O půlnoci zemřu

3.5 | Crew | akční, humorný

Silvestr 1999.
Dobrá zpráva: Muriel se rozhodla vrátit k Larrymu.
Špatná zpráva: Larry právě spolykal plnou tubu prášků.
Což jí nemůže říct, protože by ho zase opustila.
A tak se Larry s žaludkem plným pomalu se rozpouštějícího jedu řítí Manhattanem na schůzku s jedinou osobou, která mu může zachránit život - ale tak, aby se nikdo nic nedozvěděl. Jenže nejdřív se musí dostat přes miliónový dav, který na Times Square slaví Silvestra - a přes Murielina expřítele, který ho chce zabít.
O půlnoci zemřu je příběh člověka, který hledá pravou lásku a důvod k životu.

V New Yorku? Bude mít štěstí, když najde volný taxík.

Scénář:
Kyle Baker
Kresba:
Kyle Baker
Barvy:
Kyle Baker
Překlad:
Štěpán Kopřiva
Redakce:
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Grafické úpravy:
Alena Tejnická (Sarah)

Rok a měsíc vydání: 2006 | ISBN: 80-903802-3-9 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 170 x 255 mm | Počet stran: 64 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 249 Kč | Název originálu: I Die At Midnight | Vydavatel originálu: DC Comics, 2000

Obálka
Draco nobilis
Draco nobilis 18.12.2017

To je tak blbý, že se ani nedivím, že to furt ještě není po jedenácti letech vyprodaný... Proč Crew vydala takovou cypovinu bez bublin? Celý příběh je úplně zahozená šance na zajimavou jednohubku. Příběh nula, postavy placatější než ploštěnky, motivace na úrovni Bizárů...

Flash
M Flash 18.3.2015

Ze začátku sem silně uvažoval o 4 hvězdách. Komiks není špatný. Problémy do kterých se dostane hlavní hrdina jsou ze začátku hodně zajimavé až komické. Na druhou stranu to nemá skoro žádnou příběhovou hodnotu. Je to book spíš na takové oddechnutí do čekárny. Velice netadičné podáno. Kresba mi nijak nevadila, ba naopak ta jednoduchost když se umí dělat, tak je v tom síla. Konec knihy šel hodně dolů. viz. nelogické skákání mezi budovami apod.

Bubsy
Bubsy 12.9.2014

Výborná oddechovka. Po skvělým úvodu maličko zvolní, ale od scény v metru zas skvělá jízda u které jsem se parádně bavil. Je to takový šílený animák ve formě komiksu. Nastavením příběhu je daný i způsob vyprávění, tj. boje o čas. Změnou pozice textu z bublin pod obrázky komiks nijak netrpí a vyprávění tak má svoje specifický kouzlo.

J.Connor
M J.Connor 9.11.2013

Přes hroznou nepravděpodobnost základní zápletky mě přenesl až výborně dynamický závěr.

Josh
Josh 23.3.2013

Dodatek: Není dobré psát komentáře po návratu z kalby, tak abych jen upřesnil, jak to myslim s tou duší:)) Zhruba do poloviny knížky je to jako první Smrtonosná past - máme smolaře, kterej se dostal do mizerný situace, nic se mu nedaří. No a druhá půlka je jako Smrtonosná past IV, kde se tomu našemu smolaři pořád nedaří, ale on do toho zvládá surfovat na stíhačce a podobně:)) Sice pořád zábavný... ale taky až nějak moc "hustý":))

Josh
Josh 23.3.2013

Hm, tak nakonec lehounký zklamání a ne předpokládaná pýcha sbírky:)) Úvod je hodně vtipnej, groteskní kresba povedená (to platí po celou dobu). Bavila mě každá Larryho grimasa a on sám mi připomínal Stanleyho Ipkisse z Masky.

Jenže finále probíhá dost podivně a i humoru postupně ubývá. Čekal jsem to všechno mnohem realističtější. Přitom popis děje zní tak skvěle, tak jasně, jako takovej malej looserovskej příběh. Tam se o žádnejch skocích mezi mrakodrapy nepíše:)) Ale to je asi moje chyba, že jsem k tomu nepřistupoval jako k animáku.

Přišlo mi, že druhý polovině schází duše, ta hybná síla z úvodu, že už je to všechno jen hra na efekt. Jsou to až moc bláznivý eskapády. Přesto jsem si jistej, že se k "O půlnoci zemřu" za čas vrátím a vlastně se na to i těším:)

Kaluž
M Kaluž 2.7.2010

Je to taková příjemná kokotinka. Ale raději bych kovboje Wallyho.

flipflop
flipflop 12.5.2010

Parádní jízda od začátku do konce

George Walker Bush
A George Walker Bush 30.12.2009

Ze začátku jsem se téměř řezal smíchy, ke konci už jsem zíval nudou...

andywart
andywart 12.9.2009

Je to vlastne niečo medzi komiksom a poviedkou s ilustráciami. Páči sa mi Bakerova gestická kresba, aj keď som od toho očakával viac. Vplyv Disneyho je znateľný a to nielen vďaka rovnakému písmu autorovho podpisu. Na môj vkus je tam chvíľami príliš cítiť počítač a ani coloring mi celkom nesedel. Na druhú stranu dej púta pozornosť diváka od začiatku až do konca

Mononoke
Mononoke 15.7.2008

Na přečtení před usnutím - a pak na několik let odložit - to nebylo špatné. Příběh hodnotím nad kresbu a kolorit, což nebyl můj šálek čaje.

choze
choze 4.2.2008

Úsměvná nátlaková groteska o jednom pekelném silvestru se sympatickou, nápadně čistě rozstoryboardovanou kresbou hrající barvičkami. Líbilo se mi snové finále plné skoků a pádů z obrovských výšek s filmovými plakáty na pozadí. Příjemná věc, na mě trochu moc light, rozhodně se z toho dalo vytlačit víc. Ty prachy bych za to nedal.

Woffce
Woffce 2.11.2007

Není moc co vytknout - mě to zkrátka pobavilo, a myslím, že tím bezezbytku splnilo zadaný úkol.

ClimbVibe
M ClimbVibe 23.4.2007

Rozjezd je perfektní a konec takový opravdu předvídatelný. Ale líbilo se mi to. Kresba super... A to že není písmo v bublinách - bylo to udělaný tak dobře a přehledně, že mi to vůbec nevadilo.

Netorack
Netorack 6.3.2007

Po kovboji Wallym (to se mi líbilo hodně) a nadšených očekáváních jsem asi čekal něco víc... Tohle jsem teda přečetl, ale nevím, proč bych to měl někdy číst znova nebo někomu doporučit... Některé obrázky jsou jako fakt dobrý kreslený vtip (třeba ten s policisty/motorkáři pod oknem), ale druhá půlka už ve mě nezanechala dojem vůbec žádný.

Tuxedo
Tuxedo 23.2.2007

Brilantní nápad, bohužel ne v tak skvělém provedení jak jsem čekal. Kresba je skvělá, ale nápad je nedotažený a celé je to vyřešeno až moc snadno.

Rorschach
Rorschach 7.2.2007

Obálka je asi to jediné zaújímavé. Kresba priemerná, príbeh podpriemerný - miestami až trápny, proste sa mi vôbec nepáči, nemôžem si pomôcť. Škoda.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 30.1.2007

Sakra to je najednou živo. :)
MdS

DEmnoG
M DEmnoG 29.1.2007

mno jo, se Stingem nema ta publikace nic spolecenho... understanding, rozumim.

DEmnoG
M DEmnoG 29.1.2007

to Andre: vida jak to jde, placnu a mam piwo... jen tech 14dnu, to je pro me sibenicni termiin, ale dalo by se to zvladnout:). A ty se Andre k Understing Comcis dostanes tak nejdriv za 30-40 let v cekarne urologie... no co, budu sedet vedle tebe a koukat ti pres rameno, pokud si teda nebudu cist Witchky:).

andre
M andre 29.1.2007

DEmnoG: nu dobrá, máš u mě piwo, ale tak maximálně 2 týdny, pak to propadá státu. Vždyť víš, že si publicistiku nechávám na chvíli kdy nad mým primitivním JÁ, zvítězí mé intelektuální JÁ. ...... Ale že jste to vy chlapci, tak já si to přečtu, aby byla vidět snaha se vzdělávat. A možná se konečně pustím i do "Understanding Comicsu" ...... chaa, no uvidíme:)

Ogre
Ogre 26.1.2007

stacilo raz

Slaine
A Slaine 26.1.2007

Dle mého lidského názoru je komiks médium vyprávějící probíhající děj především obrázky. Kde jsou dialogy, monology a citoslovce je zcela šumafuk náš úzkoprsý Markýzi :)

DEmnoG
M DEmnoG 26.1.2007

ti Andre: ad juxtapozice, v Crwi na druhou numero 18 (cili aktualne posledni z Lobakem a tucnaky) je obsahly clanek o juxtapozici... a vsadim se o piivo, ze posledni Crew mas:)

Scarface
Scarface 26.1.2007

Zbylo mi tam navíc slovo "zkusím". A samozřejmě "sekvencích". Jinak, ten rozbor je v staré CRWi číslo 21.

Scarface
Scarface 26.1.2007

Markýz de Sade: Sorry, ale co je to za nemysl, že povinností komiksu je text v bublinkách? Což znamená, že třeba Exit není komiks, protože tam vůbec žádný text není. Kupříkladu tuším Sam and Twitch taky nepoužívá bubliny - texty jsou sice napsané v obrázku, ale s tím, kdo mluví, je spojuje jenom čárka. To taky není komiks, nebo je to polokomiks? U tebe mě takováhle nesmyslná bigotnost docela překvapuje a pokud jsi tomu dal 35 procent jen z důvodu, že to nesplnilo tvé komiksové směrnice...

Jinak, zkusím ve jedné ze starších CRWí vyšel úryvek z Understanding Comicsu, kde je komiks definovaný jako: Juxtapoziční kresba a jiná zobrazení v záměrných sekveních. Čili, za sebou jdoucí obrázky, pomocí kterých sdělujete informace nebo vytváříte čistě estetický pocit u čtenáře.

andre
M andre 26.1.2007

Turlogh: Porsímtě, mohl bys to vysvětlit i méně gramotným. Neb Sl.cizích slov říká: "juxtapozice-je postavení dvou rovin reality vedle sebe za účelem objektivního srovnání, posouzení a vyhodnocení ". Tomudle já v kontextu s komiksem nerozumim. Neměl bys lidské vysvětlení, prosím. Dík.

Turlogh
A Turlogh 26.1.2007

to MdS: Zakladni pravidlo comicsu je juxtapozice, ty sokovany hnidopichu.

Markyz de Sade
Markyz de Sade 25.1.2007

Já nechci být za hnidopicha, ale všiml si někdo z Vás, že to NENÍ COMICS??? Základní pravidlo comicsu je přeci text v bublinkách. Tady je pod obrázky. Jsem v šoku!!! Kdokoliv bude protestovat, tak za comics musí označit i knihy "Max a Mořic" a "Život Ježíše". Kresba není špatná, ale děj mi nesedí. Nemám prostě Bakera rád a hlavně dle mého názoru to NENÍ comics!!! MdS

DEmnoG
M DEmnoG 19.1.2007

Jeste bych dodal, ze pri cetbe jsem si nostalgicky vzpomenul na stary adventurky od Lucas Arts... obdobne hrava a zabavna kresba.

DEmnoG
M DEmnoG 19.1.2007

Divim se, stejne jako Zack... protoze tohle by byl dobry animak, grimasy s nadechem prehravani umi Baker dokonale, stejne jako vymyslet jednoduchy, funkcni scenar. Jako comics, no tezko rici, je to oddychovka. Mozna jsem se parkat usmal, ale rozpohybovany na obrazovce by u mne O pulnoci zemru zabodovalo vic. Co si neodpustim k redakci je obalka, ktera je vskutku odporna.

Saiffer
M Saiffer 26.12.2006

Humor mi absolútne sadol. Kresba je groteskne dynamická a tá gradácia si zaslúži cenu. Takýchto vecí keby bolo viac... 2% dávam dole len za malé sklamanie ohľadom obálky, ktorá je vcelku pekná, ale na originál nemá (aj keď bolo vysvetlené, že počeštenie bolo v podstate technicky nemožné) a zároveň sa mi nepáčila ani úprava vnútorných strán obálky. Ale komiks samotný je 100ka jak bejk. Buď to, že je text mimo bublín (pod obrázkami), alebo Baker-ovská vymazlená mimika dáva komiksu oveľa lepší "zvuk" a oveľa presnejšie som vďaka ním vnímal aké zvuky v pozadí hrajú a akým tónom sa postavy rozprávajú. Pre mňa je toto skvost, n1 a pecka... snaď chápete, čo chcem povedať :)

vifi
vifi 19.12.2006

Rval jsem smichy!

willis
willis 13.12.2006

Vše už je tady napsáno, takže netradičně udělaný, česky velmi pěkně zpracovaný a z lehkostí nakreslený groteskní komiks.

Zack
A Zack 8.12.2006

Ja nikdy moc nechapal, proc Baker nedela raci animovany filmy, kdyz kazdy jeho comics vypada jako hodne vymazleny storyboard :) Tenhle sesit je hodne dobra jednohubka, doufam, ze se chytne a vyjde tady toho vic, na vetsim prostoru Baker fakt caruje.

krvinka56
krvinka56 8.12.2006

Tak tohle se opravdu vyvedlo.Fakt supr kresba mne osobně sedla.Vypadáto prakticky jako film,s přidaným scénářem.Příběh je rychlý a místy zábavný.Delší bych si to ani nedovedl představit ,konec bych klidně bral jinej ale co.Barvy sou taky super.Je to dobrá kniha do sbírky.Vřele doporučuji.Po dlouhé době zas dost originální a dost zábavný komiks.

Slaine
A Slaine 1.12.2006

Vcelku nic jsem nečekal a s výsledkem jsem spokojen. Milá, zběsile pádící zábava nakreslená téměř disneyovskou kresbou. Přehršel klišé byl nejspíš záměr. No nic moc to ve mně nezanechalo, ale v pohodě.

HEX
HEX 30.11.2006

Ano kresba splňuje co bylo slibováno, takže tak živé obrázky se v komiksu jen tak nevidí.Bohužel jí lehce nestíhá příběh, který ze zápletky mohl vytáhnou o něco víc zábavy.

erik
erik 30.11.2006

Prijemne prekvapenie. Veleakcny dynamicky pribeh, ktory sa rychlo cita a celkom bavi. Kresba je na prvy pohlad zvlastna, ale pomaha podtrhnut celkovu hyperbolizaciu pribehu. Zaujimavym spestrenim je oddelenie textu od obrazkov.

andre
M andre 29.11.2006

Je to typ příběhu, který by byl ideální do crwe. VELICE rychle se žene kupředu, aby dopadl tak, jak se očekává. Pobaví, neurazí. Ideální četba z "centra černý most" do "metroplole zličín" (pro mimopražské - cca.30min metrem) stím, že máte dost času si v klidu prohlédnou příjemnou kresbu. ................. Jipí, můj 100 příspěvek!!!!!!

Draco nobilis
Draco nobilis 18.12.2017

mcleek
mcleek 30.11.2017

cyboy
cyboy 16.6.2016

Jabba
Jabba 5.4.2016

disclose
disclose 14.9.2015

DanQ
DanQ 4.5.2015

trudoš
trudoš 10.4.2015

Flash
Flash 18.3.2015

Lobok257
Lobok257 27.1.2015

bierce
bierce 20.1.2015

Doppelganger
Doppelganger 3.1.2015

filmator
filmator 2.12.2014

Bubsy
Bubsy 12.9.2014

terrordemon
terrordemon 21.6.2014

songoku
songoku 24.11.2013

oleav
oleav 11.11.2013

J.Connor
J.Connor 9.11.2013

calvin10
calvin10 27.10.2013

Wiruss
Wiruss 13.7.2013

AxusNalim
AxusNalim 2.4.2013

Nightmare
Nightmare 29.3.2013

Majkl
Majkl 23.3.2013

Josh
Josh 21.3.2013

jd.
jd. 18.2.2012

Black Bro, yo
Black Bro, yo 18.2.2012

Slaine
Slaine 15.2.2012

Kaluž
Kaluž 5.2.2012

DEmnoG
DEmnoG 5.2.2012

Saiffer
Saiffer 5.2.2012

vifi
vifi 5.2.2012

willis
willis 5.2.2012

Zack
Zack 5.2.2012

krvinka56
krvinka56 5.2.2012

HEX
HEX 5.2.2012

erik
erik 5.2.2012

Ogre
Ogre 5.2.2012

Rorschach
Rorschach 5.2.2012

flipflop
flipflop 5.2.2012

andywart
andywart 5.2.2012

Mononoke
Mononoke 5.2.2012

choze
choze 5.2.2012

strougy
strougy 5.2.2012

Woffce
Woffce 5.2.2012

ClimbVibe
ClimbVibe 5.2.2012

Netorack
Netorack 5.2.2012

Tuxedo
Tuxedo 5.2.2012

andre
andre 5.2.2012