Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
BATS A CAT PROTI VŠEM
To „ano“ bylo slyšet v celém světě.

Když Catwoman přijala Batmanovu nabídku k sňatku, změnila život více lidem, než jen Bruci Waynovi a Selině Kyleové. Spojení největšího světového detektiva s jednou z nejvyhlášenějších gothamských zlodějek bylo velkým otřesem, který se dotkl všech v životě Temného rytíře – od mladých strážců pořádku, kteří tvoří jeho „náhradní“ rodinu, přes jeho legendární přátele z Ligy spravedlnosti, až po démony z minula, na něž hodlal zapomenout.

Nyní se Batman s Catwoman vydávají na výpravu do daleké nepřístupné pouštní pevnosti. Tou cestou se mají vykoupit a stát se lepšími, než si řeknou své „ano“. V cestě jim však stojí... no, všichni, včetně Batmanovy bývalé přítelkyně, Talii al Ghulové.
Přinese nakonec cesta z pouštních písků do světel promenád Batsovi a Cat štěstí?

Obsahuje sešity série Batman (Rebirth) #33-37 a Batman Annual #2

Vyšlo v standardní brožované verzi a limitovanější brožované s černou variantou obálky (knihkupectví Luxor).


Scénář
Tom King
Art
Joëlle Jones, Michael Lark, Clay Mann, Lee Weeks
Ink
Joëlle Jones, Michael Lark, Seth Mann, Clay Mann, Lee Weeks
Barvy
Jordie Bellaire, Elizabeth Breitweiserová, June Chungová
Obálka
Jordie Bellaire, Joëlle Jones
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7449-819-0 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
438 g
Stran
160
Cena
299 Kč
Originál
Batman #05: The Rules of Engagement (DC Comics, 2018)
Varianty
Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) (2020)
Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (Black edice) (2020)
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby - Achjo, asi začínám být na Batmana moc starý, protože mě tahle série začíná tak trochu nudit a nepřidává tomu ani poněkud přeceňovaná linka se Supermanem. Ono se prakticky od střetu s Banem ani nic moc neděje, Batman si užívá první týdny vztahu a celá kniha je protkaná zcela nudnými a nedůležitými dialogy ... Za mě 2*!
 • Log 1 = 0
  To vám bylo tak romantické, až jsem zatoužil mít přítelkyni, se kterou bychom to mohli číst společně. Jestli vám připadá sousloví "romantický Batman" zvláštní, tak vlastně ano. Je to zvláštní. Ale je to kouzelné, a přitom to perfektně sedí k postavám, jak byly v tomhle runu ustanoveny (a nebyly ustanoveny až tak neobvykle). Asi je dobré mít alespoň trochu představu, kdo jsou jednotlivé postavy a mít k nim pozitivní vztah. Ne že by to vyžadovalo pochopení příběhu, ale přeci jen, je to romantika, pohled do soukromí superhrdiny, asi by to těžko mohlo bavit někoho, pro koho jsou to jen paňáci v kostýmech, co mlátí padouchy a pletou se mu. Tohle není komiks o Batmanovi, co číhá na střeše na nepřítele. Tohle je příběh Batmana, který sleduje setkání dvou osudových žen svého života, a který jde se Supermanem, jeho manželkou a svou snoubenkou na dvojrande. Někoho to asi nezaujme, já byl naprosto uvařený.
 • Spacecore
  Uff, no tak jsem nakonec rád, že jsem to nevzdal a dosáhl svého. Tohle je přesně to, co já chtěl číst. Něco, co jsem dosud nečetl, něco nového, nápaditého, emotivního, krásného. Bravo! Trvalo to pět knih a přitom se stačilo jen zaměřit na Selinu a Bruce! Ale samozřejmě chápu jak fungují editorialy a že prostě ty série musí jet s BUM BUM RAM TAM TAM, každopádně já jsem telenovelovej typ člověka a tohle se mi líbilo! Setkání s bejvalkou, setkání s nejlepším kámošem a sladké něžnůstky se špetkou sentimentu na konci. Párkrát jsem se pousmál a vůbec mi nechyběla absence větší akce, či padouchů. Akorát mi přijde, že to má Cat až moc podezřele lehký a jsem zvědavý jaké peripetie se jim vkloubí do cesty a jak bude vypadat obřad.. Těším se a jsem napjatý!
 • Gustik5
  Tom King konečně udělal něco, okolo čeho se dlouhá léta našlapávalo. Zásnuby Batmana a Catwoman jsou nesmírně příjemným superhrdinským (a přece lidským) příběhem, který nelze než doporučit všemi deseti. Scénárista zde konečně ukazuje svou největší sílu, a tou jsou interakce mezi postavami a velmi uvěřitelné vykreslení jejich vztahů. Hlavním motivem knihy je Batman, který je méně akční, civilnější a přitom skvělý. Po smrtelně (místy až doslova) vážném Snyderovi se Temnému rytíři vrací něco, co mu už pěkně dlouhou dobu chybělo – nadhled.

  Protože když se nad tím zamyslíme, jak jinak, než s uvědomělým humorným nadhledem máme brát detektiva, který se převléká za netopýra? Těch k smrti vážných, do sebe zahleděných příběhů je koneckonců nepřeberné množství – nedávno vydaný Batman: Zatracení je toho ostatně důkazem. S touto knihou se mi konečně dostává důvěry v Toma Kinga a vůbec poprvé se opravdu těším na další knihu jeho runu. Škoda toho, s jak pozvolným tempem svůj příběh buduje…

  Více zde: http://nafilmu.cz/2020/05/batman-operace-zasnuby-jak-se-batman-zasnoubil-s-catwoman/
 • honza2457
  Po minulém dílu jsem se těšil na další a musím říci, že jsem zklamán. Sice to bylo fajn, ale začíná u mě převládat pocit, že u Batmana nemůže byt šťastný konec a ze svatby sejde. Do dotčení knihy jsem se musel několik dní přemlouvat a příběh se Supermanem mě vyloženě nudil.
 • MEGA
  Zatím nejlepší Kingův Batman. První polovina sice není nic zvláštního, ale máme zde super momenty mezi Robiny, které mě s překvapením bavili víc, než dějová linka s Batmanem. Druhá polovina knihy je naprosto skvělá. Ještě než začnu něco psát, musím dodat, že jsem měl z předchozích dílů rozpačité pocity. Chápu, že King se snaží dát Batmanovi hloubku a lidskost, ale nikde se mu to nepovedlo tak jako tady. Příběhy se Supermanem byli originální a občas jsem se i zasmál. Pro Batmana je tento lehčí tón nevšední, ale v krátkém, samostatném příběhu to funguje perfektně. Poslední sešit je neméně povedený. Vztah s Catwoman je napsán skvěle a těším se, kam to povede dál.
 • tom173
  Rozpačitý dojem z minulé knihy zůstává. Hlavní příběh v poušti je fajn a dále rozvíjí linku Batse a Cat ze třetí knihy. Bohužel se tak úplně nedozvíme jestli byla výprava úspěšná. Je také škoda že tato část nezabírá ani polovinu knihy. Zbytek jsou dva příběhy rozvíjející vztah a budoucnost netopýra a kočky, které mě moc nebavily a četl jsem spíše ze setrvačnosti. Snad se v pokračování King vrátí k duchu prvních třech knih. Tohle už je na mě moc vztahové a nesedí mi to.
 • Palebras
  Po minulé Válce vtipů a hádanek nám King servíruje o dost komornější sbírku příběhů, které jsou naprosto skvělé a ukazuje, že Batman dokáže táhnout a pobavit i když zrovna nenakopává zadky šíleným padouchům, kteří hrozí zničením Gothamu či dokonce celé země. Příběhy jsou různorodé a perfektně vystihují Batmana jako obyčejného člověka z masa a kostí a ne jen toho nezlomného Temného rytíře, kterým však bezesporu je. Příběhy celkově dýchají rodinnou atmosférou, přátelstvím a to je parádní změna po všech těch akčních jízdách. Já jsem byl nadmíru spokojený. Normálně bych hodnotil 4* ale kvůli tomu skvělému emotivnímu až dojemnému konci, musím dát 5*. Tohle se opravdu povedlo!
 • Mleako
  Až na první dva sešity je to překvapivě civilní, příjemný book, který mě fakt bavil. Bylo fajn po dlouhé době číst Batmana, kde není v hlavní roli další megazáporák, který srovnává Gotham se zemí. Po solidním War of Jokes and Riddles konečně kniha, která mě opravdu zaujala a navnadila na další pokračování.
 • Spike
  Teď můžu s jistotou říct, že tato série se opravdu vyšvihla a minulá kniha tak nebyla vyjímkou. První díl pro mě byl čistý průměr co mě moc nebavil, další dva už lepší a zábavnější, a čtvrtý byla trefa do černého. S potěšením konstatuji, že po pátém svůj názor měnit nemusím, ač je o dost jiný než ten předchozí. V čem je tedy tenhle Batman oproti počátkům svého runu tak dobrý?
  Především se vykašlal na Snyderův styl dělat všechno epické, monumentální, a z Batmana dělat všehoschopného nadčlověka. Batmanů kde si užijeme velkolepé akce tu máme dost, možná až moc. Tom King prostě přešel na komornější styl, a po dlouhé době se zajímavou optikou dívá na Bruce Wayna jako na člověka. Superman má Lois, Spider-man má Mary Jane, většina hrdinů má tu svoji osudovou lásku, to jen Batman byl samotář co se čas od času o nějaký vážný vztah pokusí, ale stejně se vše nakonec vrátí ke statu quo. Kolem Catwoman krouží skoro od počátku, ale ani Jeph Loeb v Tichu se do toho neopřel tak jako teď King. Ti dva tady prostě chtějí začít vztah se vším všudy, a autor to nenechává na druhé koleji a netlačí do popředí akci, jako by to udělala většina, ale prostě zkoumá jak by to opravdu mohlo/nemohlo fungovat, postavy řeší věci co by řešil každý, jen s tím rozdílem že to nejsou úplně normální lidi a je jasné že ani ten vztah nebude normální. A Kingovi se tohle daří na jedničku. Je to uvěřitelné, je to vtipné, a baví mě to mnohem víc než ostatní moderní Batmani. I reakce ostatních postav tu mají své místo, a autor tuhle událost prostě nešidí a dává ji prostor který si zaslouží. Co na tom že je to vlastně taková oddychová kniha, kde až na jednu vyjímku není známější ani žádný jiný padouch, trochu té akce si užijeme v první půlce, ale jinak je to výlučně konverzačka? Že by člověk nečekal že se u Batmana tolik pobaví a zasměje, a není to proto že by ten příběh byl tak blbý? Ačkoli spousta lidí má Batmana nejradši "protože to je jen člověk" tak si nevzpomínám že právě ta jeho lidská stránka by i v těch lepších příbězích dostávala nějaký prostor nebo že by to stálo na ní. Možná právě proto je tenhle Kingův přístup tak osvěžující.
  První příběh je asi nejklasičtější, ale skvěle dávkuje informace i děj a když nakonec pochopíte proč bylo nutné se na tuhle cestu vydat, vše dá smysl. Druhý příběh, který se soustředí na dva páry, Bruce & Selinu a Clarka & Lois, jejich interakce, podobnosti, rozdíly a dialogy, je dle mě vrcholem knihy. Tady se ukazuje že i se superhrdiny jde stvořit naprosto civilní skvělý příběh kde jsou skutečně lidmi se vším všudy. Třetí, závěrečná část, zabrousí do minulosti/budoucnosti Batse a Cat, kromě humoru a dobře podaného příběhu se dočkáme i opravdových, fungujících emocí. Krásná tečka.
  Četlo se to rychle a hned bych si dal nášup. Takových skvělých mainstreamových sérií je zde málo. Ať další díly budou vypadat jakkoli, to že tenhle je takřka bez chyby, to nezmění. A sakra, vydejte tu už nějakou sérii se Supermanem! Tenhle rebirthový mě neskutečně baví a je ostuda že tu nemá svou vlastní sérii, hůř než Green Arrow nebo Aquaman se to prodávat nebude. Ke kresbě - velká mainstreamová jména tu tentokrát nenajdeme, ale to nevadí, protože ačkoli každý kreslíř zde má trochu jiný styl, nebije se to spolu a hlavně dobře slouží příběhu, což je důležité protože ten to táhne (narozdíl od třeba knihy Já jsem zhouba, kde to táhla vynikající kresba a příběh průměr). Taky musím pochválit panelování, to mi taky dělalo radost. Vůbec celá kniha je dost vymazlená a já vlastně nemám co vytknout. Až na stupidně přeložený název, Operace zásnuby zní jako nějaká trapná romantická komedie a čest knize rozhodně nedělá. Přitom takový doslovnější překlad Pravidla závazků by zněl úplně v pohodě. Já jsem natěšený na další díl a musím teď označit Kingova Batmana za nejlepší sérii ze Znovuzrození co u nás vychází. Kdo by to byl po tom rozpačitém začátku řekl, že... 9/10
 • SomeOne
  Tato kniha je spíše takový sborník několika povídek, jak se Bat a Cat připravují na svatbu, není to jeden dlouhý souvislý příběh, což je nakonec asi i dobře.
 • rewkon
  Docela mě překvapuje ,ale King mně díl oddílu baví více a více. Vtipné milé a hezky nakreslené i dobře napsané. King to píše více jako vztahovku a jde mu to a funguje mu to.
 • karl173
  Jak říkám, Tom King Batmana psát umí a líbí se mi jak se ho snaží psát zase trochu jinak než ostatní. A tenhle ten díl je přesně to, co bych doporučil všem, aby věděli o čem mluvím. 5*
 • George Walker Bush
  Hele nevím, nějak mě ten King zase dostal. Zprvu nic moc klasika, ale potom to začalo být strašně vtipné a na konci dokonce dojemné.

  Celkový dojem: 90%
 • erik
  Pre mňa zatiaľ najlepšia kniha od Kinga. A vlastne i prvá, ktorá ma naozaj bavila. Rodinný výlet s Kentovcami bol dokonca vtipný.
 • cyboy
  Po Valce vtipu a hadanek jsem byl pomerne zvedavy co nam King naserviruje dal a popravde nazev te knihy me vyslovene odpuzoval. Nemohl jsem se vic plest. Jde o skvelou a vlastne i uzavrenou knihu, kterou lze cist i bez znalosti predchozich knih. King me vyslovene prekvapil a musim uznat, ze tento dil se mi opravdu libil. A to jsem s tou serii chtel po treti knize seknout. Existuje hromada lepsich komiksu, ktere stoji za precteni, ale ve svetle produkce (minimalne) za posledni rok, si to poctive ctyri hvezdy zaslouzi.
  70%
222323
Četl/a (52)
Al0f0k, Ash Pointak, Bronn, calvin10, CaptainCzech, ConanVJ, cyboy, dajik, Doppelganger, frantisekcap1, Fry, Gustik5, hellblazer, Hugin, Jabba, Jay-jay, jh666, JohnyG, Joker189, Kaaos, karl173, kendor007, Kil-Khal, Lachvos, lantan1, Log 1 = 0, Lord Baltimore, Mamut12, MEGA, Mercurio, mewt, Mleako, MP, ondra kenway, Paja78, pavlosson, pearlxjam, petrik1710, rewkon, schefik, slavik38, SomeOne, Spacecore, Spike, Thurin, tom173, Tony TwoDee, trudoš, tukak, Václav Mikula, xflori01, Zbysek2410
(92)
adam.ra, Alfi, Ash Pointak, Beng.D, bmc75, Bronn, calvin10, CaptainCzech, Caylen-Tor, Cever, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, Deckard, deefha, Denis, Dinik, Doppelganger, Er.Nest, erik, farnhajt, Filip123, Final, Fox01, frantisekcap1, Fry, Gustik5, hellblazer, Hugin, hyba1991, Jabba, JackOneil, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, jindroush, Joker189, Kaaos, Kadin, Karel Sec, karl173, Karolín78, kendor007, Kiwi1902, Kouzelnik7, Krvavý Patejl, Lachvos, lantan1, listr, Lord Baltimore, luky.kuky10, Mamut12, Marvin, Maty48, mcezik, MEGA, Mercurio, mirec, Mleako, MonsterGyre, MP, Mr.Ward, Olesh, Paja78, Paldini, pavlosson, pearlxjam, pechna, perper, puolpm, rewkon, Rumburaq, schefik, Skot, slavik38, SomeOne, Spike, tacmud, Thurin, Tialster, tom173, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, Tyfus, utresyby, Václav Mikula, xflori01, xintax, yogi, Zbysek2410, zdoog
Chce (23)
Azik2586, BreakingAway, Dali, DamianG, deadpool, Draco nobilis, DracoAn, Fida, filosh, Fr3d_K, gezic, Jack, Jak, Jáňa, Joshua_T, kadas97, LookAss, Madao, monty.cl, Nightmare, Sebastian the wise, sleepless, Wiw
Shání (5)
gezic, LookAss, mineralk, Nightmare, suricattaontheway