Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Nemilosrdný bojovník z drsného světa „meče a magie“ se záhadným způsobem ocitá v dnešní moderní době a musí ochránit svého čerstvě získaného přítele před zlým čarodějem, usilujícím o jeho život.

Obsahuje sešity série Berserker Unbound #1-4 (srpen 2019 - listopad 2019)

Scénář
Jeff Lemire
Art
Mike Deodato Jr.
Ink
Mike Deodato Jr.
Barvy
Frank Martin Jr.
Obálka
Mike Deodato Jr., Frank Martin Jr.
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Ladislav Niklíček
Redakce
Ondřej Černý, Václav Dort, Alexandra Niklíčková, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
akční, dobrodružný, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7652-007-3 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
505 g
Stran
144
Cena
599 Kč
Originál
Berserker Unbound #01 (Dark Horse Comics, 2020)
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.4. 07:08Nezkrotný Berserkr #01
  No rozhodně jeden z nejslabších Lemirů, přesto fajn, ale žádná díra do světa to není. Kresba rozhodně za to stojí, ovšem, když vidím tu cenu za 4 sešity, jsem rád, že jsem to četl v angličtině. Na druhé čtení to rozhodně není.
  Každopádně mě zajímá, co vše tu ještě od Lemira vyjde, od CC bych čekal Sweet Tooth, tak Sand příště.
 • perak
  Zpočátku je to takový obyčejný Conan na cestě za pomstou, který na své cestě kosí nepřátele bez ohledu na jejich počet mečem velkým tak, že bych ho nejspíš ani neuzvednul. Ale následným přesunem do dnešní doby příběh získává něco navíc. Asi to nebude pro každého a pro mnohé to bude jen plytký příběh a já se jim úplně nedivím (stejně jako mnohým nesedla Lemirova Plutona), ale mne ta vzájemná interakce dvou ztracenců bavila. Deodonatova kresba mi v tomto příběhu sedla mnohem více než u Thanose a líbila se mi práce s panely, kdy je mnohé obrázky jsou rozděleny na více panelů.
 • mcleek
  mcleek28.2. 16:14Nezkrotný Berserkr #01
  Říkal jsem si, že by to mohlo být fajn... ale že to bude tak dobrý, to jsme nečekal.
  Jediná chyba je to, že je to krátký, člověk to zhltne za hodinku a je zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet dál...
 • faster86
  faster8619.8.2020 08:47Nezkrotný Berserkr #01
  nejsem fanoušek fantasy ani conanovských příběhů, ale mám rád prázdné kecání Lemira, nápad není nijak originální (např. rudá sonja) ale zpracování je super, ať už po vizuální tak po scénaristické stránce, mile mě to překvapilo
 • Alfi
  Alfi25.5.2020 13:55Nezkrotný Berserkr #01
  Netuším, prečo všetci očakávajú pokračovanie. Ako áno, šlo by to, ale nemyslím, že je to nutné. Dostávame úplný a uzavretý príbeh vzniku priateľstva.
  Ak ste si kupovali Berserkra a čakali Conana, budete veľmi sklamaný. Lemire si hrá so žánrovými klišé a tam kde by ste čakali akčný príbeh ponúka niečo výrazne iné (ale to nie je na škodu). Miesto epiky poetika. Super.
 • Ma-ra
  Ma-ra11.5.2020 09:04Nezkrotný Berserkr #01
  Tenhle komiks mě neskutečně bavil. V příběhu se neodehrává nic přelomového, ale způsob, jakým zachytil kreslíř akci, emoce a celkově atmosféru je neskutečná. Nemůžu sebevíc pochválit ilustrace a rozvržení komiksu. U některých momentek jsem se jen zastavil a dlouhé minuty se kochal. Opravdu paráda, doufám, že se u nás dočkáme i pokračování.
 • radkin
  radkin8.5.2020 22:13Nezkrotný Berserkr #01
  Ach, takové zklamání! Lemire úplně mimo formu. Je to takové malé drahé nic. Škoda
 • Matthew
  Matthew3.5.2020 20:43Nezkrotný Berserkr #01
  Nezkrotný Bersekr 1 je moc fajn úvod většího příběhu s příjemnou kresbou. Poznáme hlavní postavy a co mají společného. Víc ale nic. Snad pokračování přijde co nejdříve. Oceňuji, že Comicscentrum vydávalo i za virové krize!
 • SNUFKIN
  SNUFKIN2.5.2020 20:36Nezkrotný Berserkr #01
  Parada. Nápady i narážky, klasický průběh, dobrá kresba. Evidentně to bude mít velkolepé pokračování.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.4.2020 22:20Nezkrotný Berserkr #01
  Tohle mě úplně na Mars nevystřelilo. Kresba je pěkná - sice jsou stránky při podrobném zkoumání na můj vkus až moc experimentálně fragmentované do okýnek, ale čtení to v podstatě nepřekáží - a příběh rychle plyne. Je to trochu s nadhledem pojatý dračák se svými klišé zkombinovaný s tématem ze starého či fantasy světa vyrvaného hrdiny v současnosti, tentokrát jakéhosi conanovského typu. Ale moc mě to nevzalo.

  Celkový dojem: 50%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.4.2020 07:31Nezkrotný Berserkr #01
  Když jsem zaslechl, že Lemire dělá něco takového, neodolal jsem a už letěl číst na tabletu. Pak si říkám, ty jo zatím 4 sešity, ale prostě nemůžu čekat. Jak čtu a čtu, tak najednou konec. To má jako fakt 4 sešity? WTF? Vždyť se tam nic nestalo, vždyť je to vlastně stupidní a o ničem. No jo, tak proč se mi to pořád líbí a proč jsem to nakonec koupil v CC? Rozčarování po prvním čtení opadlo docela rychle a teď, když už jsem věděl, do čeho jdu, mi to už tak nevadilo. Prostě mi je to jedno. Když si chci napnout mozek, přečtu si nějaké zajímavé dílo nebo něco odbornějšího. Ale když se chci pobavit, vypnout a nepřemýšlet, prostě se nechat unášet na vlnách podivna, tak proč nesáhnout po tomhle. Kresba je skvělá, až mě mrzí, že z té berserkrovy dimenze moc nemáme. Pak tu zase máme New York, a ten je docela zmáknutý, ale pravda, moc ho tam není a ve finále je to celé vztahovka o dvou neznámých. Dobře, tak se tam vlastně žvaní a je pravda co píše Lenny, ty rozdělené panely jsou zbytečné, umělé zpomalení četby a to já moc nemusím, no jo, ale ono to nějakým záhadným způsobem funguje. Pravda je, že když jsem dočetl poslední kapitolu, tak mi hlavou blesklo, že to tak určitě nenechají a bude se rozšiřovat a jsem fakt rád, že to nejsou Návštěvníci, barbar v moderním světě, jaká to novinka. Neříkám, že člověk v moderní době, který se dostal do jiné dimenze není klišé, ale aspoň můžeme mít důvěru v to, že budeme prozkoumávat nový svět a reálie. Mínusy tam jsou, ale není jich tam tolik, abych nedal aspoň 4 hvězdy. Na 5 mi k tomu něco chybí.
 • Covenant
  Covenant25.4.2020 10:41Nezkrotný Berserkr #01
  Lemire a Deodato? Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl o co půjde, ale nemělo smysl váhat, když máte takovou vražednou kombinaci. Ono je beztak někdy lepší nevědět, co vás čeká. Takže když jsem začal číst, samozřejmě první co mě upoutalo, byla kresba. Akční sekvence byly vážně skvělé a dynamika v nich, fungovala úžasně. Vadou na kráse byla akorát mírná nepřehlednost. Co se týče příběhu v úvodu, byl jsem poněkud rozladěn, protože připomínal nejklišovitější zápletku, jakou vůbec akční béčko, může mít. Když se, ale přesunul děj "jinam", začalo to být zajímavější. Tady se konečně projevil Lemireův autorský um. Konečně jsem v příběhu dostal to, co mi v takových typech příběhu chybělo. A to komunikace dvou lidí, jenž mluví jiným jazykem. Normálně se to neřeší a všichni, ať jsou z dimenze Fň nebo z Horní Dolní, se plynule vykecávaj a vypráví si historky. U tohoto komiksu jsem si vzpomněl na film The 13th Warrior, který se mi líbil vlastně jenom kvůli tomu. To a kresba, jsou hlavní klady, proč se mi komiks líbil. Ještě tedy k tomu takový ten milý, nevtíravý humor. Co mi vadilo, je tedy ten začátek, ale možná to byla nadsázka, schválně to bylo tak tupé a čas ukáže, že jsem to nepochopil správně. Tím se dostávám ke druhému, menšímu záporu a tím je délka. Stručně - tenhle můj komentář, je už pomalu delší, než děj v této knize, jenž je prvním dílem, nevim z kolika. A tak jsem se nevědomky stal obětí další komiksové serie, protože mě i přes těch pár drobností zajímá, jak to bude pokračovat a hlavně se chci pokochat další skvělou kresbou. Takže kámo, jedeme dál!
 • Lenny
  Lenny mecenáš22.4.2020 18:48Nezkrotný Berserkr #01
  Od komba Lemire + "Conan" v současnosti jsem čekal víc. Je to příjemná jednohubka, ale nic moc se v ní vlastně nestane a velkoměsto je zoufale nevyužitý. Deodata mám moc rád, dvojstránky jsou parádní, ale rozkouskování panelů je místy zbytečný. 3,5*

  EDIT: Pořád musím nad Berserkrem přemýšlet, jestli mu těma 3* nekřivdím. Rozhodně to vyčnívá při srovnání s jinými "průměrnými" komiksy - postavy fungují, vývoj vztahu je přirozený a kresba parádní. V tom co Lemire udělal není nic špatně (dobře, barbara nijak nerozhodí Manhattan, ale to je tak jediný), mně tu ale chybí děj.
 • cyboy
  cyboy mecenáš22.4.2020 18:31Nezkrotný Berserkr #01
  Kresba je fajn, ale scenar je tak primitivni, ze kdybych mel zacit psat o cem to je, tak se vejdu do jedne vety a navic v ni hned budu spoilerovat. Vubec nechapu, k cemu je tam Lemire dobry.
  50% (a to predevsim za kresbu, jinak neni vlastne co hodnotit)
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4.2020 18:23Nezkrotný Berserkr #01
  Výtečná jednohubka, která sic může připomínat Conana, ale Lemire tomu dodává svůj osobitý postoj s důrazem na rodinu a přátelství a Mike Deodato Jr. předvádí neskutečnou podívanou a je vidět že si to velice užil. Komiks má snad jedinou vadu, přečtete to až příliš rychle. Doufám že se pokračování dočkáme co nejdříve. 5*
1225133
Četl/a (72)
2scha, Balů103, ben_bella, binnmode, Bronn, ComicsCZek, ConanVJ, Const.ex, Covenant, cyboy, D.K.Logic, dajik, Darker, Darth Raelchi, davidek, Deniskka15, desto, Doppelganger, farnhajt, foudy, Fox01, Garp, Giskard, Hades, Honzyk, invape, Jack, James, james dixon, jh666, Jimbeam90, jindroush, jiskra, Kaaos, Kaluž, karl173, KdG, Khagrael, Kil-Khal, Lachvos, lantan1, Light, Lord Baltimore, Matthew, mineralk, Mrtvejbazen, mstefl, oleav, Olesh, Onkel 1928, opytz, perak, petrSF, Poseidon1978, RadimNemec, RaptoR, RudyRod, schefik, SNUFKIN, Sole, terrordemon, the.kasztan, Tony TwoDee, Toxxxik, trudoš, Ukko, vranakx, Wasps, Yefery, z-e-d, Zbysek2410, zgrywus
(122)
2scha, Alfi, Balů103, bboorreekk, Benny, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, calvin10, Caylen-Tor, ComicsCZek, ConanVJ, Const.ex, Covenant, CSE_AC/DC, cyboy, Dali, Darker, Deckard, DEmnoG, desto, Dinik, Doppelganger, erik, farnhajt, faster86, filosh, Fox01, gongon44, grinder, Hades, Hawwwran, HevyEli, Honzin, Honzyk, hyba1991, Infarkt, invape, Jack, James, james dixon, jankie, jh666, Jimbeam90, jindroush, Joshua_T, Karel Sec, karl173, KarlosJB, Karolín78, Kazumaki, KdG, kendor007, Kocour, komiksák007, koudak89, Kouzelnik7, kubanec13, lantan1, Light, listr, Loxin, maara, Marvin, Matthew, mcleek, MickeyStuma, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mineralk, Mitak, MP, Mr.Plysh, Mrlah, Mrtvejbazen, mstefl, Nightmare, oleav, Olesh, opytz, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, petrSF, Poseidon1978, Premek, RadimNemec, RaptoR, Ricarderon, roswelll, RudyRod, Saran, schefik, Šedo, Skot, SNUFKIN, Sole, start05, suricattaontheway, syon, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tiba, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, vishnar, vranakx, Wasps, xintax, Yefery, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus
Chce (14)
Blacklarch, deadpool, Erich, Fr3d_K, Himlik, illy, Jabba, japes, Mamut12, Maty48, monty.cl, sleepless, tukak, Velkej šéf
Shání (1)
Al0f0k