem královny Boudicy byla porobena a zotročena římskými nájezdníky. Když ale jejich legie pronikli a pošpinili posvátný ostrov Monu, byla to svatokrádež, která si žádá odplatu. A kdo jiný by mohl stanout po boku královny, když ne největší z hrdinů, utínač hlav, pán sekery, drtič mozků, válečník překonávající propasti času - Sláine. Pat Mills vypustil svého slavného bojovníka na nic netušící Cezariány bez jakýchkoli skrupulí a ohledů. A Sláine se činí, seč mu síly stačí. Problém Zabijáka démonů je v tom, že pod všemi těmi krvavými šarvátkami a nikdy nekončící brutalitou se ztrácí vlastní příběh. Namísto sledování dějové linie, se opájíte monstrózními panely Dermota Powera, které jsou bez debat velkolepé a ohromující, ale nic nevyprávějí. Je to jen přehlídka polonahých těl, boje, krve a smrti. Někomu to samozřejmě stačí, ale myslím si, že Pat Mills má na víc. Historický základ je fajn, ale jeho potenciál v tomhle provedení zůstal daleko za očekáváním. Uvidíme, zda se v druhé polovině příběhu někam posuneme.
Dobrej poctivej Sláine. Do toh ov Římě, takže proč ne. Můžu jen doporučit a Sláine mě nepřestává přesvědčovat, že to není jen mlátička.
Zajímavej rozjezd, jsem zvědav co bude dál... ale Slaina jsem měl v Crwi vždycky rád. Je to prostě správnej severskej barbar a primitiv se všim všudy :-)
Sláineho jsem sice moc nežral ale tohle mě docela potěšilo..
Jeden z prvních komiksů ( když nepočítám Asterixe a Kačera Donalda :D), co jsem si koupil a okamžitě jsem se do Slaina zamiloval. Tenhle příběh je naprosto skvělý, nemám, co bych mu vytkl....
Na Slaina zas tak nejsem ale byl to jeden z mích prvních comicsů takže dávám celkem vysoké hodnocení.
Je to Sláine a vizuálne spacovanie mu sekne.
Sláina miluju, škoda jen, že jich u nás vyšlo tak málo:(
Slaina moc nemusím, ale příběh ušel. MdS
Mě hlavně dostal ten obrázek na obálce :) Kvůli tomu sem si koupil Sláina.... a pak hned druhýho.....pak Rohatýho boha....a pak se stala ze Sláina další moje oblíbená postava :)
TOhle je book ke kterýmu se často vracim a to je známka kvality.o)))
Tahle série si mi hodně líbí. Keltské mýty, Římané, skvělý záporák Elric. Výborná kresba.
2735111
Četl/a (94)
2Hitman3, 81splinter, adevr, AwatarDK, bananzluty, Bedou, ben_bella, bierce, Blacksad, Caiiiczech, calvin10, Cemino, Chaolinek, ConanVJ, Const.ex, crewni.konzerva, Crics, Darth Raelchi, davidek, DEmnoG, Django, Doctorow, Draco nobilis, Džoworka, emanek, erik, farnhajt, fel68, Filios dVekerec, filosh, Final, flipflop, Grrr, gwen666, Houbař, house192, hypermlok, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, James, jankie, jiskra, Joshua_T, kallenved, Kaluž, Kapis, Killingjoke, Lawer de Sanctis, Lobok257, Lojza, ludek.n, majer, mart.in, Mercurio, monte walsh, monty.cl, Moyek, namdnas, NecRoman, Norri, oleav, Paldini, pavlosson, pearlxjam, Petr, Petrisko911 , PH79, Poseidon1978, puolpm, radimisko, raimi, RaptoR, robert.hladil, robertsedmik, RudyRod, Schramm, seneke, SHORTY, Slaine, start05, strougy, tacmud, terrordemon, trudoš, Ukko, utresyby, VanTom, Velkej šéf, vita, VXP, yogi, Zbysek2410, zgrywus
(269)
2Hitman3, 2scha, 665+1, 81splinter, Achileus, adam.ra, adevr, afri, amazing_k, Andreew, arnecht, Askalon, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bananzluty, bboorreekk, Bedou, Beng.D, Benji, ben_bella, bierce, binnmode, Black Bro, yo, BlackDragon, blackJag, Blacklarch, Blacksad, bmc75, bobo666_2005, Braindead, brkowycz, Bubsy, burzum, Caiiiczech, calvin10, calviti, Cassidy, Cemino, Chaolinek, ConanVJ, Const.ex, Corteg, Corvus, Cr4sh, crewni.konzerva, Crics, CSE_AC/DC, cybern, danyno76, davidek, DAxik, DEmnoG, denny, DevCageR, Deyw, Dinik, disclose, Doctorow, doophy, Dosis_Venenum, Draco nobilis, DracoAn, dracula, Drakeus, dre, dr_benway, Džoworka, eliera, emanek, Erich, erik, Famozní, farnhajt, fel68, felis, filemon, Filios dVekerec, filosh, Final, flipflop, FrAnK, Fréza, Frizer, fubong, gobers, goodspeed, GORERATED, grinder, Grrr, Grynca, gwen666, Hades, Hamichal, Hash, hawkzn, Hebled, hedgehog, hellblazer, HELLEIA, hi_jacker, holubdema, horaczhlinska, Houbař, house192, Hulik, hypermlok, illy, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, jakouback, James, jankie, Jestrab2, jett, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, Joshua_T, Kabukiman, kallenved, Kaluž, kamil, Kapis, karel, KarlosJB, Kazumaki, KdG, killermarf, Kjon, Klatic, KLAUN_DOMINANT, Knize_Ignor, koniklec, Lamahe, Lawer de Sanctis, Lenny, Lisien, Lobodlak, Lobok257, Lojza, lokeren7777, Longin, maara, mainman, majer, mangan, Mankin, Marcus Fenix, markic, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, Mercurio, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, mikina, mikki.maser, mildaE, Miriyak, Mistak, Mitthrawnuruodo, monte walsh, monty.cl, morlum, Moyek, MP, mrkirby, Mrlah, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, Norri, Odal , OldaB, Orbeek, pajo1919, Paldini, Papa Wu, pavel, pavlosson, pearlxjam, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , PH79, POLAKST, Poseidon1978, puolpm, QuickQuackery, radimisko, RadimNemec, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, robert.hladil, robertsedmik, RudyRod, Saiffer, saja, Samurai-Jack, Saran, Schramm, seezeethree, seneke, SHORTY, Sick666, Sidi Santini, SirSandál, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, songoku, Stalker, Stara.kryta, start05, strougy, suricattaontheway, t0mas, tacmud, Tialster, Toe, Tombal, Tominos, TonyT, trudoš, tulipstros, Ukko, utresyby, vallyslayer, VanTom, VasaX, vasek, Velkej šéf, Viking, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, xspeed, yama, yogi, yojimbo, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (11)
barthez, delsemela, Dr.Okamura, FatMonster, fusnix, Henry108, johx, nick, Radkos, saucius, Zod
Koupí (1)
FatMonster
Prodá (1)
SirSandál