Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání)
Comics Centrum2. vydání 2005série Sin City 2/30
4.8
...
Byla to bohyně, voněla jako anděl a jmenovala se Goldie. Dala Marvovi všechno. Proto ho taky docela sebralo, když ji ráno našel vedle sebe mrtvou. Komando policajtů dorazilo moc rychle a Marv, přestože nebyl nikdy myslitel, pochopil, že tady něco smrdí. Policajtům utekl a Goldii přísahal, že ji pomstí.
Přes mrtvoly, nekonečnou řadu mrtvol se Marv propracovává dál a dál a hledá další a další skládačky. Baví ho to - Marv je psychopat a není to dobrý, když si zapomene vzít svý léky...

Obsahuje sešity série Dark Horse Presents #51-62 (červen 1991 - květen 1992)

V češtině poprvé vyšlo pod názvem Sin City u vydavatelství Crew roku 1999.


Scénář
Frank Miller
Art
Frank Miller
Překlad
Dana Krejčová
Redakce
Václav Dort
Žánry
akční, detektivka, noir
ISBN/ISSN
80-86839-04-4
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
159 x 235 x 24 mm
Hmotnost
650 g
Tisk
černobílý
Stran
208
Původní cena
399 Kč
Originál
Frank Miller's Sin City #01: The Hard Goodbye (Dark Horse Comics, 2005)
Varianty
Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání) (2020)
Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání) (2014)
Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (2. vydání) (2005)
Sin City #01 (1999)
Ze série Sin City se mi tenhle první díl líbí nejvíc. Konkurovat mu může už jen druhý díl. První vydání se mi rozpadlo na prvočinitele, tak jsem si pořídila i čtvrté vydání v pevné vazbě. Překlady pana Kopřivy i pana Dorta jsou fajn. Dobře napsaný noir s dokonale atmosférickou kresbou a uvěřitelným úchylem Kevinem ve vedlejší roli. Přemýšlela jsem, co znamená, když cítil dotek Boha při pojídání lidí. A pak jsem si uvědomila, že při narození syna jsem zaznamenala taky něco jako dotek Boha. Každý jsme holt nějaký…
Geniální! Sám o sobě strhující kriminální příběh z "města hříchu" pozdvihují skvostně napsané noirové monology, úderné dialogy a svérázné, leč dýchající postavy, hlavně tedy nezastavitelný Marv. No a samozřejmě jedinečná, atmosférická černobílá kresba s velkými kontrastními plochami světla a temnoty, filmovými úhly, originálním panelováním a perfektní dynamikou (přičemž vůbec nevadí, že některé záběry téměř nelze rozklíčovat :)). Čistých 5 hvězd.
Intenzivní! Kdybych měl první díl Sin City zhodnotit jedním slovem, bylo by to slovo “intenzivní”.
Je zvláštní to číst poprvé poté, co jsem už několikrát viděl velmi povedenou filmovou adaptaci. Adaptaci tak věrnou, že vypadá jako rozpohybovaná předloha. Při čtení komiksu mi v hlavě zároveň běžely filmové scény. Je to zvláštní pocit, ale jinak mi to nijak nesnižovalo zážitek ze čtení. A to díky dvěma aspektům - Frankovu scénáři a Frankovu výtvarnému stylu.

Nejsem schopen říct, jestli na mě všechny texty v knize působí tak intenzivně proto, že jsou zkrátka skvěle napsané, anebo protože je znám z filmu. Nejspíš to bude kombinace obého. V každém případě, když jsem ty věty četl, tak jsem měl pocit, že olizuju samu definici noiru. A děsně se mi to líbilo.
Co se týče Millerova výtvarného stylu, tak ten je silně osobitý a díky věrnosti filmové adaptace také hodně “profláklý”. Takže není třeba ho nějak více popisovat. Je pravda, že občas jsou některé panely trošku hůř čitelné a je potřeba zapojit fantazii, což na druhou stranu není vůbec na škodu. No a zbývající panely jsou prostě geniální. Ta kombinace sytě černých ploch a sněhově bílého papíru je uhrančivá. Velkou zásluhu na tom určitě má i kvalitní papír a tisk.
Marv je moje nejoblíbenější postava ze Sin City, pro mě nejlepší příběh. A to bílá obálka je úžasná.
Sin City mi odpočívalo v knihovně pár let a jelikož mi jeden z dílů chyběl, čekal jsem až sérii zkompletuju a pustím se do drsného, špinavého a odporně temného města hříchu, které jsem dosud znal jen z perfektního filmového zpracování. Sin City tudíž čtu opravdu poprvé až teď, 30 let od vydání a musím říct, že tahle klasika absolutně neztratila nic ze své legendárnosti. Jelikož miluju noir, černobílou kresbu s pořádnou dávkou násilí a drsňáctví, ve spojení s vnadnými dámičkami, kterými Sin City oplývá, už dopředu jsem věděl, že tohle bude pecka. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával a knihu jsem zavíral s blaženým pocitem. Perfektně noirově podaný, akčně laděný příběh ze staré školy, kdy čtenář nemá šanci vydechnout, protkaný nejrůznější lidskou lůzou, které kontrují krásné ženy a namakaní frajeři. To vše zabalené do osobité černobílé kresby, která je absolutně jedinečná a pomáhá utvářet dokonalou kulisu zmaru, deprese a všeobecného zoufalství. Více snad ani není třeba zmiňovat a prakticky jsem se rozepsal daleko víc, než jsem původně chtěl. Sin City už totiž prověřil sám čas a svůj kultovní status si drží naprostým právem. Naprostá lahůdka a povinnost.
Toto je vrchol práce s "barvou", coloringem, panelováním a celkově komiksem.
Kdysi jsem viděl úžasný film Sin city. O mnoho let později jsem se konečně dokopal ke koupi i komiksu. A musím říct, že Frank Miler je skvělí scénárista, ale zároveň i prase co neumí kreslit! A nebo umí?! Já do prdele nevím! Jsou tam věci, které bych si z fleků dal doma na zeď a i věci, co jsou jen patlaniny černé s bílou, které působí, že už ho to nebaví, tak tam něco načmáral. Kultovní status chápu, jen si nejsem jist, zda ho neodválo samotné zfilmování díla.
Sin City jsem si chtěl přečíst už delší dobu, protože Millerova Daredevila a Batmana mám v lásce. Čekal jsem, že tohle bude extrém, ve kterém se Miller nemusí držet zpátky a přesně to jsem taky dostal. Komiks je jedna velká akcí nabitá jízda se skvělou hlavní postavou. Marv není ten klasickej drsňák, kterého můžeme vidět v každém druhém akčním filmu. Postupně zjišťujeme, že je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá. Jeho vnitřní monology jsou napsány čtivě a pomáhají nám dostat se hlouběji do Marvovi pokřivené mysli. Není to žádný klaďas, ale v porovnaní se zvrhými záporáky mě nezbývalo, než mu většinou fandit. Zbylé vedlejší postavy bohužel neměli žádný charakter a sloužili pouze pro posunutí příběhu vpřed, což je moje největší výtka. Konec byl nevyhnutelný a chápu, že jinak to skončit nemohlo, ale čekal jsem nějakou silnější pointu, ale toho jsem se nedočkal. Co mě ale na první pohled uchvátilo byla stylová kresba. Použití stínů je něco unikátního a důvod, proč se z toho stal takový kult.
Můj problém (nejspíš) s touto knihou je, že jsem jí četl po filmech a jelikož film miluji tak si pamatuji skoro každou scénu. Tímpádem pro mě nezbylo žádné překvapení a četl to tak trochu z povinnosti. Ještě k tomu když film je skoro stejný každou scénou(což smekám klobouček). Nejspíš tentýž problém budu mít s některými dalšimi knihami, které se objevily ve filmu. Nicméně pořád musím uznat kvalitní práci hlavně kresba a ta černobílá nálada prosákla celou knihou je super.
Malý problém jsem akorát měl se zpracováním knihy od comicscentrum. Vadil mi tvrdý papír stránek, špatně se mi otácěli stránky a blbě se to drží.
Je těžké hodnotit něco, co je pro tolik lidí skvostem a co jsem zároveň viděl už xkrát jako film. Příběh je skvělý pořád. Ten se naštěstí nikam nevytratil. Bohužel překvapení už se vytratilo. Téměř žádná změna oproti filmu a tak jsem jen četl to, co už znám. Co ale neznám je provedení, tedy kresba. A ta mě bohužel moc nezaujala. Chápu, že pro spoustu lidí je to skvost. Pro mě je to místy spíš nepřehledná čmáranice, která se snaží působit umělecky. A taky že to nejspíš je umělecké dílo, ale já jsem asi jen barbar, který neumí toto dílo pořádně ocenit. Některé pasáže jsou skvělé, některé právě kvůli kresbě mi moc nesedli a já si raději vybavil film, kde bylo všechno krásně detailní.
Tento komiks tedy nemohu hodnotit na plný počet hvězd jenom proto, že si to nejspíš zaslouží. Sice mě čtení bavilo a jsem rád, že jsem se do této série konečně pustil, ale minimálně tento příběh jsem si užil více ve filmu. 4*
Četl jsem znova a nyní mě sin city pohltilo a nepustilo ... Důvod je prostý , překlad. Řešil jsem ho napříč všemi knihami a zajímal mě koprivuv. Nedalo mi to a projel jsem si i původní EN verzi a vše srovnal. Je fakt, že Dortuv je EN bližší, ale Koprivuv volnější je pro sin city vhodnější. ;) Diky tomu dávám jasných 5*.

+ Easter egg: fízl auto má číslo 311 , auto Wendy má v RZ též číslo 311, konkretne tedy "LLV311". Kdo ví, nechť poví co tím chtěl autor říci. :)
Tak tahle noirová komiksová klasika se neomrzí. A v tomto případě nejen kniha, ale i film, který je hodně doslovnou adaptací příběhu, takže při čtení před očima vyskakuje neohrožený Marv v podání skvělého Mikeyho Rourka celý polepený náplastmi, mající zálibu v kabátech a dychtící po pomstě za smrt Goldie, která se za jedinou noc stala jeho životní ženou. Z celého Sin City je Drsné sbohem jedno z nejlepších, takže vedle Marva se nedá zapomenout ani na tichého Kevina, který nehlesne ani při brutálním konci, který mu přichystá Marv.
Po filmu to bylo úplně skvělý. Přesně jsem rozpoznal strejný věty a dokonce i záběry.
Ani nevím, po kolikáté už jsem si to přečetl. Sice po párleté pauze, ale i tak... Asi je těžké se nějak objektivně snažit hodnotit komiks, který znám takřka nazpaměť a který jsem poprvé četl někdy před 20ti lety... A to nepočítám, kolikrát jsem viděl (výbornou) filmovou verzi. Ale k Sin City, obzvlášť k tomuhle prvnímu, mám prostě hodně osobní vztah.
Je to jeden z komiksů, co mě jako čtenáře formoval. Už jako malé smrádě jsem žadonil o komiksy co tu vycházely, takže mi rodiče kupovali sešitovky Spider-Mana, Batmana, a ano, Loba (ještě že si to nejspíš neprohlíželi než to kupovali...) a stará první čísla Crwe... To byla motivace naučit se číst už tak ve čtyřech letech. Takže ano, deformovaný jsem byl už od útlého věku. Pak, když mi bylo tak sedm, mě někdo překvapil a koupil mi první comicbook právě Sin City. A byl jsem unešený. Samozřejmě, spoustu jsem toho nedokázal pobrat a nepobral, ale ta úžasná kresba, atmosféra, styl, a ten křišťálově jasný motiv lásky a pomsty, to mě zasáhlo opravdu hluboko a už to ve mě zůstalo. Když jsem si to v průběhu dalších let četl znovu a znovu, viděl jsem tam samozřejmě věci co jsem tenkrát vidět nemohl, ale ten prvotní dojem ve mě prostě už zůstal a nezměnil se. Marv je ultimátní drsňák, ale jeho smysl pro čest (jakkoli překroucený) mi prostě uhranul. Nevěděl jsem z čeho Sin City vychází, co jsou to pojmy noir, drsná škola atd, k tomu jsem se dostal až postupně. Sin City byla asi moje první nesuperhrdinská věc co jsem četl, tedy comicbook, a rozhodně celý můj čtenářský vkus ovlivnilo na hodně dlouho dopředu. Kdo ví, jak bych se na to díval kdybych si jej poprvé přečetl v 15ti, nebo ve 20ti letech... To už je jedno, teď jej znám skoro slovo od slova a i tak si ho můžu číst znovu a znovu a nikdy mě neomrzí a nepřestane fascinovat. Ten příběh je prostě nadčasový a univerzální, jsem sice zaujatý protože ho miluju, ale nemůžu jinak. Teď ho samozřejmě vnímám v kontextu doby, žánru, Millerovy tvorby, přelomové kresby a všechno okolo, ale mé hodnocení zůstává stejné. Nevím jestli je tohle díl nejlepší (druhý a čtvrtý jsou též bezchybné) ale rozhodně můj nejoblíbenější. Byl prostě první a to už nic nepřebije. Dokonalost sama a jedna ze srdcovek. Tohle nové vydání je výborné, pevná vazba, dobrý papír, záložka, i překlad, i když já mám prostě zafixovaný ten původní... Nic víc už asi dodávat netřeba. Tohle je Frank Miller na svém naprostém vrcholu. 10/10
Včera jsem dočetl drsný sbohem, možná jsem měl velká očekávání, protože se mi film hodně a u komiksu jsem byl mírně zklamán. Někdo tu psal:
"Me to moc nenadchlo asi proto ze sem nejdriv videl film a vedel sem co bude dal.........Jinak kreba je misty neprehledna.Jediny co to drzi je scenar a atmosfera", s čímž souhlasím.... asi to bude i můj případ, dále souhlasím s tímto:
"Ano. Super konec, jak má být. Pořádná drsárna. Comics, mě pořádně začal bavit, někde až po sté straně, a pak už to jen gradovalo. ........ Trochu mě zarazila nevyváženost mezi obrázkovým příběhem a dialogy. Pak se to musí dohanět kupou textu na bocích."
Též se musím vyjádřit ke kapitolám, které konči snad v půlce knihy 9.kapitolou a za mě ještě k překladu, který mi přišel zbytečně jemný, ale asi teda lepší než u druhého vydání, nicméně ten v prvním jsem nečetl, který dle textu zde bude nejlepší:
„...Sin City je velká, rozteklá, vyžilá, zlobou prolezlá děvka, co leží na zádech, má roztažený nohy a prosí o to a já jí dávám do těla a ona je čím dál hnusnější a já jí dávám do těla zase a zase a ta svině pořád nemá dost. “ (Marv na tahu městem)

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, jakože průměr... možná to bude mým rozpoložením. Kdysi jsem četl jednu povídku v crwi, nevim jakou a kde, myslím, že o najemným vrahovi a byl jsem z toho unešenej, z tohoto jsem unešený nebyl, ale je fakt, že kresba (ač místy hodně nepřehledná) je atmosferická a specifická, v jednoduchosti je sílá a scénář mnohými povýšen na něco božského je zcela jistě dobrej.... líbilo se mi to. Marv je dobře vymyšlenej, hodnej drsňák, co se s ničím nesere, jehož postava poněkud monutní s ubývajícím příběhem a je poněkud podobný temnému rytíři. ;)

Za mě vcelku 4*.
Úžasná atmosféra, nádherná kresba, dobrá akce, sympatický hlavní hrdina, všude sexy ženské a navíc je to od Franka Millera. Co víc si přát od komiksové kriminálky.
Chtěl to udělat jako 48 stránkový oneshot a vznikl z toho kult. Obrázky jasně rikajicí si o vytetování. Ženská se s tebou jednou vyspí i přes to, že by to žádná jiná neudělala a ty si ochotný pro ni udělat cokoliv.
Dospělá záležitost, tady Miller začal fenomén. Kresba i scénář je úžasný, nebýt skvělého filmu tak bych si to nekoupil, a jsem moc rád, že to mám. Marv sice není žádný klaďas, ale má dobré srdce. Nemám slov, legendární komiks psán legendou. Tohle byste si určitě měli přečíst.
Přímočarý a hodně násilný příběh, ale to bývají všechny příběhy, ve kterých jsou hlavní hrdinové láska, pomsta a krásná blondýna. Marv je frajer, je to nejdrsnější postava v Sin City a všichni to vědí. A ty co to nevědí to poznají, za to, že ho připravili o Goldi. Budou se kupit mrtvoly a Marv půjde dál dokud nedá tomu šmejdovi co zabil Goldii drsný sbohem. První díl ze Sin City, který jsem osobně četl jako poslední, ale to nic nemění na tom, že je to perfektní čtivo.
Tohle není čtení pro děti, i když.. Sin City je drsná, černobíle krvavá a noirová záležitost. Nemusí to sednout každýmu ale rozhodně si to zkuste přečíst. Už jen za tu skvělou cenu a navíc v pevný vazbě a kvalitním papíru.
Ano, jsem velký fanda filmového Sin City, takže bylo nutností jednou zkusit I to komiksové zpracování. A musím říct, je to paráda, minimálně tak skvělé jako je film. Frank Miller nám tu servíruje brutální, šedivé a kruté město v plné kráse. Scénář je opravdu povedený, má tempo, je zajímavý a neustále na nás vrhá jednu drsnou událost za druhou. Hlavním tahounem je Marv a nutno říct, že to je drsoň se vším všudy. Sice se prezentuje jako někdo, kdo moc rozumu nepobral a raději vše řeší přes svou surovost, ale často na mě působil jako někdo, kdo to má naopak moc dobře srovnané. Další silnou stránkou příběhu jsou záporné postavy, buď se jedná o takové ty typické šmejdy (třeba Roark) nebo extra úchyly (Kevin), ale všechny žerete a zároveň jim přejete to nejhorší. Sin City je jednoduše špinavé a hnusné město, kde nikdo normální nemůže vydržet ani den. Tuto syrovou atmosféru, která se nese celou knihou, úžasně doplňuje kresba. Je to taková hra stínů. Není snad díla, kde mi černobílá kresba seděla víc, než zde. Ano, je sice pravda, že se zpočátku může zdát tento styl jako nepřehledný a náročný na prohlížení, ale až si zvyknete, tak si jí užijete. Kresba nám tu toho říká hodně, což je dobře, jelikož se jedná o dílo, kde je textu spíše méně a tak hlavní slovo má tužka. Sečteno, podtrženo, komiks má brutální tempo, které vás protáhne všemi hnusnými zákoutími Města hříchů, pořádně vás sejme, zmlátí a ukáže vám ty všemožné hnusné věci, které si ani neumíte představit a pak vás vyplivne. A vy si to užijete, jako si Marv užíval svou pomalou a krutou vendetu.
Sin City je legendárně kultovní dílko, které se mi dere na rty pokaždé, když mám vyřknout první komiksový zářez, který člověka napadne. Marv je sympaťák, Miller tvrďák. A navíc hustej kreslíř. Virtuozita jeho pera je v případě Sin City neskutečná a pokud se podloží tak výbornými scénáři s nimiž autor přišel, musí z toho být noirová bomba všech bomb, která ani po dvou dekádách do vydání neztrácí nic na své přitažlivosti. Tohle se bude tisknout dokud bude scéna živa.
Ano. Super konec, jak má být. Pořádná drsárna. Comics, mě pořádně začal bavit, někde až po sté straně, a pak už to jen gradovalo. Už sem to psal několikrát, černobílé komiksy moc nemusím ale tady to je mistrovské dílo. Ikdyž některé obrázky sem musel trochu studovat a hledat si ten správný úhel pohledu. Tak naopak ty lepší, až mě udivuje, jak si Miller vystačí s dvěma barvami, jsou vynikající. Ta hra stínů, je vážně úchvátná. Taky se to čte rychle. Trochu mě zarazila nevyváženost mezi obrázkovým příběhem a dialogy. Pak se to musí dohanět kupou textu na bocích.
Tak tomuhle říkám pořádnej noir! Atmosféra z celýho komiksu jen ukapávala a zejména část v dešti patří k tomu nejvíce atmosférickému, co jsem měl možnost v komiksu vidět! Toto dílo si rozhodně svůj kultovní status plně zaslouží, jasných 5*
Knize "Sin City 1: Drsný sbohem" se dá vytknout jen těžko něco zásadního. Z jednoho obrovského, neotesaného a hnusného chlapa udělal Miller prvotřídní hvězdu a stačilo k tomu jen pár šlapek a hodně mrtvých lidí. Na poměrně malém prostoru tak dokázal zázraky. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/722-sin-city-1-drsny-sbohem-100.html
Tak tomuhle říkám pořádnej noir! Atmosféra z celýho komiksu jen ukapávala a zejména část v dešti patří k tomu nejvíce atmosférickému, co jsem měl možnost v komiksu vidět! Toto dílo si rozhodně svůj kultovní status plně zaslouží, jasných 5*.
MARV se s tím nese*e... a FRANK taky ne! Tedy pokud někoho zrovna neporcuje. To pak se si dává pořádně načas (tedy MARV... nevím jak FRANK :-)
Jednoducho skvelé. Množstvo strán bez textu, ale napriek tomu neskutočne úderné. Niektoré obrazy doslova lahodkové.
Klasické dílo plné násilí, sexy dívek a touhy po pomstě. Marvova drsnost nepůsobí tak neautenticky a komicky jako v následném filmu, kresba je tradičně skvělá. O "nejchytřejším" a "nejpropracovanějším" příběhu bych se rozhodně přel, nicméně dílo je to opět povedené.
„...Sin City je velká, rozteklá, vyžilá, zlobou prolezlá děvka, co leží na zádech, má roztažený nohy a prosí o to a já jí dávám do těla a ona je čím dál hnusnější a já jí dávám do těla zase a zase a ta svině pořád nemá dost. “ (Marv na tahu městem)

Můj první komiksový book. Tenkrát v roce '99 jsem, namlsán ochutnávkou a řádnou masáží chlapců z Crwe, netrpělivě čekal, až to vyjde. Nebyl jsem však připraven dostatečně. To, co se mi dostalo do rukou, mi vystřelilo mozek z kebule. Rozmazané vidění, blažený úsměv s ukapávající slinou v koutku, třas v kolenou, orgasmus. Počátek komiksu v česku, vše před tím bylo čtení pro děti. Včera jsem si to přečetl asi po desáté a nadšení je stále totožné. Mám za sebou spoustu komiksů, ale značka FM je jen jedna. Dokonalé souznění drsného scénáře a temné kresby, hra světla a stínu, nekompromisní brutalita. Miller si prošel nejedním dementním obdobím (za scénáře k filmům The Spirit nebo pokračováním RoboCopa měl být ukřižován), ovšem ty světlejší místa jeho kariéry naštěstí převažují a tohle je jeho opus magnum. První Sin City s Marvem je naprostá klasika a po právu si zasluhuje kultovní status.

Jsem zvědavý, jak se Miller vypořádá s bojem proti teroristům v nadcházejícím Holy Terror. Původně to měl být batmanovský speciál, ale vedení DC se připosralo, takže Bruce Wayne se na Blízký východ bohužel nepodívá. První ukázky vypadají slibně.
Nejdřív je třeba říct, že jsem již komiksů přečetl desítky a doposud jsem opravdu nenarazil na lépe propracovaný a chytřejší příběh než je právě první díl Sin City a zároveň, i když mám moc rád barevnou kresbu, Millerův styl kreslení prostě miluju.
Není se tedy čemu divit, když dám absolutní hodnocení a opravdu nejsem ovlivněm, či zaslepen, prostě Sin City miluju a když se podíváte na můj nick, je vám hned jasné jak moc.

Cela recenze na:
http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/sin-city-drsny-sbohem.html
Nejdřív je třeba říct, že jsem již komiksů přečetl desítky a doposud jsem opravdu nenarazil na lépe propracovaný a chytřejší příběh než je právě první díl Sin City a zároveň, i když mám moc rád barevnou kresbu, Millerův styl kreslení prostě miluju.
Není se tedy čemu divit, když dám absolutní hodnocení a opravdu nejsem ovlivněm, či zaslepen, prostě Sin City miluju a když se podíváte na můj nick, je vám hned jasné jak moc.

Cela recenze na:
http://dc-dailyplanet.blogspot.com/2011/01/sin-city-drsny-sbohem.html
Maximalne, jen kvuli tomu pribehu jsem Marv
Nevím, čemu by už tak chtěl komiksovej fanda dát stovku, když né Sin City.
Drsná a syrová kresba, drsnej a syrovej příběh. a především drsný a syrový noir dobrodružství který nás provede událostma který se stanou když naserete nesprávnýho člověka a máte zasdek posazenej jak vysoko chcete. Marv není fešák a už vůbec ne genius a dokonce neoplývá ani hromadou peněz a když potká Goldie tak se do ní zamiluje. Goldie umře a Marv vypustí bestii.
Obě dvě vydání hodnotím stejně za sto procent, přičemž druhé má ještě navíc plus za pevnou vazbu, ale chápu, že dneska už je komiks (díkybohu!!!) v ČR mnohem dál a můžou se tu takovýhle počiny stát.
Doporučuju všem kdo maj rádi černej humor a noir.
Skvělé převedení žánru noir do komiksového provedení
tehda jsem z toho byl uplně hotovej.komiks za tři kila, to bylo v te dobe kurevsky moc!ale nakonec jsem stejne koupil, a dneska dam za komiks bezne ctyri kila a ani mi to neprijde.
Ve své době na našem trhu naprosté zjevení .Chodil jsem na to koukat do Netopejra v Olomouci (budiž mu země lehká ) a říkal si - tři stovky za komiks ,to je teda síla . A přes všechno násilí především příběh o lásce až do hořkého konce .
výtvarně a kompozičně neskutečně nápadité, s komentáři o přesné délce, tak akorát aby vám urvaly koule. tancující nancy, počáteční rozjezd v pokoji, déšť nad basinem, výstřel u zpovědi, to jsou jen drobné střípky podtrhujcí Millerovu vizuální virtuozitu. pochvalu si zaslouží dle mého mínění i český překlad.
Tohle je z Millerových knih u mě druhá nejoblíbenější (tedy z těch co jsem četl, první je Hard Boiled).
Skvelý čiernobiely kontrast. Miller je jednotka. Jednoznačne vysoké hodnotenie
Pardon omlouvam se ja se preklik chtel sem rict osmdesat procent, je to fuck narez hlavne marv je to borec..
Klasika, fajn zpracování. Původní překlad jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat. Takže hodnotím vysoko :)
Postava Marva v comicsu Sin City zaujímá to hlavní postavení. A je všemi oblíbená. I já ji kompletně žeru. Zvrhlost, nasazení a totální krutost, kterou Frank Miller dal této postavě je brilantní! Jak říkal Miller : "Myslel jsem, že to bude původně 40 stránkový comics, ale Marv mě nenechal spát..."
Dnes již klasika... která si u mě vydobyla silnou přízeň spíš filmem než komixem a navíc tento překlad mi moc také nesedl
Geniální postava Marva a geniální komiks!
nefalšovaný ztělesnění komiksového orgasmu
Áno, je to dosť dobré. Kevin doskákal.
Me to moc nenadchlo asi proto ze sem nejdriv videl film a vedel sem co bude dal.............................................
Jinak kreba je misty neprehledna.Jediny co to drzi je scenar a atmosfera.
.....a zapomněl jsem dodat, že jsem to dostal od své milé, která to taky dostala;-)
Poctivé a přenádherné zpracování, Marv si to zaslouží - aspoň si staré polorozpadlé vydání odpočine. A dostal jsem ho zadara. Sqělé!!
nejlepší sou na tom ty časy... BOREČEK-jo dal 100% minutu po tom,co dal stovku i POSERA007 stejně jako u utrpení...
Aneb... POSERA007 = BOREČEK-jo = Blood4ever

Sice by to mohli být příbuzní, jako já a vccn, ale taková shoda názoru. A třeba i u Utrpení... :-D
Uchvatne dilo!!!!!!Urcite ho kazdy komiksovy maniak mit.
Vynikající. Vynikající příběh. Vynikající atmosféra. Vynikající kresba (možná jen občas trochu nepřehledná).
První a nejlepší
no comment
Musím říct, že Sin city nepatří k mých oblíbeným komiksům, ale dokážu uznat jeho kvality. Přesto tvrdím, že žádné pokračování nepřekonalo jedničku (koneckonců, kdo by taky mohl překonat Marva, že? :-)) a proto kromě dvojky žádné nevlastním. Cenná procenta ubírám za hrůzné vydání, kde na rozpadnutí vazby stačí pokojová teplota.
tohle nejsme schopen oběktivně hodnotit, protože jsem zvyklý na původní vydání se starým překladem. Ale to, že jsem tohle prodal a nechal si to starý o něčem vypovídá.
Skvost mezi komiksy, i při desátém přečtení následuje neskutečné mrazení...
posuzuju jenom tenhle kus nic vic........a jeste jednou (je to jen muj dojem) Miller proste neumi kreslit....coz neumi i jiny kresliri, ale ty to dotahnou scenarem, naprosta katastrofa je treba Ronin
jj, kdyby tam nechali puvodni preklad, tak to vychvalim do nebes a jeste vys, ale tohle je konec:-(
Nojono, jak rve Ogre:), krasne zpracovana publikace - pevna vazba, matny papir, diky kteremu je Sin City snad o pulku tlustsi, nez puvodni vydani, rozsirena galerie, stejna cena jako pred lety u prvniho vydani, tady neni co vytknout, jen chvalit. Ale ten preklad se neda s prvnim vydanim srovnavat, ubral mi dobrou polovinu noir atmosfery, ktera u prekladu Stepana Korpivy odkapavala na kazde strance. Kdyz jsem se docetl, ze Marv je rad, ze se snim (Goldie) spratelila, tak jsem malem vrhnul. Jaky kurva "spratelila"? Marv stoji o nejaky pratelstvi? Tohle by "muj" Marv nikdy nerekl a takovych veci, ktere pro me meni Marvuv charakter a nici cele vyzneni tohoto booku je tam nepocitane. Takze kdyby tady vysel reprint, davam 100%, ale protoze je preklad jen mechanicky prelozen bez toho, aby se pani Krejcova nechala scenarem trosku svest, tak -50% a za zpracovani +10%. Sakumprdum 60% a ni o prdik vic.
to Morzakor: posuzujes Sin City jen podle tohoto vydani? Tim myslim, jestli jsi cetl i dalsi dily nebo jestli mas prvni CZ vydani Sin City.
krome kresby není na sin city nic zajimaveho, komiks pro komiks, nic vic, pusobi to na me samoucelne, na scenari neni krome ruznych forem brutality pranic zajimaveho, rozhodne je to vsechno jenom ne detektivka, naprosto stejnym zpusobem jfunguje i Rambo a taky se nikdo nerozpliva nad tim jak je to genialni (a ono neni) sin city ma problem ve svem statutu kultovnosti, kdyby to byl komiks bez predchoziho varovani prede mne polozeny mozna uznale pokyvam hlavou, takhle jsem na rozpacich, kresba 90% (vadi mi chyby v perspektivni zkratce a ruzne nedotazenosti) scenar 10% proste obycejna hardcore povidka
Kraaaaaaaaaasne spracovana kniha, preklad je poetickejsi a nie taky drsny ako v prvom vydani. Mne sa pacia obe knihy, preto obe vydania dostali odo mna 100% :-)
Prvy dojem ohladne spracovania....paraaada!! Nádherná kniha, kvalitne urobena, prachy som pustil bez rozmyslania...co je u Comicscentra z mojej strany vynimka :-)
se Žlutým parchantem nejlepší díl série (zatím - ještě jsem nečetl Pekelnou jízdu)..ehm, co říct dál, když mě nenepadají žádné superlativy, prostě 100%, jak tento díl, tak i celá série (kromě Pekelné jízdy of course) - Rodriguezův i millerův film je fajn, ale něco tomu chybí, asi to, co měl jenom komiks - napětí. Sorry, ale to film neměl.
Jak jen napsat,že se jedná o No.1 a neopakovat se?
SIN CITY
Výborné, drsné, skvělá noirová kresba, tahle kniha může leckomu způsobit šok. Dokonalá záležitost.
Nejlepší z celé serie. Hutná atmosféra a skvělá kresba....a a .....Maaaarv!!!!Na konci knížky je tak 2X vetší a nařachanější než na začátku.
Tomuhle se neda ani nic vytknout. The best of Frank Miller. Ale dvojka je o neco lepsi.
dobre dobre ale nemyslím si že frank miller je boh, možno nadčlovek
Kultovní status tomuto noir dílku právem náleží, skvělá atmosféra, geniální kresba a provázanost s dalšími díly...
Zack: to jsi urcite udelal na truc!!! :) Jeste chci pripsat, ze na knizce je vyborna dalsi vec (ktera mozna jinym bude vadit), ze je tu videt vyvoj Millerovi kresby...
Nevim co pripsat aby se to uz neopakovalo. Tohle je proste skvost.
No comment... MdS
Atmoška, atmoška, atmoška...
Ne ze bych to delal na truc nebo snad se za kazdou cenu stavel proti davu, proste Sin City rozhodne nepatri mezi to nejlepsi, co sem cet, takze nemuzu dat 100ku. Na druhou stranu, tady neni moc co vytknout... Scenar sice jednoduchy (mozna moc), nastesti ale zahusteny atmosferou, kterou totalne dotvari Milleruv noir styl (ktery ale v prvnim dile mel jeste sve chyby). Jo, je to hodne dobry a mel by si to precist asi kazdy...
Přidávám další stovku. Česko našlo Supercomicsbookstar!
Pozor, po precteni roznasi zavislost na komiksech!
Bomba, která člověka vtáhne. Nejednou mě při čtení zamrazilo. Nemůžu než souhlasit, že se jedná vskutku o kultovní věcičku.
Lutujem ludi co to necitali
Pravděpodobně nejlepší komiks co sem kdy čet. Dokonalej příběh + suprový hlášky. Tohle je prostě kult!!
Jo, k tomuhle nic nelze dodat.
Mimochodem willisi, dalsi blackmetalista mezi čtenáři komiksů?:o)
Po 300 je to číslo 2 ČR. Namakaný príbeh a kresba ,i ked ked miestami s problémami v anatomii ale praca svetlo tma je užasná.
Book, ktery NEMUZE chybet v zadny poradny comics knihovnicce. Specificka kresba, kterou poznate kdykoliv a moc, moc, moc dobrej scenar. Marv velice rad umuci kazdyho, kdo mu sakra nerekne, kdopak ze to oddelal jeho andela.
Nemůžu jinak, i kdybych chtěl. Když si dneska vzpomenu na to, jak jsem klepal po dočtení... Absolutní klasika.
Death. Cult. Armageddon. Včetně geniálního pseudopřekladu Š. Kopřivy . Kdo nemá doma, ten jakoby nežil :))
23638411
VanTom30.6.2023 13:56Sin City #01
malylada28.3.2023 00:00Sin City #01
majer21.5.2022 13:13Sin City #01
invape5.6.2021 15:19Sin City #01
mgeralt15.11.2020 21:21Sin City #01
gezic11.5.2020 15:03Sin City #01
faster8627.9.2018 23:48Sin City #01
Bart27.12.2017 17:30Sin City #01
raimi24.12.2017 06:12Sin City #01
Killingjoke10.12.2017 12:00Sin City #01
mcleek30.11.2017 19:57Sin City #01
PKD7.11.2017 20:07Sin City #01
Tyfus9.10.2017 02:07Sin City #01
T3ss9.1.2017 23:03Sin City #01
Tiba2.8.2016 15:18Sin City #01
Jabba5.4.2016 15:34Sin City #01
Deckard2.4.2016 18:33Sin City #01
Paldini25.2.2016 14:58Sin City #01
cyboy15.10.2015 12:13Sin City #01
filmator24.8.2015 14:57Sin City #01
trudoš23.4.2015 10:09Sin City #01
Ricarderon19.4.2015 01:14Sin City #01
hellblazer20.2.2015 12:56Sin City #01
OldaB8.1.2015 13:25Sin City #01
calvin106.12.2014 16:55Sin City #01
dracula24.11.2014 12:46Sin City #01
Bubsy31.10.2014 15:00Sin City #01
Lachtan15.10.2014 11:27Sin City #01
schwita31.5.2014 22:48Sin City #01
Zeebonk11.1.2014 00:25Sin City #01
oleav25.10.2013 11:43Sin City #01
pearlxjam14.10.2013 16:22Sin City #01
sadoman4.8.2013 17:34Sin City #01
Wiruss13.7.2013 14:55Sin City #01
blackJag14.6.2013 17:47Sin City #01
zdennanek11.4.2013 19:06Sin City #01
brkowycz18.3.2013 16:09Sin City #01
JFL15.3.2013 01:46Sin City #01
Absinther8.6.2012 21:15Sin City #01
Nexis28.5.2012 16:30Sin City #01
MindReader17.3.2012 23:12Sin City #01
Darker17.3.2012 11:26Sin City #01
Lenny5.3.2012 01:37Sin City #01
Dr_Bilo5.2.2012 14:06Sin City #01
willis5.2.2012 14:06Sin City #01
matrosh5.2.2012 14:06Sin City #01
royaler5.2.2012 14:06Sin City #01
Ogre5.2.2012 14:06Sin City #01
flipflop5.2.2012 14:06Sin City #01
mondo345.2.2012 14:06Sin City #01
kojot5.2.2012 14:06Sin City #01
strougy5.2.2012 14:06Sin City #01
Mamba5.2.2012 14:06Sin City #01
Rankir5.2.2012 14:06Sin City #01
Kocour5.2.2012 14:06Sin City #01
Slaine5.2.2012 14:06Sin City #01
Azalin5.2.2012 14:06Sin City #01
Zack5.2.2012 14:06Sin City #01
maarv5.2.2012 14:06Sin City #01
Kaluž5.2.2012 14:06Sin City #01
Erich5.2.2012 14:06Sin City #01
erzad5.2.2012 14:06Sin City #01
2scha5.2.2012 14:06Sin City #01
Spyro5.2.2012 14:06Sin City #01
Neutrino5.2.2012 14:06Sin City #01
Spacecore5.2.2012 14:06Sin City #01
Bay_watch5.2.2012 14:06Sin City #01
DEmnoG5.2.2012 14:06Sin City #01
GORERATED5.2.2012 14:06Sin City #01
MichalS5.2.2012 14:06Sin City #01
Nakor5.2.2012 14:06Sin City #01
J.Connor5.2.2012 14:06Sin City #01
DaViD´825.2.2012 14:06Sin City #01
Paf5.2.2012 14:06Sin City #01
Kapis5.2.2012 14:06Sin City #01
Houbař5.2.2012 14:06Sin City #01
namathur5.2.2012 14:06Sin City #01
Četl/a (67)
Balů103, Bronn, Bubákolog, chcita, Const.ex, Covenant, crewni.konzerva, Deckard, Doctorow, Doppelganger, erik, farnhajt, flyboj, Fox01, Hawwwran, house192, hroubek, invape, James, jankie, jd., jindroush, kadas97, Kamoš, Kapis, kendor007, Killingjoke, kinak, Knuckless, Kouzelnik7, Lachvos, lantan1, Librarian, Lukasitch, maravenger, mart.in, Mercurio, mgeralt, Moyek, MP, MurinWolf, namdnas, NecRoman, Nexis, Noci, oleav, Ozymandias, p3tris, PatrikTheMighty, pbabinec, pechna, Petr, Petrkoll, Poseidon1978, puolpm, radimisko, raenius, RaptoR, regressiv, RudyRod, S4TW, slavik38, tacmud, tom173, Viverr, Walome, yogi
(225)
123, 665+1, 7eleven, adam.ra, adamo_znk, Andreew, antiimini, Avian, AZTeck, Balů103, Bay_watch, beastie, Behemoth, Bellatrix, Bender01, Benji, Bezvliv, blackJag, BlackStar, Bob, bobo666_2005, Bobsh, bourgeois, Braindead, Broda, Bronn, bronxik, Bubákolog, Bubsy, calviti, CarlinEtMoi, Cassidy, charvos, chcita, cobe, Cody, Corteg, CoupeC, Covenant, Cr4sh, crewni.konzerva, Dali, DAN478, DANCO, deefha, DevCageR, disclose, Doctorow, doophy, Doppelganger, dracula, dre, erik, evilMarv, farnhajt, flyboj, Fox01, FrAnK, FrankieCZ, Fugas, fusnix, Galupus, Garp, Ghostt, gocatgo, goldschmidchen, goodspeed, Grebenda, grinder, Grynca, Hamichal, Hawwwran, haxxor, hedgehog, holubdema, Honzin, Honzin92, horaczhlinska, house192, hroubek, Hulik, invape, isildur heir, James, jankie, jd., jeffoun, Jindra.Vosecky, Johnny Sasaki, José, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kadas97, kamil, Kapis, Kazumaki, kendor007, keplik, killermarf, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Kjon, Klatic, Knuckless, koczanska, koudak89, krvinka56, kubanec13, kubik1991, kubosos, kucik, Lenny, Librarian, Lisien, listr, Lobodlak, Luse, macomix, Mankin, maravenger, Marcus Fenix, Markyz de Sade, mart.in, Martin D. Antonín, martintuna, Marv, Marv8, Marv_DailyPlanet, marwins, Matej-29, matohan, Mauzr, Mercurio, mgeralt, mikado, mirror, Mleako, moiqpiom, mokkun, Moyek, MP, muf.lon, MurinWolf, Murphy722, NecRoman, nester, Netorack, Nexis, Nightmare, nixtreme, Noci, novoten, nx, ohromno, OldaB, oleav, ondra, p3tris, pacient, Pafnuc, PatrikTheMighty, pavel, pbabinec, pdfak, pechna, Petr, Petrkoll, pk123x, plema, Plumm, Poseidon1978, puolpm, q, QuickQuackery, radimisko, raenius, RainDamage, razielus, Redlum, renhoek, Ricarderon, Rorschach, RudyRod, S4TW, Samurai-Jack, saucius, Šedo, Sirius, SirSandál, Skot, skřetman29, Slaine, slavik38, Sněhurka, stanleystar, tacmud, Tarka Daal, The Genius, Thongard, tom173, tomastrejbal, Tombal, Tomek, Tominos, Trevelyan, trop, trudoš, Two-Face, Viking, VojTEKK, Wargeron, WereWolf, willis, Wiruss, Woffce, wwwKupKOMIKScz, xai, Xeelee, yama, yogi, yojimbo, Zíďas, Zod
Chce (14)
Bury, cind3r3lla, devyb, KadetJaina, Komediant1842, kybl, Lysandra, Martin Buchal, matrosh, Maty48, nick, tuzexchrist, Vcelka_Maja, vidocq
Koupí (1)
gobers
Prodá (2)
mart.in, SirSandál