Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Záhadná Stěna, která rozdělila Sluneční soustavu, je ještě záhadnější, než kdo tušil. Ve skutečnosti se jedná o červí díru, která je schopná ničit celé planety. A také zakřivovat čas; a jestli jste si mysleli, že nic horšího než kosmická válka není, měli byste vidět kosmickou válku s časovými posuny. Eskadra Purgatory, jednotka složená z vyvrhelů, kteří tak tak unikli vojenskému soudu, je poslední nadějí lidstva, protože i když se podařilo zničit generátor červí díry ve vnější soustavě, Společnost industriálních kolonií má v záloze ještě další, a to poblíž Země. Pokud eskadra nezasáhne včas, jsou dny kolébky lidstva sečteny…

Obsahuje původní dvě alba série Universal War One, vydané nakladatelstvím Soleil Productions:
Universal War One #03: Kain a Ábel (Universal War One #03: Caïn et Abel, 2000)
Universal War One #04: Potopa (Universal War One #04: Le déluge, 2001)


Scénář
Denis Bajram
Art
Denis Bajram
Obálka
Denis Bajram
Lettering
Jiří Hrbek (Daren)
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
akční, sci-fi, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7679-254-8 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
340 g
Stran
100
Cena
299 Kč
Originál
Universal War One #03: Caïn et Abel, Universal War One #04: Le déluge (Soleil Productions, 2000, 2001)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš29.11. 09:23Modrá Crew #24 - Universal War One #3, 4
  Skvelé pokračovanie výbornej jednotky. Temné (už vizuálom, ale samozrejme aj scenárom, najmä ku koncu) a dospelé európske sci-fi. Fantasticky nakreslené, ale tiež napísané. Prvý diel disponoval pomalším tempom, aby sme sa stihli postavám dostať pod kožu, takže v dvojke sa už môže prejsť do epicentra akcie. Nečakajte však akčnú bombu, v tomto prípade slovo akcia znamená skôr zvraty, twisty, nečakane momenty a šokujúce omračujúce posledné strany (ktoré však vydavateľstvo „šikovne“ vykecalo na zadnom obale v rámci reklamy na trojku alias záver série). Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-universal-war-one-3-4-komiks
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.11. 14:54Modrá Crew #24 - Universal War One #3, 4
  Jedine, co snad kvituju je, ze se autor drzi sveho kopyta a aspon ho umne rozsiruje a zakoncuje. Byt po svem, a ne zcela stastne, ale aspon to mu lze uverit. Kresli to dobre, ale bohuzel mi cely pribeh prijde jako zpatlanina, ktera chce strasne moc sdelit, ale chybi mu de facto prostor. Stred.
 • Good Games
  Good Games mecenáš15.11. 19:16Modrá Crew #24 - Universal War One #3, 4
  Universal War One dokazuje aj druhou knihou, že sa jedná o naozaj kvalitné sci-fi. Silný príbeh a výrazné postavy sú hlavnými kladmi tejto série. Nečakajte od toho Star Wars, o veľkolepú akciu tu naozaj nejde. Celé je to komornejšie, ľudskejšie a prekvapivo inteligentné. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.10. 16:37Modrá Crew #24 - Universal War One #3, 4
  Série si drží napínavost i celkem poctivé hrátky s kvalitními sci-fi náměty. Baví mě to a jsem zvědav, kde to všechno nakonec vyústí.

  Celkový dojem: 80%
 • trudoš
  „Ti maniaci! Oni to celé smetli z povrchu země! Bůh je zatrať, ať jdou všichni k čertu!“
  Citát vypůjčen z jiného kousku na poli science fiction, ale skvěle vystihující mé bezprostřední dojmy po dočtení třetí a čtvrté části komiksové space opery Universal War One. Denis Bajram působí zpočátku nesměle, když dává čtenáři i postavám vydechnout v intermezzu, točícím se kolem problematiky časového paradoxu. Hned nato se však rozjede další dobrodružství skupiny vyvrhelů, zachraňujících matičku Zemi před totální zkázou. Všechno je přitom pohodové, zábavné, legrační… až pak najednou není.
  Troufám si říct, že právě kvůli nezvyklým zvratům jsou mé pocity z téhle série tak silné. On totiž vývoj událostí odpovídá často realitě víc, než by se jednomu líbilo. A třebaže vyprávění nahrává patosu té nejvyšší kvality, zůstává autor pokorně při zemi, aby tak podtrhl obyčejnost lidí, jež v příběhu tvoří dějiny. Minulé, současné i budoucí. Tohle se mi vážně líbilo moc a jsem zvědav, co příště přinese finále.
 • louza
  Pokračování první knihy ve stejných a lepších kolejích. Opět pěkná práce s charaktery, opět čtivé. A i základní linie příběhu je krásně vypointovaná. Autor dokonce zvedá téma časoprostorového kontinua a přichází s tezemi, které by mohly být zajímavé i z vědeckého hlediska. Každopádně skvělý komiks, který svou laťku nejen drží, ale snad jí s postupujícím dějem i zvedá. Paráda. Lepší čtyři hvězdy.
 • davidek
  Trochu ukecané, hlavně ve 3. sešitu, ale velký nadprůměr. Nejvíc mě bavilo, jak spousta věcí, které mi přišly divné, nedořečené nebo vyloženě slabé v 1. a 2. sešitu, tady do sebe zapadly a ukázalo se, že jsou součásti velmi promýšlené sci-fi zápletky. Jedna z nejlepší Modrých krví.
 • P.G.
  Ho ho ho! To už je jiné kafe oproti předchozím dvěma dílům! Akce pěkně šlape, žádná na první pohled viditelná vata a mnohem, mnohem lepší atmosféra space-dobrodružství! Dokonce jsem se musela podívat, jestli to napsal stejný autor! :D Tohle je dobrý příslib před velkým finále.
  P.S. Nechci spoilovat, tak jenom řeknu, že naznačené neotřelé řešení onoho (censored) paradoxu jako by z oka vypadlo jednomu našemu filmovému projektu (censored). A to se mi líbí!
 • Mvelou74
  Výborná kresba a příběh.