Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 3 další ukázky

Koupit
Přišlo to z lesa.
Vše podivné přichází z lesa.

Pětice tajemných, mrazivých příběhů vás zavede do hlubin děsu (a možná i vyvede zpátky?).
Jejich nejednoznačnost dává prostor fantasii a donutí Vás s mrazením v zádech o nich dlouze přemýšlet. A pokud se při jejich čtení nedokážete zbavit neodbytného pocitu, že Vám to všechno cosi připomíná, pak vězte, že Temnými hvozdy by mohlo mít s klidem podtitul Kytice II.

Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich číhá NA VÁS.

Scénář
Emily Carroll
Kresba
Emily Carroll
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Marek Barányi (Keram), Ondřej Černý, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Petr Pláteník, Martin Trojan, Milena Vojtková
Grafické úpravy
Václav Dort
Žánry
dobrodružný, fantasy, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-88152-34-7 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
175 x 225 mm
Tisk
barevný
Stran
208
Cena
699 Kč
Originál
Through the Woods ()
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera17.12.2020 06:44Temnými hvozdy
  „Všetko divné prichádza z lesa.“ Strašne inšpiratívne (pod tlakom tejto publikácie som napísal niekoľko krátkych detských hororov, niečo medzi drabble a normálnou poviedkou). Ale! Od Temných hvozdov som čakal prinajmenšom komiksovú udalosť roka, ak nie desaťročia. Kultovú záležitosť, ktorá bude prepisovať žánrovú históriu. Niečo špeciálne, výnimočné, geniálne. Pozoruhodné. Bohužiaľ, výsledok je niekde uprostred. Kresba je striedavo geniálna a striedavo sa mi nepáčila (určite zámer, ale aj tak zvláštny). Niektoré príbehy, ako ten prvý, sú absolútne fenomenálne. Mnohé však fenomenálne nie sú a obávam sa, že musím skonštatovať, že ich je väčšina. Mnohé volia alebo slabé zápletky, alebo čudné konce, ktoré sú až príliš otvorené, príliš im chýba záverečná pointa. Mám rád, ak si niektoré veci môžem domyslieť, ale toto bolo podľa mňa už príliš a niektoré príbehy som si musel prečítať viackrát po sebe, aby som im pochopil. Čo je dosť zvláštne, ak vezmeme do úvahy, že ide (zrejme...) o dielo určené skôr detskému čitateľovi (ale to je fakt otázne, neviem sa z toho vysomáriť). Jednotlivé príbehy sú síce desivé, ale nie vyložene explicitné a skôr atmosférické, než nejako extra drsné. Ako vravím – skončilo to uprostred cesty. Veľká škoda, že to neobsahuje také úctyhodné kúsky, ako je úvodný Susedný dom; to by som určite išiel na 100%.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.12.2019 12:42Temnými hvozdy
  Knihy tvořené z vícero příběhů mají své výhody i nevýhody. Čtenář dostane od autora víc nápadů, pohledů z různých úhlů atd. a je tak větší šance, že to čtenáři sedne. Ale bohužel málokdy se to povede s každým příběhem. A tak je to i s Temnými hvozdy. Většina příběhů mi sedla, ale jeden či dva neklapli tak jako ostatní. Nicméně tato kniha má výhodu v tom, že se o všechno postaral jen jeden autor, lépe řečeno autorka. To má dopad, že je tu mnohem lepší ucelenost, navíc když jsou příběhy spojené jedním tématem. Temnými hvozdy fungují jako takové temné pohádky z kterých folklór jen čiší. Je to příjemné na čtení a díky zajímavému vizuálu se na to i dobře kouká. Mohlo by to mít větší hloubku a někdy jsou příběhy až příliš předvídatelné. Ale přesto jsem byl po dočtení velmi spokojen. Povedené 4*
 • xbarborax
  xbarborax23.11.2018 00:35Temnými hvozdy
  Vážně jsem nečekala, že se budu u komiksu s tak poetickou a vlastně dost roztomilou kresbou takhe strašně bát. Tim Burton meets Karel Jaromír Erben - zní vám to lákavě? Pak knihu rozhodně potřebujete. Jo a nebo pokud chcete strašit děti.
 • sedw
  sedw18.11.2018 15:25Temnými hvozdy
  Dílo, které mě více, než příběhem, dostalo svojí atmosférou. Četl jsem vždy večer a opravdu ve mě místy komiks vyvolával nepříjemné pocity. Kresba atmosféře hodně přidala.
 • choze
  choze27.8.2018 19:18Temnými hvozdy
  Příjemná věc. Nadpřirozené hororové kraťasy, které si moc netykají s happyendy, pohybující se na pomezí temných pohádek a starých hororů odehrávajících se v jakémsi bezčasí a mimo města. V sympatické, atmosférické a místy i (správně) děsivé kresbě. Nejvíc se mi líbilo asi nejdelší a nejukecanější Hnízdo, byť hrdinka byla lehce otravná, protože ty hrátky se zuby byly působivé a připomněly mi Junji Itóa. A i když beru, že autorka není doslovná a ráda nechává čtenáři prostor si příběhy dotvářet, stejně by mě třeba u příběhu o bratrech zajímalo, co hrdina dělal dál, když zjistil, že jeho bratr není jeho bratr.
 • perak
  Tíživá až depresivní atmosféra pryští v této knize snad z každé strany. Každá povídka vás vtáhne rychle do děje, přičemž tušíte, že tohle nemůže dopadnou dobře, ale přesto musíte rychle číst, doufaje, že se alespoň částečně mýlíte. Trochu otevřenější konce pak nemusí každému vyhovovat, na druhou stranu dávají větší prostor pro vlastní intepretaci příběhu. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale s odtupem ji považuji za výborně se hodící právě k tomuto typu povídek.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.12.2017 22:28Temnými hvozdy
  Tohle není tradiční komiks. Tohle by se ani nemuselo schovávat za nálepku komiks. Proč? Velmi prosté, styl vyprávění a umělecké pojetí příběhů mi jasně naznačuje, že jde o prožitek a vzbudit představivost ve čtenáři. Linearita a jasná smysluplnost příběhu sem nepatří a jsem rád, že se autorka nebojí udělat něco ryze svého, protože to je naprosto sobě si svoje kniha, či komiks. Líbila se mi každá stránka a provedení na každé straně. Jakoby každá stránka žila vlastním životem bez ohledu na návaznost předchozích a následujících stránek. Nazývejme tuto knihu přesto komiksem a i když už toto dílo znám, tenkrát jsem na to nebyl asi dostatečně zralý. Toto dílko ocení člověk, kdo má fakt za sebou už nějakou řádku komiksů anebo má prostě rád nevšední pojetí hororově laděných příběhů. Pravda, nečekal jsem, že to budou příběhy, ale jeden ucelený příběh. To je snad jedinou výtkou celé knihy. Každopádně, chápu to srovnání s Kyticí a nenazval bych to troufalým příměrem, ba naopak. Taková kanadská verze lidových balad a pohádek. Občas mě fakt mrazilo s čím naše autorka vyrukovala. Hlavně ta nevěsta, jak se tam ten text vleče jako vlasy, to mě dostalo. Anebo ten poslední příběh o té tzv. nevděčné a znuděné puberťačce, která je na návštěvě u svého bratra. Fakt drsnost nejhrubšího zrna. Celkově hodnotím kladně 4 body, je to pořád na vysoké hranici, ale ne úplně top. Doporučuji hlavně těm, kdo mají rádi nevšední kresbu a zajímavé a i ženské pojetí běžných prvků v našem světě legend.
 • louza
  louza14.11.2017 09:43Temnými hvozdy
  Kniha má své kvality, ačkoli takovou pecku bych v ní rozhodně neviděl. Nesedí rádoby dětské a zároveň rádoby umělecké grafické zpracování i když chápu autorčin záměr. Rozhodně bych dal v tomto případě přednost čisté, byť třeba retro stylizované perokresbě. Příběhy samy o sobě oscilují od zmatených (příběh dívky která vidí duchy) přes spíše mírně nadprůměrnější (rozřezená navěsta, nebo titulní práce) až po totálně dech beroucí (první povídka o mizejících sestrách a hlavně geniální práce bratři v lese). 70%

 • VasaX
  VasaX8.11.2017 09:56Temnými hvozdy
  Mám rád hororový komiks. Avšak mezi komiksy jeto náročný žánr, takže obvykle přivírám oko nad výsledkem. jako v případě Temných hvozdů. Kresba je specifická (netradiční), vlastně se mi i líbí jako koncept, tak i některými prvky, ale ve výsledku si mě nezískala. Tan nějak jsem měl celou dobu spíš pocit, že se jedná o ilustrace spojené dalšími ilustracemi tak, aby to dalo komiks. Příběhová stránka mě taky úplně neuchvátila. je zde spousta krátkých příběhů, jejichž kvalita hodně osciluje a některé jsem na první přečtení úplně nepochopil. Což není takový problém jako to, že mě nic netáhlo k tomu, se podívat zpět a pokusit se. Některé příběhy jsou však dobré, příjemně děsivé a mají hlavu a patu (či pointu), takže úplně neodrazuji. Ale za sebe jsem čekal víc.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.10.2017 10:36Temnými hvozdy
  Honem si nemohu vzpomenout, kdy Comics Centrum naposledy vydalo něco špatného (ok, ještě jsem nečetl Bonda a tam se trochu bojím) a tady rozhodně opět nešláplo vedle. Ale to je vlastně eufemismus, protože tohle je naprosto výborný! Po dlouhé době nemůžu jinak, než hodnotit plnou palbou. Autorka je takovým kanadským komiksovým Erbenem, zdá se mi. Příběhy, skvěle a zajímavě nakreslené, mají neuvěřitelně strašidelnou atmosféru - četl jsem si komiks v noci v horké vaně, a přesto mi několikrát přeběhl studený mráz po zádech. Zápletky jsou (snad až na tu předposlední, ta mě tolik nebavila) parádní a vtáhnou člověka ihned do děje, které většinou končí jaksi otevřeně, je tam ono nevysvětlitelné a zčásti nevyslovené. Já osobně jsem z celé knihy naporosto nadšený, byť se trochu obávám, že se mi pár nocí bude hůře usínat.

  Celkový dojem: 100%
 • kaylin
  kaylin25.10.2017 06:26Temnými hvozdy
  Doufám, že autorka přijde s nějakou další, podobnou knihou a že bude vydána i u nás, protože skvělého hororu není nikdy dost. A z tohohle jsem byl unesen. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/10/1553-temnymi-hvozdy-100.html
 • cyboy
  cyboy mecenáš17.10.2017 20:10Temnými hvozdy
  Necekal jsem nic a jsem pomerne mile prekvapeny. Kvalita pribehu je ruzna, ale o zadnem se neda rict, ze by byl spatny, naopak o nekterych se da rict, ze jsou opravdu dobre. Nakreslene je to zvlastne a pritom dobre. Kresba podtrhuje a umocnuje atmosferu pribehu. Co se mi opravdu libilo, bylo to, ze Carollova nic nevysvetluje a prakticky vsechno nechava doznit uvnitr vasi hlavy.
  Zdarile.
  80%
Četl/a (62)
anka, batoo, Berry, calvin10, choze, cyboy, dajik, Darth Raelchi, davidek, DEmnoG, Dezodoo, Draco nobilis, dvory, Elnie, farnhajt, flynander, foudy, Fox01, Hawwwran, hellblazer, Infarkt, Ivan Kucera, James, jankie, jindroush, Kaaos, kallenved, Kaluž, karl173, kaylin, Keno, Light, LookAss, Marvin, massilia, mindstormjak, MisaSutcliff, namdnas, Nekrokok, oleav, Olesh, Ozymandias, pechna, perak, perper, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, RaptoR, robertsedmik, rockyt, sedw, Shake, spagr, terrordemon, the.kasztan, trudoš, VasaX, VXP, Walome, wolfgang, zd
(100)
Alfi, anka, batoo, bboorreekk, beanek, blackJag, bourgeois, calvin10, CSE_AC/DC, cyboy, Darth Raelchi, DEmnoG, Devilek, Dezodoo, disclose, doophy, Draco nobilis, dvory, Elnie, farnhajt, felis, filemon, Fox01, Glumal, gongon44, grinder, Hawwwran, Hebled, hellblazer, hyba1991, Infarkt, invape, Ivan Kucera, Jak, James, jankie, jindroush, jiskra, kallenved, Kapis, karl173, Karolín78, Kazumaki, Keno, Komediant1842, koudak89, Light, LookAss, markic, Marvin, mcleek, merhyx, mindstormjak, mirec, mirror, MisaSutcliff, MP, NecRoman, Nekrokok, Netorack, nfo, Nightmare, oleav, Olesh, pavel, pearlxjam, pechna, perper, pk123x, Poseidon1978, Premek, RadimNemec, raenius, RaptoR, Ricarderon, Rich, robertsedmik, rockyt, Saran, Šedo, sedw, Shake, Skot, sleepless, Stlucius, tacmud, The Genius, the.kasztan, Tony TwoDee, TonyT, trudoš, tulipstros, vallyslayer, vranakx, willis, wolfgang, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410
Chce (11)
besikv, chcita, filosh, Fr3d_K, Laik, monty.cl, Neuro, Rowan, sala, vteco, Wiruss
Shání (2)
namdnas, surikata
Nabízí (1)
oleav