Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Konfederace planet se začíná rozpadat, Caleb je stále v bezvědomí a jeho parťačka obviněná ze zrady. Do toho někdo začíná unášet významné lidi a vykonávat na nich nelítostné rozsudky. Situace není zrovna nejnadějnější, a ani po Calebově probuzení se to nezlepší. Neprobudil se sám. A to, co se v něm ukrývá, je velmi nebezpečné. Bohužel, hlavně pro něj.

Obsahuje původní dvě alba série Orbital, vydané nakladatelstvím Dupuis:
Orbital #05: Spravedlnost (Orbital #05: Justice, 2012)
Orbital #06: Odboj (Orbital #06: Résistance, 2015)


Scénář
Sylvain Runberg
Art
Serge Pellé
Obálka
Serge Pellé
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
akční, sci-fi, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7679-112-1 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
385 g
Stran
120
Cena
249 Kč
Originál
Orbital #05: Justice, Orbital #06: Résistance (Dupuis, 2012, 2015)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš10.5. 23:03Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Bavi me to asi stejne jako predchozi dve alba. Pate bylo jeste ok a pekne to drzelo tu konspiracni linku, ale seste bylo divne. Celkove mi to nejak moc projelo, takova divna francouzska akce.
 • Good Games
  Good Games mecenáš12.4. 16:43Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Nové dva diely Orbitalu sú veľmi podobné tým predošlým a tak sa pripravte znovu na poriadnu porciu komplikovaného politikárčenia. To mňa osobne nebaví a aj kvôli nemu považujem sériu Orbital za jednu z tých slabších, ktoré v edícii Modrá Crew vyšli. Našťastie sa od toho v druhej polke komiksu upustí a politiku vystrieda akčný thriller, pritvrdí sa celkovo v udalostiach a príbeh dostane ten správny spád. Pravdepodobne sa však tak skoro séria do Modrej Crew nevráti, keďže nás čakajú iné série a novinky, tak uvidíme, kedy dostaneme ďalšiu nálož politického sci-fi.=►Celá recenzia◄=
 • VanTom
  Přes všechnu intergalaktickou politiku a mocenské převraty na pozadí v celé 5. části probíhá jeden přehledně přímočarý, akční útěk. Vrácení úderu v 6. kapitole – umožněné nedobrovolně přejatými, nepředvídatelnými "superschopnostmi" – už se více komplikuje směrem k vesmírné válce rozštěpené federace, přičemž ta propuká tak nějak bokem ke sledované zápletce. Tady mě scénář bavil méně, ovšem stále jej spolehlivě držela znamenitá, plastická kresba.
 • Azalin
  Azalin mecenáš1.3. 18:55Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Moc rád bych napsal, že je to další skvělý díl, ale bohužel myslím, že je to trochu ústup ze slávy, po příběhové i kresebné stránce. Předchozí díly jsem při opakovaném čtení zhltl rychle, ale tady mě příběh prostě přestal bavit. V rámci Modré Crwe to ovšem pořád patří k tomu lepšímu, co vyšlo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.2. 18:50Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Stále je to hezky vykreslené "euro" sci-fi plné politických intrik a interplanetárních střetů, jenže se to po nepříliš záživném pátém díle v šestém celé strašně splaší, což je snad ještě horší, protože, jak podotkl Hanussen, jsem se nejdříve úplně ztrácel. A když jsem nit nějak uchopil, nebavila mě. Asi tady se sérií končím.

  Celkový dojem: 40%
 • SickNail
  SickNail mecenáš15.2. 11:28Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Skvelé pokračovanie, aj keď hlavné postavy sú trochu zatlačené do úzadia a viac sa tu rieši politika, neuronom a vojna. Veľmi sa mi páčila hippie a junkie pasáž. :) Lepšie ako dvojka, horšie ako jednička. Stále však úžasná kresba, aj keď miestami mám pocit, že sa Pellému už nechce babrať s detailmi.
 • louza
  U Orbitalu oceňuji práci s vývojem příběhu, který se vine defakto spojitě od první knihy. Líbí se mi neotřelý vizuál komiksu, líbí se mi postava, kozy a vlastně i originální hlava hlavní hrdinky, kde tvůrci zkombinovali všechny podstatné ženské přednosti (rty, oči a černou díru) do jediného uhrančivého vizuálního celku. Ale ta sága jako celek mě prostě nebaví. Na jednu stranu trčí do všech stran, na stranu druhou je ve své extravagantnosti vlastně jen dalším sci-fi pohádkovým klonem o právu pomstě a politice. Jsou tam zvraty, je tam akce, je tam intrikaření...ale není tam nic co by už nebylo někde jinde.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš24.1. 14:20Modrá Crew #21 - Orbital #5, 6
  Akčně nabité pokračování Orbitalu. Budu si muset někdy načíst všechna alba pohromadě, abych se neztrácel, už tam toho začíná být nějak moc.
28125