DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

3.8 | BB/art s.r.o., Eaglemoss Collections | akční, superhrdinský | série DC komiksový komplet

Batman: Černá rukavice (Původně vyšlo v období srpen 2007 - květen 2008)
Batmana ze zákulisí ovlivňuje neznámý protivník - geniální, trpělivý a do hloubi duše zlý.
Do mezinárodního klubu hrdinů inspirovaných Batmanem umístila neviditelná ruka zrádce. Taktéž do řad gothamské policie se jí podařilo dostat několik zabijáckých napodobitelů Batmana. Není o ní známo nic než její jméno - Černá rukavice.

Detective Comics #110 (Původně vyšlo v dubnu 1946)
Scotland Yard povolá Batmana s Robinem do Londýna, aby pomohli dopadnout člověka, který svými zločiny napodobuje smyšleného arcinepřítele Sherlocka Holmese - profesora Moriartyho.

Scénář:
Don Cameron, Grant Morrison
Kresba:
Ryan Benjamin, Tony S. Daniel, James Winslow Mortimer (Win), J.H. Williams III
Ink:
Saleem Crawford, Tony S. Daniel, Sandu Florea, Jonathan Glapion, Mark John Irwin, James Winslow Mortimer (Win), J.H. Williams III
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Guy Major, Dave Stewart
Překlad:
Petr Zenkl
Redakce:
Mirka Jarotková, Jiří Pavlovský
Obálka:
J.H. Williams III

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz od Alexe Rosse.

Obsahuje sešity sérií Batman (Vol. 1) #667-669, #672-675 a Detective Comics (Vol. 1) #110

Rok a měsíc vydání: prosinec 2019 | ISBN: 978-83-7566-228-3 | Vydání: 1. | Vazba: šitá v tvrdých deskách | Formát: 178 × 266 mm | Počet stran: 192 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 269 Kč | Název originálu: Batman: The Black Glove | Vydavatel originálu: DC Comics, 1946, 2007, 2008

Obálka (1/1)


Koupit

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 24.4.2020 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Ze startu opět malá rekapitulace o morissonovi a jeho díle a kam to všechno směřuje + životopisy a "stalo se..." = Batman a syn. Kniha obsahuje dva příběhy.. první se týká výpravy Batmana a robina na opuštěný ostrov jednoho milionáře, kde má být setkání mezinárodní klub hrdinů (asi nějaký druhý velký po 12 letech), což je stara liga variant batmanu z různých států... Grafický vyčnívá hned první dvoustrana v batletadle, pak začnou kecy a představování, což mě moc nebavilo, protože český čtenář tyhle hrdiny že 40., 50.let? nezna, ani jejich osudy, které se proplétají celým příběhem, ale Morisson je aspoň vysvětluje (ja je neznám určitě)... A pak začne taková ta detektivka v uzavřeným prostoru, kde se vyvražďují nějaká skupina lidí/hrdinů a my nevíme, kdo je vrah, což mě obecně jako téma baví a zpracovaný je to pěkně, bavilo mě to. Navíc kresebne jsou zde 3 styly, jak je naznačeno v úvodu a nakonec jsem grafice přišel na chuť a některé strany/2strany jsou fakt pěkně udělaný, s černou rukou nebo znakem netopýra. Takže po slabým rozjezdu, co mi nic neříkal s bandou ceckovych hrdinů (je fajn, že Robin je na začátku i v průběhu zesměšňuje, protože to je fakt banda, co nikdo nezná a působí komicky) se rozjede dobrá detektivka s několika nečekanými zvraty. ;) Jeden kámoš mi řekl, cituji: "morrison je na to podobnr jako johns. machrujohu kolik toho nemaj nactenyho a jakou obskurni postavu kde vyskrabli, aby ji obsadili na pozadi jednoho panelu a cely se to tvari silene chytre, ale jejich zapletky jsou vetsinou slaboucky a nekdy ani nedavaji smysl, ale je v tom miliarda odkazu, protoze v tom urcite je nejaka rovina, kterou bezny ctenari nechapou. Na tohle si ti borci hrajou a tomu rikam machrovani.", Teď už chápu proč :)))

Následuje druhý příběh, jenž dokončuje druhý příběh z Batman a syn. Tak nějak jakoby navazuje na Batman 666 (ale tenhle sešit je "co by, kdyby"), kde se objevil třetí Batman v distopicke postapo budoucnosti. Tady se jedná o současnost a nastoupí třetí batman, začíná to fakt pěkně, pak 3.bat střelí Batmana do hrudi zabijáckou střelou a tady začíná "Zur En Arrh", za mě totální WHAT THE FUCK...!? Psycho jak hovado. Objeví se mini Batman (btw. Pokud jste si nevšimli, tak na čelo stránce má vpravo od hlavy zelený oči;) viz diskuze zde;)), to psycho se pak naštěstí vysvětluje, já tu začal číst mnohem rychleji a nečekal jsem, že mě to celkem pohltí a nakonec to beru velmi pozitivně. Proplétá se tam víc aspektů a jeden z nich se týká vraha Waynovych rodičů, to je best. Pak se Báťa probere spoutanej 3.batem a sem tam má zase halušky, ;) no, jeho útěk z pout je Brutus na n-tou (vyndat si ruku z přiléhavého neoprenu přes pouta a dát jí ... Fakt netuším kam???? A pak rozbít oblek a dát mu dělo... Ok ok, WTF! Ale kupodivu díky příběhu jsem to snadno přešel), příběh jede dál a já jsem to teda úplně nepobral, kde se vzali 3 barmani a kdo pořádně byli, atd., Ale líbilo se mi to ;) kreslený je to mainstreamove - fajn. poslední sešit je solovka, kde se prolínají linky Bruce s džebel, Najtvink a Robin a poslední se týká talie a Damiana. Ten sešit je taky dobrej, líbilo se mi to a kresba? Mainstream opět, nevím , zda pořád tony Daniel, ale tolik car v xichte před tím nedělal a přijde mi, že se kresba cca ve 2/3 sešitu změnila. Každopádně děti se staly dospělými s mužnými rysy. Dzezabel na prvním obrázku v těch šatech bez podprdy je luxus. :)))) (DODATEK: 3.ti strana dole a nástěnka s "wanted", je tam jim Lee a FM - frank Miller;) Easter egg :) ještě chci dodat, že nechápu proč dcck jednotlivé sešity nepřikládá obálkami a též proč v tomhle komiksu na konci jsou obálky čísel 657 -2strana a 663 + 666, což jsou obálky chybějících čísel, jenž se vyskytly u BBaer verze Batman a syn)
Retro - krásné naivňoučká detektivka ala Sherlock Holmes, klidně bych si to odpustil. + Vysvětlení k těm ceckovym hrdinům , kdy se objevili a tak.

Kupodivu se mi tenhle Batman líbí víc než Snyderův, bavil mě, chtěl jsem číst dál. Výborné 4*. (Btw. Myslím, že Karl říkal, že se Morisson zhruba v půlce utrhl, u Supermana myslím, že řetězu a je psycho, tady jsem si říkal nejdřív to samý. :D)

Dobrý komenty: spacecore a baatcha ;) + diskuze (už mám Bat a syn, teď tohle a zbejva Rip, jsem zvedavej... Zur En Arrh jsem si všiml už v BaSyn, grafiti nasprejovane na zdech)

rewkon
rewkon | 4.1.2020 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Morrison je fakt sadista strašně moc odkazuje i na starší kousky ,ale díky tomuhle dílu začínají další díly co tu vyšli více dávat smysl a člověk konečně si to může i vychutnat.

Alfi
Alfi | 31.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Fakt som sa vôbec nechytal. Nedávalo to žiaden zmysel. Akože relatívne pekne kreslené, ale samý blábol. Neskúšajte rozmýšľať kto a prečo robí to čo robí.

Palebras
Palebras | 26.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Takže, po mnoha letech u nás vyšla Černá rukavice a tím pádem, si český čtenář může doplnit vzdělání a znovu přečíst Batman RIP, který s tímto svazkem, začne dávat minimálně větší smysl, než dával před vydáním rukavice. Je fakt, že Morrison se tím moc nepáře a hned ze startu servíruje příběh se superhrdiny o kterých jsem v životě neslyšel.. Ono se není ani čemu divit, když komiksy v angličtině tedy opravdu nečtu a jsem odkázán na to, co vychází u nás … Díky bohu, že dnes už se dá na internetu dohledat spoustu informací ohledně jednotlivých postav, takže doporučuji přečíst jednou, poté si doplnit informace a poté přečíst podruhé .. Ono to pak všechno začne dávat smysl.. Ale musím konstatovat že to opravdu asi není čtení pro každého.. Ale pro pochopení RIP je to nezbytná nutnost... Po druhém přečtení hodnotím velice kladně

baatcha
baatcha | 26.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Kurva vole mega BOMBA! Taková byla moje reakce, když jsem vybaloval tuhle knížku z plastu a docházelo mi, že to není jen nějaký důležitý batmaní příběh, jak mi při koupi tvrdilo podvědomí, ale že je to dokonce u nás dosud chybějící část příběhového archu od nejlepšího netopýřího autora posledních dvou dekád Granta Morrisona, která vyplňuje mezeru mezi kdysi vydanými knihami Batman & syn a RIP. A během čtení mé nadšení jen rostlo a když začala druhá půlka příběhu, četl jsem už v horečnatém rozechvění s husí kůží po těle a obracel stránky tak rychle, jak u komiksu už dlouho ne.
V prvním příběhu jsem se ovšem trochu ztrácel. Kritici Morrisonovi často vyčítají, že pracuje s kompletní Batmanovou osmdesátiletou historií a neobtěžuje se komukoliv cokoliv vysvětlovat. I když třeba vágně tuším, že v Anglii dělal Batmana týpek v netopýřím brnění, o Mezinárodním klubu hrdinů vím kulové a tak jsem moc nechápal, kdo je kdo, kdo je nový a kdo původní hrdina, kdo je vlastně čí syn a tak. Morrison tomu nepomáhá ani zběsilým střihem mezi scénami, kdy vypouští cokoliv, co není naprosto nezbytné, takže v jednom okýnku běží hrdinové někomu na pomoc a ve druhém okýnku už se zachráněným kamarádem utíkají vstříc dalšímu ději. Celý první příběh je navíc podivně klišovitý, nelogický a přitažený za vlasy, a odehrává se v kulisách, které by lépe zapadly do naivního Batmana z konce padesátých let. A pak mi došlo, jestli on to celou dobu nebyl od Morrisona záměr. Nejen, že použil netopýrovy staré kamarády, ale zároveň je zasadil do příběhu, který svou strukturou i vyústěním skládá poklonu příběhům téhle éry. Dobře ty, Morrisone!
A pak přišly halucinace. Druhá půlka knihy je zběsilou jízdou Batmanovou historií, kde se minulost prolíná s přítomností a v rámci okýnek se v čase přeskakuje o desítky let dopředu a dozadu. A to už jsem se naštěstí orientoval a příběh si královsky užil, a když se objevil Bat-mite, málem jsem si cvrnknul do trenclí. Schválně, všimli jste si, co za chapadlovitou stvůru se za tímhle veselým panáčkem z páté dimenze schovává? Jak jsem pak dohledal, ta chapadla měl už v RIP, ale tehdy jsem si jich vůbec nevšiml. Já si ostatně při prvním čtení tohoto runu nevšiml více věcí, třeba toho, jak podezřele často se v Batman & syn objevuje na zdech Gothamu nápis "Zur-En-Arrh"... (celých dvacet čísel před navazujícími událostmi v RIP!)
Morrison je frajer, má všecko sakra dobře dopředu promyšlené a jde do hloubky. Na rozdíl od současných Batmanových tvůrců, kteří povýšili vyprázdněnost na umění. Nečte se lehce, protože odkazuje na milion věcí a bez varování skáče v ději, ale nabízí takový čtenářský zážitek, jako jen málokdo z celé dlouhé plejády netopýřích autorů.
Jo a ten archivní příběh je fakt strašný. Což je zajímavý paradox, protože geniální Morrison skládá hold právě těmhle dobrodružstvím...

hroubek
hroubek | 17.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Mám to s Grantem Morrisonem jako na houpačce. Někdy mě jeho příběhy naprosto sednou, a jindy naprosto tápu. Černá rukavice je ten druhý případ. Morrison se rád hrabe v komiksové historii dané postavy a rád vytahuje méně známé příběhy a postavy, a na ně nabaluje zas nové příběhy. Něco podobného dělá i Geoff John nebo Kurt Busiek. A já autorům rozumím proč to dělají, ale pro nás čtenáře je to místy za trest číst tyto příběhy. Tento komiks má dva hlavní příběhy a oba jsou zajímavý. A to více mě mrzí, že to píše Morrison a ne někdo jiný. Někdo jiný by ty příběhy pojal jinak, jednodušeji, a možná i více přímočařeji. Nevím jestli by výsledek byl lepší, ale z velké pravděpodobnosti by se četl lépe. Hodně slabé tři hvězdy.

erik
erik | 16.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Batman a syn ma bavil veľmi, toto menej a R.I.P. vôbec. Nezdieľam názor, že prečítaním Čiernej rukavice sa z posledne menovanej knihy razom stáva veľdielo. Morrison je síce post-kompost-moderne odkazujúci magor, ale to je občas málo. Nič to nemení na tom, že by som v ČR uvítal pokračovanie rady Batman a Robin, z ktorej vyšla jedna veľmi dobrá kniha.

mcleek
mcleek | 14.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Víceméně musím souhlasit s cyboyem. Na první části příběhu bych vyzvedl práci lehce originální s panely a barvou. Druhá část je pro mě už opravdu průměr. 70%

cyboy
M cyboy | 13.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Ja jsem si z toho teda na zadek nesednul a Morrisona povazuju za vyslovene arogantniho autora, ktery rad machruje, ale tim to konci. Cerna rukavice pro me byla jedno velke wtf. Halusky, halusky, Batman, bum bac, halusky, Robin, bum, bum, bum, halusky.
Asi si ve vyhledu budu muset znovu precist cely ten jeho run, protoze takhle vytrzene z kontextu je to fakt zmatek.
60%

Spacecore
Spacecore | 13.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

Tak přesně tahle kniha nám na českém trhu chyběla k doplnění Morrisonova runu, který začíná u Batmana a Syna, pokračuje Černou rukavicí, Předehrou ke smrti a potom samotným R.I.P. + ještě nějakýma těma doplňujícíma kapitolama. Což hrozně moc ublížilo hodnocení R.I.P. u nás, protože je to opravdu dost komplikovaný komiks a nevydání byť jen jedné části runu, je naprosto nemístný průser. Takže pokud máte doma Syna a RIP, schválně si to zkuste celé přečíst spolu s Rukavicí a Předehrou znovu, jaký to bude mít efekt tentokrát.

No, tak předně musím říct, že jsem na cestě stát se mladým Morrisonologem, protože jeho psaní miluju a považuju ho za nejlepšího scenáristu, řadím ho ještě o malinký stupínek výš než Moora, Gaimana, Ellise, Ennise atd... Takže moje hodnocení je, že jde o naprosto geniální komiks, nejlepší Batmanův run a jednu z nejlepších věcí od Morrisona, co jsem zatím četl.
Batman a syn je zbrklý, ale má to důvod. Morrison je plný ideí a nápadů k prasknutí, jak malé dítě, co se nemůže dočkat, až nám poví, co všechno nás čeká, takže se to nečte jednoduše, zároveň nelze brát jednotlivé knihy samostatně, celé je to velká mozaika, už od prvních stránek Batmana a Syna až po poslední epilog k Final crisis. Vše spolu souvisí a má to několik vrstev.

Černá rukavice začíná jako dobrodružný tajemný příběh s detektivní zápletkou a velmi hutnou retro atmosférou. Grant nám zde spolu s Williamsem přináší ten samý pocit, jaký měl on sám ze čtení old school Batmaních dobrodružství a využívá k tomu pomoc obskurního Klubu hrdinů, které by v rukou jakéhokoli jiného autora působili k smíchu. Ovšem Morrison dal do celého svého Batmaního eposu těžkou dávku odkazů a referencí na celý Batmanův kánon, najdete o tom hned několik rozborů na netu. V podstatě jde o to, že obří část Batmanových příběhů z nějakých padesátých, či šedesátých let (ty úplně nejvíc ujetý bizarní komiksy pro děti) DC vyřadilo z kánonu, že se nestaly, nebo staly někde jinde. Morrison to jako první po letech začlenil a vše spoji dohromady, byť něco jen jako součást halucinací např. Máme tu tedy komplexního Batmana, jehož osmdesátiletá historie je vtěsnaná třeba do nějakých deseti let. Přesto to vše působí čerstvě a důsledně. Morrison do toho vrství vždy více témat, a tak tu máme kromě hlavního děje a tuny odkazů, ještě psychologickou vrstu o tom, co znamená být hrdinou, či sidekickem. Kresba je úžasná, jak jinak.

V druhé části knihy začíná ta pravá jízda. Předehra ke smrti. Osobně mě vždy při každým čtení nakopne neuvěřitelným způsobem a má pro mě strašně napínavou, dusnou atmosféru, kterou potom nemá ani samotný RIP. Batman se posouvá pomalu na hranu, po všem, co prožívá a přežívá se dostává do halucinací vlivem čtyřminutové klinické smrti a následné resuscitace. Do hry se dostávají vize a vzpomínky z rituálu Thogal, který absolvoval během série 52 v Nanda Parbatu, zároveň se mu to napojuje na vzpomínky z izolace během experimentu s Dr. Hurtem a v tomhle momentě, kdy by se z toho kdokoli jiný zbláznil přichází ještě Bat-Mine, imp z páté dimenze Zrfff, což je vlastně říše fantazie (opět skvělé, nové pojetí obskurní postavičky ze starých dob). Šílený.
Když jsem to četl poprvé, byl jsem samozřejmě zmatený, po druhé, po třetí a dál je to vše zcela jasné a perfektní, každý panel má své místo, vše do sebe zapadá. Je třeba trochu abstraktního myšlení, možná psychedelických zkušeností (třeba je to také důvod, proč toho Morrisona tolik žeru), každopádně je to skvělé. A mezi tou vší reminiscencí, vizemi Batman ještě stihne uniknout ze zajetí a porazit padoucha. A to je teprve předehra, přátelé!

Byla by chyba myslet si, že tady v tomhle celém díle jde o zápletky a rozuzlení. Není to klasické vyprávění příběhu, natož komiksového. Je to metaforické, psychedelické, psychologické a je třeba si domýšlet události, je to meta způsob vyprávění příběhu. Četl jsem komentáře, kde lidi tvrdili, že některá rozuzlení jsou trapná, jakože třeba SPOILER bylo od začátku jasné, že je Jezebel Jet členkou Ruky. KONEC SPOILERU To je záměr, kamarádi. Morrison tam hází jeden klasickej vyprávěčskej prvek za druhým, béčkové prvky, různé komiksové obskurnosti, ale ty jsou jen podpůrnými mantinelty hlubokýho příběhu mířícího šíleným tempem k finální katarzi.

Když jsem celý run dočetl, zíral jsem s otevřenou pusou. Zapůsobilo to na mě. Po druhé jsem v tom viděl věci, které tam jsou ukryté, po třetí hledal všechny reference, přemýšlel o tom, a hlavně se k tomu vždy vracím rád, je to nejlepší Batman, jakýho kdy kdo napsal a je škoda nechat si takovou jízdu ujít. Morrison Vám to nenaservíruje na zlatým podnosu, vy se do toho musíte dostat, ale stojí to za to. Vřele doporučuji.

trudoš
trudoš | 13.12.2019 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice |

První tři sešity tvoří uzavřenou epizodu, ve které Batman s Robinem bojují po boku vysloužilců z Mezinárodního klubu hrdinů a to v příběhu, který si bere to nejlepší z Edgara Wallace a Agathy Christie. Grant Morrison se zde projevuje jako znalec netopýřího kánonu a zároveň jako originální tvůrce, který jej umí smysluplně využít v moderním prostředí. Což ještě dokonale rámuje výtvarné pojetí J. H. Williamse. Další část pak navazuje na události, které jsme opustili v knize Batman a syn (mám na mysli vydání z roku 2012) a člověk se konečně zorientuje v té prapodivné trojici Batmanů, která pana Wayna pronásleduje. Vyprávění také nepřímo uvozuje album R.I.P., přičemž vyvolává zajímavou polemiku nad tím, čím si člověk musí projít, aby mohl být Temným rytířem.
Na Černé rukavici oceňuji především fakt, že autor hrdinovi ponechává post Velkého detektiva, který je nejen tři tahy před nepřítelem, ale také nikdy nic nepodceňuje, třebaže to jednoho snadno uvede do paranoie. Skvělý čtenářský zážitek.

malylada
malylada 18.6.2020

Milo_Harwey
Milo_Harwey 24.4.2020

Paldini
Paldini 31.3.2020

Joker189
Joker189 13.3.2020

NecRoman
NecRoman 7.3.2020

Lachvos
Lachvos 6.3.2020

calvin10
calvin10 27.1.2020

Negan
Negan 26.1.2020

mackin
mackin 22.1.2020

rewkon
rewkon 4.1.2020

hellblazer
hellblazer 3.1.2020

Alfi
Alfi 31.12.2019

dajik
dajik 29.12.2019

mineralk
mineralk 29.12.2019

xflori01
xflori01 28.12.2019

Palebras
Palebras 26.12.2019

baatcha
baatcha 26.12.2019

invape
invape 22.12.2019

komiksák007
komiksák007 18.12.2019

hroubek
hroubek 17.12.2019

zdennanek
zdennanek 16.12.2019

erik
erik 16.12.2019

jh666
jh666 15.12.2019

Carnage
Carnage 14.12.2019

Doppelganger
Doppelganger 14.12.2019

mcleek
mcleek 14.12.2019

lantan1
lantan1 13.12.2019

cyboy
cyboy 13.12.2019

Spacecore
Spacecore 13.12.2019

trudoš
trudoš 13.12.2019

Četli (42):
2scha, Al0f0k, calvin10, Carnage, cyboy, dajik, Doppelganger, DracoAn, Filip123, hellblazer, hroubek, Hugin, James, Jay-jay, jh666, Joker189, kaylin, Lachvos, lantan1, LookAss, mackin, malylada, Mercurio, mineralk, Mleako, Negan, Paldini, Palebras, pavlosson, punisher, raenius, rewkon, slavik38, SNUFKIN, Spacecore, Spike, the.kasztan, Thurin, Tony TwoDee, trudoš, xflori01, zlejzmrd

Mají (139):
2scha, Abe, Al0f0k, Alfi, Alikkk, Benny, blackJag, bmc75, calvin10, Carnage, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, DankoKonik, deadpool, Deckard, deefha, disclose, DKoscik, Doppelganger, DracoAn, Dzoglik, erik, farnhajt, fifas, filemon, Filip123, filosh, Final, Flowtek, Fox01, gezic, Glumal, hellblazer, herrman, hroubek, Hugin, hypermlok, Infarkt, invape, JackOneil, Jak, James, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, Johny87, Joker189, Josh, Joshua_T, Karel Sec, karl173, Karolín78, kaylin, kendor007, Kiwi1902, komiksák007, koudak89, Kouzelnik7, Krvavý Patejl, kucik, Lachvos, lantan1, listr, Lobok257, LookAss, maara, Majinek, malylada, Mamut12, Matio, matty87, MB, mcleek, meffis, Mercurio, merhyx, Mikei, Milo_Harwey, mineralk, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, MP, NecRoman, Negan, Nightmare, Norri, Olesh, Ozymandias, Paldini, Palebras, pavel, pavlosson, pearlxjam, pechna, Piros0013, Poseidon1978, punisher, puolpm, raenius, raimi, rewkon, Rumburaq, S313, Sajmon, Saran, schefik, Sidi Santini, Skot, slavik38, SNUFKIN, Spacecore, Spike, Stlucius, Symbi, tacmud, the.kasztan, TheoDread, Thurin, timek, Tomasino79, tomned, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, utresyby, vranakx, VvV, xflori01, xintax, Yefery, yogi, yojimbo, Zbysek2410, zdennanek, zlejzmrd

Chtějí (11):
Abstinent, Azik2586, BreakingAway, DegiCZ, Draco nobilis, Fry, hahahoho, Maty48, MazeCZ, Sebastian the wise, sleepless

trudoš
trudoš | 30.12.2019 |

Tyfus: Určitě reklamovat, tohle je regulérní defekt. Normálně je to komplet v češtině.

Tyfus
Tyfus | 30.12.2019 |

Poraďte mi prosím. Máte někdo ta každou desátou stránku v maďarštině? Přemýšlím, jestli to mám řešit se Sendem.

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 |

Každopádně je to excelentně creepy! On by stačil už samotný Bat-Mite a ten gremlinek na zádech tomu dává úplně jiný rozměr a tón. Miluju to!

baatcha
baatcha | 26.12.2019 |

I když ono to možná obecně odkazuje k temnotě, která v Batmanovi je od dětství (myslím, že poprvé se mu Bat-Mite v Černé rukavici ukázal na pohřbu rodičů). Prostě je tu veselý a barevný imaginární kamarád, za kterým se skrývá cosi hodně děsivého v podvědomí. Morrison je, koukám, široký materiál na slušnou psychologickou studii. :D
Jinak ten jeho komentář je zmiňovaný zde: http://comicvine.gamespot.com/batman/4005-1699/forums/whats-riding-bat-mite-in-rip-538873/

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 |

Aha, tohle vysvětlení jsem nečetl, ale je to možný (y) každopádně je skvělý jak ještě nechává tunu místa pro vlastní interpretace, v podstatě si za to můžeš dosadit různé věci. :-)

baatcha
baatcha | 26.12.2019 |

Spacecore: Rozumím všem kritikům, protože Morrison dokáže psát docela nesrozumitelně, pokud člověk neví, na co odkazuje. Ale pokud to čtenář ví, užije si fantastickou jízdu na horské dráze, která v něm bude ještě dlouho rezonovat. A jak koukám u Tebe, i po čtvrté je ta jízda pořád stejný masakr.
O chapadlovitém Bat-Mitovi se někde vyjádřil sám Morrison, že to je jeho pravá podoba v páté dimenzi. Ovšem pokud je tou pátou dimenzí představivost a Bat-Mite je ztělesněním Batmanova podvědomí, pak souhlasí to, co píšeš. :)

Spacecore
Spacecore | 26.12.2019 |

baatcha: ah, I see you are the man of culture as well! :-) Pokud je Bat-Mite ztělesněním Batmanova podvědomí, tak by ta chapadla měla zdůrazňovat to, že byla jeho psychika napadena a to je ultra hustý. A mrazí z toho. A Zur-En-Arrh je regulérně hned na druhý nebo třetí straně v Batman a Syn poprvé, což je taky super. A nejlepší je, že po třetím, nebo čtvrtým čtení ten příběh neztrácí na kvalitě, netuším kolikrát to ještě budu číst, aby mě to omrzelo.

trudoš
trudoš | 14.12.2019 |

Já bych jenom dodal, že když se bavíme o albu Batman a syn, máme na mysli to z BB art, ne z DCKK, ve kterém nejsou sešity 663-666, které uvozují právě události z druhé půli alba Černá rukavice.

Pro úplnost:
- Batman a syn (sešity 655-658 a 663-666, BB art 2012)
- Černá rukavice (sešity 667-669 a 672-675, Eaglemoss 2019)
- Batman R.I.P. (sešity 676-683, BB art 2013)

Sám za sebe jinak musím konstatovat, že právě až s Rukavicí jsem konečně začal chápat, co se v Synovi a R.I.P. děje - a jak jsem je dřív nesnášel, tak jsem najednou začal přehodnocovat. Ne že by to bylo nějak geniální, to je ostatně záležitostí vkusu každého zvlášť, ale především to konečně celé začalo dávat smysl. Vážně nechápu, proč BB art Černou rukavici nevydal, protože Batman a syn bez ní nemá konec a R.I.P. zas začátek. Je to jako vynechat druhý díl trilogie.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 13.12.2019 |

Asi jsem divnej, ale když jsem to začal číst, tak asi po 10 stranách šoupání a nudy a kladení si otázek - jak to kdo to co to - vzdal jsem to a knihu vrátil na její určené místo. Tohle fakt ne a DCKK už nežeru, zajímá mě jen, jak se poperou s New Gods a tím to pro mě končí. Batman má lepší příběhy a pokud vydat Morrisonův run, tak prosím vcelku. Už BBart ho nedovydal a DCKK tomu dělá taky medvědí službu.

Spacecore
Spacecore | 13.12.2019 |

Returun of Bruce Wayne je super, ale navazuje přímo na Final Crisis a když jsem to četl poprvý, tak jsem absolutně netušil, o co tam jde. Je to ještě komplikovanější a složitější, než RIP, ale dá se a po druhém přečtení mě to celkem bavilo. A jo, jsou to různé variace Batmanů z různých dob a časů :-))

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 13.12.2019 |

Tak jsem to projel, ten poslední link... Brutální série zas. :) Return od Bruce wayne má pěknou obálku, vypadá to na Batmana z pravěku a piráta, atd. :))) Takový hovadiny mám rád;)

Zkusím toho lennyho, díky ;)

Fimi
M Fimi | 13.12.2019 |

Myslím že o této sérii dělá video přímo Lenny, nebo myslím že to bylo v jeho videu o obecné Batmanovi vydaném u nás kde právě i se této sérii blíže věnuje. Mrkni

Spacecore
Spacecore | 13.12.2019 |

Víceméně ano, funguje to jak komplet. Mezitím je ještě Zmrtvýchvstání Ra´s Al Ghula, ale nepsal to Morrison a naprosto to funguje i s vynecháním. Po Batman R.I.P. pak následuje Final Crisis, chybějící kapitoly z Final Crisis a Return of Bruce Wayne, ale opět, je to nadstavba, na kterou se pak vážou další nadstavby (včetně u nás vydaného Batman a Robin), Morrison to psal roky, každopádně Syn, Rukavice, Předehra a RIP funguje jako jeden celek a absolutně se nedá vynechat jediný kus pro pochopení. Tady ještě předkládám odkaz na zajímavý článek s referencemi na které se během celého runu odkazuje: http://www.comicmix.com/2008/11/26/the-stories-that-informed-batman-r-i-p/?fbclid=IwAR0Jsy0GgpULVg-ADFmwo2O2E77g3qUe9xCawLrg9Fo9__jVoYQf2L1qWdQ

A dokonce vyšla i kniha sebraných old school příběhů, na které Morrison odkazuje a sám to kompletoval: http://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-1940/batman-the-black-casebook

A tohle je úplně kompletní reading order včetně tie-inů, který nepsal: http://thegothamarchives.com/grant-morrisons-batman-reading-order/

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 13.12.2019 |

Četl jsem vaše názory , kluci ... A pokud chápu dobre, tak to bude pěkný psycho... Četl jsem cca před půl rokem Batman a syn z dcck , což se mi teda úplně extra nelíbilo, pak jsem nějak koupil verzi mimo dcck, páč tam bylo nějaký pokračování toho příběhu a Batman Rip, ale právě pak někdo někde psal, že černá rukavice je kniha mezi těmito dvěma, takže jsem to znova nečetl... Takže komplet run = Batman a syn ( těm mimo dcck, kde jsou cca 3 sešity navíc?) , Pak černá rukavice celá kniha a pak Rip celá kniha? a to je komplet...?