Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

4.4 (4.3) | Crew | akční, superhrdinský | série Batman (Znovuzrození hrdinů DC)

BATS A CAT PROTI VŠEM
To „ano“ bylo slyšet v celém světě.

Když Catwoman přijala Batmanovu nabídku k sňatku, změnila život více lidem, než jen Bruci Waynovi a Selině Kyleové. Spojení největšího světového detektiva s jednou z nejvyhlášenějších gothamských zlodějek bylo velkým otřesem, který se dotkl všech v životě Temného rytíře – od mladých strážců pořádku, kteří tvoří jeho „náhradní“ rodinu, přes jeho legendární přátele z Ligy spravedlnosti, až po démony z minula, na něž hodlal zapomenout.

Nyní se Batman s Catwoman vydávají na výpravu do daleké nepřístupné pouštní pevnosti. Tou cestou se mají vykoupit a stát se lepšími, než si řeknou své „ano“. V cestě jim však stojí... no, všichni, včetně Batmanovy bývalé přítelkyně, Talii al Ghulové.
Přinese nakonec cesta z pouštních písků do světel promenád Batsovi a Cat štěstí?

Scénář:
Tom King
Kresba:
Joëlle Jones, Michael Lark, Clay Mann, Lee Weeks
Ink:
Joëlle Jones, Michael Lark, Clay Mann, Seth Mann, Lee Weeks
Lettering:
Petr Schwarz
Barvy:
Jordie Bellaire, Elizabeth Breitweiserová, June Chungová
Překlad:
Petr Zenkl
Redakce:
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Obálka:
Jordie Bellaire, Joëlle Jones

Varianty:
Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (Black edice)
Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Obsahuje sešity série Batman (Rebirth) #33-37 a Batman Annual #2

Vyšlo v standardní brožované verzi a limitovanější brožované s černou variantou obálky (knihkupectví Luxor).

Rok a měsíc vydání: únor 2020 | ISBN: 978-80-7449-819-0 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 170 x 260 mm | Počet stran: 160 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 299 Kč | Název originálu: Batman #05: The Rules of Engagement | Vydavatel originálu: DC Comics, 2018

Obálka (1/9)
Ukázka (2/9)
Ukázka (3/9)
Ukázka (4/9)

+ dalších 5


Koupit

Log 1 = 0
Log 1 = 0 | 9.11.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

To vám bylo tak romantické, až jsem zatoužil mít přítelkyni, se kterou bychom to mohli číst společně. Jestli vám připadá sousloví "romantický Batman" zvláštní, tak vlastně ano. Je to zvláštní. Ale je to kouzelné, a přitom to perfektně sedí k postavám, jak byly v tomhle runu ustanoveny (a nebyly ustanoveny až tak neobvykle). Asi je dobré mít alespoň trochu představu, kdo jsou jednotlivé postavy a mít k nim pozitivní vztah. Ne že by to vyžadovalo pochopení příběhu, ale přeci jen, je to romantika, pohled do soukromí superhrdiny, asi by to těžko mohlo bavit někoho, pro koho jsou to jen paňáci v kostýmech, co mlátí padouchy a pletou se mu. Tohle není komiks o Batmanovi, co číhá na střeše na nepřítele. Tohle je příběh Batmana, který sleduje setkání dvou osudových žen svého života, a který jde se Supermanem, jeho manželkou a svou snoubenkou na dvojrande. Někoho to asi nezaujme, já byl naprosto uvařený.

Spacecore
Spacecore | 5.9.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Uff, no tak jsem nakonec rád, že jsem to nevzdal a dosáhl svého. Tohle je přesně to, co já chtěl číst. Něco, co jsem dosud nečetl, něco nového, nápaditého, emotivního, krásného. Bravo! Trvalo to pět knih a přitom se stačilo jen zaměřit na Selinu a Bruce! Ale samozřejmě chápu jak fungují editorialy a že prostě ty série musí jet s BUM BUM RAM TAM TAM, každopádně já jsem telenovelovej typ člověka a tohle se mi líbilo! Setkání s bejvalkou, setkání s nejlepším kámošem a sladké něžnůstky se špetkou sentimentu na konci. Párkrát jsem se pousmál a vůbec mi nechyběla absence větší akce, či padouchů. Akorát mi přijde, že to má Cat až moc podezřele lehký a jsem zvědavý jaké peripetie se jim vkloubí do cesty a jak bude vypadat obřad.. Těším se a jsem napjatý!

Gustik5
Gustik5 | 16.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Tom King konečně udělal něco, okolo čeho se dlouhá léta našlapávalo. Zásnuby Batmana a Catwoman jsou nesmírně příjemným superhrdinským (a přece lidským) příběhem, který nelze než doporučit všemi deseti. Scénárista zde konečně ukazuje svou největší sílu, a tou jsou interakce mezi postavami a velmi uvěřitelné vykreslení jejich vztahů. Hlavním motivem knihy je Batman, který je méně akční, civilnější a přitom skvělý. Po smrtelně (místy až doslova) vážném Snyderovi se Temnému rytíři vrací něco, co mu už pěkně dlouhou dobu chybělo – nadhled.

Protože když se nad tím zamyslíme, jak jinak, než s uvědomělým humorným nadhledem máme brát detektiva, který se převléká za netopýra? Těch k smrti vážných, do sebe zahleděných příběhů je koneckonců nepřeberné množství – nedávno vydaný Batman: Zatracení je toho ostatně důkazem. S touto knihou se mi konečně dostává důvěry v Toma Kinga a vůbec poprvé se opravdu těším na další knihu jeho runu. Škoda toho, s jak pozvolným tempem svůj příběh buduje…

Více zde: http://nafilmu.cz/2020/05/batman-operace-zasnuby-jak-se-batman-zasnoubil-s-catwoman/

honza2457
honza2457 | 9.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Po minulém dílu jsem se těšil na další a musím říci, že jsem zklamán. Sice to bylo fajn, ale začíná u mě převládat pocit, že u Batmana nemůže byt šťastný konec a ze svatby sejde. Do dotčení knihy jsem se musel několik dní přemlouvat a příběh se Supermanem mě vyloženě nudil.

MEGA
MEGA | 21.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Zatím nejlepší Kingův Batman. První polovina sice není nic zvláštního, ale máme zde super momenty mezi Robiny, které mě s překvapením bavili víc, než dějová linka s Batmanem. Druhá polovina knihy je naprosto skvělá. Ještě než začnu něco psát, musím dodat, že jsem měl z předchozích dílů rozpačité pocity. Chápu, že King se snaží dát Batmanovi hloubku a lidskost, ale nikde se mu to nepovedlo tak jako tady. Příběhy se Supermanem byli originální a občas jsem se i zasmál. Pro Batmana je tento lehčí tón nevšední, ale v krátkém, samostatném příběhu to funguje perfektně. Poslední sešit je neméně povedený. Vztah s Catwoman je napsán skvěle a těším se, kam to povede dál.

tom173
tom173 | 10.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Rozpačitý dojem z minulé knihy zůstává. Hlavní příběh v poušti je fajn a dále rozvíjí linku Batse a Cat ze třetí knihy. Bohužel se tak úplně nedozvíme jestli byla výprava úspěšná. Je také škoda že tato část nezabírá ani polovinu knihy. Zbytek jsou dva příběhy rozvíjející vztah a budoucnost netopýra a kočky, které mě moc nebavily a četl jsem spíše ze setrvačnosti. Snad se v pokračování King vrátí k duchu prvních třech knih. Tohle už je na mě moc vztahové a nesedí mi to.

Palebras
Palebras | 20.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (Black edice) |

Po minulé Válce vtipů a hádanek nám King servíruje o dost komornější sbírku příběhů, které jsou naprosto skvělé a ukazuje, že Batman dokáže táhnout a pobavit i když zrovna nenakopává zadky šíleným padouchům, kteří hrozí zničením Gothamu či dokonce celé země. Příběhy jsou různorodé a perfektně vystihují Batmana jako obyčejného člověka z masa a kostí a ne jen toho nezlomného Temného rytíře, kterým však bezesporu je. Příběhy celkově dýchají rodinnou atmosférou, přátelstvím a to je parádní změna po všech těch akčních jízdách. Já jsem byl nadmíru spokojený. Normálně bych hodnotil 4* ale kvůli tomu skvělému emotivnímu až dojemnému konci, musím dát 5*. Tohle se opravdu povedlo!

Mleako
M Mleako | 11.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Až na první dva sešity je to překvapivě civilní, příjemný book, který mě fakt bavil. Bylo fajn po dlouhé době číst Batmana, kde není v hlavní roli další megazáporák, který srovnává Gotham se zemí. Po solidním War of Jokes and Riddles konečně kniha, která mě opravdu zaujala a navnadila na další pokračování.

Spike
Spike | 10.4.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Teď můžu s jistotou říct, že tato série se opravdu vyšvihla a minulá kniha tak nebyla vyjímkou. První díl pro mě byl čistý průměr co mě moc nebavil, další dva už lepší a zábavnější, a čtvrtý byla trefa do černého. S potěšením konstatuji, že po pátém svůj názor měnit nemusím, ač je o dost jiný než ten předchozí. V čem je tedy tenhle Batman oproti počátkům svého runu tak dobrý?
Především se vykašlal na Snyderův styl dělat všechno epické, monumentální, a z Batmana dělat všehoschopného nadčlověka. Batmanů kde si užijeme velkolepé akce tu máme dost, možná až moc. Tom King prostě přešel na komornější styl, a po dlouhé době se zajímavou optikou dívá na Bruce Wayna jako na člověka. Superman má Lois, Spider-man má Mary Jane, většina hrdinů má tu svoji osudovou lásku, to jen Batman byl samotář co se čas od času o nějaký vážný vztah pokusí, ale stejně se vše nakonec vrátí ke statu quo. Kolem Catwoman krouží skoro od počátku, ale ani Jeph Loeb v Tichu se do toho neopřel tak jako teď King. Ti dva tady prostě chtějí začít vztah se vším všudy, a autor to nenechává na druhé koleji a netlačí do popředí akci, jako by to udělala většina, ale prostě zkoumá jak by to opravdu mohlo/nemohlo fungovat, postavy řeší věci co by řešil každý, jen s tím rozdílem že to nejsou úplně normální lidi a je jasné že ani ten vztah nebude normální. A Kingovi se tohle daří na jedničku. Je to uvěřitelné, je to vtipné, a baví mě to mnohem víc než ostatní moderní Batmani. I reakce ostatních postav tu mají své místo, a autor tuhle událost prostě nešidí a dává ji prostor který si zaslouží. Co na tom že je to vlastně taková oddychová kniha, kde až na jednu vyjímku není známější ani žádný jiný padouch, trochu té akce si užijeme v první půlce, ale jinak je to výlučně konverzačka? Že by člověk nečekal že se u Batmana tolik pobaví a zasměje, a není to proto že by ten příběh byl tak blbý? Ačkoli spousta lidí má Batmana nejradši "protože to je jen člověk" tak si nevzpomínám že právě ta jeho lidská stránka by i v těch lepších příbězích dostávala nějaký prostor nebo že by to stálo na ní. Možná právě proto je tenhle Kingův přístup tak osvěžující.
První příběh je asi nejklasičtější, ale skvěle dávkuje informace i děj a když nakonec pochopíte proč bylo nutné se na tuhle cestu vydat, vše dá smysl. Druhý příběh, který se soustředí na dva páry, Bruce & Selinu a Clarka & Lois, jejich interakce, podobnosti, rozdíly a dialogy, je dle mě vrcholem knihy. Tady se ukazuje že i se superhrdiny jde stvořit naprosto civilní skvělý příběh kde jsou skutečně lidmi se vším všudy. Třetí, závěrečná část, zabrousí do minulosti/budoucnosti Batse a Cat, kromě humoru a dobře podaného příběhu se dočkáme i opravdových, fungujících emocí. Krásná tečka.
Četlo se to rychle a hned bych si dal nášup. Takových skvělých mainstreamových sérií je zde málo. Ať další díly budou vypadat jakkoli, to že tenhle je takřka bez chyby, to nezmění. A sakra, vydejte tu už nějakou sérii se Supermanem! Tenhle rebirthový mě neskutečně baví a je ostuda že tu nemá svou vlastní sérii, hůř než Green Arrow nebo Aquaman se to prodávat nebude. Ke kresbě - velká mainstreamová jména tu tentokrát nenajdeme, ale to nevadí, protože ačkoli každý kreslíř zde má trochu jiný styl, nebije se to spolu a hlavně dobře slouží příběhu, což je důležité protože ten to táhne (narozdíl od třeba knihy Já jsem zhouba, kde to táhla vynikající kresba a příběh průměr). Taky musím pochválit panelování, to mi taky dělalo radost. Vůbec celá kniha je dost vymazlená a já vlastně nemám co vytknout. Až na stupidně přeložený název, Operace zásnuby zní jako nějaká trapná romantická komedie a čest knize rozhodně nedělá. Přitom takový doslovnější překlad Pravidla závazků by zněl úplně v pohodě. Já jsem natěšený na další díl a musím teď označit Kingova Batmana za nejlepší sérii ze Znovuzrození co u nás vychází. Kdo by to byl po tom rozpačitém začátku řekl, že... 9/10

SomeOne
SomeOne | 29.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Tato kniha je spíše takový sborník několika povídek, jak se Bat a Cat připravují na svatbu, není to jeden dlouhý souvislý příběh, což je nakonec asi i dobře.

rewkon
rewkon | 24.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Docela mě překvapuje ,ale King mně díl oddílu baví více a více. Vtipné milé a hezky nakreslené i dobře napsané. King to píše více jako vztahovku a jde mu to a funguje mu to.

karl173
M karl173 | 21.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Jak říkám, Tom King Batmana psát umí a líbí se mi jak se ho snaží psát zase trochu jinak než ostatní. A tenhle ten díl je přesně to, co bych doporučil všem, aby věděli o čem mluvím. 5*

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Hele nevím, nějak mě ten King zase dostal. Zprvu nic moc klasika, ale potom to začalo být strašně vtipné a na konci dokonce dojemné.

Celkový dojem: 90%

erik
erik | 21.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Pre mňa zatiaľ najlepšia kniha od Kinga. A vlastne i prvá, ktorá ma naozaj bavila. Rodinný výlet s Kentovcami bol dokonca vtipný.

cyboy
M cyboy | 10.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback) |

Po Valce vtipu a hadanek jsem byl pomerne zvedavy co nam King naserviruje dal a popravde nazev te knihy me vyslovene odpuzoval. Nemohl jsem se vic plest. Jde o skvelou a vlastne i uzavrenou knihu, kterou lze cist i bez znalosti predchozich knih. King me vyslovene prekvapil a musim uznat, ze tento dil se mi opravdu libil. A to jsem s tou serii chtel po treti knize seknout. Existuje hromada lepsich komiksu, ktere stoji za precteni, ale ve svetle produkce (minimalne) za posledni rok, si to poctive ctyri hvezdy zaslouzi.
70%

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (Black edice)

Palebras
Palebras 20.4.2020

Kaaos
Kaaos 27.2.2020

Jabba
Jabba 25.2.2020

Beng.D
Beng.D 19.2.2020

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

calvin10
calvin10 29.11.2020

Log 1 = 0
Log 1 = 0 9.11.2020

Ma-ra
Ma-ra 6.10.2020

Dinik
Dinik 11.9.2020

Spacecore
Spacecore 5.9.2020

Gustik5
Gustik5 16.8.2020

Lord Baltimore
Lord Baltimore 22.7.2020

kendor007
kendor007 9.7.2020

honza2457
honza2457 9.6.2020

Bronn
Bronn 4.6.2020

MEGA
MEGA 21.5.2020

tom173
tom173 10.5.2020

Joker189
Joker189 29.4.2020

ConanVJ
ConanVJ 18.4.2020

Mleako
Mleako 11.4.2020

Spike
Spike 10.4.2020

dajik
dajik 2.4.2020

lantan1
lantan1 26.3.2020

Final
Final 21.3.2020

CaptainCzech
CaptainCzech 15.3.2020

slavik38
slavik38 13.3.2020

Kaaos
Kaaos 5.3.2020

trudoš
trudoš 5.3.2020

Lachvos
Lachvos 1.3.2020

SomeOne
SomeOne 29.2.2020

jh666
jh666 28.2.2020

Václav Mikula
Václav Mikula 26.2.2020

rewkon
rewkon 24.2.2020

xflori01
xflori01 22.2.2020

karl173
karl173 21.2.2020

erik
erik 21.2.2020

hellblazer
hellblazer 20.2.2020

Jabba
Jabba 17.2.2020

Doppelganger
Doppelganger 12.2.2020

cyboy
cyboy 10.2.2020

listr
listr 10.2.2020