Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Rudý král míří do Vatikánu na svou korunovaci, je čím dál mocnější a jeho armáda pekelnou silou pustoší Evropu. Lord Baltimore zmizel a jeho spojenci jsou roztroušeni po celém kontinentu. Zbývá ještě, byť i nepatrná, šance, že se dokážou postavit na odpor nadcházejícímu úderu dřív, než se celý svět utopí v krvi?

Obsahuje sešity série Baltimore: The Red Kingdom #1-5

Chybně uvedené ISBN v tiráži: 978-80-7652-020-2 je stejné jako u sedmého dílu.


Scénář
Christopher Golden, Mike Mignola
Kresba
Peter Bergting
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Barvy
Michelle Madsenová
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Grafické úpravy
Václav Dort, Barbara Warneke
Žánry
horror
ISBN/ISSN
978-80-7652-038-7 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
260 g
Stran
144
Cena
599 Kč
Originál
Baltimore #08: The Red Kingdom (Dark Horse Comics, 2017)
 • louza
  Pokud poslední knihy Baltimora navazovaly ráz na ráz. Závěr je překvapivě posunutý v čase o několik let a v ději dlí obrovská časová díra, což skoro evokuje myšlenku, že to autora přestalo bavit psát a chce to prostě už nějak uzavřít, nebo nám v české lokalizaci něco uniklo. Celý svět tu úpí v osidlech války. Obě strany jsou vyčerpané stejně jako čtenář a všichni si už přejí konec ať je jakýkoli. Finální konflikt se pak odehraje bez velké pompy a očekávaný konec je nevyhnutelný. Finále je sympaticky komorní a čtenáře v téhle fázi už ničím nepřekvapí, přesto mám pocit, že Mignola uzavírá Henryho osudy se ctí a kniha má na své poslední pozici nezastupitelné místo. Střípek skládanky zapadá, vše podstatné bylo vyřčeno a doufám, že Lady Baltimore nás už nečeká.
 • Norri
  Musím říct, že jsem ze závěru této osmidílné série docela zklamaný. Čekal jsem velkolepé finále. Něco jako když navždy odcházíte a prásknete za sebou dveřmi tak, až se vysype sklo v oknech. Tento závěr však byl spíše odchodem, při které zavřete vodu a plyn, zkontrolujete okna, zalijete kytky a po zamčení schováte klíč pod rohožku. Už předchozímu dílu jsem vytýkal, že všechny postavy jsou již smířené se smrtí a nezáleží jim na vlastních životech. Ještě horší je to v tomto závěrečném díle. Ta nálada se přenáší na čtenáře a mě už tak nějak bylo jedno, kdo přežije a kdo zemře. Celý svět směřuje k úplné zkáze, všichni jsou smíření se smrtí a vy víte, že jste na konci série… Nejhorší je, že nepřijde žádný šokující zlom, který by vás ohromil. Morová loď jen setrvačností dopluje k pobřeží a tiše uvízne v písku...
 • rooty
  Baltimore je za me dobra serie, pokud mate radi dobrodruzne komiksy s ruznymi priserami ala Mignola, nejednoznacneho hrdinu, ktery vlatne byt hrdinou ani nechce, tak vas to urcite bude bavit. Dej je vcelku primocary, dostatecne temny, v nekterych pasazich dechberouci. Oproti Hellboy universe pro me mnohem lepsi, protoze tam uz to bylo/je hodne prekombinovane. Tady se jedna o uzavrenou serii, i kdyz teda podle kolegy nize se chystaji spinoffy, takze predpokladam, ze dojde k pokracovani i teto zakladni linie, naznaceno je to i v doslovu od Goldena, coz je za me skoda..Kazdopadne celou tuto serii doporucuji, ja se naramne bavil.
 • Cabal
  U Baltimore jsem zažil velké zklamání. První díly slušné, slibné, v druhé polovině série ale vystřízlivění, nuda, šablona, poslední dva díly propad do podprůměru.
 • faster86
  Jak se povedlo Mignolovi ukončit Baltimora (podle mě jedna z nejlepších sérii co CC vydalo a vydává)? Kniha začíná krátkým uvedením do děje (přece jen uběhly dva roky od poslední Baltimorovi výpravy) a rychlou rekapitulací, to všechno v prvním sešitě. Hned na to se přesouváme do středu dění. Proběhne něco jako "Baltimore's avebgers assamble" a můžeme jít na věc. Nebudu se tu rozepisovat o samotném ději, protože jakákoliv zmínka by mohla být nechtěný spoiler. Bez nadsázky ale můžu říct, že Mignola konec ukočíroval. Možná mě i překvapil a hlavně sem po odložení závěrečných bonusových materiálu měl hřejivý pocit klidu a uspokojení jak se celá série vyvedla.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.2. 15:04Baltimore #08: Rudé království
  Nevím, jestli je to tím, že sérii jsem četl tak, jak vychází, tedy s pauzami, ale možná to nemuselo takto dějově rychle skočit... zároveň nejsem úplně stoprocentně spokojený s rozuzlením, na druhou stranu ani nevím, co jsem očekával. 90 % knihy jsem napětím de facto nedutal a skvěle to gradovalo k finále. A plnou palbu si ta série zaslouží jako celek - bavila mě.

  Celkový dojem: 90%
 • Darker
  Nevím, co jsem čekal, ale prostě mě poslední díl moc nenadchnul. Úvod byl skvělý, ale potenciál z toho vytěžit něco víc, se ztratil. Konečné zúčtování dobré, ale nic extra na to, že to mělo být finále osmidílné série. Lepší průměr. Předchozí díly mě bavili mnohem víc.
 • Hanussen
  Velké finále Baltimora je konečně tady. Kniha je dost akční, pořád se tu něco děje. Občas možná až moc, asi bych uvítal ještě nějaký mezidíl, ale příběh každopádně funguje i takhle. Zakončení mě uspokojilo, příběh se celkem dobře uzavřel. Kresba mi tu místy přišla mírně slabší, hlavně některé obličeje (např. Sofie). Některé věci mi občas úplně nezapadaly do celkového příběhu, ale to je spíš tím, že jsem předchozí knihy četl tak, jak vycházely, budu si muset dát reread vcelku a pak to tu případně ještě znovu zhodnotím. Celkově je to za mě dobrý díl a jsem zvědavý, jaký bude čerstvě rozběhnutý spin-off, Lady Baltimore.
71492