Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
Poslední díl jedné z nejlepších fantasy sérií současnosti! Boj o nebeský trůn skončil a z popela se pomalu rodí nový řád. Luciferův osud je ale stále ještě ve hvězdách. Nezbývá mu, než si dát do pořádku své záležitosti... a pak se střetnou se svým posledním, nejnebezpečnějším, protivníkem.

Obsahuje sešity série Lucifer #70-75

ISBN pro vydavatelství Netopejr 978-80-87044-98-8
Pod přebalem stejná obálka


Scénář
Mike Carey
Art
Zander Cannon, Peter Gross, Guy Major, John J. Muth, Dean Ormston
Lettering
Karel Petřík
Překlad
Štěpán Kopřiva
Redakce
Boris Hokr, Jiří Pavlovský
Žánry
horor, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7449-409-3 (Crew)
978-80-7449-409-3 (Netopejr)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
172 x 259 mm
Tisk
barevný
Váha
781 g
Stran
216
Cena
649 Kč
Originál
Lucifer #11: Evensong (Vertigo (DC Comics))
 • faster86
  faster8630.8.2018 17:53Lucifer #11: Večerní modlitba
  U Sandmana byl závěrečný díl nemastný neslaný, za to tady je to velká pecka. Až teda na příběh Nirvána, který by vubec nemusel být. Když shrnu celou sérii tak je super a to říkám jako někdo, kdo fakt nemá rád fantasy.
 • Kabukiman
  Kabukiman17.5.2017 13:03Lucifer #11: Večerní modlitba
  Tak nějak jsem čekal od tohodle dílu víc... Dal jsem ted lucifera komplet a tenhle díl mi přišel spíš už takovej pomalej dojezd na volnoběh... Nevim, něco mi na tom moc nesedlo a neumim popsat co.
 • 3DD!3
  Konec, šmytec, šlus. Lucifer se v poslední knize loučí a není sám. Sbohem dáváme hlavně novému Bohu, který byl naším průvodcem po všechen ten čas. Formování nového posmrtného života, kde není pro nebe ani peklo místo se nese ve smířlivém duchu. Působivé jsou i vzpomínky na začátek. Poslední příběh Nirvána pak vizuálem vrací ke kořenům a Čínské reálie mu velmi sluší. Možná příjde i pán snů, možná příjdou dva...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.5.2017 21:58Lucifer #11: Večerní modlitba
  Tuto sérii miluju, ale tohle je už jen takový dovětek. Opět jsem se milerád zatoulal do světa Lucifera, ale celkově mi příběhy přišly slabší. Každopádně setkání se Sandmanem, že si Hospodin dává darjeeling s citronem, úchvatný výjev z andělské bitvy nebo kresba Nirvány mě velmi potešily.

  Celkový dojem: 80%
 • sedw
  Velmi příjemné zakončení série, v němž se uzavírají osudy jednotlivých postav. Hodnocení bohužel sráží první sešit, který mě příliš nebavil a hlavně mi nesedla kresba a především Nirvána, příběh, který mi přišel zbytečný a sérii ničím neobohatil. Pokud bych měl hodnotit sérii jako celek, jednoznačně musím dát 5*.
 • VanTom
  VanTom15.3.2017 12:50Lucifer #11: Večerní modlitba
  Kruciální bitva byla dobojována v minulém svazku, tady došlo opravdu pouze k povinnému svázání několika volných konců. Tak volných, že jsem si na některé jejich protagonisty ani nevzpomínal, tudíž mne zas tolik nezajímaly.
 • Lenny
  Lenny mecenáš10.1.2017 08:58Lucifer #11: Večerní modlitba
  I když Carey píše furt stejně a níčím příliš nepřekvapí, poslední tři sešity loučení s postavami se povedly, zakončení je super a kreslíři jsou v plné síle.
  Škoda začátku knihy, který je hnusně nakreslený, brzdí tempo vyprávění a je zbytečně fíleroidní
  Recenze na: http://www.youtube.com/watch?v=KbkLGS22XlQ
 • kaylin
  Po dočtení komiksu "Lucifer 11: Večerní modlitba" nemáte pocit, že by něco chybělo, došli jste stavu naplnění a i ve vás trochu bobtná smutek z toho, že je tohle opravdu konec a že se s postavami loučíte. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1342-lucifer-11-vecerni-modlitba-75.html
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš27.12.2016 14:13Lucifer #11: Večerní modlitba
  Zjevně došlo k gentlemanskému dovyprávění vedlejších dějových linek, ale protože toho mám rozčteno trošku víc, tak nevnímám celek. I přesto jsem přesvědčen, že Lucifer je jedna z mála sérií, která si drží vysoko nasazenou laťku v každém booku. A to mi přijde jako obdivuhodný výkon. Nezbývá, než vzít si týden dovolenou, nakoupit zásoby, odjet do českých luhů a hájů a dát si Sandmana a Lucifera komplet. Pro mne jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy četl.

  Jsem rád, že Crew převzala po prvních třech knihách Lucifera od Netopejra a během pár let proběhla cílovou páskou. Asi bych byl smutný, že příběh Lucifera je dovyprávěn, ale Crew znovu boduje a od stejných autorů rozjela "MEzi řádky." Odchod Lucifera je méně bolestivý:).
 • brkowycz
  brkowycz22.12.2016 17:59Lucifer #11: Večerní modlitba
  Epilog k fantastické jízdě s Luciferem. Nemůžu si pomoct, ale prostě první půlka celé série, kdy Lucifer tvořil vlastní universum a bojoval s Basanons, se mi líbila výrazně víc než druhá půlka, která spěla k závěru, který přišel v minulé knize. Kol a kolem to prostě není špatný, ale člověk tak nějak čekal trochu víc. Poslední díl srážím prostě na čtyři hvězdy a jedním z důvodů je i Careyho doslov. Tématem celého Lucifera byl pro něj vztah otce a syna, stvořitele a tvořeného, společně s otázkou svobodné vůle. To se bohužel v příběhu odráželo jen velmi povrchně zejména proto, že Lucifer nikdy svůj postoj k Jahvemu nezměnil, nijak se během příběhu neproměnil. On na to sám trošku Carey naříká, že si prostě jeho postava dělala co chce a odmítala jakoukoliv proměnu. V tomhle případě jen v pár sešitech Gaiman Careyho přehrál, protože on svého Luficera proměnil dokonale.

  Další věc, která mě zamrzela, byla přímočarost, kterou postupovala druhá půlka. Nenašel se jediný opravdu charismatický a opravdu tuhý oponent pro Lucifera. Jasně, je druhý po Jahvem, tak kdo by mu tak mohl konkurovat, že? Bohužel nikdo. Fenris měl hodně blízko, ale i tak byl spíše bestiální silou ničení, živlem, než inteligentním oponentem. Nakonec si ani nejsem moc jistý, jestli to bylo dobře nebo špatně, jak to dopadlo. Nikoliv proto, že mám utkvělou potřebu to identifikovat, ale zkrátka nevím, jak se mám po tom celém konci cítit.

  Co u Careyho konci zase naopak vítám, je odpovězení všech otázek a uzavření, poctivé, všech dějových linek. Prostě takhle to má vypadat! Takhle se dělají závěry sérií! Neil Giaman zcela trestuhodně nezodpověděl několik nejpalčivějších otázek na konci Sandmana a ani v Předehře. Jen naznačoval! "Přežije tajemství, a ne vysvětlení," vymlouval se v rozhovorech tajuplně, ale já si nemůžu pomoct, já ty autory, když něco nedovysvětlí, prostě podezírám, že to sami nevědí a jen mlží. Carey jede napřímo, všechno vysvětlí (nebo se o to aspoň pokusí), což beru jako výrazný klad.

  Série jako taková je celkově vybavená pěknou kresbou a rozhodně jeden z nejkvalitnějších artiklů na trhu. Sandman, Bažináč a Lucifer jsou takové typově velmi podobné komiksy, takže jestli se vám líbilo jedno, doporučuju i ostatní. Teď teda asi konečně k tomu Unwritten, protože už víme, že Carey umí.
 • Yuichiro
  Yuichiro15.12.2016 10:24Lucifer #11: Večerní modlitba
  A tak dobrý, no. Příběh finišuje už poslední dvě knihy a ten závěr pro mě už prostě ztratil dech. Po tom všem jsem čekal něco trochu údernějšího, takhle jsem to dočetl a nic ve mně už nerezonovalo, čekal jsem mnohem víc. Ale co už, jinak je to zase dobrý a zajímavý srovnatelně jako všechny předchozí knihy. Budu si k tomu muset asi sednout a přečíst to znova celý v kuse, tahle série se asi jinak číst nedá.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.12.2016 10:45Lucifer #11: Večerní modlitba
  Mohu na závěr jen poděkovat Mikeu Careymu, že vytvořil tuto sérii a Crwi, že ji převzala od Netopejra a vydala ji až do konce. Moc mě potěšilo, že jeden sešit dostal ještě Dean Ormston, jehož kresba je rozhodně to nejlepší, co jsme měli možnost zde vidět. Opět musím ocenit teologicko-mytologickou erudovanost autora, kdy nestaví jen na tom křesťanském modelu pekla a nebe, ale využívá záhrobí, démony, postavy atd.. ze všech možných světových kultur. Všechny konce se nám uzavřely, nezbývá než zamáčknout slzu dojetí a asi jít utrácet za “Mezi řádky“.
 • cyboy
  cyboy mecenáš14.11.2016 20:39Lucifer #11: Večerní modlitba
  Velmi dustojne zakonceni perfektni serie. Carey se snazi nenechavat volne konce a neboji se ani pojmenovavat motivace postav. Konec samotneho Lucifera je asi jediny mozny, tak aby nepripoustel pokracovani. Cela serie je skvela a jeji zaver take.
  95%
 • louza
  louza14.11.2016 19:28Lucifer #11: Večerní modlitba
  Tradiční formát poslední knihy série. Rozlučka a formální uzavřní ságy. Možná trochu rozmáchlejší, než by bylo bývalo nutné. Autor tu uzavírá a epiloguje některé z hlavnějších postranních linek. Kniha je poměrně masivní, protože obsahuje i speciál Nirvána, který se příjemně čte, ale nic výrazného neřeší ani řešit nemůže.
273131
Četl/a (94)
3DD!3, Alikkk, anka, Baffman55, Benny, binnmode, borknagar1, buscheer, calvin10, chcita, cyboy, dajik, DEmnoG, Destiny666, desto, Doppelganger, Draco nobilis, Džoworka, erik, farnhajt, Fox01, Glumal, Golem, Grrr, Hellaiser, hellblazer, house192, hypermlok, invape, Jabba, James, japes, jh666, jindroush, jiskra, Joshua_T, Kaaos, kadas97, kallenved, kapicka, Kapis, kaylin, kinak, Lachvos, lantan1, Light, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, massilia, Matthew, mgeralt, mineralk, miuanek, monte walsh, motycond, mstefl, oleav, Olesh, pavlosson, pearlxjam, petad, Petr, Petrisko911 , petrSF, Plechy, puolpm, raenius, razielus, Rezet, rockyt, rooty, RudyRod, Scaleo1, schefik, sedw, Sir_Pete, Spacecore, Spike, start05, syon, tankgirl, the.kasztan, Thurin, Tiba, tricky, trudoš, Ukko, VanTom, vranakx, VXP, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
(181)
adam.ra, Alfi, Alikkk, anka, antiimini, Awakener, AxusNalim, Azalin, Azbest, Baffman55, bananzluty, bboorreekk, Benny, binnmode, BlackDragon, blackJag, bmc75, borknagar1, bourgeois, burzum, buscheer, Cabal, calvin10, charvos, chcita, Corteg, Corvus, Cr4sh, CSE_AC/DC, cyboy, Daniel.rw, DAxik, Deckard, DEmnoG, Destiny666, desto, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, dvory, erik, farnhajt, faster86, felis, filemon, filosh, Final, Fox01, Glumal, Golem, Grrr, hanocri, hellblazer, herbert, herrman, house192, Hulik, hyba1991, hypermlok, ikshorm, invape, Jabba, Jak, James, japes, jh666, jindroush, jiskra, jmenujiseradekbouril, Joshua_T, Kaaos, Kabukiman, kadas97, kallenved, kapicka, Kapis, Karel Sec, kinak, Knuckless, komik.sx, koudak89, Lachvos, lantan1, Light, Lojza, maara, Malachias, Mamut12, Mariohurbanek, markic, Marvin, Matio, Matthew, Matthew, Maty48, mcleek, meffis, merhyx, mgeralt, mikado, Milo_Harwey, mineralk, mirec, Mitak, miuanek, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, mrkirby, mstefl, mywiel, namdnas, NecRoman, oleav, Olesh, padre_negro, Paldini, pavel, pavlosson, pavouk, pearlxjam, pechna, perper, petad, Petr, Petrisko911 , petrSF, pk123x, Poseidon1978, puolpm, raenius, Ricarderon, Rich, rockyt, rooty, Rowan, RudyRod, Saran, Scaleo1, schefik, Schramm, sedw, Sir_Pete, Skot, Slaine, songoku, Spike, StanleyHu, Stara.kryta, start05, syon, t0mas, tacmud, tankgirl, the.kasztan, the_proph, Thurin, Tialster, Tiba, Tomate, Tony TwoDee, TonyT, Traum, trudoš, Ukko, vallyslayer, VanTom, Vítek, vranakx, VXP, willis, Wiruss, Wiw, xai, xintax, xxaannddeerr, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
Chce (34)
Abe, Abstinent, amazing_k, besikv, Dali, deefha, FatMonster, HellWeber, Horstik, Kitykatyn, KLAUN_DOMINANT, Lobok257, Miriyak, Mistak, MonsterGyre, monty.cl, Neuro, Nightmare, Norri, nx, plaštěnkář, Ragnarog, RaptoR, Rezet, segy, Sidi Santini, sleepless, spot, Strokes, Wakker, WMN, xflori01, Yefery, z-e-d
Shání (9)
2scha, deefha, FatMonster, KateM, Kitykatyn, Mistak, Nightmare, Norri, razielus