Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Mytický Rudý král – pouhá legenda, anebo nejnebezpečnější protivník, jakého kdy lidská rasa poznala?

Honba za zničením Rudého krále vede Lorda Baltimora přes mrazivé Baltské moře až do severního Ruska. V ulicích Petrohradu na něj však číhá černá magie a ze stínů vystupují netvoři. Baltimore, tentokrát po boku nových spojenců, stojí proti ještě hrozivějším nepřátelům a odhaluje pravdu o pradávném zlu, jež hrozí zničit celý svět. Osud ho však vede do stále temnějších míst, na nichž by mohl lehce ztratit nejen cestu zpět, ale také ty, kteří jsou mu nejdražší.

Obsahuje sešity série Baltimore: The Cult of the Red King #1-5

Scénář
Christopher Golden, Mike Mignola
Art
Peter Bergting
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Václav Dort, Jan Kantůrek, ml., Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
horror
ISBN/ISSN
978-80-7652-002-8 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
515 g
Stran
144
Cena
599 Kč
Originál
Baltimore #06: The Cult of the Red King (Dark Horse Comics, 2016)
 • louza
  Oproti předchozí knize znatelné zlepšení. Kult rudého je vlastně první částí románu úzce navazujícího na všechny dosud zveřejněné povídky a na psanou knihu zároveň. Všechny vedlejší postavy kolem Baltimora sdružené do dvou skupin začínají otevřeně pátrat po původci a místě zrození veškerého zla, aby mu mohli zatnout tipec. Autor tu volí cestu dvou naprosto rovnocenných střídavých linií, které spolu tak úplně nesouvisí, přesto mají podobnou dynamiku skvěle se doplňují. Čistě z řemeslného pohledu jde o fakt pěkný povedený kousek. Problém je, že jde jen o začátek, který má patrně rozjet velkolepé finále, takže autor zcela logicky nevynesl všechny trumfy. Navíc jde stále jen o dvě propletené povídky rozprostřené do románového formátu, což je z knihy skrze její řídkost poněkud cítit. Férovější by asi bylo hodnotit všechny tři závěrečné knihy naráz. Nicméně...vyšlo to takhle.
 • perak
  Bavil jsem se, jako už u Baltimora obvykle, ale něco tomu chybělo. Přestože kniha sleduje dvě dějové linie, z nichž ta v Kartágu bez Baltimora mi dokonce přišla lepší než petrohradská dobrodružství Baltimorova, a i když v obou městech dojde ke krvavým bojům, tak možná i tím skákáním z jednoho místa na druhé, mne vyprávění úplně nevtáhlo a spíše jsem to cítil jako nějaké intermezzo před něčím větším. Kresba jaké obvykle výborná. Mozkomoři lepší než u Harryho Pottera:).
 • faster86
  Když chceš oslabit soupeře, dělej tak, aby bojoval na dvou frontách. Děj se posouvá blíže a blíže konci, cítí to lord B stejně jako my čtenáři.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.4.2020 11:59Baltimore #06: Kult Rudého krále
  Úplně nevím, jestli je to "rozjezdový díl", naopak se zdá býti celkem uzavřený (samozřejmě s příslibem "to be continued"). To, co mi trochu vadilo, bylo skákání z jedné roviny do druhé, ale gradovalo to paralelně vedle sebe celkem pěkně.

  Celkový dojem: 70%
 • Norri
  Dobrý díl, ale ne skvělý. Přestože jde o jeden souvislý příběh, nebo spíše dva příběhy běžící paralelně, tak se této knize nepodařilo to, co parádně fungovalo v předchozích dvou knihách. Tahle kniha nemá tak strašidelnou atmosféru jako ty předchozí dvě. Na této knize už nepracoval Ben Stenbeck, ale celou ji nakreslil Peter Bergting. Má trošku jiný styl, ale ta změna mi vůbec nevadí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.3.2020 07:03Baltimore #06: Kult Rudého krále
  Mám to dost podobně jako kluci dole, měl jsem problém se chytnout co předcházelo, resp. mi přišlo, že nás hodili do nějakého děje, který už ale dávno začal. Postupně nám sice odkrývá co vedlo obě expedice na cestu, ale to mi právě bránilo se do toho příběhu víc ponořit a užít si to, jak dřív. Kresba je dobrá, dokonce detailnější a prokreslenější, ale Stenbeck mi tam sedí víc, protože byla taková představivost podněcující. Navíc mi přišlo, že má Baltimore v menších záběrech jako by dělící čáru na obličeji. Nakonec jsem se tím krásně prokousal, četlo se to pořád dobře a ke konci mi to secvaklo víc a je evidentní, že je to rozjezd nového story arcu.
  Proč Bergting nahradil Stenbecka se asi nedozvíme, možná to někdo vyštrachá, ale pro nový story arc to zase logiku má. Vizuálně je komiks pořád povedený a hltal jsem ty detaily kolem toho světa, ty mýty, legendy a tajné spolky. Kniha 6 je dobrá, ale asi mi to zapadne až vcelku nebo až to dám celé komplet rázem, přesto je to ale pořád poctivý, dobrý komiks, který stojí za to číst.
 • cyboy
  Prakticky bez vyhrad souhlasim s Karlem. Je to takovy rozjezdovy dil a predpokladam, ze priste se to zahusti.
  70%
 • karl173
  Asi první díl Baltimora, který mě zas až tolik nedostal. Ale bavil jsem se tak jako tak. Pořád to má krásnou detailní kresbu, byť Ben Stenbeck už dělá jen obálky a kresby se ujal čistě Peter Bergting, který ale vykonává svojí práce víc než dobře. Poněkud jiné je to s dějem. Ten se tentokrát více rozvrstvil a sledujeme hned několik různých dění, přičemž ani jedno mě nedokázalo tak vtáhnout jako předchozí příběhy. Pořád je to dobré a zajímavé, ale prostě jsem z toho necítil to pravé potěšení. Nicméně jsem dosti zvědavý jak to dopadne dál a tak netrpělivě vyhlížím další knihu. Pořád dobré 4*
17303
Četl/a (69)
2scha, anka, Berry669, binnmode, buscheer, Cabal, calvin10, Carnage, ConanVJ, Const.ex, cyboy, dajik, Dalamar, Darker, Darth Raelchi, davidek, desto, Dezodoo, Dzoglik, farnhajt, faster86, figis, flipflop, foudy, Hanussen, Himlik, Infarkt, Jabba, James, jeanbaklajean, jindroush, kallenved, karl173, KdG, kendor007, Khagrael, Killingjoke, kinak, Knuckless, Lachvos, lantan1, LookAss, Lord Baltimore, Mamut12, Mariohurbanek, Mercurio, mineralk, MP, mstefl, M_M, Nekrokok, Noci, Norri, oleav, Olesh, pechna, perak, Poseidon1978, rooty, RudyRod, schefik, Sir_Pete, Spike, terrordemon, the.kasztan, trudoš, Ukko, vita, Zbysek2410
(151)
2scha, adam.ra, Alfi, anka, arnecht, Awakener, ben_bella, Berry669, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, Buchtic, burzum, buscheer, calvin10, calviti, Carnage, ComicBookGuy, ConanVJ, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dalamar, Dali, Darker, Deckard, DEmnoG, Denis, desto, Dezodoo, Dinik, Dzoglik, erik, farnhajt, faster86, figis, Final, flipflop, Flowtek, Fox01, Glumal, gongon44, Hanussen, herbert, Himlik, Honzin, hyba1991, Infarkt, invape, Jabba, JackOneil, Jak, James, james dixon, jeanbaklajean, jindroush, Joshua_T, kallenved, kapicka, karl173, Karolín78, Kazumaki, KdG, kendor007, Killingjoke, kinak, Knuckless, komiksák007, Kouzelnik7, kubanec13, Lachvos, lantan1, Light, Lojza, LookAss, Lord Baltimore, Loxin, maara, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matio, mcleek, Mercurio, merhyx, MIKER65, mineralk, mirec, Miriyak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, Mrlah, Mrtvejbazen, mstefl, M_M, NecRoman, Nekrokok, Netorack, Noci, Norri, o2t2, oleav, Olesh, Onkel 1928, padre_negro, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, petad, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, Ricarderon, rooty, RudyRod, Rumburaq, Saran, schefik, Šedo, seezeethree, Sir_Pete, Skot, Spike, Stara.kryta, suricattaontheway, syon, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tomasino79, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, VanTom, Velkej šéf, vishnar, vita, Vrenn, Wasps, willis, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410
Chce (23)
Abstinent, Benji, besikv, bourgeois, DKoscik, Fida, filosh, hahahoho, HevyEli, Jack, kadas97, Keno, Matthew, Maty48, michaldca, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, OldaB, Premek, Sebastian the wise, sleepless, Wiw
Shání (4)
Al0f0k, D.K.Logic, HevyEli, Nightmare