Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Muž v černém se vrací i se svým věrným supem.

Chlápek s temnou minulostí, který pohřbívá mrtvé… a občas, když je to nutné, střílí živé. Už zase jezdí sám, utápí se v depresích a bere všechno, co mu přijde pod ruku. Úkol, který dostane, se zdá být velmi jednoduchý. Pohřbít mrtvolu. Jenže ta mrtvola leží na indiánském území, na místě, kam by si troufl jen naprostý šílenec. Takže je hrobař pro ten úkol ten pravý.

Obsahuje původní dvě alba série Undertaker, vydané nakladatelstvím Dargaud:
Hrobař #05: Bílý indián (Undertaker #05: L'Indien blanc, 2019)
Hrobař #06: Salvaje (Undertaker #06: Salvaje, 2021)


Scénář
Xavier Dorison
Art
Ralph Meyer
Barvy
Caroline Delabie, Ralph Meyer
Obálka
Caroline Delabie, Ralph Meyer
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
akční, dobrodružný, western
ISBN/ISSN
978-80-7679-157-2 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
400 g
Stran
124
Cena
249 Kč
Originál
Undertaker #05: L'Indien blanc, Undertaker #06: Salvaje (Dargaud, 2019, 2021)
  • perak
    Za mne trochu zklamání. Kresba je stále výborná a atraktivita westernového prostředí tomu napomáho, ale scénáristicky mne to tentokráte neoslovilo. Hlavní hrdina bez bázně a hany, který je schopen dostat se z těch nejkrkolomnějších situací, mnohdy za přispění málo uvěřitelné náhody, a proti kterému ani velký počet ozbrojených záporáků nemá šanci. Ne, že by to bylo úplně marné, ale předchozí části Hrobaře byly mnohem povedenější kousky.
  • Dinik
    Nevím, nějak mě to tentokrát nenadchlo. Pátý díl byl docela nudný, šestka o něco lepší ale i tak průměr.
  • louza
    Třetí knihu hrobaře bych asi nutně nepotřeboval. Na druhou stranu se jí nějak nedaří mě aktivně urazit, takže se musím spokojit s pasivní principální zapšklostí. Westerny v evropské fazóně většinou dopadají docela dobře a tenhle není výjimkou. Příběhově je kniha dobře vystavěná a krásně nakreslená. Konflikt hlavního hrdiny s bývalým oportunistickým parťákem, který se ho snaží lanařit na svojí stranu příjemně nečernobílý. Hlavní linka s prohnilým přístupem místních milionářů k původnímu obyvatelstvu, který není tak úplně sdílený všemi pokoleními, je taktéž docela originální. Takže vlastně docela dobrá kniha. Nebýt to xtý díl v sérii, což mě v rámci modré krwe dráždí, protože tam zabírá xtý díl nté série plus mínus toho samého místo dalším perspektivním titulům, dal bych asi i víc. Polehčující okolností budiž, že se zkracuje perioda vydávání, což je samozřejmě super.