Celosvětově jeden z nejpopulárnějších comicsových hrdinů se dostává i do této řady a to v téměř nejstarších příbězích, které kdy vyšly. Proti našemu příteli ze sousedství stojí tentokrát Doctor Octopus, Ka-Zar, Kingpin nebo jeho věčný odpůrce J. Jonah Jameson.

Obsah:
Spider-Man končí
V sevření Kingpina
Smrt hrdiny
Přichází Dr. Octopus
Chapadla a past
Ock vítězí
Katastrofa
Přichází Ka-Zar
Jako zabít Spider-Mana


Scénář
Stan Lee
Art
Don Heck (Donny), John Romita Sr.
Ink
Mike (Mickey) Esposito (Mickey Demeo, Mickey Dee, Joe Gaudioso)
Překlad
Jiří Pavlovský
Redakce
Petr Litoš
Žánry
akční, dobrodružný, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-86321-16-9 (CREW)
80-86321-16-9 (Netopejr)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 255 mm
Tisk
černobílý
Váha
373 g
Stran
190
Náklad
2000ks
Cena
199 Kč
Originál
The Amazing Spider-Man #50-58 (Marvel)
 • VanTom
  Jak píše Pavlovský v úvodníku, Spider-Man pod Stanem Lee prostě nebyl nic víc (míň!) než "nepokrytá fun". Ukecaný a naivní až na půdu, což si lze zamilovat, dokud nepřekročí určitou mez, která už hraničí s idiocií (jako když během jednoho obrázku přesvědčí Dr. Ock tetičku May, že je hodný a nepochopený, zato noviny lžou; nebo když podobně rychle namluví amnézií zasaženému Spideymu, že s ním tvoří zločineckou partu). Jinak černobílé zpracování i kvalita tisku z toho činí ještě větší retro. :-)
 • komiksák007
  komiksák00710.8.2016 13:19Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Kéž by tohle u nás jednou vyšlo barevně... jasně, něco je v UKK, alě nějakej kontinuálnější Spideyho run...
 • jayjay86
  jayjay86 mecenáš21.5.2016 13:30Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Asi každej už ví, zda-li se mu styl Stana Leeho líbí, nebo ne. + milovníci starých klasik toto určitě ocení. Příjemně se to čte, kresby jsou srozumitelné a jednoduché, děj nenáročný, ale přitom ne nudný - za mě dávám plný počet bodů, vážně mě tyto knihy bavily, přestože jsem je používal jen jako výplně mezi čtením jiných titulů, či cestě autobusem. Ale ČB verze této knihy od Netopejra tomu zase hvězdičku ubírá, bohužel...
 • trudoš
  trudoš editor22.4.2016 23:37Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Jak nemám staré komiksy pro jejich ukecanost příliš v lásce, tohle souborné vydání Spider-Mana mi sedlo jako ulité. Jistě, v některých momentech je to drobet patetické, obzvláště když Peter Parker zase jednou brečí nad svým údělem hrdiny. Ale jinak zábavné a nostalgicky úsměvné. Dokonce se ani nekoná obligátní komentování probíhajícího děje „teď použiju tudlecto, co umí suprové tohleto a udělá to támhletomu ošklivé todlecto“.
  Ono je vůbec znát, že Stan Lee k příběhům nepřistupoval s takovou vážností jako třeba k X-Menům, Fantastic Four nebo Avengers. Takže i když jsou ty komiksy naivní a hloupoučké, jsou mile naivní a hloupoučké. Až mi přijde, že si autoři často záměrně utahovali ze sebe, ze superhrdinů i ze čtenářů samotných. V důsledku příjemný návrat do šedesátých let, který k mému překvapení funguje dodnes. Není proč se divit, že se Spider-Man tak dlouho udržel na vrcholu popularity v marvelovské továrně na sny.
  Jen ty úžasné americké úsměvy mě ještě nějaký pátek oslepovaly ve snech.
 • samuelo12
  Milá oddychovka so slávnym pavúčkom, ktorá určite neurazí, pobaví a na tú dobu to je obstojné ... Kresba páčila ... Okrem čierno-bielej tlače nemám čo vytknúť :) . 4,5 *
 • mAGiic
  mAGiic editor21.10.2014 21:47Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  První kniha se Spideym. A povedená. Klasika Lee/Romita, Spidey se snaží během boje své protivníky ukecat k smrti a ještě hláškuje. Prostě klasickej komiks z 60.let. V hlavě mi utkvěly sešity s Ockem a Kingpinem a ještě Johanův Pavoukobijec:D Zbytek byl průměr. Na rozjezd dobrej Spidey. 4*
 • luky.kuky10
  luky.kuky1022.3.2014 12:50Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Muj oblibenec Spider-man... Vic se mi libi kresba od Romity Jr. A pribehy od Straczynskiho. Ikdyz je to dnes uz retro a vzacny kousek, nebyl jsem z toho zas tak odvarenej. Vic me bavil ze serie CL Wolverine. Jsem zvedavy jak me chytnou dalsi dily Spider-mana.
 • Zeebonk
  Se staženým ocasem se přiznávám, že jsem to přelouskal do půlky, neboť skutečně nevěřím, že by to s mým hodnocením jakkoli hnulo. Chápu vaše sentimentální pohnutky k sázení těch pětihvězd, ale já osobně za raného školního věku sjížděl Čtyřlístky a Kačery Donaldy, takže odpusťte, že jsem tento komiks přejel střízlivě zletilým zrakem a co se mi naskytlo, byl jednoduše užvatlaný infantilní sranec. Číst ty dialogy bylo větší utrpení než pro ukrajinskou šlapku obcovat s elektrickým bodcem na dobytek. Nejenže strejda Stan v jednom kuse komentuje z kresby zcela očividné úkony, že hrdinové neustále trpí samomluvou a že téměř každé slovo svou bezmeznou stupiditou uráží čtenářovu inteligenci, ale hlavně je jich prostě neskutečné množství. Inu nic proti neskutečnému množství dialogů, sám občas sním nějakou tu knihu, ale tenhle Spideyho svět je jedna nebetyčně dlouhá, otravná soap opera a podlý zloděj času. Mému oku rovněž nelahodila vrcholně obyčejná kresba a komiks zkrátka zklamaně posílám dál.
 • PP
  Tento comics sa mi podarilo zohnať v roku 2011, keď už bol dávno vypredaný a pravdepodobne nezohnateľný. V antikvariáte. Top stav. Cena 4 Eura :-). Kresba mi veľmi sadla a príbehy tiež.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš4.4.2011 13:44Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  První regulérní návrat Spider-mana po Semicu. Projekt Comicsových legend je luxusní. Cena velmi přijatelná a nabízí slušnou porci počtení nezávazné klasiky, a to často z doby její zlaté éry. Je to sice černobílé, ale je to také stále brakové počteníčko a nemusím ho mít barevné ve tvrdym, aby pak taky bylo 3x dražší.
 • FrAnK
  Kurva, tak to byl narez jeden z mych prvnich comicsu vubec..
 • The Genius
  klasika
 • Mononoke
  Věřte nebo ne ale tenhle starý přátelský spíďa ze sousedství je ryzí klasika, která mi je stokrát milejší než rádoby intelektuálské nabubřelé comixové booky co se vydávají dnes. Spousta akce, vždy pobaví, má super hlášky, uhání Gwen... nemám co vytknout.
 • Murphy722
  Tak klasika která nestárne a mistři jako Romita a Lee jsou věční. Dock Ock v plné síle a klasický život mezi Gwen a Mary Jane. To je hold Peter Parker.
 • Tauren
  Skvělé staré čísla.
 • erik
  Prekvapivo fajn retro.
 • Hobgoblin
  Beztarostný Spidey, tak to mám rád. Navíc velký příchod Kingpina a návrat doktora Ocka. Sice v dnešní době už některé věci působí trochu směšně, ale přesto skvělé vydání.
 • Slaine
  Slaine admin26.1.2006 17:11Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Nato, že jsem si legendy ještě nějakou dobu neplánoval vůbec kupovat je to fajn, moc fajn. Ke koupi mě přinutil Pavlovskýho příspěvek, že už jsou vyprodaný a v nejbližší době se nechystá dotisk. Tak jsem si je přes Minotaura objednal a byl jsem příjemně překvapen. Hned úvodník mě hodil do příjemné pohody a a ikdyž se člověk třeba při čtení kdovíjak nebaví, tak je pohroužen v příjemným patosu a nostalgii. Časem si legendy určitě dokoupím komplet.
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.2.2005 13:09Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Když vycházel u Semicu, tak jsem to žral - taky jsem byl malý. Teď už to není, co bývalo, docela jsem se při čtení nudil, je to pořád dokola. Ale, jak tu bylo napsáno, je to klasika a jako taková musí být mnou vlastněna - navíc jsem za to dal jen kilo, což nic není.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.7.2004 21:04Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Nu Spidermana nemusim. Nejak jsem se ti prokousal a docela slusne jsem se nudil. Ale co se Spidermanovi musi priznat, ze tady ma aspon peknyho protivnika. Octopus je pekne nadesignovany postava. Mimochodme to Spiderman taky.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš12.7.2004 08:24Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Tohle je prostě paráda. SUper hlášky a spidey v nejepší parádě.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.7.2004 21:44Comicsové legendy #02: Spider-Man #01
  Je to klasika a jako taková prostě nesmí chybět. MdS
 • Lobodlak
  Já nevim...je to sice klasika....a taky je to dost starý....koupil sem to,abych viděl starýho spidermana, novýho nekupuju. mam radši novější věci, ne tak superhrdinský, ale zase sem se u toho docela bavil . . .tak...dejmetomu 68
 • Zack
  Klasika... superhrdinska soup opera v podani Stana Lee, cloveka, ktery tyhle zpusoby do comicsu zatah ... je videt, ze po tech supervaznych superhrdinech si potreboval taky odpocinout u nejakyho hlaskare. I kdyz je dneska tezky posuzovat, co myslel vazne, co je parodie na sebe sama ci zanr... kazdopadne doporucuju...
 • willis
  Spiderman od svého zakladatele. Celkem jsem se slušně pobavil, ale vracet se k tomu asi nebude.
1533143
Četl/a (69)
2Hitman3, 2scha, Alfred, Ash Pointak, bboorreekk, Big_Boss, calvin10, Cemino, Clarkos, DEmnoG, Doppelganger, DracoAn, Duracell, emanek, erik, filmator, Final, hicks, holubdema, house192, hypermlok, J.Connor, James, jh666, Kapis, KdG, Keno, Knuckless, Koci, Kraken, lantan1, Lawer de Sanctis, Lobok257, luky.kuky10, mAGiic, me, mineralk, Moyek, Murphy722, NecRoman, oleav, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, pbabinec, pechna, Peppa, Petr, Petrisko911 , PKD, R3d, radimisko, raenius, raimi, RaptoR, robertsedmik, samuelo12, Schramm, SHORTY, Slaine, smazenapikantniskeble, Spike, trudoš, Tyfus, TZcomics, VanTom, vrazdinek, VvV, Zeebonk
(209)
00sedm, 2scha, 5555, adam.ra, afri, Agent24, Alfred, anakinb, Arthas_SVK, asgardpepa, Ash Pointak, Askalon, AwatarDK, Azbest, AZTeck, Bay_watch, bboorreekk, Benji, Big_Boss, Birgi, blackJag, bmc75, bobo666_2005, BoVon, Braindead, burzum, Butch, calvin10, Cassidy, Celestius, Cemino, choze, Clarkos, Corvus, CP, Cr4sh, cranial, CSE_AC/DC, danyno76, DEmnoG, denny, dirty_sanchez, disclose, doophy, Doppelganger, DracoAn, dracula, Duracell, Elhonzo , emanek, erik, fel68, filemon, Final, FrAnK, freestyletricker, Fruitix, Fugas, gongon44, goodspeed, GORERATED, grinder, Grynca, Hauzina, hedgehog, hicks, holubdema, house192, Hulik, hypermlok, Iggy Pop, ikshorm, imro, invape, isildur heir, J.Connor, Jack043, James, Jestrab2, jh666, JindrasT, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, Kazumaki, KdG, Keno, Keram, killermarf, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Knuckless, Koci, komiksák007, Kraken, krvinka56, kucik, Lawer de Sanctis, Lenny, listr, Lobok257, luky.kuky10, Lutron, mAGiic, Marcus Fenix, Martin Buchal, Marvin, Masinfira, Matej-29, Matejrychly89, MB, me, merhyx, metalmaus, mgeralt, MickeyStuma, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mimo_provoz, mineralk, misa, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, Mononoke, monty.cl, Moyek, MSoft, NecRoman, Netorack, Nightmare, Ninjer, nx, Nyxxie, Odal , Odrikani, OldaB, oru, Paldini, Papa Wu, PatrikTheMighty, pavel, pechna, pennywise, Petr, Petrisko911 , PH79, pk123x, PKD, POLAKST, Poseidon1978, PP, R3d, Radkos, raenius, Raikou, raimi, RainDamage, RaptoR, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, Rocker93, royan, Saiffer, saja, Salien, samuelo12, Samurai-Jack, Santa666, Saran, Satyricon, Schramm, seezeethree, SHORTY, Sitez, Skot, skřetman29, Slaine, sleepless, Spider-man, Spike, tacmud, The Genius, Tombal, Tominos, trudoš, tulipstros, Tyfus, TZcomics, VanTom, Viking, vlasy, vranakx, vrazdinek, VvV, Wasps, whaaa, willis, Wiruss, worf, xintax, xspeed, yarda, yogi, Zajo original, zdennanek, Zíďas
Chce (16)
123, Azik2586, Badgu.y1902, BreakingAway, dasik, deadpool, delsemela, denny2420, FatMonster, fusnix, henrycruel, jedy357, Maty48, Pavouk01, Perun, xxaannddeerr
Shání (4)
dasik, delta11, FatMonster, royan
Nabízí (7)
alladik, Azbest, Fox01, Lenny, MB, Slaine, xspeed