Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Germánie, 9 let před n. l. Vůdce germánských kmenů přemožených římskými legiemi svěřuje svého syna Ermanamera impériu výměnou za mír. Císař následně pověří převýchovou mladého barbara věrného Tita Valeria Falca, který má stejně starého syna Marcuse. Oba mladé muže čeká pod vedením neúprosného legionáře přísný výcvik, a zatím ještě nemohou tušit, jak se jim tato zkušenost bude v budoucnosti hodit.

Vyšlo jako 9. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)

Scénář
Enrico Marini
Art
Enrico Marini
Ink
Enrico Marini
Barvy
Enrico Marini
Obálka
Enrico Marini
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jitka Musilová
Redakce
Zbyněk Froněk, Jiří Nevěřil, Josef Vybíral
Žánry
akční, dobrodružný, historický
ISBN/ISSN
978-80-88098-59-1 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
872 g
Stran
124
Cena
499 Kč
Originál
Les aigles de Rome, Livre I; Les aigles de Rome, Livre II (Dargaud, 2007, 2009)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 19:54Orlové Říma, kniha I. & II.
  Mnoho holých zadnic a mnoho krvavých šarvátek, přesto - nebo možná i díky tomu - velmi slušně odvyprávěný a napínavý příběh na pozadí velkých římských dějin.

  Celkový dojem: 80%
 • lukascus
  Zdaleka to není tak excelentní jako Murena, chybí zde pečlivě propracovaný scénář, intriky a silnější tah na “branku”. I kresby, zdá se mi, jsou slabší. Nicméně pořád je to solidní nadprůměr co se zahraničních přeložených komiksů týče. Více evropského komiksu. Díky nakladatelství Vybíral a jeho edici ERB!!!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7. 17:16Orlové Říma, kniha I. & II.
  „Každý muž se bojí, že přepluje řeku Styx moc brzy.“ Josef Vybíral si okrem westernových komiksov zjavne užíva aj tie historické. Komu pripadal Murena príliš komplikovaný, tomu sú určení Orlové Říma. Sú zabývaní menším počtom postáv, dej je priamočiarejší (a teda jednoduchší) a zákulisné dianie je prehľadnejšie. K tomu plno nahých tiel, erotiky a nemilosrdných bojov z čias, kedy ľudský život veľa neznamenal (ale kedy znamenal?). Oceňujem dve hlavné sympatické mužské postavy. Majú medzi sebou dynamickú, meniacu sa chémiu a sme zvedaví, ako to s nimi dopadne (to už sa ale pochopiteľne dozvieme až v pokračovaniach). Vydavateľstvo sa s tým tradične vyhralo (mapa, slovník pojmov, vysvetlivky). Samozrejmosťou je prekrásna kresba Enrica Mariniho (Gipsy, Batman: Můj temný princ), ktorý Orlov Říma zároveň napísal. Príbeh ma až tak nestrhol, ale toto si len 3* určite nezaslúži.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:08Orlové Říma, kniha I. & II.
  Děkujeme panu Vybíralovi. Konečně se k nám dostává evropský komiks v úpravě a formátu, jaký si zaslouží. ( Narážím na MDEK). Klasika jak námětem, kresbou i scénářem , dobrodružný příběh s opulentními barevnými ilustracemi i nezbytným slovníckem k rozšíření obzoru. Napínavé čtivo , které si na noc nehraje . Takové komiksy by tu měly vycházet ve stjeném počtu jako ty s pláštěnkami.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.5. 18:02Orlové Říma, kniha I. & II.
  Sám si také kladu otázku, že po tomhle někdo už nesáhl daleko dřív. Sám o této sérii vím dlouho a než jsem se dostal k anglické verzi, už je tu mezitím česká. Zvěsti nelhaly, opravdu je to pecka a extra komiksová třída. Od začátku do konce mě to nepustilo a jediné co mě vyloženě naštvalo, že zase nemám další díl. Stejně jako u Murény je to tak dobře udělané, že pokračování by na sebe neměla nechat dlouho čekat. Přitom srovnání s Murenou se odvažuji jen z důvodů stejného tématu, ale dějově je to přitom jiné. Vizuálně také. Marini si víc hraje s akcí a akčními scénami, což u Mureny nebylo tak časté. Tady mi to přijde více jako rodinné drama, kdežto Murena mi přijde více jako politické drama a s přesahem. Orlové Říma jsou více údernější a přímočařejší, ne na škodu pochopitelně. Zkrátka se mi to moc líbilo a byl jsem vyřízený po dočtení. Skvělá práce!
 • Gmork
  Orlové jsou prostě evropský kult, stejně jako Murena nebo Sambre. Jiný než plný počet se nedá dát. Je až s podivem, že komiks vychází až teď.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5. 01:03Orlové Říma, kniha I. & II.
  Tak tohle je libové! Tohle období dějin mě celkově tak nějak fascinuje, a číst příběh, který vede k bitvě v Teutoburském lese, to je žůžo labůžo. Orlové Říma jsou naprosto mistrovsky vyprávění a nakreslení. Ačkoliv (nebo právě protože) se to téměř celé odehrává v Římě a skoro pořád se tam žvaní a souloží, tak to má neuvěřitelnou atmosféru a pořád mě to udržovalo v napětí. Stejně jako u všech dobrých historických knih a komiksů jsem si i tady neustále dohledával historické detaily na internetu a vůbec jsem si to celé užíval. Občas mě jen mrzely velké skoky v čase, protože trávit čas s Arminiem a Marcusem je prostě zábava. Ale chápu, že je potřeba udržovat nějaké tempo vyprávění a celý příběh se musí vejít do únosného počtu alb.

  Jak už jsem zmínil, tak skvělá je i kresba. Enrica Mariniho jsem si oblíbil už v jeho Batmanovi a i tady dokazuje, že prostě umí. Jeho kresba je krásně dynamická, detailní a má úžasný koloring. Celkově ta kresba vypadá hodně živě a nechává to čtenáře si to vyprávění naplno užít. Na obrazovce to nevynikne tak jako na v knize na papíru. Tohle prostě musíte vidět naživo. A já zase nutně potřebuji pokračování!
 • Good Games
  Good Games4.5. 16:29Orlové Říma, kniha I. & II.
  Orlové Říma patria k mojim najobľúbenejším komiksom a som nesmierne rád, že si na nich konečne niekto spomenul a vydal ich tu v kvalitnom prevedení. Famózna kresba, živé farby, pútavý príbeh a krásne ženy. Orlové Říma sú skvelou popcornovou alternatívou k výrazne komplikovanejšej a politickej Murene. =►Celá recenzia◄=
21101
 • Norri
  Norri mecenáš20.5. 22:25Orlové Říma, kniha I. & II.
  Gmork: Zajímavé. Já jsem našel dneska anglickou verzi a tam je to obráceně, tak jak bych čekal já. A když se podíváš na tu diskuzi předtím a na povahy obou postav... :-) Ale je to drobnost, která ničemu nevadí.
 • Gmork
  Norri: Raději jsem se podíval do originálu, je to správně.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5. 15:49Orlové Říma, kniha I. & II.
  Asi jsem měl být konkrétnější. Jde tam o kontext z předchozích panelů. Myslím si, že obsah těch bublin by měl být přehozený.
 • Zack
  Zack admin20.5. 14:58Orlové Říma, kniha I. & II.
  Ne, cte se odzhora az pak zleva. Kompozicne to tady neni idealni, ale porad mi to osobne prijde v mezich citelnosti.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5. 14:29Orlové Říma, kniha I. & II.
  Co říkáte na tyhle dvě bubliny? Neměly být naopak?
  https://ibb.co/4jmZyR8