Fantasy klasika s mužným barbarem v hlavní roli. Příběhy jsou stejně tak klasické, jako hrdina. Lepé ženy, čest, síla meče proti zlovůli magie.

Obsahuje příběhy:
Barbar Conan #01: Conanův příchod (Conan the Barbarian #01: The Coming of Conan)
Barbar Conan #02: Doupě běsích mužů (Conan the Barbarian #02: Lair of the Beast-Men)
Barbar Conan #03: Soumrak šedivého boha (Conan the Barbarian #03: The Twilight of the Grim Grey God)
Barbar Conan #04: Věž slona (Conan the Barbarian #04: The Tower of the Elephant) (podle povídky Roberta Ervina Howarda)
Barbar Conan #05: Zukulova dcera (Conan the Barbarian #05: Zukala's Daughter)
Barbar Conan #06: Ďábelská křídla nad Shadizarem (Conan the Barbarian #06: Devil-Wings Over Shadizar)
Barbar Conan #07: Skrytý ve stínu (Conan the Barbarian #07: The Lurker Within)
Barbar Conan #08: Strážci krypty (Conan the Barbarian #08: The Keepers of the Crypt)

Obsahuje sešity série Conan The Barbarian #1-8 (červenec 1970 - květen 1971)

Scénář
Roy Thomas
Předloha
Robert Ervin Howard
Art
Barry Windsor-Smith (Barry Smith)
Ink
Dan L. Adkins, Sal Buscema, Frank Giacoia, Tom Palmer, Tom Sutton
Obálka
Joe Jusko
Lettering
Karel Petřík
Překlad
Michael Bronec, Jan Kantůrek
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-86096-60-2 (CREW)
80-86096-60-2 (Netopejr)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 255 mm
Tisk
černobílý
Váha
347 g
Stran
168
Náklad
2000ks
Cena
199 Kč
Originál
Conan The Barbarian (Marvel Comics, 1970, 1971)
 • VanTom
  Scénáře často působí docela kostrbatě, jak musí děj naprat do jednoho čísla (přestože na sebe volně navazují, každé je ucelené), kresba zase nepřehledně (kombinace nic moc kvality tisku, nebarevnosti a přitom množství detailů), jenže kouzlo Conanových dobrodružství ze světa "meče & magie" zachycují skvěle. A viditelně se zlepšují!
 • autokineton
  Conan, takže nemůžu jinak, než 100%
 • PP
  Každý z príbehov je skvelé dobrodružné čítanie. Neurazí ani teenagerov ale ani dospelých.
 • dracula
  Čítanie je to skvelé, Conanov svet ponúka nespočet chytľavých príbehov a aj napriek tomu, že čo sa comixu týka žáner sword & sorcerery nepatrí medzi moje top, Conan je skvelý.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš4.4.2011 13:43Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  Je to zahřívačka, ale už je to Conan se vším všudy a toho já můžu v jakékoliv podobě už velmi dlouho. Projekt Comicsových legend je luxusní. Cena velmi přijatelná a nabízí slušnou porci počtení nezávazné klasiky, a to často z doby její zlaté éry. Je to sice černobílé, ale je to také stále brakové počteníčko a nemusím ho mít barevné ve tvrdym, aby pak taky bylo 3x dražší.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.2.2009 07:15Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  No mě se to líbilo, dokonce jsem se těšil každý večer do postele, že si dám trochu fantasy před spaním. Howardova poetika je prostě krásná, i když příběhy jsou na jedno brdo. Jasně, že Conan není nabušené prase a spíš atlet, když teprve vylezl z rodné Cimmerie a mlíko mu kape z brady, nabušit se teprv musí. U mne spokojenost, lepší než legendový Spidey nebo X-Men, u toho jsem se nudil.
 • erik
  Retro. Conana mam rad, takze v pohode.
 • willis
  DracoAn: on je Conan čb i v orginále.
 • DracoAn
  Conan co jineho dodat. Dobré příběhy, ale jediny co to kazi je cernobile provedeni. Skoda ze to nenechali v barve.
 • Corvus
  Conana prostě miluju... Příběhy texasana R. E. Howarda, jednoho z otců podžánru "meč & magie", žeru i s naviákem a nejinak je tomu i u comicsů s tmavovlasým cimmeřanem v hlavní roli. K této postavě jsem si vytvořil velmi blízký vztah počátkem 90 let, kdy Semic-Slovart (budiž mu země lehká) vydával Conanova dobrodružství (plus Spider-mana, Fantoma, Transformery) a byl tehdy s Parkerem to nejlepší a neizábavnější, co jsem četl, obdivoval a snažil se kopírovat ve svých neumětelských kresbičkách. Dodnes mi některá čísla Conana chybí a dal bych duši za dokompletování série. Miluji fantasy a je mi líto, že nevychází více booků z této škatulky. Vítám comicsové legendy s otevřenou náručí a tleskám tomu, koho napadlo vydávat Conana od prvních čísel. Nerozumím lidem, kteří naopak legendy zavrhují jako nějaký přežitek a nudu. Naopak, volám, jen houšť a hlavně častěji! Legendy jsou úžasný, pocit nostalgie téměř dokonalý a máme zde jedinečnou možnost vidět základy zlaté éry comicsů! Jen si říkám, jak by vypadaly legendy v tehdejším coloringu... ale to už bych chtěl moc. S čistým srdcem dávám 90% a těším se na další a další legendy (Batman, Daredevil, Hulk, Fantastic 4, Silver Surfer) .
 • Spider-man
  Fantasy comics není mou silnou stránkou, ale tohle mě potěšilo. Docela nadprůměr. "Překvapivě spokojený" Spiderman
 • krvinka56
  radeji prodal děs
 • Final
  Final mecenáš18.3.2006 10:44Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  Moc pěkné čtivo, jen doufám, že se Netopejr opravdu pochlapí a vydá nám tento rok Conana č. 3 :o)
 • DaViD´82
  Zajímavý pohled do historie, jak se dělaly komiksy...Dnes už to nemá moc co říci, scénář jednoduchý, kresba zmatená a nepřehledná hlavně v 1. půlce, přesto má tento komiks svou kvalitu a rozhodně se nudit nebudete (baví-li Vás Conan, což se dá předpokládat, čtete-li to :o)
 • maarv
  Conan me docela dostal ale bohuzel az ¨tak od pulky knihy. Nejdriv me to absolutne nechytlo ale pozdeji velmi prijemna zalezitost.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.6.2004 13:03Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  Conana můžu odjakživa. Jsem rád, že tenhle book vyšel, i když je fakt, že vypadá jako primabalerína a ne jako nabušený hovado. Jde o to, že to byly jeho první díly, a proto potěšily. MdS
 • Disease
  Jenom z nostalgie.
 • Final
  Final mecenáš10.6.2004 09:35Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  Nostalgie,ale zaujme.
 • Zajo original
  Zajo original mecenáš9.6.2004 08:21Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  Uz je to velmi davno i ked v dobe svojho vzniku to musela asi byt pecka.
 • Slaine
  Dobrá, ikdyž občas trochu stereotypní zábava. Nic víc nic míň.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš8.6.2004 14:41Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01
  Postavu Conana mám hodně rád, ale tohle nebylo ono. Teda příběhy docela ušly, ale Conan vypadal jako takovej atlet a ať dělám co dělám, Conan má bejt nabušený prase. Nejlepší byl Conan od slovartu. Ale stejně jsem si ho koupil.
 • willis
  já můžu říct, že jsem se docela nudil. Conana mám rád a těšim se na novou sérii od Norda.
 • Zack
  Nejsem nijak velky fanda do Conana a "romantika" pribehu svalnateho barbara, ktery to vzdycky natre vsem kouzelnikum me najak miji... nicmene sem se nenudil, kresba ac starsi se da pozrit, takze sem vylozene nespokojeny nebyl... ale pro me proste prumer.
 • Turlogh
  První, trošku nejisté, pokusy o rozjetí série Conanových příběhů v comicsové podobě. Sympatická je snaha držet se co nejvěrněji Howardova originálu a chronologie. Kresba trošku přeplácaná.
11211771
Četl/a (61)
2scha, Alfred, autokineton, bboorreekk, calvin10, Cemino, ConanVJ, Crics, DEmnoG, Doppelganger, DracoAn, emanek, Erich, erik, fel68, filmator, Final, flipflop, gezic, hicks, holubdema, house192, hromotlk, hypermlok, invape, J.Connor, James, jankie, Kapis, KdG, Lawer de Sanctis, Lobok257, LookAss, Macek78, mineralk, mywiel, NecRoman, oleav, Ozymandias, Paldini, pbabinec, pechna, Peppa, R3d, radimisko, raenius, RaptoR, robertsedmik, roswelll, Schramm, SHORTY, Slaine, the.kasztan, tomaseek, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, VanTom, Velkej šéf, vrazdinek, Wasps
(167)
2scha, 5555, adam.ra, afri, Alfred, arsan, Ashek, Askalon, autokineton, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, bobo666_2005, Braindead, burzum, calvin10, Cassidy, Celestius, Cemino, ConanVJ, Corvus, CP, Cr4sh, Crics, CSE_AC/DC, danyno76, Dave-7, deadpool, DEmnoG, denny, disclose, doophy, Doppelganger, Dov, DracoAn, DracoAn, dracula, Draug, dr_benway, emanek, Erich, erik, fel68, Final, Frizer, Fugas, gongon44, goodspeed, GORERATED, grinder, Grynca, hedgehog, hicks, holubdema, house192, hromotlk, Hulik, hypermlok, ikshorm, invape, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, JindrasT, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, Kazumaki, KdG, Keram, killermarf, Klatic, komiksák007, kucik, Lawer de Sanctis, Lenny, Lobok257, LookAss, Macek78, Mankin, Marcus Fenix, MarDos78, Markyz de Sade, Martin Buchal, Masinfira, Matio, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, MickeyStuma, mikado, MIKER65, mikina, mimo_provoz, mineralk, misa, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morlum, MSoft, NecRoman, Nightmare, Ninjer, noMster, Nyxxie, Odal , OldaB, Paldini, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, pk123x, POLAKST, Poseidon1978, PP, R3d, radimisko, Radkos, Radowan, raenius, RainDamage, RaptoR, Ricarderon, robertsedmik, roswelll, Saiffer, Saran, Schramm, seezeethree, SHORTY, Skot, sleepless, Spider-man, tacmud, the.kasztan, tomaseek, Tombal, Tominos, Tony TwoDee, trudoš, tulipstros, tuwanakha, Tyfus, VanTom, Velkej šéf, Viking, vranakx, vrazdinek, Wasps, whaaa, willis, worf, xintax, yarda, yojimbo, Zajo original, zdennanek, Zíďas
Chce (18)
astérix, Badgu.y1902, delsemela, denny2420, FatMonster, filemon, fusnix, Grebenda, Hades, imro, jedy357, Maty48, Netorack, nx, Perun, Premek, Slaine, xxaannddeerr
Shání (5)
astérix, FatMonster, nx, royan, suricattaontheway
Nabízí (3)
Draug, Fox01, R3d