Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání)

4.7 (4.8) | Comics Centrum | akční, detektivka, noir | série Sin City

Byla to bohyně, voněla jako anděl a jmenovala se Goldie. Dala Marvovi všechno. Proto ho taky docela sebralo, když ji ráno našel vedle sebe mrtvou. Komando policajtů dorazilo moc rychle a Marv, přestože nebyl nikdy myslitel, pochopil, že tady něco smrdí. Policajtům utekl a Goldii přísahal, že ji pomstí.
Přes mrtvoly, nekonečnou řadu mrtvol se Marv propracovává dál a dál a hledá další a další skládačky. Baví ho to - Marv je psychopat a není to dobrý, když si zapomene vzít svý léky...

Scénář:
Frank Miller
Kresba:
Frank Miller
Překlad:
Dana Krejčová
Redakce:
Václav Dort

Varianty:
Sin City #01
Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání)
Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání)

Obsahuje sešity série Dark Horse Presents #51-62 (červen 1991 - květen 1992)

V češtině poprvé vyšlo pod názvem Sin City u vydavatelství Crew roku 1999.

Rok a měsíc vydání: 2005 | ISBN: 80-86839-04-4 | Vydání: 2. | Vazba: šitá v tvrdých deskách s přebalem | Formát: 159 x 235 mm | Počet stran: 208 | Tisk: černobílý | Cena v době vydání: 399 Kč | Název originálu: Frank Miller's Sin City #01: The Hard Goodbye | Vydavatel originálu: Dark Horse Comics, 2005

Obálka (1/1)
MEGA
MEGA | 21.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání) |

Sin City jsem si chtěl přečíst už delší dobu, protože Millerova Daredevila a Batmana mám v lásce. Čekal jsem, že tohle bude extrém, ve kterém se Miller nemusí držet zpátky a přesně to jsem taky dostal. Komiks je jedna velká akcí nabitá jízda se skvělou hlavní postavou. Marv není ten klasickej drsňák, kterého můžeme vidět v každém druhém akčním filmu. Postupně zjišťujeme, že je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá. Jeho vnitřní monology jsou napsány čtivě a pomáhají nám dostat se hlouběji do Marvovi pokřivené mysli. Není to žádný klaďas, ale v porovnaní se zvrhými záporáky mě nezbývalo, než mu většinou fandit. Zbylé vedlejší postavy bohužel neměli žádný charakter a sloužili pouze pro posunutí příběhu vpřed, což je moje největší výtka. Konec byl nevyhnutelný a chápu, že jinak to skončit nemohlo, ale čekal jsem nějakou silnější pointu, ale toho jsem se nedočkal. Co mě ale na první pohled uchvátilo byla stylová kresba. Použití stínů je něco unikátního a důvod, proč se z toho stal takový kult.

Moon
Moon | 16.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání) |

Můj problém (nejspíš) s touto knihou je, že jsem jí četl po filmech a jelikož film miluji tak si pamatuji skoro každou scénu. Tímpádem pro mě nezbylo žádné překvapení a četl to tak trochu z povinnosti. Ještě k tomu když film je skoro stejný každou scénou(což smekám klobouček). Nejspíš tentýž problém budu mít s některými dalšimi knihami, které se objevily ve filmu. Nicméně pořád musím uznat kvalitní práci hlavně kresba a ta černobílá nálada prosákla celou knihou je super.
Malý problém jsem akorát měl se zpracováním knihy od comicscentrum. Vadil mi tvrdý papír stránek, špatně se mi otácěli stránky a blbě se to drží.

karl173
M karl173 | 13.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání) |

Je těžké hodnotit něco, co je pro tolik lidí skvostem a co jsem zároveň viděl už xkrát jako film. Příběh je skvělý pořád. Ten se naštěstí nikam nevytratil. Bohužel překvapení už se vytratilo. Téměř žádná změna oproti filmu a tak jsem jen četl to, co už znám. Co ale neznám je provedení, tedy kresba. A ta mě bohužel moc nezaujala. Chápu, že pro spoustu lidí je to skvost. Pro mě je to místy spíš nepřehledná čmáranice, která se snaží působit umělecky. A taky že to nejspíš je umělecké dílo, ale já jsem asi jen barbar, který neumí toto dílo pořádně ocenit. Některé pasáže jsou skvělé, některé právě kvůli kresbě mi moc nesedli a já si raději vybavil film, kde bylo všechno krásně detailní.
Tento komiks tedy nemohu hodnotit na plný počet hvězd jenom proto, že si to nejspíš zaslouží. Sice mě čtení bavilo a jsem rád, že jsem se do této série konečně pustil, ale minimálně tento příběh jsem si užil více ve filmu. 4*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 9.4.2020 | Sin City #01 |

Četl jsem znova a nyní mě sin city pohltilo a nepustilo ... Důvod je prostý , překlad. Řešil jsem ho napříč všemi knihami a zajímal mě koprivuv. Nedalo mi to a projel jsem si i původní EN verzi a vše srovnal. Je fakt, že Dortuv je EN bližší, ale Koprivuv volnější je pro sin city vhodnější. ;) Diky tomu dávám jasných 5*.

+ Easter egg: fízl auto má číslo 311 , auto Wendy má v RZ též číslo 311, konkretne tedy "LLV311". Kdo ví, nechť poví co tím chtěl autor říci. :)

perak
perak | 17.3.2020 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Tak tahle noirová komiksová klasika se neomrzí. A v tomto případě nejen kniha, ale i film, který je hodně doslovnou adaptací příběhu, takže při čtení před očima vyskakuje neohrožený Marv v podání skvělého Mikeyho Rourka celý polepený náplastmi, mající zálibu v kabátech a dychtící po pomstě za smrt Goldie, která se za jedinou noc stala jeho životní ženou. Z celého Sin City je Drsné sbohem jedno z nejlepších, takže vedle Marva se nedá zapomenout ani na tichého Kevina, který nehlesne ani při brutálním konci, který mu přichystá Marv.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 9.3.2020 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Po filmu to bylo úplně skvělý. Přesně jsem rozpoznal strejný věty a dokonce i záběry.

Spike
Spike | 30.11.2019 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Ani nevím, po kolikáté už jsem si to přečetl. Sice po párleté pauze, ale i tak... Asi je těžké se nějak objektivně snažit hodnotit komiks, který znám takřka nazpaměť a který jsem poprvé četl někdy před 20ti lety... A to nepočítám, kolikrát jsem viděl (výbornou) filmovou verzi. Ale k Sin City, obzvlášť k tomuhle prvnímu, mám prostě hodně osobní vztah.
Je to jeden z komiksů, co mě jako čtenáře formoval. Už jako malé smrádě jsem žadonil o komiksy co tu vycházely, takže mi rodiče kupovali sešitovky Spider-Mana, Batmana, a ano, Loba (ještě že si to nejspíš neprohlíželi než to kupovali...) a stará první čísla Crwe... To byla motivace naučit se číst už tak ve čtyřech letech. Takže ano, deformovaný jsem byl už od útlého věku. Pak, když mi bylo tak sedm, mě někdo překvapil a koupil mi první comicbook právě Sin City. A byl jsem unešený. Samozřejmě, spoustu jsem toho nedokázal pobrat a nepobral, ale ta úžasná kresba, atmosféra, styl, a ten křišťálově jasný motiv lásky a pomsty, to mě zasáhlo opravdu hluboko a už to ve mě zůstalo. Když jsem si to v průběhu dalších let četl znovu a znovu, viděl jsem tam samozřejmě věci co jsem tenkrát vidět nemohl, ale ten prvotní dojem ve mě prostě už zůstal a nezměnil se. Marv je ultimátní drsňák, ale jeho smysl pro čest (jakkoli překroucený) mi prostě uhranul. Nevěděl jsem z čeho Sin City vychází, co jsou to pojmy noir, drsná škola atd, k tomu jsem se dostal až postupně. Sin City byla asi moje první nesuperhrdinská věc co jsem četl, tedy comicbook, a rozhodně celý můj čtenářský vkus ovlivnilo na hodně dlouho dopředu. Kdo ví, jak bych se na to díval kdybych si jej poprvé přečetl v 15ti, nebo ve 20ti letech... To už je jedno, teď jej znám skoro slovo od slova a i tak si ho můžu číst znovu a znovu a nikdy mě neomrzí a nepřestane fascinovat. Ten příběh je prostě nadčasový a univerzální, jsem sice zaujatý protože ho miluju, ale nemůžu jinak. Teď ho samozřejmě vnímám v kontextu doby, žánru, Millerovy tvorby, přelomové kresby a všechno okolo, ale mé hodnocení zůstává stejné. Nevím jestli je tohle díl nejlepší (druhý a čtvrtý jsou též bezchybné) ale rozhodně můj nejoblíbenější. Byl prostě první a to už nic nepřebije. Dokonalost sama a jedna ze srdcovek. Tohle nové vydání je výborné, pevná vazba, dobrý papír, záložka, i překlad, i když já mám prostě zafixovaný ten původní... Nic víc už asi dodávat netřeba. Tohle je Frank Miller na svém naprostém vrcholu. 10/10

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 29.11.2019 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Včera jsem dočetl drsný sbohem, možná jsem měl velká očekávání, protože se mi film hodně a u komiksu jsem byl mírně zklamán. Někdo tu psal:
"Me to moc nenadchlo asi proto ze sem nejdriv videl film a vedel sem co bude dal.........Jinak kreba je misty neprehledna.Jediny co to drzi je scenar a atmosfera", s čímž souhlasím.... asi to bude i můj případ, dále souhlasím s tímto:
"Ano. Super konec, jak má být. Pořádná drsárna. Comics, mě pořádně začal bavit, někde až po sté straně, a pak už to jen gradovalo. ........ Trochu mě zarazila nevyváženost mezi obrázkovým příběhem a dialogy. Pak se to musí dohanět kupou textu na bocích."
Též se musím vyjádřit ke kapitolám, které konči snad v půlce knihy 9.kapitolou a za mě ještě k překladu, který mi přišel zbytečně jemný, ale asi teda lepší než u druhého vydání, nicméně ten v prvním jsem nečetl, který dle textu zde bude nejlepší:
„...Sin City je velká, rozteklá, vyžilá, zlobou prolezlá děvka, co leží na zádech, má roztažený nohy a prosí o to a já jí dávám do těla a ona je čím dál hnusnější a já jí dávám do těla zase a zase a ta svině pořád nemá dost. “ (Marv na tahu městem)

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, jakože průměr... možná to bude mým rozpoložením. Kdysi jsem četl jednu povídku v crwi, nevim jakou a kde, myslím, že o najemným vrahovi a byl jsem z toho unešenej, z tohoto jsem unešený nebyl, ale je fakt, že kresba (ač místy hodně nepřehledná) je atmosferická a specifická, v jednoduchosti je sílá a scénář mnohými povýšen na něco božského je zcela jistě dobrej.... líbilo se mi to. Marv je dobře vymyšlenej, hodnej drsňák, co se s ničím nesere, jehož postava poněkud monutní s ubývajícím příběhem a je poněkud podobný temnému rytíři. ;)

Za mě vcelku 4*.

Hokejový_Svaz
Hokejový_Svaz | 11.7.2019 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Úžasná atmosféra, nádherná kresba, dobrá akce, sympatický hlavní hrdina, všude sexy ženské a navíc je to od Franka Millera. Co víc si přát od komiksové kriminálky.

faster86
faster86 | 27.9.2018 | Sin City #01 |

Chtěl to udělat jako 48 stránkový oneshot a vznikl z toho kult. Obrázky jasně rikajicí si o vytetování. Ženská se s tebou jednou vyspí i přes to, že by to žádná jiná neudělala a ty si ochotný pro ni udělat cokoliv.

Komiksum
Komiksum | 8.6.2018 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Dospělá záležitost, tady Miller začal fenomén. Kresba i scénář je úžasný, nebýt skvělého filmu tak bych si to nekoupil, a jsem moc rád, že to mám. Marv sice není žádný klaďas, ale má dobré srdce. Nemám slov, legendární komiks psán legendou. Tohle byste si určitě měli přečíst.

hroubek
hroubek | 2.1.2018 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Přímočarý a hodně násilný příběh, ale to bývají všechny příběhy, ve kterých jsou hlavní hrdinové láska, pomsta a krásná blondýna. Marv je frajer, je to nejdrsnější postava v Sin City a všichni to vědí. A ty co to nevědí to poznají, za to, že ho připravili o Goldi. Budou se kupit mrtvoly a Marv půjde dál dokud nedá tomu šmejdovi co zabil Goldii drsný sbohem. První díl ze Sin City, který jsem osobně četl jako poslední, ale to nic nemění na tom, že je to perfektní čtivo.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 22.11.2016 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Tohle není čtení pro děti, i když.. Sin City je drsná, černobíle krvavá a noirová záležitost. Nemusí to sednout každýmu ale rozhodně si to zkuste přečíst. Už jen za tu skvělou cenu a navíc v pevný vazbě a kvalitním papíru.

S4TW
S4TW | 4.3.2016 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Ano, jsem velký fanda filmového Sin City, takže bylo nutností jednou zkusit I to komiksové zpracování. A musím říct, je to paráda, minimálně tak skvělé jako je film. Frank Miller nám tu servíruje brutální, šedivé a kruté město v plné kráse. Scénář je opravdu povedený, má tempo, je zajímavý a neustále na nás vrhá jednu drsnou událost za druhou. Hlavním tahounem je Marv a nutno říct, že to je drsoň se vším všudy. Sice se prezentuje jako někdo, kdo moc rozumu nepobral a raději vše řeší přes svou surovost, ale často na mě působil jako někdo, kdo to má naopak moc dobře srovnané. Další silnou stránkou příběhu jsou záporné postavy, buď se jedná o takové ty typické šmejdy (třeba Roark) nebo extra úchyly (Kevin), ale všechny žerete a zároveň jim přejete to nejhorší. Sin City je jednoduše špinavé a hnusné město, kde nikdo normální nemůže vydržet ani den. Tuto syrovou atmosféru, která se nese celou knihou, úžasně doplňuje kresba. Je to taková hra stínů. Není snad díla, kde mi černobílá kresba seděla víc, než zde. Ano, je sice pravda, že se zpočátku může zdát tento styl jako nepřehledný a náročný na prohlížení, ale až si zvyknete, tak si jí užijete. Kresba nám tu toho říká hodně, což je dobře, jelikož se jedná o dílo, kde je textu spíše méně a tak hlavní slovo má tužka. Sečteno, podtrženo, komiks má brutální tempo, které vás protáhne všemi hnusnými zákoutími Města hříchů, pořádně vás sejme, zmlátí a ukáže vám ty všemožné hnusné věci, které si ani neumíte představit a pak vás vyplivne. A vy si to užijete, jako si Marv užíval svou pomalou a krutou vendetu.

louza
louza | 4.1.2016 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Sin City je legendárně kultovní dílko, které se mi dere na rty pokaždé, když mám vyřknout první komiksový zářez, který člověka napadne. Marv je sympaťák, Miller tvrďák. A navíc hustej kreslíř. Virtuozita jeho pera je v případě Sin City neskutečná a pokud se podloží tak výbornými scénáři s nimiž autor přišel, musí z toho být noirová bomba všech bomb, která ani po dvou dekádách do vydání neztrácí nic na své přitažlivosti. Tohle se bude tisknout dokud bude scéna živa.

Flash
M Flash | 13.2.2015 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Ano. Super konec, jak má být. Pořádná drsárna. Comics, mě pořádně začal bavit, někde až po sté straně, a pak už to jen gradovalo. Už sem to psal několikrát, černobílé komiksy moc nemusím ale tady to je mistrovské dílo. Ikdyž některé obrázky sem musel trochu studovat a hledat si ten správný úhel pohledu. Tak naopak ty lepší, až mě udivuje, jak si Miller vystačí s dvěma barvami, jsou vynikající. Ta hra stínů, je vážně úchvátná. Taky se to čte rychle. Trochu mě zarazila nevyváženost mezi obrázkovým příběhem a dialogy. Pak se to musí dohanět kupou textu na bocích.

sedw
sedw | 31.8.2014 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Tak tomuhle říkám pořádnej noir! Atmosféra z celýho komiksu jen ukapávala a zejména část v dešti patří k tomu nejvíce atmosférickému, co jsem měl možnost v komiksu vidět! Toto dílo si rozhodně svůj kultovní status plně zaslouží, jasných 5*

kaylin
kaylin | 19.8.2014 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) |

Knize "Sin City 1: Drsný sbohem" se dá vytknout jen těžko něco zásadního. Z jednoho obrovského, neotesaného a hnusného chlapa udělal Miller prvotřídní hvězdu a stačilo k tomu jen pár šlapek a hodně mrtvých lidí. Na poměrně malém prostoru tak dokázal zázraky. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/722-sin-city-1-drsny-sbohem-100.html

sedw
sedw | 30.7.2014 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Tak tomuhle říkám pořádnej noir! Atmosféra z celýho komiksu jen ukapávala a zejména část v dešti patří k tomu nejvíce atmosférickému, co jsem měl možnost v komiksu vidět! Toto dílo si rozhodně svůj kultovní status plně zaslouží, jasných 5*.

Const.ex
Const.ex | 24.1.2013 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

MARV se s tím nese*e... a FRANK taky ne! Tedy pokud někoho zrovna neporcuje. To pak se si dává pořádně načas (tedy MARV... nevím jak FRANK :-)

dracula
dracula | 6.5.2012 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Jednoducho skvelé. Množstvo strán bez textu, ale napriek tomu neskutočne úderné. Niektoré obrazy doslova lahodkové.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.1.2012 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Klasické dílo plné násilí, sexy dívek a touhy po pomstě. Marvova drsnost nepůsobí tak neautenticky a komicky jako v následném filmu, kresba je tradičně skvělá. O "nejchytřejším" a "nejpropracovanějším" příběhu bych se rozhodně přel, nicméně dílo je to opět povedené.

Kaluž
M Kaluž | 24.7.2011 | Sin City #01 |

„...Sin City je velká, rozteklá, vyžilá, zlobou prolezlá děvka, co leží na zádech, má roztažený nohy a prosí o to a já jí dávám do těla a ona je čím dál hnusnější a já jí dávám do těla zase a zase a ta svině pořád nemá dost. “ (Marv na tahu městem)

Můj první komiksový book. Tenkrát v roce '99 jsem, namlsán ochutnávkou a řádnou masáží chlapců z Crwe, netrpělivě čekal, až to vyjde. Nebyl jsem však připraven dostatečně. To, co se mi dostalo do rukou, mi vystřelilo mozek z kebule. Rozmazané vidění, blažený úsměv s ukapávající slinou v koutku, třas v kolenou, orgasmus. Počátek komiksu v česku, vše před tím bylo čtení pro děti. Včera jsem si to přečetl asi po desáté a nadšení je stále totožné. Mám za sebou spoustu komiksů, ale značka FM je jen jedna. Dokonalé souznění drsného scénáře a temné kresby, hra světla a stínu, nekompromisní brutalita. Miller si prošel nejedním dementním obdobím (za scénáře k filmům The Spirit nebo pokračováním RoboCopa měl být ukřižován), ovšem ty světlejší místa jeho kariéry naštěstí převažují a tohle je jeho opus magnum. První Sin City s Marvem je naprostá klasika a po právu si zasluhuje kultovní status.

Jsem zvědavý, jak se Miller vypořádá s bojem proti teroristům v nadcházejícím Holy Terror. Původně to měl být batmanovský speciál, ale vedení DC se připosralo, takže Bruce Wayne se na Blízký východ bohužel nepodívá. První ukázky vypadají slibně.

Marv_DailyPlanet
Marv_DailyPlanet | 17.1.2011 | Sin City #01 |

Nejdřív je třeba říct, že jsem již komiksů přečetl desítky a doposud jsem opravdu nenarazil na lépe propracovaný a chytřejší příběh než je právě první díl Sin City a zároveň, i když mám moc rád barevnou kresbu, Millerův styl kreslení prostě miluju.
Není se tedy čemu divit, když dám absolutní hodnocení a opravdu nejsem ovlivněm, či zaslepen, prostě Sin City miluju a když se podíváte na můj nick, je vám hned jasné jak moc.

Cela recenze na:
http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/sin-city-drsny-sbohem.html

Marv_DailyPlanet
Marv_DailyPlanet | 17.1.2011 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Nejdřív je třeba říct, že jsem již komiksů přečetl desítky a doposud jsem opravdu nenarazil na lépe propracovaný a chytřejší příběh než je právě první díl Sin City a zároveň, i když mám moc rád barevnou kresbu, Millerův styl kreslení prostě miluju.
Není se tedy čemu divit, když dám absolutní hodnocení a opravdu nejsem ovlivněm, či zaslepen, prostě Sin City miluju a když se podíváte na můj nick, je vám hned jasné jak moc.

Cela recenze na:
http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/sin-city-drsny-sbohem.html

Marv.skate
Marv.skate | 5.12.2010 | Sin City #01 |

Maximalne, jen kvuli tomu pribehu jsem Marv

Azalin
M Azalin | 20.9.2010 | Sin City #01 |

Nevím, čemu by už tak chtěl komiksovej fanda dát stovku, když né Sin City.

Galupus
Galupus | 13.9.2010 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Drsná a syrová kresba, drsnej a syrovej příběh. a především drsný a syrový noir dobrodružství který nás provede událostma který se stanou když naserete nesprávnýho člověka a máte zasdek posazenej jak vysoko chcete. Marv není fešák a už vůbec ne genius a dokonce neoplývá ani hromadou peněz a když potká Goldie tak se do ní zamiluje. Goldie umře a Marv vypustí bestii.
Obě dvě vydání hodnotím stejně za sto procent, přičemž druhé má ještě navíc plus za pevnou vazbu, ale chápu, že dneska už je komiks (díkybohu!!!) v ČR mnohem dál a můžou se tu takovýhle počiny stát.
Doporučuju všem kdo maj rádi černej humor a noir.

Sirius
Sirius | 1.6.2010 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Skvělé převedení žánru noir do komiksového provedení

GORERATED
GORERATED | 23.3.2010 | Sin City #01 |

tehda jsem z toho byl uplně hotovej.komiks za tři kila, to bylo v te dobe kurevsky moc!ale nakonec jsem stejne koupil, a dneska dam za komiks bezne ctyri kila a ani mi to neprijde.

yogi
yogi | 1.11.2009 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Ve své době na našem trhu naprosté zjevení .Chodil jsem na to koukat do Netopejra v Olomouci (budiž mu země lehká ) a říkal si - tři stovky za komiks ,to je teda síla . A přes všechno násilí především příběh o lásce až do hořkého konce .

iantomasik
iantomasik | 14.8.2009 | Sin City #01 |

výtvarně a kompozičně neskutečně nápadité, s komentáři o přesné délce, tak akorát aby vám urvaly koule. tancující nancy, počáteční rozjezd v pokoji, déšť nad basinem, výstřel u zpovědi, to jsou jen drobné střípky podtrhujcí Millerovu vizuální virtuozitu. pochvalu si zaslouží dle mého mínění i český překlad.

Le Porello
Le Porello | 16.5.2009 | Sin City #01 |

Tohle je z Millerových knih u mě druhá nejoblíbenější (tedy z těch co jsem četl, první je Hard Boiled).

andywart
andywart | 19.1.2009 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Skvelý čiernobiely kontrast. Miller je jednotka. Jednoznačne vysoké hodnotenie

FrAnK
FrAnK | 6.10.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Pardon omlouvam se ja se preklik chtel sem rict osmdesat procent, je to fuck narez hlavne marv je to borec..

The Genius
The Genius | 24.9.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Klasika, fajn zpracování. Původní překlad jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat. Takže hodnotím vysoko :)

Murphy722
Murphy722 | 16.8.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Postava Marva v comicsu Sin City zaujímá to hlavní postavení. A je všemi oblíbená. I já ji kompletně žeru. Zvrhlost, nasazení a totální krutost, kterou Frank Miller dal této postavě je brilantní! Jak říkal Miller : "Myslel jsem, že to bude původně 40 stránkový comics, ale Marv mě nenechal spát..."

BlackStar
BlackStar | 5.6.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Dnes již klasika... která si u mě vydobyla silnou přízeň spíš filmem než komixem a navíc tento překlad mi moc také nesedl

Dr_Bilo
Dr_Bilo | 13.3.2008 | Sin City #01 |

Geniální postava Marva a geniální komiks!

Spacecore
Spacecore | 6.2.2008 | Sin City #01 |

nefalšovaný ztělesnění komiksového orgasmu

erik
erik | 25.1.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Áno, je to dosť dobré. Kevin doskákal.

VenomCZ
VenomCZ | 12.1.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Me to moc nenadchlo asi proto ze sem nejdriv videl film a vedel sem co bude dal.............................................
Jinak kreba je misty neprehledna.Jediny co to drzi je scenar a atmosfera.

Kapis
M Kapis | 3.1.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

.....a zapomněl jsem dodat, že jsem to dostal od své milé, která to taky dostala;-)

Kapis
M Kapis | 3.1.2008 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Poctivé a přenádherné zpracování, Marv si to zaslouží - aspoň si staré polorozpadlé vydání odpočine. A dostal jsem ho zadara. Sqělé!!

Spacecore
Spacecore | 21.12.2007 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

nejlepší sou na tom ty časy... BOREČEK-jo dal 100% minutu po tom,co dal stovku i POSERA007 stejně jako u utrpení...

Big G
Big G | 21.12.2007 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Aneb... POSERA007 = BOREČEK-jo = Blood4ever

Sice by to mohli být příbuzní, jako já a vccn, ale taková shoda názoru. A třeba i u Utrpení... :-D

Blood4ever
Blood4ever | 21.12.2007 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Uchvatne dilo!!!!!!Urcite ho kazdy komiksovy maniak mit.

Neutrino
Neutrino | 13.3.2007 | Sin City #01 |

Vynikající. Vynikající příběh. Vynikající atmosféra. Vynikající kresba (možná jen občas trochu nepřehledná).

Godsmacker
Godsmacker | 3.3.2007 | Sin City #01 |

První a nejlepší

Houbař
M Houbař | 28.1.2007 | Sin City #01 |

no comment

Lord.Morfeus
Lord.Morfeus | 4.1.2007 | Sin City #01 |

Musím říct, že Sin city nepatří k mých oblíbeným komiksům, ale dokážu uznat jeho kvality. Přesto tvrdím, že žádné pokračování nepřekonalo jedničku (koneckonců, kdo by taky mohl překonat Marva, že? :-)) a proto kromě dvojky žádné nevlastním. Cenná procenta ubírám za hrůzné vydání, kde na rozpadnutí vazby stačí pokojová teplota.

willis
willis | 25.9.2006 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

tohle nejsme schopen oběktivně hodnotit, protože jsem zvyklý na původní vydání se starým překladem. Ale to, že jsem tohle prodal a nechal si to starý o něčem vypovídá.

novoten
novoten | 3.7.2006 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Skvost mezi komiksy, i při desátém přečtení následuje neskutečné mrazení...

morzakor
morzakor | 20.10.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

posuzuju jenom tenhle kus nic vic........a jeste jednou (je to jen muj dojem) Miller proste neumi kreslit....coz neumi i jiny kresliri, ale ty to dotahnou scenarem, naprosta katastrofa je treba Ronin

GeorgeS
GeorgeS | 3.10.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

jj, kdyby tam nechali puvodni preklad, tak to vychvalim do nebes a jeste vys, ale tohle je konec:-(

DEmnoG
M DEmnoG | 2.10.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Nojono, jak rve Ogre:), krasne zpracovana publikace - pevna vazba, matny papir, diky kteremu je Sin City snad o pulku tlustsi, nez puvodni vydani, rozsirena galerie, stejna cena jako pred lety u prvniho vydani, tady neni co vytknout, jen chvalit. Ale ten preklad se neda s prvnim vydanim srovnavat, ubral mi dobrou polovinu noir atmosfery, ktera u prekladu Stepana Korpivy odkapavala na kazde strance. Kdyz jsem se docetl, ze Marv je rad, ze se snim (Goldie) spratelila, tak jsem malem vrhnul. Jaky kurva "spratelila"? Marv stoji o nejaky pratelstvi? Tohle by "muj" Marv nikdy nerekl a takovych veci, ktere pro me meni Marvuv charakter a nici cele vyzneni tohoto booku je tam nepocitane. Takze kdyby tady vysel reprint, davam 100%, ale protoze je preklad jen mechanicky prelozen bez toho, aby se pani Krejcova nechala scenarem trosku svest, tak -50% a za zpracovani +10%. Sakumprdum 60% a ni o prdik vic.

DEmnoG
M DEmnoG | 30.9.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

to Morzakor: posuzujes Sin City jen podle tohoto vydani? Tim myslim, jestli jsi cetl i dalsi dily nebo jestli mas prvni CZ vydani Sin City.

morzakor
morzakor | 30.9.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

krome kresby není na sin city nic zajimaveho, komiks pro komiks, nic vic, pusobi to na me samoucelne, na scenari neni krome ruznych forem brutality pranic zajimaveho, rozhodne je to vsechno jenom ne detektivka, naprosto stejnym zpusobem jfunguje i Rambo a taky se nikdo nerozpliva nad tim jak je to genialni (a ono neni) sin city ma problem ve svem statutu kultovnosti, kdyby to byl komiks bez predchoziho varovani prede mne polozeny mozna uznale pokyvam hlavou, takhle jsem na rozpacich, kresba 90% (vadi mi chyby v perspektivni zkratce a ruzne nedotazenosti) scenar 10% proste obycejna hardcore povidka

Ogre
Ogre | 30.9.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Kraaaaaaaaaasne spracovana kniha, preklad je poetickejsi a nie taky drsny ako v prvom vydani. Mne sa pacia obe knihy, preto obe vydania dostali odo mna 100% :-)

mirror
mirror | 8.8.2005 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) |

Prvy dojem ohladne spracovania....paraaada!! Nádherná kniha, kvalitne urobena, prachy som pustil bez rozmyslania...co je u Comicscentra z mojej strany vynimka :-)

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 12.7.2005 | Sin City #01 |

se Žlutým parchantem nejlepší díl série (zatím - ještě jsem nečetl Pekelnou jízdu)..ehm, co říct dál, když mě nenepadají žádné superlativy, prostě 100%, jak tento díl, tak i celá série (kromě Pekelné jízdy of course) - Rodriguezův i millerův film je fajn, ale něco tomu chybí, asi to, co měl jenom komiks - napětí. Sorry, ale to film neměl.

2scha
M 2scha | 5.6.2005 | Sin City #01 |

Jak jen napsat,že se jedná o No.1 a neopakovat se?

Jackie Boy
Jackie Boy | 6.4.2005 | Sin City #01 |

SIN CITY

Kapis
M Kapis | 21.1.2005 | Sin City #01 |

Výborné, drsné, skvělá noirová kresba, tahle kniha může leckomu způsobit šok. Dokonalá záležitost.

Corinthian
Corinthian | 21.7.2004 | Sin City #01 |

Nejlepší z celé serie. Hutná atmosféra a skvělá kresba....a a .....Maaaarv!!!!Na konci knížky je tak 2X vetší a nařachanější než na začátku.

Erich
Erich | 18.6.2004 | Sin City #01 |

Tomuhle se neda ani nic vytknout. The best of Frank Miller. Ale dvojka je o neco lepsi.

sammpa lajunen
sammpa lajunen | 16.6.2004 | Sin City #01 |

dobre dobre ale nemyslím si že frank miller je boh, možno nadčlovek

DaViD´82
DaViD´82 | 15.6.2004 | Sin City #01 |

Kultovní status tomuto noir dílku právem náleží, skvělá atmosféra, geniální kresba a provázanost s dalšími díly...

ClimbVibe
M ClimbVibe | 15.6.2004 | Sin City #01 |

Zack: to jsi urcite udelal na truc!!! :) Jeste chci pripsat, ze na knizce je vyborna dalsi vec (ktera mozna jinym bude vadit), ze je tu videt vyvoj Millerovi kresby...

maarv
maarv | 15.6.2004 | Sin City #01 |

Nevim co pripsat aby se to uz neopakovalo. Tohle je proste skvost.

Markyz de Sade
Markyz de Sade | 15.6.2004 | Sin City #01 |

No comment... MdS

Nakor
Nakor | 15.6.2004 | Sin City #01 |

Atmoška, atmoška, atmoška...

Zack
A Zack | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Ne ze bych to delal na truc nebo snad se za kazdou cenu stavel proti davu, proste Sin City rozhodne nepatri mezi to nejlepsi, co sem cet, takze nemuzu dat 100ku. Na druhou stranu, tady neni moc co vytknout... Scenar sice jednoduchy (mozna moc), nastesti ale zahusteny atmosferou, kterou totalne dotvari Milleruv noir styl (ktery ale v prvnim dile mel jeste sve chyby). Jo, je to hodne dobry a mel by si to precist asi kazdy...

ClimbVibe
M ClimbVibe | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Přidávám další stovku. Česko našlo Supercomicsbookstar!

MichalS
MichalS | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Pozor, po precteni roznasi zavislost na komiksech!

Slaine
A Slaine | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Bomba, která člověka vtáhne. Nejednou mě při čtení zamrazilo. Nemůžu než souhlasit, že se jedná vskutku o kultovní věcičku.

Ogre
Ogre | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Lutujem ludi co to necitali

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Pravděpodobně nejlepší komiks co sem kdy čet. Dokonalej příběh + suprový hlášky. Tohle je prostě kult!!

Kocour
Kocour | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Jo, k tomuhle nic nelze dodat.
Mimochodem willisi, dalsi blackmetalista mezi čtenáři komiksů?:o)

Zajo original
M Zajo original | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Po 300 je to číslo 2 ČR. Namakaný príbeh a kresba ,i ked ked miestami s problémami v anatomii ale praca svetlo tma je užasná.

DEmnoG
M DEmnoG | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Book, ktery NEMUZE chybet v zadny poradny comics knihovnicce. Specificka kresba, kterou poznate kdykoliv a moc, moc, moc dobrej scenar. Marv velice rad umuci kazdyho, kdo mu sakra nerekne, kdopak ze to oddelal jeho andela.

Rankir
Rankir | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Nemůžu jinak, i kdybych chtěl. Když si dneska vzpomenu na to, jak jsem klepal po dočtení... Absolutní klasika.

willis
willis | 14.6.2004 | Sin City #01 |

Death. Cult. Armageddon. Včetně geniálního pseudopřekladu Š. Kopřivy . Kdo nemá doma, ten jakoby nežil :))

Sin City #01

mgeralt
mgeralt 15.11.2020

invape
invape 3.11.2020

gezic
gezic 11.5.2020

Milo_Harwey
Milo_Harwey 9.4.2020

Stara.kryta
Stara.kryta 7.8.2019

faster86
faster86 27.9.2018

Bart
Bart 27.12.2017

raimi
raimi 24.12.2017

Killingjoke
Killingjoke 10.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

PKD
PKD 7.11.2017

Tyfus
Tyfus 9.10.2017

crewni.konzerva
crewni.konzerva 15.9.2017

T3ss
T3ss 9.1.2017

monte walsh
monte walsh 21.9.2016

Tiba
Tiba 2.8.2016

hakunamatata
hakunamatata 30.5.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

Deckard
Deckard 2.4.2016

Paldini
Paldini 25.2.2016

cyboy
cyboy 15.10.2015

filmator
filmator 24.8.2015

trudoš
trudoš 23.4.2015

Ricarderon
Ricarderon 19.4.2015

hellblazer
hellblazer 20.2.2015

OldaB
OldaB 8.1.2015

calvin10
calvin10 6.12.2014

dracula
dracula 24.11.2014

Bubsy
Bubsy 31.10.2014

Lachtan
Lachtan 15.10.2014

schwita
schwita 31.5.2014

Zeebonk
Zeebonk 11.1.2014

oleav
oleav 25.10.2013

pearlxjam
pearlxjam 14.10.2013

sadoman
sadoman 4.8.2013

Wiruss
Wiruss 13.7.2013

blackJag
blackJag 14.6.2013

zdennanek
zdennanek 11.4.2013

brkowycz
brkowycz 18.3.2013

JFL
JFL 15.3.2013

Jindra.Vosecky
Jindra.Vosecky 10.3.2013

Absinther
Absinther 8.6.2012

Nexis
Nexis 28.5.2012

Marcus Fenix
Marcus Fenix 1.4.2012

MindReader
MindReader 17.3.2012

Darker
Darker 17.3.2012

Lenny
Lenny 5.3.2012

Spacecore
Spacecore 5.2.2012

Lord.Morfeus
Lord.Morfeus 5.2.2012

Corinthian
Corinthian 5.2.2012

Paf
Paf 5.2.2012

Zack
Zack 5.2.2012

Azalin
Azalin 5.2.2012

Zajo original
Zajo original 5.2.2012

matrosh
matrosh 5.2.2012

Neutrino
Neutrino 5.2.2012

Jackie Boy
Jackie Boy 5.2.2012

DaViD´82
DaViD´82 5.2.2012

J.Connor
J.Connor 5.2.2012

Slaine
Slaine 5.2.2012

iantomasik
iantomasik 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

Dr_Bilo
Dr_Bilo 5.2.2012

Spyro
Spyro 5.2.2012

kojot
kojot 5.2.2012

Nakor
Nakor 5.2.2012

Marv.skate
Marv.skate 5.2.2012

Kocour
Kocour 5.2.2012

BlackDragon
BlackDragon 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

2scha
2scha 5.2.2012

mondo34
mondo34 5.2.2012

MichalS
MichalS 5.2.2012

GORERATED
GORERATED 5.2.2012

Rankir
Rankir 5.2.2012

Mamba
Mamba 5.2.2012

Houbař
Houbař 5.2.2012

erzad
erzad 5.2.2012

Karolín78
Karolín78 5.2.2012

Le Porello
Le Porello 5.2.2012

strougy
strougy 5.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 5.2.2012

Erich
Erich 5.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

ClimbVibe
ClimbVibe 5.2.2012

flipflop
flipflop 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

Bay_watch
Bay_watch 5.2.2012

Godsmacker
Godsmacker 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

maarv
maarv 5.2.2012

Ogre
Ogre 5.2.2012

royaler
royaler 5.2.2012

Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)

regressiv
regressiv 28.11.2020

Paja78
Paja78 16.11.2020

invape
invape 3.11.2020

Dezodoo
Dezodoo 19.10.2020

RaptoR
RaptoR 26.8.2020

MEGA
MEGA 21.8.2020

Joker189
Joker189 18.8.2020

Moon
Moon 16.8.2020

listr
listr 13.8.2020

karl173
karl173 13.8.2020

jh666
jh666 13.8.2020

Matthew
Matthew 4.8.2020

jd.
jd. 4.8.2020

Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání)

mgeralt
mgeralt 15.11.2020

invape
invape 3.11.2020

Nexis
Nexis 1.5.2020

Ozymandias
Ozymandias 29.4.2020

Covenant
Covenant 2.12.2018

Lukasitch
Lukasitch 7.11.2018

hroubek
hroubek 2.1.2018

crewni.konzerva
crewni.konzerva 15.9.2017

MurinWolf
MurinWolf 5.8.2017

Bronn
Bronn 18.7.2017

tom173
tom173 13.4.2017

lantan1
lantan1 16.2.2017

Wargeron
Wargeron 18.12.2016

FrankieCZ
FrankieCZ 19.5.2016

S4TW
S4TW 4.3.2016

louza
louza 4.1.2016

Trevelyan
Trevelyan 15.11.2015

kadas97
kadas97 15.6.2015

José
José 5.5.2015

Honzin
Honzin 14.3.2015

puolpm
puolpm 6.1.2015

WereWolf
WereWolf 5.11.2014

Lachtan
Lachtan 15.10.2014

Doctorow
Doctorow 15.9.2014

kinak
kinak 23.8.2014

sedw
sedw 30.7.2014

Walome
Walome 8.7.2014

lutrix
lutrix 7.7.2014

Bubsy
Bubsy 29.6.2014

pdfak
pdfak 21.6.2014

Lachvos
Lachvos 27.5.2014

devyb
devyb 1.3.2014

oleav
oleav 25.10.2013

Wiruss
Wiruss 13.7.2013

disclose
disclose 7.7.2013

Noci
Noci 13.6.2013

namdnas
namdnas 30.4.2013

Nightmare
Nightmare 14.3.2013

Jindra.Vosecky
Jindra.Vosecky 10.3.2013

RaptoR
RaptoR 14.2.2013

The Genius
The Genius 4.1.2013

Baffman
Baffman 13.11.2012

Crazyliquid
Crazyliquid 6.10.2012

DAN478
DAN478 8.9.2012

fusnix
fusnix 17.7.2012

Ghostt
Ghostt 19.6.2012

Absinther
Absinther 8.6.2012

dracula
dracula 6.5.2012

p3tris
p3tris 4.5.2012

barydave
barydave 16.4.2012

7eleven
7eleven 1.4.2012

Deckard
Deckard 22.2.2012

jd.
jd. 18.2.2012

Killingjoke
Killingjoke 15.2.2012

MindReader
MindReader 6.2.2012

Ogre
Ogre 5.2.2012

shyANDROID
shyANDROID 5.2.2012

Blood4ever
Blood4ever 5.2.2012

Const.ex
Const.ex 5.2.2012

remco
remco 5.2.2012

Xeelee
Xeelee 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

morzakor
morzakor 5.2.2012

Sirius
Sirius 5.2.2012

Kapis
Kapis 5.2.2012

HEX
HEX 5.2.2012

J|P
J|P 5.2.2012

BlackStar
BlackStar 5.2.2012

namathur
namathur 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

Tombal
Tombal 5.2.2012

andywart
andywart 5.2.2012

VenomCZ
VenomCZ 5.2.2012

novoten
novoten 5.2.2012

Hulik
Hulik 5.2.2012

yogi
yogi 5.2.2012

Murphy722
Murphy722 5.2.2012

DANCO
DANCO 5.2.2012

GeorgeS
GeorgeS 5.2.2012

Galupus
Galupus 5.2.2012

Marv
Marv 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání)

lacoste
lacoste 8.7.2020

perak
perak 17.3.2020

Zbysek2410
Zbysek2410 5.1.2020

Spike
Spike 30.11.2019

Milo_Harwey
Milo_Harwey 29.11.2019

Hokejový_Svaz
Hokejový_Svaz 11.7.2019

Libča
Libča 19.5.2019

Olwen
Olwen 18.1.2019

Benny
Benny 10.11.2018

Komiksum
Komiksum 8.6.2018

Rinter
Rinter 13.5.2018

Pista
Pista 17.3.2018

Goldfinch
Goldfinch 24.2.2018

Gregory47
Gregory47 12.2.2018

Killingjoke
Killingjoke 10.12.2017

Tomket.Tom
Tomket.Tom 11.8.2017

besikv
besikv 1.8.2017

foudy
foudy 20.6.2017

Honzyk
Honzyk 15.6.2017

Zavulon
Zavulon 21.5.2017

dvory
dvory 11.3.2017

zd
zd 13.1.2017

luky.kuky10
luky.kuky10 22.11.2016

Wub
Wub 3.11.2016

Dzoglik
Dzoglik 5.8.2016

Bart
Bart 12.7.2016

Matejrychly89
Matejrychly89 26.6.2016

firesnake
firesnake 2.6.2016

hakunamatata
hakunamatata 31.5.2016

Krupkin
Krupkin 29.5.2016

Kaaos
Kaaos 12.5.2016

Kaluž
Kaluž 5.5.2016

M_M
M_M 26.4.2016

BakkyTheGreat
BakkyTheGreat 6.2.2016

mttra
mttra 18.1.2016

ConanVJ
ConanVJ 5.12.2015

kendor007
kendor007 25.7.2015

t0mas
t0mas 13.7.2015

Qee
Qee 15.2.2015

Flash
Flash 13.2.2015

konous
konous 23.1.2015

terrordemon
terrordemon 1.1.2015

calvin10
calvin10 6.12.2014

AxusNalim
AxusNalim 12.11.2014

Doctorow
Doctorow 15.9.2014

namdnas
namdnas 1.9.2014

invape
invape 31.8.2014

sedw
sedw 31.8.2014

mrkirby
mrkirby 25.8.2014

Doly
Doly 21.8.2014

Walome
Walome 21.8.2014

kaylin
kaylin 17.8.2014

rooty
rooty 16.8.2014

Četli (51):
Balů103, Bronn, chcita, Const.ex, Covenant, crewni.konzerva, Doctorow, Doppelganger, erik, farnhajt, Fox01, Hawwwran, house192, hroubek, James, jankie, jd., jindroush, kadas97, Kapis, Killingjoke, kinak, Knuckless, Lachvos, lantan1, Librarian, louza, Lukasitch, mart.in, Mercurio, mgeralt, MurinWolf, namdnas, Nexis, oleav, Ozymandias, p3tris, PatrikTheMighty, pechna, Poseidon1978, puolpm, raenius, RaptoR, RudyRod, S4TW, slavik38, Strokes, tacmud, tom173, Walome, yogi

Mají (219):
123, 665+1, 7eleven, adam.ra, adamo_znk, Andreew, antiimini, Avian, AZTeck, Balů103, Bay_watch, beastie, Behemoth, Bellatrix, Bender01, Benji, Bezvliv, blackJag, BlackStar, Bob, bobo666_2005, Bobsh, bourgeois, Braindead, Broda, Bronn, bronxik, Bubsy, calviti, CarlinEtMoi, Cassidy, charvos, chcita, Cody, Corteg, CoupeC, Covenant, Cr4sh, crewni.konzerva, Dali, DAN478, DANCO, deefha, DevCageR, disclose, Doctorow, doophy, Doppelganger, dracula, dre, erik, evilMarv, farnhajt, Fox01, FrAnK, FrankieCZ, Fugas, fusnix, Galupus, Garp, Ghostt, gocatgo, goldschmidchen, goodspeed, Grebenda, grinder, Grynca, Hamichal, Hawwwran, haxxor, hedgehog, holubdema, Honzin, Honzin92, horaczhlinska, house192, hroubek, Hulik, invape, isildur heir, James, jankie, jd., jeffoun, Jindra.Vosecky, Johnny Sasaki, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kamil, Kapis, Karolín78, Kazumaki, kendor007, keplik, killermarf, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Kjon, Klatic, Knuckless, koczanska, koudak89, krvinka56, kubanec13, kubik1991, kucik, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Luse, macomix, Mankin, Marcus Fenix, Markyz de Sade, mart.in, Martin D. Antonín, martintuna, Marv, Marv8, Marv_DailyPlanet, marwins, Matej-29, matohan, Mauzr, MB, Mercurio, mgeralt, mikado, MindReader, mirror, Mleako, moiqpiom, mokkun, Moyek, MP, muf.lon, MurinWolf, NecRoman, nester, Netorack, Nexis, Nightmare, nixtreme, Noci, novoten, nx, ohromno, OldaB, oleav, ondra, p3tris, pacient, Pafnuc, PatrikTheMighty, pavel, pbabinec, pdfak, pechna, Petr, pk123x, Plumm, Poseidon1978, puolpm, q, QuickQuackery, raenius, RainDamage, razielus, Redlum, renhoek, Ricarderon, Rorschach, RudyRod, S4TW, Samurai-Jack, saucius, Šedo, Sirius, SirSandál, Skot, skřetman29, Slaine, slavik38, Sněhurka, stanleystar, Strokes, tacmud, Tarka Daal, The Genius, Thongard, tom173, tomastrejbal, Tombal, Tomek, Tominos, Trevelyan, trop, trudoš, Two-Face, Viking, VojTEKK, Wargeron, WereWolf, willis, Wiruss, Woffce, wwwKupKOMIKScz, xai, Xeelee, yama, yogi, yojimbo, Zíďas, Zod

Chtějí (14):
Bury, cind3r3lla, devyb, KadetJaina, Komediant1842, kybl, Lysandra, Martin Buchal, matrosh, Maty48, nick, tuzexchrist, Vcelka_Maja, vidocq

Shání (1):
gobers

Nabízí (3):
mart.in, MB, SirSandál