• ondra kenway
  K tomuto dílu jsem byl trochu skeptický, protože jsem slyšel, že zde nastoupí nové postavy a Arabské mýty mě tolik nelákaly. Navíc předchozích 6 dílů bylo všech dokonalých a po sedmé v řadě se to přece nemůže povést. Opět jsem se mýlil. I 7. díl je naprosto výtečný co se týče příběhu, postav i kresby. Nové postavy tu tolik prostoru nemají a i když zde není Wolfi a Sníh je zde dost okrajově, ostatní postavy to vynahrazují(například Zvíře s Kráskou mě již pár knih začínají vážně bavit). Jen trochu zamrzelo, když lákali na možnou bitvu Severáka s džinem a pak k boji nedošlo. Navíc samotné vyřešení linky s Džinem bylo trochu Deus Ex. Závěrečný romantický příběh o Rodneym a June mě ze začátku tolik nenadchl, ale po chvíli jsem se naladil na jinou kresbu a postavy a druhá část mě už dost bavila. A podle konce tipuji, že se s párem ještě někdy setkáme.
  I přes pár vad, které jsem jmenoval, však musím již po sedmé udělit plné hodnocení a nemohu se dočkat, až si koupím další díl.
 • ondra kenway
  Tak jsem si nedávno tuto komiksovou klasiku konečně přečetl a musím říct, že nezklamalo. Docela jsem se bál kresby, přeci jen jsem dost zvyklý na modernější mainstream, ale ta mě nakonec velmi mile překvapila a neumím si to představit s jinou kresbou. Příběh i postavy naprosto dokonalé, komiks je tak akorát dlouhý(i když... k tomu se dostanu) a rád bych řekl, že nikdy nenudí. ALE. Pár výtek bych ovšem měl k příběhu o Černé lodi a těm textovým výňatkům mezi kapitolami. Nápad s komiksem v komiksu je poměrně zajímavý a krásně rozšiřuje svět Watchmenů, ovšem trochu mě to nudilo a hlavně docela nemile brzdí tempo příběhu. Naštěstí toho ale není až tolik a asi bych to tam klidně nechal. S texty mezi kapitolami je to ale horší. Některé byly dost zajímavé a opět hezky rozšiřovaly svět, ale jiné byly dost nudné a absolutně zbytečné(hlavně ten výňatek o ptácích). Kdyby takových textů bylo tak 4-5, bylo by to ideální, ale za každou kapitolou mě to celkem vytáčelo, opět to velmi brzdí tempo a zdržuje. Někdy ke konci jsem si taky říkal, že Ozy mohl dostat více prostoru, ale poslední dva sešity to jakž takž vynahradily. Také smrt vy víte koho na konci(abych nespoiloval) byla taková sušší a mrzelo mě, že u toho ani nebyl Sůva jako ve filmu(který jsem viděl před komiksem). To jsou ovšem jen malé vady na jinak dokonalém díle.
  Watchmeni jsou bezesporu legendární klasikou, kterou byste si, pokud máte rádi komiksy, obzvláště superhrdinské, rozhodně měli přečíst. Na stupnici od 4 do 16 hodnotím 16.
 • ondra kenway
  Tohle už bylo trochu slabší, leč pořád velmi dobré. Co mě zklamalo bylo, že po předchozím díle to vypadalo na pořádný souboj s Ra'sem, ale ten se tu jen mihl. I tak to bylo ale zajímavé a já se dozvěděl něco nového o Azraelovi
 • ondra kenway
  Ale jo, celkem fajn "event", pár částí bylo zmatečných a některý tie-iny celkem nuda, na jednu stranu je fajn, že jsme tu dostali vše, na druhou stranu některé části s Pandorou trochu rušili od hlavního příběhu, ale celkově je dobře, že tu vyšly i ty tie-iny, třeba ten s Phantom Strangerem byl dost důležitý. Celkem zarazil konec, který je opravdu otevřený. Jsem zvědav na Forever Evil a další knihy, ale děsí mě, že jsem téměř dohnal české vydání a extrémně neschopnému BBartu bude jistě trvat ještě tak 6 let, než sérii dokončí. Číst tempem, jakým vydává BBart bude extrémně nezáživné a já jim tleskám, jak tím dokážou zabíjet zábavné série...
 • ondra kenway
  Problém téhle knihy je, že má vlastně jen 3 čitelné sešity, protože sešity 22 a 23 je lepší nechat si do Války velké trojky, kde to není vytržené z kontextu. Hodnotím tedy pouze první 3 sešity. Všechny 3 kapitoly jsou vlastně spíše o Bčkových hrdinech, kteří chtějí do Ligy. Občas jsem byl maličko zmatený, jelikož třeba Firestorma tolik neznám a tak mě zarazilo, že jsou to dva lidi. Dívka Atom vypadá celkem zajímavě a jistě bude mít ještě nějakou roli. Třetí sešit(tedy 20) se mi líbil nejvíce, jelikož se tam ukázal Martian Manhunter, můj oblíbenec a stále nechápu, proč Johns do tohoto runu nacpal nudného Cyborga a Manhuntera vynechal. Kresebně to celkem ujde, ve druhém sešitě byla kresba nejlepší, zbytek průměr.

  Za naprosto idiotské rozhodnutí dát tam 2 sešity Války velké trojky, které sami o sobě nedávají smysl(zatím jsem je ani nečetl, abych si Válku nekazil, ale všichni to tvrdí) dávám 3 hvězdičky. Tohle výjimečně není chyba BBartu, ale samotného DC. Co ovšem je vina BBartu, tak to, že Válka velké trojky vyšla až skoro dva roky po tomto díle, takže chápu, že lidi, kteří četli Síť v době vydání, museli být dost zmatení a zklamaní. Ale tak od BBartu už je lepší inteligentní jednání nečekat.
  Tak jsem zvědav na tu Válku.
 • ondra kenway
  Asi mi stačí málo ke spokojenosti, ale Já jsem zhouba mi vážně sedl. Příběh není kdovíjak propracovaný a originální, ale nabízí úžasnou kresbu, pěkný kontrast mezi Banem a Batmanem a zábavnou akci. Chemie a psychika postav za mě u Kinga funguje a tenhle díl se mi od něj zatím líbí nejvíc. Bohužel, jak mi celý komiks přišel velmi dobrý, vyústění s Banem je neskutečně debilní. SPOILER Takhle epickou rubačku dvou titánů zakončit jedním ubohým úderem, aby prostě Batman zůstal dokonalý a neporažený, mi přišlo vážně trapné a musím ubrat hvězdičku. KONEC SPOILERU Jinak velmi kvalitní komiks a jednoznačně doporučuji, jsem zvědav na další díly
 • ondra kenway
  ondra kenway24.2. 14:19Pindárna
  A New 52 furt nic, koukám čekat, že se Darkseid War dočkáme ještě tohle desetiletí je asi dost naivní...
 • ondra kenway
  ondra kenway20.1. 20:34Povinná četba
  Bylo by fajn, kdyby tu vyšly všechny zbývající krize, už jsem kvůli Death Metalu, pro který jsou celkem důležité. I když Identity a Final spíš tolik ne. U Final Crisis si ani nejsem jistý, jestli by tu dávala smysl, četl někdo? Musí na to mít člověk hodně načteno?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 85 (cca 31187 Kč)
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0