Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Thorgal Aegirsson je tajemný syn hvězd, houževnatě čelící nástrahám osudu, jež přitahuje jeho zvláštní původ. Touží po obyčejném životě, právo na něj ale musí znovu a znovu vybojovávat s nasazením veškeré své inteligence i válečnického umu. V jeho světě se přitom mísí raný středověk a severská mytologie s dědictvím dávno zaniklých říší.

Scénář
Jean Van Hamme
Art
Grzegorz Rosiński
Obálka
Grzegorz Rosiński
Lettering
Pavel Beneš
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Pavel Beneš, Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-00-02508-7 (Cooboo (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
barevný
Váha
208 g
Stran
48
Cena
179 Kč
Originál
Thorgal #14: Aaricia (Lombard 1989)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš19.12.2020 06:55Thorgal #14: Aaricie
  Zatiaľ najslabší diel z mojej milovanej ságy, aký som čítal. Nejde o to, že Thorgal je len vedľajšia postava. Naopak – to, že hlavné slovo dostala jeho životná láska Aaricia hodnotím ako plus a aj práve kvôli nej som si tento zošit kúpil. Bohužiaľ, zošit obsahuje štyri príbehy, z nich prvý a posledný sú super, ale prostredné dva sú veľmi slabé, dosť naivné a pravdupovediac ani kresba sa mi nepáčila. Ale ak ste aj vy fanúšikmi tohto úžasného univerza, určite si to kúpte.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.1.2018 11:57Thorgal #14: Aaricie
  Další skvělý pokus o spin-off. A proč ne... Proč pořád dokola dělat to samé. Universum to posouvá a mně se to líbí a jelikož je to Aaricie, tak i děj kolem ní je jakoby udělán pro ní a o to víc oceňuji další skvělé vedlejší postavy, které by se asi pro Thorgala nevytvořili, resp. by se pro něj nehodili (aspoň co se začátků týče). Opět vyzdvihuji onen přesah nad rámec běžného života postav. Výborné a skvělé počtení.
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš2.1.2018 00:06Thorgal #14: Aaricie
  Príjemný diel Thorgala, v ktorom sa znovu dozvieme niečo nové o hlavných postavách. Poviedky sú rôznorodé a každá je niečím zaujímavá. Príjemné čítanie.
 • Fry
  Fry admin27.9.2017 10:20Thorgal #14: Aaricie
  Thorgal #14: Aaricie - Nádherná sbírka čtyř kratších povídek točících se kolem Thorgala, ale hlavně také Aaricie. Každá z těchto povídek je svým způsobem jiná, ukazuje jinou část dospívání této ústřední dvojice, ale hlavní premisa týkající se vztahu těchto dvou hrdinů zůstává plus mínus stejná. "Aaricie" však ani vedle zásadnějších knih nijak nezaostává, Rosińskiho kresba je stále opravdu nádherná a musím uznat, že mě v posledních týdnech Thorgalův svět naprosto okouzlil a tak doufám v brzké dovydání celé série ... Za mě 4*!
 • Absinther
  Absinther15.12.2013 00:11Thorgal #14: Aaricie
  Parádní "dokreslení" Thorgala(zvýraznění charaktérů a jejich motivací).. Je znát, že to už kluci mají pevně v ruce... Není to to nejlepší co jsem četl, ale Thorgal je taková srdcovka na kterou nedám dopustit.
 • kaylin
  kaylin6.6.2013 14:59Thorgal #14: Aaricie
  Krátké povídky Thorgalovi sluší, o tom žádná. Skvěle dokreslují to, co se nám snaží říct hlavní příběh Thorgalovy dospělosti. Poznáváme, kde vznikala láska, poznáváme, kde vznikala nenávist. Každá z povídek si zaslouží pozornost a nejen proto, že má nějaký význam pro celou sérii, ale hlavně proto, že se jedná o povídky dobré. Jsou vystavěny na fungujícím světě, na pevných základech a je vidět, že Jean Van Hamme měl o čem vyprávět a že se Grzegorz Rosiński kresbou bavil a zbytečně se ji nesnažil ošidit. I když jsou některé panely prázdné, například v prvním příběhu je to kvůli efektu, nikoli proto, že by se Grzegorz rozhodl, že bude kreslit jen postavy. Nadšení z téhle série u mě neopadá a je mi až líto, že jsem se o ní nedověděl dřív. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/06/114-thorgal-14-aaricie-80.html
 • Lenny
  Lenny mecenáš13.8.2012 10:11Thorgal #14: Aaricie
  Thorgala jsem nikdy nemusel a tak mi tohle album přišlo jako docela průměrné čtení. Víc mi sedí dlouhý příběh, než povídky. První a třetí byly docela fajn, čtvrtá nudila a dvojka je neutrál.
 • erik
  erik23.4.2012 17:44Thorgal #14: Aaricie
  Tri kratšie príbehy z detstva (ako Thorgalovho, tak Aariciinho) nemajú chybu, či už ide o škriatkov, existenčný súboj na skale uprostred vĺn alebo o bezkonkurenčne najlepší príbeh štrnástej knihy, a síce Tjahziho slzy o jednom bohovi, ktorý toho veľa nevidí. Dýcha z toho nielen fantasy, ale aj rozprávka a mne sa tieto neskoršie thorgalovky začínajú páčiť čoraz viac. Plus ma opantala obálka.
 • doophy
  doophy19.3.2011 15:34Thorgal #14: Aaricie
  Thorgal je moje srdeční záležitost a tak nemohu jinak
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš3.11.2010 08:23Thorgal #14: Aaricie
  Musim říci, že Thorgal jako černovlasé fakáně mi sedí daleko více, než jako dospělák. Možná je to pouto s dětstvím a s Dítětem z Hvězd. Výbornej komiks. Jednoduché, ale přesto kouzelné a pohádkové. Tohle sem si měl nechat na vánoce .o)
 • Mankin
  Mankin mecenáš18.10.2010 19:48Thorgal #14: Aaricie
  Čo dodať, je to Thorgal. Máličko mi vadil lettering oným podivným mangoidným fontom, ale príbehy ma strhli natoľko, že som to po čase prestal vnímať.
 • Azalin
  Azalin mecenáš20.9.2010 14:19Thorgal #14: Aaricie
  Jeden z nejlepších dílů a bravo Albatros, že začal Thorgala zase vydávat.
 • flipflop
  flipflop6.5.2010 14:10Thorgal #14: Aaricie
  Tenhle díl se mi moc líbil, připomnělo mi to Dítě z hvězd a doby kdy jsem to četl pořád a pořád. Pěkná fantazy atmosféra a bytosti.
 • royan
  royan3.4.2010 12:59Thorgal #14: Aaricie
  Vítej zpět Thorgale. Nebudu zde hodnotit samotné české provedení, které jistě není dokonalé. Ale nejsem na tyhle věci odborník, tak to ať případně zhodnotí někdo jiný. Jsem hlavně rád, že tu Thorgal opět vychází a příběh se mí líbil. Takže slušných 80 %.
233010
Četl/a (74)
2Hitman3, 2scha, bierce, binnmode, borknagar1, calvin10, Chaolinek, cobe, cyboy, Darker, Darth Raelchi, davidek, Davidos402, Deckard, DEmnoG, Doctorow, emanek, erik, figis, Filios dVekerec, Final, flipflop, foudy, Fry, Georgíno J., house192, hypermlok, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jabba, Jestrab2, jiskra, Joshua_T, kaylin, Keno, Kraken, Leonardo, listr, Lobok257, mart.in, mgeralt, Moyek, Mr.Plysh, namdnas, NecRoman, Nezbi, Noci, Norri, oleav, Paldini, pechna, Posluš, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, Raul, rooty, Schirru, SHORTY, Spacecore, spagr, t0mas, T3ss, tacmud, the.kasztan, trudoš, Velkej šéf, vita, vranakx, VXP, Zbysek2410, zgrywus
(187)
2Hitman3, 2scha, adam.ra, afri, Alfred, AlienDr, arnecht, arsan, Ashek, autokineton, Avian, Azalin, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Beng.D, Benji, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, bmc75, bobo666_2005, borknagar1, Braindead, Bubsy, Buchtic, burzum, calvin10, calviti, Cassidy, Chaolinek, cobe, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, cybern, cyboy, Darker, davidek, Davidos402, DAxik, Deckard, DEmnoG, Dinik, disclose, Doctorow, doophy, DracoAn, emanek, Erich, erik, farnhajt, fel68, felis, figis, filemon, Filios dVekerec, Final, flipflop, Fox01, Fry, Georgíno J., goldschmidchen, Golem, gongon44, goodspeed, Grebenda, grinder, Hades, Hamichal, hawkzn, herbert, herrman, holubdema, horaczhlinska, house192, Hulik, hypermlok, IndyP, invape, J.Connor, Jabba, Jestrab2, jiskra, jjjirik, Joshua_T, Kabukiman, Kačer Donald, Kapis, karel, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, Keno, KLAUN_DOMINANT, krabtech, Kraken, Lenny, Leonardo, listr, Lízátko, Lobok257, Lojza, Mamut12, Mankin, Markyz de Sade, Marvin, MB, mcleek, mgeralt, Michal Opitz, mikado, MIKER65, mikina, Mistak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbn, Moyek, Mr.Plysh, namdnas, naut77, NecRoman, Nightmare, Noci, noMster, o2t2, oleav, Pafnuc, Paldini, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, pršiplášť, radimisko, RadimNemec, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, rooty, Rumburaq, Ruw, Samurai-Jack, Saran, SASAN_KING, Schirru, SHORTY, Sidi Santini, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, spagr, stnly, suricattaontheway, t0mas, T3ss, tacmud, the.kasztan, tomaseek, Toren, trudoš, tulipstros, vallyslayer, vasek, Velkej šéf, Viking, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (3)
fusnix, Grynca, Premek
Shání (1)
Ivan Kucera
Nabízí (2)
adam.ra, Fox01