Koupit
Ultimate Spider-Man: Nikdo učený... (1. a 2. díl)
Spider-Mana čeká jeho první superhrdinský souboj. A to hned s Green Goblinem. A ještě k tomu na Parkerově škole. To není zrovna dobré a to ještě Spider-Man nedokáže pořádně ovládat své nově nabyté schopnosti. Tohle rozhodně nebude vyrovnaný boj.

Ultimate X-Men: Lidé zítřka (1. díl)
Přicházejí obávaní a nenávidění mutanti. Charles Xavier dává dohromady tým složený z pronásledovaných hrdinů, aby zabránili masakru ze strany monumentálních Sentinelů. Ovšem profesor X není jediný, kdo dává dohromady lidi. Na podobném úkolu pracuje i Magneto, který má ovšem opačný cíl – totální nadvládu mutantů. A k tomu má jednu tajnou zbraň...

Obsahuje sešity série Ultimate Spider-Man #6-7 a Ultimate X-Men #1

Scénář
Brian Michael Bendis, Mark Millar
Art
Mark Bagley, Adam Kubert
Překlad
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 1805-2738 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
155 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
235 g
Stran
96
Cena
199 Kč
 • Delphín
  Delphín29.10.2020 00:02Ultimate Spider-Man a spol. #04
  Po slušném prologu ve formě třech předchozích knihách tu máme rozjezd dvou řad: Spider-Man a X-Meni. Zatím je znát, že se série zatím opatrně rozjíždí, autoři si nechávají dost otevřená zadní vrátka jako přípravu pro tu opravdovou bombu, která nás teprve čeká. Nechápejte mě ale špatně, v každém případě se jedná o dost kvalitní příběhy, jen Spidey mohl mít dramatičtější souboj se svým prvním protivníkem, X-Meni pro změnu mohli rozjed v kapku pomalejším tempu, něco jako Spider-Man v prvních třech knihách.
 • Flash
  Flash mecenáš10.4.2016 14:38Ultimate Spider-Man a spol. #04
  Spideymu začínájí opravdové problémy, někdo po něm jde a on neví proč. Tuhle sérii čtu podruhé a uvědomil sem si, že restartu by měla být věnováná teda větší pozornost. Nějak si nedokážu vysvětlit, že v minulém sešitu, kdy Petrovi umřel strýček, byl/měl by být smutný a další sešit, začíná jak je nadšený, že přišel na složení vláken. Trošku víc zapracovat na kontinuitě. I tak se čte svižně a kresba se mi hodně líbí. X-meni zase začínají rovnou akčně a s ničím se neserou, čtenář je hozen rovnou do akce. Uvidíme co se z toho vyvrbí.
 • jh666
  Tohle číslo jsem si koupil hlavně proto, že jsem chtěl od začátku X-meny. Dva sešity Spideyho mám už z UKK, ale stejně jsou super. Jediný sešit X-menů je ale možná ještě lepší. Navíc potěšila lekce z historie X-menů. Za mě plný počet.
 • kaylin
  Čtvrtý díl rozhodně není z těch oslňujících, i když kvalitní rozhodně je. Peter Parker i ostatní postavy "Ultimate Spider-Man" se ještě tak trochu hledají a je to trochu čekání na to, co opravdu přijde. Nic se zde nedořeší, ani linie s Green Goblinem, a tak je na dalším díle, aby přinesl něco zajímavé. "Ultimate X-Men" mají rozhodně slibný rozjezd a já jsem docela zvědavý, jak se podaří v tomhle vesmíru pokračovat. Je to svět, který je krutý, jsou zde ale silné postavy, navíc takové, které celkem znáte, ač v trochu jiných rolí. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/04/571-ultimate-spider-man-spol-4-70.html
 • sedw
  Spider-man: Konečně již došlo na pořádnou akci a musím říct, že celý souboj byl dle mého názoru ztvárněn velmi dobře a po této stránce nemám co vytknout. Avšak právě s ohledem na první velký souboj, zbyl oméně místa (i přes ukecaného Spider-mana) na text a tento dvojdíl ten skončí podstatně rychleji, než předchozí. I přes tento malý nedostatek spokojenost.

  X-men: I přes výčenou FF jsem se na X-meny hodně těšil, tento díl mě však zatím příliš nenadchnul. Přišlo mi, že celé vytvoření týmu bylo pojato příliš zkratkovitě a čtenář nemá moc prostoru se s postavami zžít. Pochválit naopak musím zdařilý mix akce a dialogů a i samotné vytvoření týmu bylo provedeno zajímavě, jen bych, jak jsem uvedl výše, uvítal více prostoru při představení jednotlivých postav.

  Celkově vzato o něco horší, než minulý díl a to především vinou X-menů, u kterých ale očekávám vzestup kvalily.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3.2013 23:36Ultimate Spider-Man a spol. #04
  Ale nééé, místo FF tentokrát X-meni. Nemám rád X-meny. Nudí mě. Je to sebranka idiotů. Chápu, že nějaké té expozici je třeba věnovat čas, ale polopatické hlášky typu: "...budete mi říkat Cyclops. A teď než se setkáte s profesorem, chci, abychom si všichni projeli naše přezdívky...". Oúúúúúúú, to jsou tak realistické dialogy, Millare, Millare.

  Celkový dojem: 50%
 • dracula
  dracula23.2.2013 19:52Ultimate Spider-Man a spol. #04
  V štvrtom pokračovaní magazínu zo sveta Ultimate nahradili X-meni príjemné prekvapenie v podobe Fantastic four.

  Ultimate Spider-man
  Konečne sme sa dočkali nejakého poriadneho súboja. Nástup na scénu mal Green Goblin skvelú, ale potom sa to začalo nejako zadrhávať. Osbornovu premenu som si predstavoval trochu inak. Horiace ruky beriem, tie boli fajn, ale to že zo seba nevedel vysmoliť ani jediné slovo ? Čakal som démonického a charizmatického protivníka, ktorý bude Parkerovi spôsobovať problémy komplexne. Namiesto toho je Green Goblin iba hora svalov bez mozgu, ktorá mláti a rozbíja všetko naokolo. Aspoň tak na mňa vplýval. Škoda nevyužitého potenciálu, ale konečne sa začalo niečo diať. Na kresbu som si už asi zvykol, takže som ju bol ochotný akceptovať. 75%

  Jakou část toho „uhas si pracky“ si nepochopil?

  Ultimate X-men
  Tak toto je úplne iná liga ! Mark Millar a jeho X-meni sú zatiaľ najsvetlejším momentom tejto série. Origin je krátky, ale dostatočne úderný. Čo sa pôvodu týka, boli oproti klasickej verzii všetky postavy kvalitne predefinované. Najviac sa mi asi páčil môj obľúbenec Colossus, ale ani ostatní nezaostávali. Sentinely sa postarali o akúsi ochutnávku akčnosti, ktorú môžu X-meni ponúknuť a Magneto bol aj na tom minime priestoru skvelý ! A keď som uvidel Wolverina, začal som slintať :D 90%

  Když celý život sloužíte lidem jako terč, naučíte se pár triku.

  Celkovo 85%
 • Final
  Final mecenáš6.2.2013 10:44Ultimate Spider-Man a spol. #04
  S řadou Ultimate Spider-Man a spol. začínám až od tohoto čísla, a to především kvůli X-Menům. Ti se opravdu povedli, tempo příběhu je dost rychlé a než se člověk rozkouká, má přečteno. A tak si to přečte ještě jednou, a baví se opět. Vtipné komentáře postav (k jejich kostýmům, přezdívkám třeba), akční děj, záporák drsnější šmirglpapíru, paráda. Klidně bych ale přežil jejich Origin na delším prostoru, beru však to co je se spokojeností. Ani Spider-mana po přečtení nepovažuji za nechtěného spolubydlícího, příběh jak je zde podán se mi líbil. Vyzařuje z něj taková teenagerská ztřešťenost, zábavnost. U obou sérií se těším na pokračování. Dávám "pouhých" 85%, protože očekávám, že to bude ještě lepší :-D
 • Fry
  Fry admin23.11.2012 13:40Ultimate Spider-Man a spol. #04
  Po dlouhé době jsem si zase dal takovou menší chuťovku!

  Ultimate Spider-man - Peter se stále má co učit, protože ještě není tak dobrý, aby mohl jít jen tak do akce, ale co má dělat, když školu napadne Green Goblin? Takže tady máme na dva díly Spider-manův první boj. Škoda jen, že nebyl Goblin o trochu silnější!

  Ultimate X-man - Parádní překvapení! Rozjezd X-menů je opravdu něco, nejen, že origin zvládli již v prvním díle, ale ještě k tomu tady máme hned jeden zásadní zvrat, který může pohnout dějinami! Na další díl se už moc těším, protože má údajně někdo zemřít, což bude opravdu velká změna!
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš10.10.2012 12:10Ultimate Spider-Man a spol. #04
  Konečně! Už jsem u Spideyho originu fakt chcípal nudou. Konečně tu máme první větší bitku a origin je už je skoro za námi. Spiderman tedy lepší než minulé díly...Ale X-meni! To je šupa! I tenhle krátkej příběh pro mě byl lepší než cokoliv od X-menů co doposud vyšlo...
 • morbn
  Túto sériu som opustil... sklamala ma. Asi som už na to starý.
 • royan
  Tak Spider-Man mě zklamal, za 40 stránek se toho moc nestane a přečteno je to velmi rychle, kam se takový příběh hrabe na comicsové legendy (I ty Netopejre, proč nás tak mučíš a nevydáváš ?). Za to X-Meni jednoznačně dojem ze 4. čísla zachraňují a jsou dobrou upoutávkou na další díl.
 • brkowycz
  brkowycz3.9.2012 22:50Ultimate Spider-Man a spol. #04
  Tak já jsem o něco spokojenější než u předchozích dílů. U Spideyho konečně dochází k pěkný bitce, i když na druhou stranu se jedna bitka táhne dva sešity. Green Goblin má zatím s původní verzí společné akorát to, že se jedná o Osborna. Ale mě to nijak nevadí. Hláškám jsem se párkrát i zasmál. Když to pujde takhle dál, budu spokojenej. Čekám ale brzy nějakou "Oh my god, what the fuck..." situaci.

  X-mani jsou o něco slibnější. Úvod není tak zdlouhavej, příběh se rozjíždí slušně, ale ty sentinely... to jako vážně mám věřit, že by nějaká vláda, volená lidem (tedy ta, která chce být znovu zvolena) poslala do ulic gigantické, skutečně gigantické roboty, aby zabíjeli mutanty? A ti roboti pak všechno rozbíjí a všechno vybuchuje... prostě přehnaný. Hledat logiku v superhrdinských komiksech je možná ode mne hloupé, taky se snažím to nedělat, ale tohle je do očí bijící. Doufám, že v tomhle směru Millar trochu ubere, míň gigantických zabijáckých robotů, víc bitek lidi vs. zlý mutantí vs. hodný mutanti. Konec X-manů slibuje zajímavý pokračování.
 • erik
  Tak sa nám Spider-man vydáva do akcie. Škoda, že v mene alternatívy utrpela geniálna postava Green Goblina, a tak sa Parker pobije so svalnatým hebedom, ktoré ani nevie rozprávať. To si veru Osborn nezaslúžil. No nič, Spider-man sa aspoň snaží vtipkovať, ale je evidentne iba v počiatkoch, tak sa mu dá všeličo odpustiť. A konečne má aj pavučiny.

  Naopak, úvod do Ultimate X-men je fajn. To, čo pri Spíďovi i FF trvalo kopu zošitov, sa tu "zoriginuje" na pár stranách a už v ďalšom čísle sa chystá dej.
1742111
Četl/a (70)
2scha, 81splinter, Baffman55, Balů103, Big_Boss, blackJag, Bronn, calvin10, CaptainCzech, chuckboris, Const.ex, Davidos402, dbar, Delphín, Doppelganger, emanek, erik, Final, Fox01, Fry, gezic, hypermlok, invape, James, jh666, Jimbeam90, Joshua_T, kallenved, karl173, kaylin, KdG, Keno, Light, Lijem24, Lobok257, LookAss, mart.in, MEGA, Mercurio, mineralk, misa, namdnas, Olesh, Paldini, PatrikTheMighty, pbabinec, pearlxjam, Petr, Poseidon1978, punisher, raenius, RaptoR, robertsedmik, RudyRod, saja, sedw, seneke, Shin, Shpeckk, Strokes, tacmud, Tommar, trudoš, Tyfus, Václav Mikula, VvV, xflori01, Zbysek2410, zgrywus, zlejzmrd
(179)
-spacilost-, 2scha, 7eleven, 81splinter, adam.ra, afri, asgardpepa, AxusNalim, Azbest, Baffman, Baffman55, Balů103, bboorreekk, Big_Boss, blackJag, bobo666_2005, Braindead, brkowycz, Bronn, burzum, calvin10, camper, CaptainCzech, Const.ex, CSE_AC/DC, daredevil99, Davidos402, dbar, Delphín, delta11, disclose, doophy, Doppelganger, dracula, Drbo Jebo, Drekorian, Elhonzo , eliera, emanek, erik, fel68, felis, filemon, Final, Flash, Fox01, Fry, gezic, goodspeed, Grebenda, grinder, hartmi, Hebled, Honza R., Hulik, hypermlok, I.am.geek, ikshorm, Indy, invape, Jack, Jak, James, jendavondra, jerry67, jh666, Jimbeam90, JohnStar, Joshua_T, kallenved, karel, kaylin, KdG, Keno, KLAUN_DOMINANT, konous, Krvavý Patejl, krvinka56, Leland, Lijem24, Lobok257, LookAss, maara, Madmax, Mankin, markic, Martin Buchal, Masinfira, Matej-29, matrosh, Mauzr, MB, mcezik, MEGA, Mercurio, merhyx, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, Miriyak, misa, moiqpiom, monty.cl, MP, namdnas, NecRoman, Nightmare, noMster, nx, o2t2, obitus, Odal , Olesh, Pafnuc, Pája, Paldini, palo, Pandos11, PatrikTheMighty, pbabinec, pearlxjam, pechna, Petr, pk123x, Poseidon1978, prokop.prcik, punisher, Quintana, Radkos, raenius, Raijin, RaptoR, Ricarderon, robertsedmik, RudyRod, Saiffer, Salien, Saran, sedw, seneke, Shin, Shpeckk, Sidi Santini, Skot, sleepless, stanleystar, Strokes, strougy, Symbi, tacmud, The Genius, TheWrecker, Tialster, timek, tkorvas, Tominos, Tommar, Toren, trudoš, tulipstros, Tyfus, Václav Mikula, Vítek, VvV, willis, xai, xflori01, xintax, xspeed, xxaannddeerr, yogi, yojimbo, z-e-d, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas, zlejzmrd
Chce (7)
Azik2586, Cemino, deadpool, FatMonster, fusnix, Hauzina, Maty48
Shání (4)
Al0f0k, Clarkos, gobers, Hauzina
Nabízí (3)
kaylin, MB, Tommar