Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk

4.0 | Hachette Fascicoli | akční, superhrdinský | série Nejmocnější hrdinové Marvelu

Uvolněte cestu pre mstivou právničku, superženu, jejíž intelekt si nezadá s její neuvěřitelnou silou, stoupající She-Hulk!

Sten Lee a John Buscema v roce 1980 vystoupili a přinesli světu spravedlnost v podobě nefritové obryně Jennifer Waltersové!
Seznamte se s počátky bojovnice v soudní síni, než otevřeme některé z jejích největších případů, které komiksová legenda
John Byrne rozehrává v sérii, jež z ní udělala novou ikonu! Vrhněte se do čtení s hrdinkou tak silnou, že boří dokonce i hranice komiksu! Tohle je senzační She-Hulk!

Obsahuje příběhy:
She-Hulk žije
Senzační She-Hulk

Scénář:
John Byrne, Stan Lee
Kresba:
John Buscema, John Byrne
Ink:
Al Gordon, Charles Stone (Chic), Bob Wiacek
Lettering:
Rui Alves, Petr Schwarz
Barvy:
Glynis Wein Oliverová
Překlad:
Kateřina Tichá
Redakce:
Changer the Elder, Mirka Jarotková
Obálka:
John Byrne

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý druhý týden.

Obsahuje sešity série Savage She-Hulk (Vol. 1) #1 a Sensational She-Hulk #1-8

Rok a měsíc vydání: červenec 2018 | ISBN: ISSN 2421-6399 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 175 x 266 mm | Počet stran: 216 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: Sensational She-Hulk: From Savage to Sensational | Vydavatel originálu: Marvel

Obálka (1/1)
karl173
karl173 | 22.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

She-hulk mě poměrně bavila už v UKK, takže jsem se na její vystoupení těšil. Stanovo vytvoření této postavy se povedlo a čtení začalo opravdu dobře. Pak přišla na řadu série od Byrneho a jeho komické parodování marvelovského a vůbec superhrdinského komiksu jako takového jsem si užíval. Bylo to čtivé a zábavné. Bohužel někdy v polovině začala tato série ztrácet dech. Zábavnost se z komisku začala trochu vytrácet a například celý vesmírný úskok mi přišel jako pěkná blbost plná nezajímavých postav a pár povedených momentů to moc nezachránilo. Co se naopak povedlo udržet po celou dobu na stejné úrovni je kresba. Ta nejen že se mi líbila, ale také svými velkými panely dopomáhala celkem ukecanému komiksu ke svižnému čtení. Nebýt tedy druhé slabé poloviny byl by tenhle komiks pro mě velkým překvapením, bohužel nakonec je to vcelku jen lehčí nadprůměr. 60%

PKD
PKD | 5.10.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Do tohohle jsem naštěstí nešel naslepo,takže jsem tak nějak věděl,ale stejně to nic nemění na faktu,že jsem se chechtal jak blázen a dostal za pusu 195str.výborného comicsu+8str.dosti důkladného infa,které mě rozhodně zajímá. Takže,když to shrnu i s grafickou úpravou a tak,dostal jsem opravdu velmi dobrý (jak kresebně,tak scénáristicky), comics,kterému do plného počtu chybí to,že ke konci jsem se už tak u té Byrneovy série nebavil,jako řekněme,u prvních 5 čísel. Ale stejně mi trochu vadí,že si takto nevyhrál o pár let dříve,když dělal Man of Steel. Jako by ho ten Kal-El tolik nebavil,jako Jennifer.:) Každopádně jsem po tomto už naprosto přesvědčen,od koho že to McFarlane dosti těžce,okopíroval ´´svůj´´ kresební styl. Naprosto bez debat je to vidět u rozcapeného Spideyho nad městem na úvodní stránce, 3.č. Tu pózu,si nejde splést. Pokud máte samoz.načteno a nakoukáno McFarlaneovy comicsy. P.s.a to vysvětlení,proč hrdinové v comicsech nestárnou a kdy ano,jsem ještě snad v žádném comicsu takto podané nádherně melancholickou (docela mě to dojalo,se přiznám) formou,ještě snad nečetl. Bravo! Byrne! Vždycky jsi byl třída...ale že jsi i někdy extra třída,no...co dodat? A ještě umíš sakra dobře kreslit. Kolik autorů/keslířů tohle může říct?

willis
willis | 2.10.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Že existuje termín "bourání čtvrté stěny" jsem se dozvěděl asi před rokem. V téhle knížce je právě tohle asi to nejzajímavější co nabízí. Přišlo mně to vtipnější a přirozenější než v Deadpoolovi. Příběhy nejsou špatné a plynou bez nějakých křečovitých zádrhelů. Jinak sympatická hrdinka a jako seznámení s postavou OK.

159753258x
159753258x | 9.9.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Tak tenhle Deadpool byl skvělý, jo sorry my bad, tohle se jmenuje trochu jinak. Je to přece senzační She-Hulk, Hulk v sukních a nebo jestli chcete, Jennifer Waltersová. První sešit od Leeho, jede ještě na vážnější notě, ale slušně vám ukáže origin Jennifer. Co přijde potom, je ale něco skvělého. Čekal jsem, že to bude jiné, čekal jsem snad opravdu všechno, ale tohle. Chci víc, něco takhle originálního jsem už dlouho nečetl, autor si tady dělá srandu snad ze všeho co vás napadne. Prolamování čtvrté stěny je absolutně boží, mluvení s publikem, přechody mezi panely, vše funguje jak má. Nejvíc mě asi dostalo "Tohle je vesmír, no tak Byrne umíš to líp". Nechybí šílené zápletky, které někdy byly hrozně přestřelené, což je ale Byrnův záměr. Autor vás šokovat, něčím uzemnit, doufá v to, že si budete říkat, co to sakra je. Někomu to sednout nemusí, ale myslím že většina jako já, si bude pomlaskávat. Humor mě tady bavil, někdy byl trochu předvídatelný a lacinější, ale fungoval, což se moc často nestává. Kresba se tady hodnotí celkem špatně, některé detaily hlavně obličeje z dálky a výrazy ve tváři se mi moc nezdály, ale četl jsem rozhodně horší retra, ale to už jsem opravdu hnidopich. Takhle by mělo vypadat NHM, dávám 85% a určitě si někdy tohohle Deadpoola, pardon She-Hulk dám znova.

S4TW
S4TW | 16.8.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Už origin z rukou pana Leeho dával znát, že tato postava má co nabídnout a nebude se jednat jen o lacinou kopírku svého bratránka, ač prapůvodní motiv byl tomu dost blízký. Naštěstí se povedlo to, co se Stanovi dařilo poměrně často a to dát postavě lidskou, originální tvář. Ač první sešit nedosahuje úplných výšin, tak se jedná o fajn první číslo s dobrou kresbou a žhavícím úvodem. No a pak nastávají orgie. Mistr Byrne se ukazuje v plném světle. Ten týpek se na mém žebříčku vyšvihnul do předních pozic. Nejenže je to excelentní kreslíř, jehož kresba patří mezi to vůbec nejlepší, co osmedesátky nabízely, ale on je i sakra dobrý scénárista. Tohle je opravdu vtipný, zábavný a originální kousek. Nejenže je tu Jen podána jako neskutečně chytlavá, chytrá a sexy postava, ale jeho bourání zdi mezi komiksovou postavou a fanouškem je excelentní. Dokonce se mi to líbilo víc než v nejlepších kouskách Deadpoola. Já popravdě ani netušil, že She-Hulk přišla dřív než Wade. Fakt se to povedlo, spousta těch narážek je neskutečně vtipná, chození mezi panely, přerušování příběhu odbočkami, odkazování na staré FF, mluvení ke čtenářům či tvůrcům, prostě celkově to parodování a “zesměšňování“ komiksu se tu povedlo. Ano, příběhově se záměrně místy jedná o čisté béčko, ale takové to sakra dobré béčko. A navíc se po delší době povedl i bonus, kde není jen historie. S knihou jsem maximálně spokojený.

mearez
mearez | 12.8.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

To, že jsou komiksy se She-hulk kvalitní, ví každej fanda Marvelu. Ale že až takhle?
Byrne umí. Kreslí skvěle, píše stejně dobře a já ho mám sakra rád.
První sešit jsem četl podruhé, a upřimně, líbil se mi víc tentokrát. Kresba je sedmdesátkovej průmněr, příběh má úroveň komiksu vytvořeného ve spěchu kvůli autorským právům, takže žádný terno. Každopádně druhá, hlavní část knihy servíruje kvalitní, zábavný příběh.
Byrne tu pokládá základy Deadpoolovi, což je naprosto úžasný sledovat. Přechody mezi panely nebo stránkami (hlavně komix burza-kdo četl, ví), mluvení k autorovi a čtenářům, lístečky na okrajích stránek nebo mluvení ke čtenáři na obalech sešitů je jen špička ledovce a je zábavný sledovat, jak tyto prvky dnes využívá ve svých komiksech třeba Gwenpool (Deadpool to tolik nepřehání, Gwenpool jo)nebo Catwoman na obálce jednoho ze svých aktuálních komiksů. Toť ke stylu psaní. Díky slovu tvůrců chápu, proč si Byrne ulehčoval práci přechody, aby nemusel vymýšlet příběh o tom, jak se She-hulk dostala z bodu A do bodu B. Na jednu stranu lazywriting (jak by řekl filmový Deadpool) na druhou stranu příjemná zábava a neodtrhne to čtenáře od děje. Byrne formou vtipů dělá poctu šedesátkovejm komiksům, nešetří prolamováním čtvrté stěny, ani postavami, které si uvědomují, že jsou v komiksu. Komiks je plnej jak hlavních hrdinů Marvel universe, tak céčkových postav, o kterých neměl český čtenář šanci číst, Byrne k tomu přimíchá pár jednorázových záporáků , vesmírných kamioňáků, spodního prádla, Spider-manovo záporáků,létajících aut a emzáků, a je z toho slušná superhrdinská jízda, která nemá chybu.
Vesměs je to komiks, kterej si užijí fandové Deadpoola, ale nemusí se líbit čtenářům, kteří si libují ve vážnějších komiksech. Kresba je Byrne ve svojí vrcholné formě. Zalroveň nemusíte mít nic načteno, takže si tenhle komiks užije nováček i znalec. Zase jednou vyvedené NHM.
Za mě 5*.

louza
louza | 5.8.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Pěkně nakreslené zábavné retro. První Leeho sešit se ještě nese ve vážném duchu. O dekádu mladší zbytek devítisvazkového omnibusu baví za vlast. She-hulk diskutuje se scenáristou, dělá v příběhu různé komiksové zkraty, probourává se skrze stránky a koresponduje s různě bizarními postavičkami z nichž drtivý je zejména tirácký hrdina Razorback, který by si zasloužil vlastní svazek NHM. Asi ne mistrovské dílo, ale mainstremový komiks v nejčistší formě se všemi povedenými atributy.

hroubek
hroubek | 1.8.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

S She-Hulk jsem toho moc nečetl, a proto jsem byl celkem zvědaví, co dostaneme, jelikož tento komplet má dost silné příběhy s ženskými hrdinky. A She-Hulk mě velmi mile překvapila. Tohle bylo opravdu zábavné a oddychové čtení. Příjemně přepálené, vtipné, uvědomělé a to bourání čtvrté stěny se mi hodně moc líbilo. Krásně se to čte a na kresbu se velmi hezky kouká. John Byrne si s kresbou krásně pohrál a Jen/She-Hulk je v jeho podání hodně sexy, i přestože je celá zelená. She-Hulk je ve výsledku velmi příjemný komiks, který pobaví a rozesměje a mě se dost líbil.

P.G.
P.G. | 30.7.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Přiznám se, že jsem k 51. svazku NHM přistupovala trochu s rezernou. Předmluvy až radši ani nečtu a tak jsem se rovnou pustila do vlastního komiksu. První číslo představující naši hrdinku jsem vzala jako letmé seznámení (tak trochu varovné). Kresba celkem povedená, ale příběho - no, jak říkám, lehké varování... No a pak přijde 8 čísel hlavního příběhu, u něhož jsem se královsky bavila. Kresba super, příběhově sice žádná extra třída, ale těch různých narážek na kde co, hříček a vtípků! Po přečtení jsem dokonce sedla ke googlu, abych si ověřila, zda to či ono bylo dříve či později, než tento komiks (jako třeba v tom třetím předposledním panelu v čísle 3!). Dokonce jsem začala uvažovat, že si něco dalšího z devadesátkové She-Hulk opatřím.

Carnage
Carnage | 29.7.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Na She-Hulk jsem se moc netěšil a ona nakonec příjemně překvapila. Přečetl jsem to ani nevim jak a občas sem se i zasmál, tohle je opravdu takovej Deadpool před Deadpoolem.

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 28.7.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Není to špatný mě se to líbilo objevil se tam spiderman,mysterio,Mr.fantastic
Je to dobrý retro ale někdy ta kresba je hrůza třeba jak spiderman visí na pavučině (Ale jinak je dobrá) a někdy příběh nedává smysl pro začátečníky kdyby tam nebyly týhle chyby dal bych 4hvězdy ale dávám 3/5-dobré

cyboy
M cyboy | 28.7.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Fakt jsem byl skepticky, kdyz chlapec v predmluve opet nesetril superlativy a trousil hlasky o vtipnosti a boreni hranic. Ten uz toho v predmluvach nakecal a pokud vim, tak ted pise Babisovi program. Kazdopadne tentokrat vazne nelhal. Komiks z roku 1989 u ktereho jsem se i nekolikrat nahlas smal a opravdu uprimne me mrzi, ze dalsi cisla asi v ramci NHM nedostaneme. Pro me asi prvni cislo NHM po kterem mam potrebu vedet co bylo dal a premyslim o koupi originalu.
Opet nejde o etalon zanru, ale vtipny, odhleceny a sympaticky mimozni komiks to je. Urcite se k nemu nekdy vratim.
80%

SiWeX
SiWeX | 27.7.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk |

Na She- Hulk jsem se hodně těšil a zklamaný určitě nejsem a to je to retro 👍 ☺️

Zaknafeine
Zaknafeine 29.12.2019

Moon
Moon 2.10.2019

Anton
Anton 24.5.2019

roswelll
roswelll 17.5.2019

Cinema Ranger
Cinema Ranger 8.4.2019

Symbi
Symbi 31.1.2019

punisher
punisher 31.12.2018

karl173
karl173 22.12.2018

Fox01
Fox01 13.12.2018

KdG
KdG 12.11.2018

MonsterGyre
MonsterGyre 2.11.2018

PKD
PKD 5.10.2018

morbn
morbn 27.9.2018

willis
willis 27.9.2018

MEGA
MEGA 22.9.2018

calvin10
calvin10 20.9.2018

dajik
dajik 16.9.2018

159753258x
159753258x 9.9.2018

Scaleo1
Scaleo1 25.8.2018

pearlxjam
pearlxjam 22.8.2018

mackin
mackin 17.8.2018

mineralk
mineralk 16.8.2018

S4TW
S4TW 16.8.2018

Paldini
Paldini 13.8.2018

mearez
mearez 12.8.2018

Honzyk
Honzyk 12.8.2018

kaylin
kaylin 6.8.2018

Koci
Koci 6.8.2018

louza
louza 5.8.2018

trudoš
trudoš 5.8.2018

Honzin
Honzin 5.8.2018

Doppelganger
Doppelganger 4.8.2018

slavik38
slavik38 2.8.2018

hroubek
hroubek 1.8.2018

lantan1
lantan1 31.7.2018

P.G.
P.G. 30.7.2018

cyboy
cyboy 29.7.2018

jh666
jh666 29.7.2018

Carnage
Carnage 29.7.2018

filozof
filozof 27.7.2018

SiWeX
SiWeX 27.7.2018

Četli (61):
159753258x, 2scha, Anton, calvin10, Carnage, Cinema Ranger, cyboy, dajik, Doppelganger, Drozd, dvory, Fox01, Gustik5, Honzyk, hroubek, Jack, Jay-jay, jh666, karl173, kaylin, KdG, Koci, lantan1, Le Porello, louza, mackin, Marvin, Mates17, mearez, MEGA, Mercurio, mineralk, MonsterGyre, Moon, Mr.Bolt, Paldini, PatrikTheMighty, petrSF, PKD, punisher, raenius, Rinter, roswelll, S4TW, Scaleo1, Schimi85cz, SiWeX, slavik38, Standis0202, SteveCZ, Symbi, the.kasztan, trudoš, tukak, TZcomics, Venomslav12stars, vita, xxSIMIxx, Zaknafeine, zdoog, zlejzmrd

Mají (181):
159753258x, 2scha, Abe, afri, Agiru, Al0f0k, Alfi, Alikkk, alois13, Anton, Artin, Azbest, blackJag, Blackmoor, bmc75, calvin10, CaptainL, Carnage, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, DegiCZ, Denis1996, Dexir, disclose, DKoscik, doophy, Doppelganger, Drozd, Dzoglik, ertefol, fifas, filemon, Filip123, Fox01, Fry, gezic, Glumal, Golem, Gustik5, gwen666, hahahoho, Hebled, hicks, hlavathor, holubdema, Honzin, Honzyk, hromotlk, hroubek, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, Jack, JackOneil, James, james dixon, jardoom, Jay-jay, jd., jh666, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, Karel Sec, karl173, Karolín78, kaylin, KdG, kendor007, Keno, Kiwi1902, Knuckless, Koci, komik.sx, komiksák007, krupan, kucik, Laik, lantan1, Le Porello, listr, Lobok257, Marvin, Mates17, Maty48, MB, mcezik, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, Mitthrawnuruodo, miuanek, MonsterGyre, monty.cl, Moon, MP, Mr.Bolt, mywiel, namdnas, NecRoman, Nightmare, Norri, novass, nx, Olesh, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, perper, petrSF, Piros0013, PKD, Poseidon1978, punisher, Quentin, RadimNemec, Radkos, raenius, raimi, Rinter, roswelll, Rumburaq, S4TW, saja, Salien, Saran, Scaleo1, Schimi85cz, semi41, Sidi Santini, SiWeX, Skot, slavik38, Standis0202, SteveCZ, Stlucius, tacmud, the.kasztan, TheoDread, Tialster, tom99, Tomasino79, tomned, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, TZcomics, Venomslav12stars, Viking, vita, vranakx, vrazdinek, willis, xai, xintax, xxSIMIxx, yogi, z-e-d, Zajo original, zdennanek, zdoog, zikaa, zlejzmrd

Chtějí (8):
Abstinent, Azik2586, DracoAn, Marthy76, Sebastian the wise, sleepless, Václav Mikula, Wiruss

Shání (1):
MarvelLover

Nabízí (1):
Fox01

mearez
mearez | 8.8.2018 |

cyboy: Dva češi píšou Babišovi program ne nějákej brit

louza
louza | 5.8.2018 |

cyboy : prosimtě, to tvrzení že chlapec v předluvě, čili brit Ed Hammond, píše Babišovi program máš nějak podložené?

Koci
Koci | 30.7.2018 |

Bizár jsou věci jako Crossed. Tohle je sranda :D

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 28.7.2018 |

Je to trochu bizár 😂 ale není zo špatný

plus-rovnáse
plus-rovnáse | 28.7.2018 |

Ještě jsem to nečet, ale od letmého pohledu mě u téhle knížky napadá jako první slovo "bizár", proč ale? :D