Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Vychováván v osamění u Nibelunga Mima, odhalí Siegfried tajemství svého původu a vydává se na nebezpečnou výpravu magickým světem.
Ale největší hrozbou je ta, kterou nevidí, neboť nesmrtelní bohové spojili svůj osud s osudem sirotka, jenž netuší nic o jejich existenci…

Obsahuje původní tři alba série Siegfried, vydané nakladatelstvím Dargaud:
Siegfried #01: Siegfried (Siegfried #01: Siegfried, 207)
Siegfried #02: Valkýra (Siegfried #02: La Walkyrie, 2009)
Siegfried #03: Soumrak bohů (Siegfried #03: Le crépuscule des Dieux, 2011)

Vyšlo jako 13. svazek edice ERB (Ediční Řada Bande dessinée)

Scénář
Alex Alice
Art
Alex Alice
Obálka
Alex Alice
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Jan Havlíček (Gmork)
Redakce
Zbyněk Froněk, Josef Vybíral
Žánry
fantasy
ISBN/ISSN
978-80-88098-63-3 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 315 mm
Tisk
barevný
Váha
1520 g
Stran
256
Cena
799 Kč
Originál
Siegfried (Dargaud, 2016)
 • faster86
  faster865.11. 08:36Siegfried
  hezký, ať už kresba, vztah siegfrieda a mima, valkýřino sledování siegfrieda, odin, nějak mi to pocitově všechno hezky zapadalo do sebe i když musím uznat že kdyby to nesmrdělo vikingama tak dám o hvězdu min
 • trudoš
  trudoš admin31.10. 10:22Siegfried
  Povedený doplněk ke komiksu P. Craiga Russella Prsten Nibelungův, nebo možná lépe řečeno k původní opeře Karla Wagnera. Francouzský výtvarník a scenárista Alex Alice se sice nedrží úplně věrně původní předlohy, ale pracuje s ní natolik výrazně, že se vyplatí znát originál čistě jen proto, že se pak člověk lépe orientuje v postavách a jejich pohnutkách. Jinak příběh samotný se soustředí primárně na osudy mladého Siegfrieda a to od jeho narození, až po plné mládí, kdy se z dorostence stává muž a z muže legendární hrdina. Ve srovnání s Wagnerem se může zápletka zdát notně osekaná, ale pro potřeby dobrodružného komiksu je napínavá dostatečně a také mnohem srozumitelnější. Což ještě podtrhuje kouzelné grafické zpracování, od uhrančivých detailů po dechberoucí krajinomalby. Ve svém důsledku je to náramně jednoduché čtení, jež navíc příjemně odlehčuje postava morouse Mima (především pak jeho obsese kovářským náčiním) a podkresluje úžasně zachycená romance lidského bojovníka a božské valkýry.
 • Skot
  Skot mecenáš28.10. 09:00Siegfried
  Adaptace známého tématu ve velmi pěkném zpracování z něhož by si měl MDEK brát příklad. Trochu rozvleklý děj , který má zřejmě dát vyniknout výtvarné stránce a strnkám beze slov. Kresba přece jen lehce disneyovská , jak bylo uvedeno. Jinak určitě nadprůměrný evropský komiks, který tu dlouho chyběl a své vydání si zasloužil.
 • Good Games
  Good Games26.10. 21:40Siegfried
  Siegfried je vynikajúce rozprávkové fantasy. Veľmi svieži pohľad na dobre známy klasický príbeh Piesni o Nibelungoch a musím povedať, že za mňa najlepší, aký kedy v komikse vznikol. Dobrodružné putovanie za drakom Fafnirom, ktoré je dostatočne napínavé, hravé a niekedy aj prekvapivo vtipné. Krásne kreslený komiks plný veľkolepých scenérií, kvalitný preklad a celkovo perfektné prevedenie knihy. Znovu výnimočné dielo v edícii ERB. Pred pár rokmi by som ani neveril, že tu tento perfektný komiks vôbec môže vyjsť. =►Celá recenzia◄=
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.10. 20:09Siegfried
  Zase trochu jiná adaptace Nibelungů, tentokrát ovšem v dosti komorní verzi. Z Míma se stal, jak již bylo podotknuto, disneyovský sidekick, ale za mě to funguje. Parádní je tu kresba, která je tuhle lehká, tuhle vytváří epické obrazy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.10. 12:52Siegfried
  Trochu jiné zpracování několikrát omílaného příběhu o Nibelunzích. V podstatě se shoduji s Norrim. Je to taková disneyovka, resp. mi to připomíná ty animáky z 80. let a přelomu, kdy se tvůrci nebáli popustit uzdu fantazii a to nejen v drsnosti. Co hodně kvituji je ta absence jakýchkoliv dalších postav, úplně to ve mně evokuje jakýsi svět ten předtím, kde nikdo nebyl, jen bájné bytosti. Prostě tam nejsou lidi a to je vše. Líbí se mi ta absence a vjem, že se náš svět teprve formuje a lidi jsou někde tam. Do toho oceňuji tu práci s časem, že v příběhu prostě vnímáte jeho rozprostřenost všude a že včera je dnes i zítra a že zítra už bylo včera, které je dnes a pořád TEĎ. Poslední věc, kterou musím kvitovat je onen pokus o snoubení křesťanských legend a severské mytologie. Konec k tomu přímo vybízí. Kresba komiksu a v bonusech je vyloženě úchvatná a jsou to orgie. Alice umí. Nicméně občas to dějově působí rozvlekle a jakoby Alice nevěděl co má dál v některých pasážích dělat, tak to rozmělňuje a tím pádem to místy stojí na vodě. Konkrétně v prvním albu je to vidět, jak Siegfried jde na lov a celá ta pasáž kde jsou s Mímem. Proto dávám 4, zas tak moc mě to nevystřelilo a dějově to nic nového nepřineslo.
 • Norri
  Norri mecenáš22.10. 20:03Siegfried
  Až se Disney rozhodne natočit animovanou pohádku pro děti o hrdinovi jménem Siegfried, tak to bude vypadat přesně jako tahle adaptace Wagnerova Prstenu Nibelungova. Siegfrieda bude vychovávat malý komický čertík, stejně jako disneyovského Herkula, a taky si Siegfried bude rozumět se všemi zvířátky v lese, stejně jako Disneyova Sněhurka. Po tom, co si užijeme jeho dětské dovádění, dojde Siegfried svému osudu, zabije draka a osvobodí princeznu, tedy valkýru. A pak žili šťastně a jestli neumřeli, tak žijí dodnes. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Přece nebudeme děti stresovat dalším dějem. Třeba tím, jak nechá Brunhilda Siegfrieda zavraždit a sama se probodne mečem.

  Samozřejmě trošku přeháním, ale fakt je ten, že Alex Alice předělal legendární tragédii na fantasy pohádku se šťastným koncem. Musím říct, že jsem trošku zklamaný, protože jsem celkově čekal něco jiného než “jen” další adaptaci Wagnerovy opery. Čekal jsem buďto nějaké zpracování původní Ságy o Vølsunzích, anebo nějakou fantasy, která se sice nebude držet žádné předlohy, ale bude drsná a temná. Pohádkové zpracování jsem fakt nečekal. Ale uznávám, že to je čistě můj problém. Navíc musím dodat, že když jsem veškeré očekávání odložil stranou a smířil se s pohádkovým podáním, tak jsem si to při druhém čtení užil.

  Velkým plusem tohoto komiksu je kresba a budování atmosféry. Alexovu kresbu jsem chválil už u Třetího Zákona a musím ji pochválit i zde. Kresba je pěkně dynamická a doplňuje ji skvělá práce s barvami. U všech důležitých momentů je dopředu pečlivě budována atmosféra a když se potom například drak konečně vynoří ze stínů, tak je to prostě epické.

  Zajímavý je způsob, jakým je celý příběh vyprávěn. Téměř všechno je to totiž vyprávěno z pozice pozorovatele v rámci jakési vize, nebo spíše vědminy věštby. Chvíli je tam dokonce vyprávění vize ve vizi, což je docela zajímavá situace, která se může scenáristovi lehce vymstít, ale zde to Alex Alice ukočíroval velice dobře.
972