Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
V jednom z mnoha vesmírů existuje jeden svět, kde jsou lidé obzvláště citliví ohledně stáří a jeho následků – alias smrti. Ale v tomhle světě je možné tomu uniknout. Alespoň to tvrdí profesor Aristide Beloquinte, který se zabývá změnami času na své lodi-laboratoři. To si myslí i Mania Ganzová, která je přesvědčená, že čas jsou peníze a tudíž živá hotovost. Nesmysl, praví někteří. No, když jsme u nesmyslů, je tu určitá podivná událost – zmizel severní pól.

Skupina fantastických dobrodruhů, za kterou by se nestyděl ani sám Lewis Caroll, vyráží na pohádkovou cestu, která vás vezme na hranici fantazie a existencionálních problémů.

Obsahuje původní tři alba série Azimut, vydané nakladatelstvím Vents d'Ouest:
Azimut #01: Dobrodruhové ztraceného času (Azimut #01: Les Aventuriers du temps perdu, 2012)
Azimut #02: Ať kráska zhyne (Azimut #02: Que la belle meure, 2014)
Azimut #03: Lidohroši nihilští (Azimut #03: Les anthropotames du Nihil, 2016)


Scénář
Wilfrid Lupano
Art
Jean-Baptiste Andréae
Obálka
Jean-Baptiste Andréae
Lettering
Jiří Hrbek
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
dobrodružný, existenciální, fantasy, pohádka
ISBN/ISSN
978-80-7679-083-4 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
233 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
1800 g
Stran
152
Cena
599 Kč
Originál
Azimut #01: Les Aventuriers du temps perdu, Azimut #02: Que la belle meure, Azimut #03: Les anthropotames du Nihil (Vents d'Ouest, 2012, 2014, 2016)
 • Good Games
  Good Games22.11. 21:05Azimut I.
  Ak máte radi bizarné svety, postavičky a máte chuť na svieži fantasy titul, v ktorom je plno hravej fantázie, tak Azimut by ste si mali prečítať. Je to jeden z mála titulov, v ktorých ma fantázia tvorcov tak bavila, že som sa tešil na každú novú stranu. Jeden z najlepších komiksov, aké u nás vyšli, a to prosím pekne nie len v tomto roku. Som veľmi zvedavý na dokončenie príbehu. =►Celá recenzia◄=
 • louza
  louza17.11. 18:11Azimut I.
  Kniha která vypadá jako kdyby Jodorowski převzal sérii Ekho. Neuvěřitelně bizarní svět plný ujetých nápadů, kde ptáci snášejí vejce věčného života a kradou se severní póly, připomíná slavnou kozatou sérii i skrze podobné ústřední charaktery. Na rozdíl od candrbálového Ekha výhradně reflexně parodického charakteru jde ale v případě Azimutu, věřte nebo ne, o naprosto regulérní fantaskní svět mající svá pravidla a zákonitosti a dokonce i děj jdoucí odněkud někam. Kresba je hodně propíraná a ač vcelku hezká, i když výrazně evropsky stylizovaná, nemůžu říct, že by mi kniha přišla výrazně hezčí než třeba nedávné Shi, neřknu-li nedostižní Dobyvatelé. Co rozhodně uhrane jsou správně za vlasy přitažené nápady a jejich brutální kadence. Protože takhle kniha překvapuje čtenáře na každém panelu. Hodně pěkná osvěžující věc.

  Pozn. S třetím strajkem nezačeného crewního přísrůstku začínám mít pocit, že chalani z crewní banky propašovali za našimi zády na trh zcela novou tajnou neznačenou řadu evropských knížek modré crwe speciál, která po Requiem a Královské krvi čítá teď čerstvě i Azimut. Vydávají v ní výhradně výtečné knihy (pravda jeden Jodo, ale proč ne když je dobrej) v produkci po níž pláču v takřka každém komentu modré a MDEK. Tedy pevné solidní vazbě, na kvalitním papíře a hlavně v normální velikosti nezabíjející kresbu. Bezva. Perte to do mě!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.11. 22:03Azimut I.
  Kresba je fakt uchvatna, opravdu moc, az jsem si to uzil jako krasnou adventurku z devadesatek. Bohuzel to je to jedine, co tam vidim. Cely komiks mi prijde smysl postradajici kazdym dalsim albem. Jako by nekdo zkrizil Maleho Nema s Jeronymem Moucherotem, ale neslo mu to, protoze proste z dobreho kreslire automaticky nemate i dobreho scenaristu. Jasny a citelny dej tam chybi a lepi se to pseudo problemy s nesmyslnostmi, ktere ani v tomhle fiktivnim svete nedrzi pohromade a drzi pohromade jen proto, ze to tak autor chtel. Encyklopedie je mila, ale postrada smysl, protoze se s temi chronozviraty nijak zvlast nepracuje, dobre az na toho komara co kousnul tu krasnou zenstinu. Mam sto chuti dat dve hvezdy, ale ta kresba me vazne rozbila.
 • robur31
  robur312.11. 17:25Azimut I.
  Kresba i nápady skvělý. Jsem zvědavý na rozuzlení. Dal bych tak 85 ze 100, což je 5 hvězd.
711