Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Tým Ú. P. V. O. je na stopě záhadnému muži, který se zjevuje ve snech Liz Shermanové, ale nakonec bude muset čelit starým známým nepřátelům – od žabích příšer až po poslední Hyperborejce, kteří přicházejí, aby zpustošili celý svět.

Obsahuje sešity série B.P.R.D. The Warning #1-5 a příběh 'B.P.R.D.: Out of Reach' z Hellboy: Free Comic Book Day 2008

První díl trilogie 'Spálené země'.


Scénář
John Arcudi, Mike Mignola
Art
Guy Davis
Ink
Guy Davis
Barvy
Dave Stewart
Obálka
Mike Mignola, Dave Stewart
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Jan Kantůrek, ml., Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, dobrodružný, horor
ISBN/ISSN
978-80-7652-005-9 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
545 g
Stran
160
Cena
599 Kč
Originál
B.P.R.D. #10: The Warning (Dark Horse Comics, 2009)
 • Norri
  Norri mecenáš23.5.2020 18:04Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Zajímavý díl. Děje se tam toho hrozně moc a propojuje to hodně událostí z historie série Ú.P.V.O. Zároveň jsem měl ale pocit, že je to hrozný guláš, ze kterého si čtenář nic rozumného neodnese. Ale asi to tak má být. Je to totiž úvodní díl trilogie a tato kniha je pouze předzvěstí věcí budoucích. Jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.
 • Walome
  Walome23.5.2020 11:39Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Neskutečný, jak se Mignolovi daří propojovat Hellboyversum do něčeho, co má smysl a pořád umí překvapit. Ono to celé působí, jakože se jedná o malou epizodku z dojčlandu a vyklube se z toho začátek epič parády (aspoň předpokládám). Hodně se mi líbí ta odbočka s Abem, který se snaží hledat toho šmudlu s jizvou, ale je odvolán. Tady je jasně vidět, o jak velký průšvih jde.

  GWB se samozřejmě mýlí - je evidentní, že hellboyversum vzniká za pochodu, ale Mignola ho pořád dokáže utáhnout a dát mu mantinely. Pejsek s kočičkou to není ani náhodou. Je naopak super, že se Mignola vrátí k událostem z prvního dílu, které už tehdy působily nedokončeně. A jestli to má vymyšlený dvacet let nebo dvacet minut je úplně jedno. Je to zábava pro masy, ne filozofická pohoňka od Paseky pro pár hipsterů z pražský náplavky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.4.2020 13:52Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Jak jsem byl kdysi celkem zaskočen a zklamán, když jsem se dozvěděl z eseje Filosofie básnické skladby od E. A. Poea, že je Havran naprosto literárně vykalkulovaný; dnes jsem paradoxně zklamán doslovem, ve kterém se dovídám, jak tato série vzniká - trochu jako když pejsek s kočičkou vaří dort, zdá se mi. A ano, už během čtení tohoto dílu jsem měl místy pocit, že se šláplo náhle na plyn a zkratkovitě se doskákalo ke katastrofě apokalyptických rozměrů.

  Celkový dojem: 60%
 • Fry
  Fry admin26.4.2020 17:22Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Ú.P.V.O. #10: Výstraha - Až si tuhle knihu spolu se zbytkem série přečtu jednou v budoucnosti znovu, jsem přesvědčen že to bude na plný počet. Arcudi s Mignolou zde rozehrávají opravdu velkou hru, začíná nám nová trilogie a přitom se děj velkou měrou točí okolo minulosti úřadu z dob ještě před Žabím morem. Do toho je nálada mezi hrdiny na bodu mrazu, každý má svá tajemství a odpovědi na otázky nejsou stále nikde k nalezení. Upřímně jsem z toho celkově vlastně velmi nadšený, jenom mi tak trošku uniká nějaký ten kontext na pozadí ... Za mě 4*!
 • karl173
  karl173 mecenáš26.4.2020 11:13Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Po prvním přečtení jsem měl rozporuplné pocity, které mě nakonec dohnali k tomu, že jsem si knihu hned druhý den přečetl znovu, což já osobně nikdy nedělám. Zkrátka mi přišlo, že jsem u prvního čtení nebyl na 100% soustředěný a nebyl dostatečně naladěný a možná právě proto jsem z knihy nebyl tak spokojený jak bych si přál. No a musím říct, že druhé čtení vážně pomohlo. Navíc se mi osvěžila paměť o předchozích událostech a to také významně přispělo, abych si knihu napodruhé více užil. Stále tam jsou jisté pasáže ze kterých nejsem příliš nadšený a kresba byť je parádní, tak v akčních pasážích poněkud pokulhává, ale celkově jsem zkrátka mnohem spokojenější. Tato kniha i díky delší pauze může být poněkud hutnější sousto, ale když se pořádně přežvýká, je z toho slušný pokrm. 4*
 • cyboy
  cyboy mecenáš22.4.2020 18:33Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Zajimave pokracovani hlavni linie. Jak se dozvime v doslovu, tak jde o prvni cast ze tri, behem kterych se maji dit veci. Jsem zvedavy, co bude dal.
  70%
9182
 • Giskard
  Giskard28.4.2020 23:16Ú.P.V.O. #10: Výstraha
  Pre mňa je U.P.V.O obľúbená séria, ktorá zahreje svojimi sympatickými postavami a magickými príbehmi približne do dielu ,,Vražedné místo".Ten je ešte vynikajúci a jeden z pre mňa najlepších. Ďalej však, ako sa to bude vyvíjať, v podstate až do konca celého U.P.V.O (po anglicky dočítané až do konca) smerom k prílišnej epičnosti a akčnosti ,,kozmických" rozmerov, to ide dolu kopcom. Príbehy pre mňa strácajú príjemnú komornú atmosféru a určitý pocit blízkosti. Česť pár výnimkám. Teším sa ešte na dokončenie príbehovej linky s Daimiom, ďalej však dovidenia.
Četl/a (58)
2scha, Balů103, ben_bella, binnmode, calvin10, charvos, cyboy, dajik, Deckard, desto, Dezodoo, farnhajt, figis, Final, foudy, frantavasil, Fry, fuerto_gepa, Giskard, Hanussen, house192, Infarkt, invape, James, japes, jh666, jindroush, Kaaos, kallenved, karl173, Khagrael, Lachvos, lantan1, LookAss, Loxin, Mariohurbanek, Mercurio, mineralk, Mrlah, Mrtvejbazen, mstefl, Nekrokok, Norri, oleav, Paldini, Poseidon1978, regressiv, RudyRod, schefik, Sir_Pete, Spike, trudoš, Ukko, vita, Walome, Wasps, z-e-d, Zbysek2410
(143)
2scha, adam.ra, Alfi, Awakener, AwatarDK, Balů103, bboorreekk, ben_bella, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, calvin10, charvos, ConanVJ, Const.ex, Corvus, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, Dali, Deckard, DEmnoG, desto, Dezodoo, Dinik, erik, farnhajt, faster86, fel68, figis, filemon, Filip123, Final, Fox01, frantavasil, Fry, fuerto_gepa, gongon44, grinder, Hanussen, herbert, Honzin, house192, hyba1991, Infarkt, invape, James, jeanbaklajean, jh666, jindroush, Joshua_T, kallenved, Karel Sec, karl173, Kazumaki, KdG, kendor007, kinak, Knuckless, komik.sx, komiksák007, koudak89, kubanec13, Lachvos, Lamahe, lantan1, Light, Lojza, LookAss, Loxin, maara, malylada, Mamut12, marduk, Mariohurbanek, Marvin, Matej-29, mcleek, Mercurio, merhyx, MickeyStuma, mikado, MIKER65, mineralk, mirec, Miriyak, Mitak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, Mrlah, Mrtvejbazen, mstefl, NecRoman, Nekrokok, Netorack, Noci, Norri, o2t2, oleav, Olesh, padre_negro, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, perper, Poseidon1978, radek, RadimNemec, RaptoR, Ricarderon, RudyRod, Rumburaq, Saran, schefik, Šedo, seezeethree, Sir_Pete, Skot, Spike, suricattaontheway, syon, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tiba, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, utresyby, Valdaufinka, Velkej šéf, vishnar, vita, Wasps, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410
Chce (18)
Benji, bourgeois, deadpool, DKoscik, DracoAn, Fida, filosh, HevyEli, Jack, Maty48, meffis, MonsterGyre, monty.cl, Nightmare, Sebastian the wise, sleepless, Tommar, tukak
Shání (4)
Al0f0k, HevyEli, Nightmare, plema