Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Josie Schullerová je navenek dokonalá hospodyňka, manželka a vzorná matka, a tak by nikoho nenapadlo, že se v mžiku dokáže proměnit v chladnokrevnou vražedkyni! Není nad to, když žena dokáže skvěle skloubit domácí povinnosti s živností nájemného zabijáka. Právě totiž začínají šedesátá léta, ten nejlepší čas splnit si svůj ukázkový, krví zbrocený americký sen!

Obsahuje sešity série Lady Killer #1-5 (leden 2015 - květen 2015) a Lady Killer 2 #1-5 (srpen 2016 - září 2017)

Scénář
Joëlle Jones, Jaime S. Rich
Art
Joëlle Jones
Ink
Joëlle Jones
Barvy
Laura Allred, Michelle Madsenová
Obálka
Joëlle Jones, Michelle Madsenová
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Barbara Doe (Warneke), Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
akční, drama
ISBN/ISSN
978-80-7652-064-6 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
802 g
Stran
288
Cena
799 Kč
Originál
Lady Killer Library Edition (Dark Horse Comics, 2020)
 • Drekorian
  Drekorian mecenáš24.1. 14:44Vražedně dokonalá
  Nádherná kresba, skvělá estetika prostředí, výborné zpracování od Comics Centra, vysoce kvalitní překlad, příběh... mizerný, plný logických lapsů a srážející celkový dojem o několik příček. Obvykle se musím domýšlet, jak k vytvoření některých komikových děl došlo, ale u Vražedně dokonalé to na sebe práskne sama autorka v bonusech.

  Kreslíři přemýšlejí nad komiksem ve formě estetický obrazů, nikoli nutně ve formě scénáristických norem. Vytvořit napřed koncept postavy a pak kolem ní nějakým způsobem navléci zajimavý příběh nemusí být nutně na škodu, nicméně kvalita výsledku závisí na poctivě odvedené editorské práci, které se tady zoufale nedostává.

  Myslím, že kdyby si Joëlle k sobě přizvala zkušenějšího scénáristu, celkový výsledek by dopadl podstatně lépe. Takto je to bohužel dost propásnutá šance. Nominaci na Eisnera upřímně nerozumím.
 • Fort
  Fort16.1. 18:06Vražedně dokonalá
  Je zde vidět sešitový formát, rychlý a úderný a tak stále dokola. Ani se nenadějete a je konec. Kresba je fantastická, příběh už tak moc ne. Ideální na jedno přečtení.
 • faster86
  faster868.1. 12:44Vražedně dokonalá
  I když tu máme přes 250 stran, tak se dá říct že jde o jednohubku. Velmi dobrou jednohubku, krásně nakreslenou. Děj je jednoduchý ale úderný. A ty rekamy v bonusech? Okamžitě bych si dal tu na mrazák na zeď.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš21.12.2021 01:27Vražedně dokonalá
  Slušný příběh o vraždění, i když si nejsem jistý tím koncem. Bude ještě nějaké pokračování? Kresba výborná s estetikou 50.-60. let.
 • adevr
  adevr19.12.2021 15:01Vražedně dokonalá
  Velmi mi sedla výtvarná stranka, a také příběh byl akční, prostě tak jak má, v takovém komiksu, o nájemné vražedkyni, být.
 • Palebras
  Palebras18.12.2021 19:12Vražedně dokonalá
  Vražedně dokonalá je komiks, který rozhodně není dokonalý, tak jak trochu napovídá samotný název, ale určitě se jedná o velice dobrou záležitost, při které člověk nemusí příliš uvažovat či zapojovat mozkové závity více než je nutné, tudíž se může jen ponořit do čtení a sledovat vražedný um Josie Schullerové, která je mimochodem fakt kočka. Příběhově to sice není vůbec sofistikované a prakticky se všechny sešity smrskávají do několika nahodilých vyvražďovaček doplněných o nějaké ty pracovní a rodinné trable pramenící z faktu, že máma od rodiny po večerech vraždí na zakázku. Hodně se mi líbila celková stylizace pramenící ze zasazení do šedesatých let, která byla umocněna opravdu hezkou kresbou, jež hlavně barvama dodávala všemu autenticky vražedně laděný nádech. Fakt, že Comics Centrum tohle vydalo v jedné knize opravdu kvituji, protože se jako obvykle jedná o krásně provedenou záležitost obsahující zajímavé bonusy, krásné obálky a vůbec celá kniha působí prostě skvěle. Z mé strany tedy velká spokojenost a jsem zvědav, zda se někdy dočkáme pokračování. Vůbec bych se tomu nebránil.
 • Alfi
  Alfi15.12.2021 11:27Vražedně dokonalá
  Žena v domácnosti / low-cost nájomná vrahyňa by mohol byť celkom zábavný koncept, keby bol doplnený humorom a sympatickými postavami. Možno toto dielko niektorí budú skutočne takto vnímať. Ja som ale čítal existencionálnu drámu o psychopatickej vrahyni, ktorá pre pár drobných vraždí nevinných ľudí (napríklad vyvraždí rodinu kvôli dedičstvu), jej mentálne "pomalšieho manžela" (ktorému nepríde divné, že jeho manželka sa pravidelne vracia neskoro a dobitá z partičky bridžu), ich svokry pracujúcej ako inšpektorka pre mladosti pre Gestapo (lebo ako vieme, aby Gestapo niekoho zlikvidovalo muselo mať nepriestreľné dôkazy, že nie je nevinný) a ľudí okolo nich.
  Kniha mi v zásade nevadila, kresba je fajn a evokuje príjemné retro, žiaľ ale dej je dementný a bez logiky a nikdy sa úplne neprehupne na stranu "bavím sa kráľovsky" lež dáva čas čas rozmýšlať nad dierami v scenári. A ten mohli písať vo Švajčiarsku, lebo dier mal ako ementál.
  PS: cliffhanger na konci druhej knižky vykopáva otvorenú bránu k pokračovaniu, ktoré ale nebolo nikdy napísané.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.12.2021 15:35Vražedně dokonalá
  Naprosto zbytečný komiks. Jako o čem má být? Kdo dneska jen tak si řekne, hmm, co udělat příběh ze 60. let (i když mi to více připomíná 50. léta) a ukázat, jak to měly ženy "těžké", ale přitom to udělat stylem, že se na to nebudeme cíleně zaměřovat a místo toho uděláme Badass motherfuckin' mother! Co víc si přát, že? Když to vezmete jako zábavovku, funguje to. Takovej komiksovej popkorňák. Jenomže tohle vydržíte chvilku a v podstatě to budete knize taktak odpouštět první volumko, že tam vlastně chybí příběh. V druhé už by to mělo někam směřovat, a vlastně to nikam nesměřuje. Celkově se každé volumko moc rychle uzavírá, děj a postavy nestihnou dostat řádný prostor, dělají to, co dělají, protože proto a pak bum cvak konec. To samé druhé volumko, jen to tam působí o to neorganičtěji, protože už je svět vytvořený a nějak funkční. A aby toho nebylo málo, zase je tam nácek. Doprčič, furt to samé dokola. Proč tam autorky raději nedaly jinou zápornou postavu...?! Proč se zase stylizovat do klišé, které je dnes totálně passé a nikoho to už tak nenadzvedne. Tenhle komiks je všechno, jen ne originální a s příběhem. Zábava na jedno použití, krásný střed.
41092