Už třetí kniha nabízející další klasické příhody neohroženého pavoučího hláškaře a hrdiny.

Obsahuje příběhy:
The Amazing Spider-Man #68: Krize v Kampusu (The Amazing Spider-Man #68: Crisis on the Campus!)
The Amazing Spider-Man #69: Mise: Rozdrtit Kingpina! (The Amazing Spider-Man #69: Mission: Crush The Kingpin!)
The Amazing Spider-Man #70: Hledá se Spider-Man (The Amazing Spider-Man #70: Spider-Man Wanted!)
The Amazing Spider-Man #71: Pádič a Pavouk! (The Amazing Spider-Man #71: The Speedster and the Spider!)
The Amazing Spider-Man #72: Šokován Shockerem! (The Amazing Spider-Man #72: Rocked by the Shocker!)
The Amazing Spider-Man #73: Pavučina se utahuje! (The Amazing Spider-Man #73: The Web Closes!)
The Amazing Spider-Man #74: Propuká šílenství! (The Amazing Spider-Man #74: If This Be Bedlam)
The Amazing Spider-Man #75: Smrt bez varování (The Amazing Spider-Man #75: Death Without Warning!)

Obsahuje sešity série The Amazing Spider-Man #68-75 (leden 1969 - srpen 1969)

Scénář
John Buscema, Stan Lee, John Romita Sr.
Art
John Buscema, Jim Mooney, John Romita Sr.
Ink
Jim Mooney
Obálka
John Romita Sr.
Překlad
Jiří Pavlovský
Redakce
Petr Litoš
Žánry
akční, dobrodružný, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-86321-46-0 (CREW)
80-86321-46-0 (Netopejr)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
165 x 255 mm
Tisk
černobílý
Váha
339 g
Stran
168
Náklad
2500ks
Cena
209 Kč
Originál
The Amazing Spider-Man (Marvel Comics, 1969)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš7.12.2020 16:23Comicsové legendy #08: Spider-Man #03
  Veľa postáv, veľa zápletiek, veľa tém a o nič menej motívov. Síce to po príbehovej stránke drží pokope, ale zub času neoklamete. Je to strašne ukecané, smiešne popisné (postava si myslí niečo, čo je zjavné z nakresleného) a čo je asi najhoršie, je to čierno-biely komiks. Steňolez proste je postava, ku ktorej patria tony farieb, pestrosť. Bez farby to fakt nie je ono. Komiks sa síce snaží odovzdať čitateľovi myšlienku (rasizmus), ale asi vás tým bude otravovať. Hlavné slovo má Kingpin, čo je môj miláčik, ktorý ma baví temer vo všetkom, no v tomto bol biedny. Rozporuplný dojem mám tiež z obálky, ktorá je (na rozdiel od zvyšku komiksu) parádne farebná, ale mohutne zavádza (polovica postáv v knihe nie je). Mimochodom, príbeh nebol dokončený; Lizard sa práve chystal na veľkolepý útok... a to bol koniec knihy. Pokračovania (resp. dokončenia) sme sa dočkali "len" o 16 rokov neskôr v KVS Spider-Man: Stéla předků.
 • VanTom
  „Sakra. Kdybych byl ještě víc na dně, tak chodím pod zemí.“ Zkrátka obvyklé trampoty Petera Parkera mj. se studentskými (a rasovými, aneb "úspěch černého muže ve světě podle pravidel bílých" - naivní Stan) nepokoji na kampusu tentokrát propojuje (a na druhou kolej odsunuje) pradávná hieroglyfická destička, po níž postupně pasou Kingpin, Shocker a mafiánský boss Silvermane. Jenže jeho velkohubí pohůnci (včetně lidské hory Marka) pro Spider-Mana (a pro čtenáře) představují pouze dosti jednotvárné, nezáživné boxovací pytle.
 • jayjay86
  jayjay86 mecenáš21.5.2016 13:31Comicsové legendy #08: Spider-Man #03
  Asi každej už ví, zda-li se mu styl Stana Leeho líbí, nebo ne. + milovníci starých klasik toto určitě ocení. Příjemně se to čte, kresby jsou srozumitelné a jednoduché, děj nenáročný, ale přitom ne nudný - za mě dávám plný počet bodů, vážně mě tyto knihy bavily, přestože jsem je používal jen jako výplně mezi čtením jiných titulů, či cestě autobusem. Ale ČB verze této knihy od Netopejra tomu zase hvězdičku ubírá, bohužel...
 • mAGiic
  mAGiic editor21.10.2014 21:37Comicsové legendy #08: Spider-Man #03
  Lizard zasahuje a poté už se děj točí kolem hliněné destičky, kterou chce celé podsvětí, potěšila účast Shockera. Zbytek knihy mi přišel průměrný.
 • luky.kuky10
  Lepší než první díl, ikdyž nějaké hlášky a popisky panelů jsou někdy hodně ujetý:) Přesto jsem si i tento díl užil.
 • Hauzina
  Je tam Shocker a už jen proto dávám 5 hvězdiček.
 • Pavouk01
  Myslím si, že tato Comicsová legenda se Spideym je jedna z nejlepších, ale hrozně mi vadilo, že autoři si nedali záležet na barvě, která se vyskytuje jen na úvodní stránce. Dal bych klidně 80, ale černobílá barva mě prostě vždy odradí od čtení. Sice chápu, že comicsové legendy tak mají být, ale vážně si myslím, že zrovna Spidey si to nezaslouží. 78%.
 • Fry
  Skvělá kniha více postav, (došlo i na mé oblíbené) a sknělý posledni přiběh.
  Rozhodně doporučuji!
 • willis
  Celá tahle knížka se to točí okolo tajemné hliněné destičky a na příběh se postupně nabalují postavy. Kingpin, Lizzard, Quicksilver, Silverman a mafie a docela legrační béčko, co si říká "Lidská hora Marko". Mezitím klasické S-M starosti. Nic zásadního, ale bylo i hůř.
 • Marv
  presne tak :paradickaaa
 • The Genius
  Tak tenhle book se mi líbil víc než dva předešlé.
 • DANCO
  paradicka
 • Murphy722
  Hliněná destička v šanci. Doktor Connors opět Lizarduje a Gwendolína se zlobí na Petera. Prostě tradičná problémy našeho pavoučího hrdiny.
 • Tauren
  Skvělé staré čísla.
 • erik
  Klasika.
 • VenomCZ
  Klasicky příběhy přátelského pavouka ze sousedství. :)
 • DracoAn
  Docela jsem se nudil. Desne ukecany a bez akce. Bohuzel opet bez barvy.
 • Big G
  Klasika to sice je, ale dost jsem se nudil. Začátek s Kingpinem ještě šel, ale potom to už šlo z kopce.
 • Spider-man
  Klasika, kterou musíte mít.
 • Hobgoblin
  Kdyby uvnitř byli skutečně ti, co jsou na obálce, bylo by hodnocení jistě vyšší :)
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš8.8.2004 16:44Comicsové legendy #08: Spider-Man #03
  Jo, proste klasicky Spiderman. A to mi nestaci.

  To Markyz: Asi to bude hazeni hrachu na zed, a jsem si skoro jisty, ze Marvels mas, ale kdyby nahodou ne, tak v nich smrt Gwen je.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš5.8.2004 19:12Comicsové legendy #08: Spider-Man #03
  Prostě klasickej spidey. Měl sem ho rád když mi bylo deset a mám ho rád i teď když je mi přes dvacet. Prostě klasika. SUpr hlášky, super padouši a a a no prostě spider-man!
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade4.8.2004 11:14Comicsové legendy #08: Spider-Man #03
  Spideyho legendy jsou prostě klasika. Už se těšim na smrt Gwen stacyový, cca za 10 let. To už budu asi otec :) MdS
1132142
Četl/a (63)
Alfred, Ash Pointak, bboorreekk, Big_Boss, Blockholm, Bonpar, calvin10, Cemino, Doncek4321, Doppelganger, DracoAn, Duracell, emanek, erik, filmator, Final, Fry, hellblazer, hicks, holubdema, house192, hypermlok, Ivan Kucera, J.Connor, James, jh666, Kaaos, KdG, Keno, Kraken, Lawer de Sanctis, Lobok257, luky.kuky10, mAGiic, Martinb, me, mineralk, Murphy722, NecRoman, oleav, Ozymandias, Paldini, PatrikTheMighty, pbabinec, pechna, Petr, PKD, radimisko, raenius, RaptoR, robertsedmik, samuelo12, SHORTY, smazenapikantniskeble, Spacecore, Spike, Tony TwoDee, Tyfus, TZcomics, VanTom, Velkej šéf, vrazdinek, VvV
(205)
10milda, 5555, adam.ra, afri, Alfred, Arthas_SVK, Ash Pointak, Avian, Azbest, AZTeck, Bay_watch, bboorreekk, Benji, Big_Boss, blackJag, Blockholm, bmc75, bobo666_2005, BoVon, Braindead, burzum, Butch, calvin10, Cassidy, Celestius, Cemino, Corvus, CoupeC, CP, CSE_AC/DC, DANCO, danyno76, dasik, DEmnoG, dirty_sanchez, disclose, Doncek4321, doophy, Doppelganger, DracoAn, dracula, Duracell, Elhonzo , emanek, erik, fel68, filemon, Final, FrAnK, freestyletricker, Fruitix, Fry, Fugas, God Thor, goodspeed, GORERATED, grinder, Hauzina, hedgehog, hellblazer, HELLEIA, hicks, holubdema, house192, Hulik, hypermlok, ikshorm, imro, invape, isildur heir, Ivan Kucera, J.Connor, Jack043, James, jedy357, Jestrab2, jett, jh666, JindrasT, Joshua_T, Kabukiman, Kazumaki, KdG, Keno, Keram, killermarf, KINIMODUS, Kjon, KLAUN_DOMINANT, Kocour, komiksák007, Kraken, krvinka56, kubanec13, kucik, Lawer de Sanctis, Lenny, Lobok257, luky.kuky10, Lutron, mAGiic, Marcus Fenix, Martin Buchal, Martinb, Marv, Marv8, Marvin, Masinfira, Matej-29, Matejrychly89, matrosh, Maty48, Maxman2000, me, merhyx, mgeralt, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mimo_provoz, mineralk, misa, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, Mononoke, monty.cl, NecRoman, Netorack, NguyenTom, Nightmare, Ninjer, nx, Nyxxie, Odal , OldaB, Paldini, Papa Wu, PatrikTheMighty, pavel, pechna, pennywise, Petr, pk123x, PKD, POLAKST, Poseidon1978, PP, q, R3d, Radkos, raenius, Raikou, RainDamage, RaptoR, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, royan, Saiffer, saja, Salien, samuelo12, Samurai-Jack, Saran, seezeethree, SHORTY, Sitez, Skot, skřetman29, sleepless, Spacecore, Spider-man, Spike, tacmud, tertr556, The Genius, Tombal, TomNguyen, tomntp, Tony TwoDee, Toren, trudoš, tulipstros, Tyfus, TZcomics, VanTom, Velkej šéf, Viking, vranakx, vrazdinek, VvV, Wasps, WereWolf, whaaa, willis, Wiruss, worf, xintax, yarda, yogi, yogi, Zajo original, zdennanek, Zíďas
Chce (15)
123, anakinb, Azik2586, Badgu.y1902, dbar, deadpool, delsemela, denny2420, FatMonster, fusnix, Grynca, henrycruel, Kapis, Slaine, xxaannddeerr
Shání (3)
anakinb, delta11, FatMonster
Nabízí (2)
Fox01, Lenny