Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Píše se rok 2058. Lidstvo kolonizovalo celou sluneční soustavu a dospělo až do fáze, kdy se osídlené planety vzbouřily proti diktátu Země. Začala občanská válka… a uprostřed ní se najednou mezi válčícími stranami zhmotnila obří černá zeď, která rozdělila náš solární systém na dvě části. Co je to za podivný fenomén, který pohlcuje světlo i hmotu? A co se děje za ním?

Skupina vojáků, která má čelit polnímu soudu, dostane nabídku. Pokud se zapojí do zkoumání tajemného fenoménu, budou jim jejich zločiny odpuštěny. To vypadá jako skvělá příležitost. To ovšem ještě netuší, co na ně čeká.

Obsahuje původní dvě alba série Universal War One, vydané nakladatelstvím Soleil Productions:
Universal War One #01: Geneze (Universal War One #01: La genèse, 1998)
Universal War One #02: Plody poznání (Universal War One #02: Le fruit de la connaissance, 1999)


Scénář
Denis Bajram
Art
Denis Bajram
Obálka
Denis Bajram
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
akční, sci-fi, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7679-221-0 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
320 g
Stran
100
Cena
299 Kč
Originál
Universal War One #01: La genèse, Universal War One #02: Le fruit de la connaissance (Dargaud, 1998, 1999)
  • louza
    Do téhle knihy se mi moc nechtělo, protože s euro sci-fi nemám úplně dobré zkušenosti. Ve finále jsem ovšem docela mile překvapen. Téma hvězdných válek je tu uchopené vcelku realisticky, je dané politicky a je na hony vzdálené obvyklým fantasy blábolům ve sci-fi kulisách. Stejně tak dobrá je tu i práce s charaktery, které tvoří zajímavou speciální úderku z problematických osobností, jejichž komplexy vytváří v ději drobná dramata uvnitř dramat. Opravdu pěkně napsané a dobře zpracované. Oproti docela děsnýmu Orbitalu je tohle úplně jiná liga.
  • robur31
    Obával jsem se toho, ale nakonec na úroveň ostatních sešitů Mordé Crwe, lehce nadprůměrné. Příběh jednoduchý, čitelný, námět zajímavý, kresba OK. Na to, že dílko je 25 let staré a autorovi nebylo ani 30, celkem fajn.
  • P.G.
    Tak jsem z Universal War One taková trochu rozpačitá. Dva díly a moc se toho teda v nich nestane. Akorát se dozvíme kdo, co, kde a jak, případně s kým. Nápad s "jednotkou" postradatelných, co patří za katr, není nic nového ani objevného, jejich "zločiny" jsou taky klasika, některé stereotypy jsou jako pěst na oko a závěrečná akce ve stylu deus ex machina to celé tak nějak spolehlivě zabíjí. Kresba je fajn, ale to ladění do žlutohnědé v prvním dílu je teda hnus, welebnosti. Ať mi nikdo něříká, že na těch vesmírných lodích nemají i jinak barevný světýlka! Ve druhém dílu se to zlepší, ale jen trochu.