Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Caryn Delacroixová, žijící v oblačníku vznášejícím se vysoko nad vetřelci zamořenou Zemí, nemůže usnout. Do jejího privilegovaného bezpečného světa, do jejích mírumilovných snů se vkrádají děsivé vize o pronásledování, znetvoření a krvavé smrti. Jsou to však jenom noční můry… nebo ne? Nádherná trofejní manželka korporátního magnáta Luciena Delacroixe brzy zjistí, že se noční můry mohou naplnit a že existuje osud horší než smrt – když se na scéně objeví predátor.
Ve druhé knize omnibusu najdete mimořádně úspěšný epický příběh Nejnebezpečnější ze všech druhů z pera komiksové superstar Chrise Claremonta a další napínavé příběhy vytvořené řadou špičkových komiksových tvůrců.
Vítejte ve válečné zóně. Na jedné straně mimozemská morová nákaza zvaná Vetřelci, na druhé straně krutí vesmírní lovci jménem Predátoři. Vaše šance na přežití: nulová.
Dříve než přišla filmová série, dříve než se objevily počítačové hry, před tím vším tu byla komiksová řada. Ta proti sobě jako první postavila dvě nejslavnější filmová monstra a rozjela epickou ságu, táhnoucí se přes celou galaxii.
V rukou držíte už druhou knihu z řady Vetřelci vs. Predátor. A v ní vás čeká jeden opravdu monumentální příběh z pera Chrise Claremonta, tvůrce moderních X-Menů. V událostech, které volně navazují na první vetřelčí omnibus, byla Země zbavena mimozemské nákazy, ale přesto je stále ještě nebezpečná a výstrahy před kontaminací visí na každém rohu. Proto většina bohatších lidí žije na luxusním oblačníku, vznášejícím se vysoko nad krajinou. Jsou tu v bezpečí… alespoň dokud sem nedorazí predátor. Ale nejde lovit. Někoho tu hledá.
Za příběhem Nejnebezpečnější ze všech druhů už následují kratší epizody z novějšího období. Tyto příběhy se dívají na souboje Vetřelců a Predátorů ze všech možných stran… a dokážou nám, že i vetřelci jsou schopni vývoje.
Což ale není moc dobrá zpráva.

Příběhy:
Nejnebezpečnější ze všech druhů - Chris Claremont, Jackson Guice
Kořist - Barbara Kesel, Ron Randall
Neústupní - David Ross
Štvanice - Ian Edginton, Mel Rubi
Levákova pomsta - Brian McDonald, Pop Mhan
Připoután k životu a smrti - Mark Schultz, Tom Biondolillo

Scénář
Chris Claremont, Ian Edginton, Barbara Kesel, Brian McDonald, David H. Ross (Dave), Mark Schultz
Kresba
Tom Biondolillo, Jackson Guice (Butch), Pop Mhan, Ron Randall, David H. Ross (Dave), Mel Rubi
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Jiří Pavlovský
Obálka
John Bolton
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7381-781-7 (BB/art s.r.o.)
978-80-7381-781-7 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 235 mm
Tisk
barevný
Stran
368
Náklad
2000ks
Cena
899 Kč
Originál
Aliens vs. Predator Omnibus volume 2 (Dark Horse Comics)
 • Joker189
  První příběh je podle mě velmi slabý a bohužel zabírá skoro celou knihu. Ostatní jsou příjemné jednohubky. Dle mého názoro nejlepší příběhy bych vyzvedl Neústupní a Kořist. Ale jak jsem již řekl většínu knihy zabírá velmi slábí příběh a nějákých 40 stran jednohubek to nemůže zachránit. Za mě tři hvězdy a to díky těmhle dvou příběhům, které mě velmi zaujali.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1.2018 19:49Vetřelci vs. Predator Omnibus 2
  Kvalitou jde tato sbírka už opět trochu dolů, ale není to až tak markantní. Celé to zachraňuje 12-ti sešitový příběhový opus od komiksových matadorů. Jediná nevýhoda celého příběhu je jeho rozsáhlost / obsáhlost a existenciálně-filosofický přesah. Na první přečtení to spíš člověka může odradit a nabízí se pak otázka, bylo to vlastně o vetřelci a predátorovi... Nakonec při druhém přečtení, už mám naprosto jasno, že se jedná o velmi nadčasový a žánry přesahující příběh. Klobouk dolů. Zbytek příběhů už je jen zajímavá ochutnávka, poměrně slušná a kvalitní. 4 z 5.
 • farb
  Ten velký příběh je hodně fajn, konec mě sice neuspokojil, ale jinak dobrý.
 • autokineton
  Epický hlavní příběh je skvělý. Zbytek potom jednohubková vata....
 • trudoš
  Vetřelce i predátory můžu v jakékoliv podobě, ovšem tentokrát jsem si vážně naběhl. Druhý omnibus crossoverů těchto dvou mimozemských ras byl totiž docela boj dočíst, a to říkám jako člověk, kterému se líbil i filmový snímek Vetřelci vs. Predátor 2. Což mě v podstatě staví do pozice lovného cíle všech ostřílených fandů. Především třísetstránkový příběh Nejnebezpečnější ze všech druhů, který zabírá takřka osmdesát procent celé publikace, byl poměrně tvrdou zkouškou mé trpělivosti. Neskutečně nudný, neskutečně ukecaný, neskutečně chaotický, neskutečně natvrdlý, neskutečně překombinovaný, neskutečně únavný. Prostě klasický Chris Claremont, a bohužel to nezachránila ani stylová devadesátková kresba.
  Zbylých pět komiksů, které se nacházejí na posledních šedesáti stránkách, naštěstí celkový dojem výrazně zlepšilo - sice nejsou nijak zázračné, ale občas mají nápad, nebo jsou alespoň zajímavě výtvarně pojaté. Bez těchto kraťasů by však kniha skončila se 40 %, a to ještě s odřenýma ušima.
 • Luigim
  Tak na to mohu říci jediné slovo: KRAVINA. Tak děsný a zmatený příběh to se jen tak nevidí. Knize Omnibus 1 nesahá ani po čárový kód. Mám rád universum Vetřelců a Predátorů. Ale toto je kravina na entou. Mohu však doporučit jiný komiks, který bohužel v CZ není a nadchlo mne to. Od stejného vydavatele Dark Horse série Prometheus Fire and Stone, Aliens Fire and Stone, Predators Fire and Stone a Aliens vs predators Fire and stone. Takto to má vypadat!!!!! Zakoupil jsem celý bundle jako Ebook. A ne jako tato tragédie omnibus 2. Ještě, že jsem jí koupil v akci jinak by mne kleplo. Jestli se vám líbil Prométheus tak se podívejte na tu EN edici Fire and Stone co jsem napsal. Je vynikající!
 • kaylin
  Tenhle omnibus musím celkově hodnotit jako nadprůměrný, protože nejvíce prostoru zabírá jeden příběh, který zároveň hodnotím jako jeden z těch lepších. Jenže to ostatní je bohužel slabá vata, která těch posledních 60 stran degraduje. No, jsem docela rád, že už to mám za sebou. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/03/1134-vetrelci-vs-predator-omnibus-2-60.html
 • kadas97
  Pokračovanie votrelcovskopredátorovského masakru pokračuje vo veľkom štýle a nezostáva za svojim predchodcom ani o krok pozadu. Výborné vizuálne spracovanie dopĺňa skvelo napísaný scenár. Škoda, že sa niektorého z týchto scenárov nedržali tvorcovia AvP filmov. Celej knihe uberá na kráse dosť nezáživný prvý príbeh, ale to sa odpúšťa.
 • MrKulda
  Ach jo,mohla to být dobrá knížka :/ Abych to ale vzal popořadě,v době kdy jsem četl hlavní příběh,jsem si i četl recenze tady.Moc jsem nechápal negativní komentáře...ano,na komiks je to zbytečně ukecané a dlouhé,ale mě se to líbilo.Líbila se mi kresba,výprava,atmosféra,prostě všechno....to se změnilo ve chvíli,kdy jsem se dostal na WTF konec.Kdyby nebyla tahle stránka,řekl bych,že jsem asi jediný,kdo to nepochopil,ale jak vidím tak nejsem...Absolutně jsem nechápal kdo je teda sakra mrtvý a živý,kdo je s kým,co je iluze a co virtuální realita,a hlavně (a to mě nejvíc štve) jsem se ani pořádně nedozvěděl, kdo je sakra ta Caryn a.k.a. Ash Parnalová (jestli je to tedy jedna a ta samá osoba,fakt jsem to nepochopil)!!!!! Btw,ten konec mi silně připomínal konec filmu Já,robot (zákony robotiky,co byly porušeny hlavním programem atd atd ....).Kdybych tedy měl hodnotit jenom hlavní příběh pohnojený svým vlastním koncem,dal bych 2*,ostatní příběhy,byť nezabírají ani polovinu knihy,to dotahují na 3*.
 • louza
  Zvučné jméno a pěkná kresba (na poměry omnibusů) pentlí k neuvěření zmatečný příběh o ... těžko vlastně říct o čem. Potenciál by tu přitom vcelku byl, ale Chris brutálně překombinoval co mohl a z potenciálního Ačkového díla udělal totální slátaninu na hranici čitelnosti. Je skoro na zvážení jestli knihu nedoporučit k přečtení, protože větší scénáristický průser v českých luzích a hájích budete hledat jen těžko (dokud nevyjde druhý temný rytíř). Bonusové povídky jsou vcelku čitelné, ale těch pár příčetných stránek už bohužel knihu nezachrání.
 • koudy
  PROČ??? Proč takové dílo vůbec vzniklo?
  Ze začátku to bylo tak nudné, že jsem šel dokonce uklízet! Ke konci to pro změnu bylo tak strašně nepřehledné, že jsem netušil kdo s kým a proti komu.
  Možná by pomohlo, kdybych četl pozorněji, ale to by se tu nesměly vyskytovat takové perličky jako "Máti se zjevně rozhodla, že když své děti nemůže zachránit, bude lepší když zemřou." No jasně, že jim asi nič jiného nezbývá. Já vím, že to není až tak hrozná věta, ale takových krásných slovních spojení je tu více...
  Kresba... No aspoň tu bych nemusel tolik pomlouvat, jenže ona je stejně nepřehledná jako příběh. Občas si člověk řekne proč se sakra vetřelec objímá s predátorem?

  V jednom obrazu postava říká "Kop do čéšky podpatkem není..." a na obrazu je jak ho kope do krku.
  Končím "oslavnou" ódu na tuto skvělou věc, je mi líto, že jsem to přečetl, mohl jsem ten čas strávit zábavněji, třeba v kómatu :)
  Alespoň jednu hvězdu si to zaslouží za tech pár příběhů na konci, které nejsou takový paskvil a za to, že to v comicspointu bylo ve slevě.
 • Indy
  Hlavní příběh mě bohužel podobně jako ostatní recenzenty vůbec nechytil. Pro mě příliš zmatené a celkově divné.
 • GORERATED
  hlavni pribeh byl dost zmateny a i s kresbou to bylo na prd. dale si myslim, ze neni adekvatni, davat tam dva dily ktere uz byli v crwi, a urcite si je mnoho lidi precetlo jiz davno.takze to zachranovali, spise ty ostatni mensi pribehy, ale ten hlavni byl opravdu jeden velky zmateny FAIL.
 • kubanec13
  Já vám nevím, mě tady ten díl omnibusu vcelku bavil:) Rozhodně bych ho neřadil k nejhorším, ba co naopak já jsem s ním byl spokojený a bavil jsem se dobře.
 • punisher
  Souhlasím s ostatními,celé to bylo nějaké zmatené.
 • erik
  Musím súhlasiť s ostatnými. Toto je zmätočná blbosť, kde sa pol knihy vôbec nič nedeje a potom sa toho deje veľa, len škoda, že tak akosi nezávisle od celku. Akoby to písalo sto ľudí, každý dve stránky a nikto im nepovedal, čo bolo predtým. V závere knihy je pár krátkych príbehov, čo to nevytrhnú. Prvý omnibus bol skvelý, tento...
 • BlackDragon
  zmatene a zbytocne, ziadne velke rozuzlenie sa ani nekona, respektivne kona sa tolkokrat, ze je to az nudne a chyba tomu atmosfera, este horsi omnibus ako Terminator a z minipribehov na konci je pribeh o Levakovi snad najstupidnejsim zo vsetkych omnibusov
  tento diel sa kludne mohol volat Rambo a hubicky
 • Kabukiman
  Napsal bych asi to samé co napsal flipflop. Snad jen s tím rozdílem,že nějak vlastně ani nevím jak do sebe ta skládačka zapadla,protože jsem to už dočítal jen proto,že jsem do toho narval tolik peněz a vlastně mi už tak nějak při čtení bylo jedno jak to dopadne,protože jsem se u tohoto příběhu parádně nudil... A ty kraťasy pak.... no dobrý...no...dalo se,ale už jsem byl tak otrávenej z toho dlouhého příběhu,že jsem je taky nějak pročetl a založil knihu do knihovny... k omnibusům jsem vždy nekritický a chválím a chválím...tentokrát to udělat prostě nemůžu. Mám ho v knihovně,neprodám ho,ale jestli ho někdy ještě budu číst,to fakt nevím...
 • flipflop
  Kresba a barvy jsou parádní, ale hlavní příběh se mi zdál dost zmatenej. Ničím neohrazené přeskakování mezi sny, vzpomínkami a realitou k plynulosti četby moc nepřispívá. Děj je často useknut a příběh najednou pokračuje o kus dál a člověk si musí domýšlet, co se to stalo. (to mi občas přišlo fajn). Skládačka do sebe nakonec postupně, (dost kostrbatě) zapadne, ale nečekejte žádnou převratnou myšlenku. Knihu pak zachrání posledních pár nezávislých příběhů, které jsou jednoznačně super.
 • doophy
  Slušná zábava, za velké peníze....
4131395
Četl/a (56)
2scha, 81splinter, adevr, Anton Whatever, autokineton, calvin10, ConanVJ, Darth Raelchi, deefha, DEmnoG, Doctorow, emanek, erik, figis, flipflop, Fox01, gwen666, Honzyk, house192, hypermlok, Jabba, James, Jimbeam90, Joker189, kadas97, kallenved, kaylin, koudy, lantan1, Librarian, Mamut12, mart.in, Matthew, MEGA, mineralk, monte walsh, Mr.Filch, Olesh, pearlxjam, Petrisko911 , Piros0013, punisher, raenius, RaptoR, seneke, Spike, the.kasztan, TheDoctor, Tomzany, trudoš, Velkej šéf, vranakx, Walome, WEAPONE, yogi, zlejzmrd
(221)
2scha, 81splinter, adam.ra, adevr, Alfi, Anton Whatever, Ashek, autokineton, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, beanek, Benji, BlackDragon, blackJag, bmc75, bobo666_2005, Braindead, bronxik, burzum, calvin10, Cassidy, Charlie1203, charvos, ClimbVibe, ConanVJ, Corteg, Corvus, CSE_AC/DC, Darth Raelchi, deefha, DEmnoG, Devilek, Deyw, Dinik, disclose, Doctorow, Doncek4321, doophy, DracoAn, dracula, dvoracekpetr1, emanek, Eodeon, erik, farb, farnhajt, fel68, felis, Fida, figis, filemon, firesnake, Flash, folkemon77, Fos4, Fox01, Fréza, Fry, Geralt, gobers, Goldfinch, goodspeed, GORERATED, grinder, Hamichal, Holmwood, holubdema, Honzyk, Houbař, house192, Ho_Reese, Hulik, hypermlok, Indy, invape, IV, Jabba, James, jardoom, Jestrab2, Jimbeam90, jirin, Joker189, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kallenved, Kapis, Karolín78, kaylin, Kazumaki, KdG, Keenkeen, kendor007, keyko, Kocour, komik.sx, koniklec, konous, krvinka56, kubanec13, kucik, lantan1, lemon_zobak, listr, Lobok257, Lord_Arthas, luky.kuky10, lutrix, m.abrams, maara, mAGiic, mainman, Mamut12, Mankin, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, Martin D. Antonín, Masinfira, Matthew, Mauzr, mcezik, meffis, MEGA, merhyx, mikado, MIKER65, mikina, Milda, mimo_provoz, mineralk, miuanek, monte walsh, monty.cl, MP, mr.des, Mr.Filch, MrKulda, namdnas, NecRoman, nester, Netorack, Nightmare, noMster, Odal , OldaB, Olesh, pavel, pbabinec, pearlxjam, pechna, Pepares, Petrisko911 , Piros0013, pk123x, Poseidon1978, punisher, QuickQuackery, Quintana, Radkos, raenius, raimi, RaptoR, razielus, Remi LeBo, Ricarderon, Rowan, Saiffer, Salien, Saran, SASAN_KING, seneke, Skot, sleepless, songoku, Spike, stanleystar, Stara.kryta, stepan.tichy, tacmud, Tarka Daal, terrordemon, the.kasztan, TheDoctor, Till, Toe, Tomasino79, Tombal, Tominos, tomned, tomntp, Tomzany, Toren, Trevelyan, trudoš, tulipstros, VasaX, Velkej šéf, vishnar, vranakx, VskPrzk, WEAPONE, Whoossain, xai, Xeelee, xintax, xixoxf, xxaannddeerr, yarda, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zdoog, Zíďas, zlejzmrd, Zod
Chce (17)
-spacilost-, Azik2586, Blacklarch, deadpool, DKoscik, EvilvsGod, fusnix, Grebenda, Jack, kybl, Maty48, Miriyak, nixtreme, numikk, Premek, Slaine, tonda
Nabízí (2)
Fox01, Kreatik