Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení
Hachette Fascicoli1. vydánílistopad 2019série Komiksový výběr Spider-Man 5/60
3.4
...
Spider-Man se houpe mezi mrakodrapy na hedvábném vlákně a stráží město pod sebou. Ale ve stínech ulice se skrývá mstivý sok, který chce ke své pomstě zneužít jednoho z nejsmrtonosnějších síťomilových nepřátel. Bočními uličkami New York City se plíží postrach... a jeho jméno zní Lizard!

Obsahuje příběhy:
Utrpení
Pod městem

Hřbety jednotlivých svazků postupně tvoří ucelený obraz od Marko Djurdeviče.

Obsahuje sešity série Spider-Man (Vol. 1) #1-5 (srpen 1990 - prosinec 1990), #13-14 (srpen 1991 - září 1991)


Scénář
Todd McFarlane
Art
Todd McFarlane
Ink
Todd McFarlane
Barvy
Todd McFarlane, Bob Sharen, Gregory Wright
Obálka
Todd McFarlane
Lettering
Rui Alves, Nuno Sarabando, Petr Schwarz
Překlad
Changer the Elder
Redakce
Karolina Matysová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2612-3169
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 265 mm
Hmotnost
644 g
Tisk
barevný
Stran
176
Původní cena
249 Kč
Originál
Spider-Man Torment / Sub-City (Marvel Comics, 1990, 1991)
Varianty
Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení (2019)
Spider-Man: Utrpení (2006)
Muj prvni z vyberu a prvni McFarlane. Bohuzel kresba mi nesedla. Hlavni pribeh byl utrpenim. Druhy pribeh s "podzemaky" uz byl zabavnejsi
Kresba Todda McFarlaneho se mi nikdy nelíbila, to co dělá s obličeji postav je prostě divný, každý panel temný. Ale jakožto komiksového autora jej uznávám, jeho komiks Utrpení však pro mě bylo opravdu velké utrpení. Autor se tu snaží najet na psychologickou notu jako například duo DeMatteis - Zeck v komiksu Kravenův poslední lov. McFarlanemu se to ale brutálně nedaří. Nuda, řada nevysvětlených nebo nedokončených pasáží. Přitom obecně nápad dobrej, ale provedení prostě drhne v několika faktorech.
Nevím no, dost zvláštní dílo, ke kterému se vracet fakt nebudu
„Poprvé za dlouhou dobu uvěříš, že bys mohl zemřít! A tak bojuješ. Bojuješ každou buňkou svého těla. Protože víš, že ani všechna ta tvá slavná síla... ti dnes v noci nemusí stačit.“ McFarlaneovu brutálnu kresbu a dynamické, živé scenáre, v ktorých niet priestoru pre nudu, som si zamiloval na prvý pohľad. Utrpení je podobná jazda, ako hobgoblinovský Úhel pohledu. Todd nahodil pre seba typickú formu, kedy akcia strieda akciu, ale zaujímavé je to i mimo nej (nie, že by takých okamihov bolo veľa). McFarlane vie byť zaujímavým spôsobom nazvime to „filozofický“ uprostred akcie, kedy začne hrdina „zrazu“ premýšľať nad zmyslom všetkého, nad svojou existenciou, nad tým, akú cestu si vybral a či spravil dobre. Mne sa tento prístup páči a v kombinácii s miestami až neuveriteľne mäsitou a opulentnou kresbou (ktorú mnohí charakterizujú ako „absurdne detailnú“) je Utrpení pecka. Rýchla, jasná, stručná, priamočiara a jednoduchá. Ale pozor! Nezabúdajme, že jednoduché veci je v skutočnosti strašne ťažké vytvoriť. Jediné, čo mi tu nesedelo, bol bonusový príbeh s Morbiom. Nesúvisí s predchádzajúcim Lizardom a za mňa by bolo lepšie, ak by tu nebol. Vyzerá skôr ako keby sa niekto snažil kráčať v McFarlaneových stopách. Zároveň práve tento príbeh dokazuje, že Toddova sila je v priamočiarych a v dobrom jednoduchých jazdách. Akonáhle sa mu to začne komplikovať a pridáva dialógy, už to nie je ono. Má to síce viacero šťavnatých aspektov (podzemie, čierny kostým alebo „krtkovia“, ktorých štýl rozprávania mi pripomenula Poga z Bažináča), ale s hlavným príbehom nesúvisí a to ma rušilo. Dumm dumm dumm dumm. Volanie bubnov sa blíži.
Torment jsem četl už kdysi od Crwe a nijak extra mi nezaujal, protože je to po scénáristické stránce vcelku slabota. Jde totiž o jeden z komiksů, kde forma převládá nad obsahem. Tím se dostávám ke kresbě McFarlaneho, která byla svým způsobem určitou revolucí v evoluci komiksů Spider-Mana, velké oči, jiné zobrazení pavučin, odlišná anatomie Spideyho, dlouhé a uzké panely. Bohužel oba příběhy (Torment, Sub-City) obsažené v této knize jsou průměrné. Oba mají super atmosféru i akci, ale finále obou příběhů a jejich rozuzlení je prostě slabé. 3*
Jako minule mě McFarlane příjemně překvapil. Jediné co bych tady vytknul je jeho kresba, která je občas taková zvláštní a chaotická. Jinak je příběh vážně super, ale Úhel pohledu byl o něco lepší.
No tak jsem si to dal znovu, a musím říct, že když jsem to četl pozorně, tak se mi to začalo moc líbit. Opravdu zajímavé a příjemné počtení. Je to 90 jak vyšitá, ale prostě se mi líbí ta kresba. Docela i oceňuji, že ty příběhy nejsou uzavřené a nabízí spíš smíření (closure) a spoustu otázek. Táhne to kresba co si budeme, ale i scénář je v pohodě. Původně jsem z toho moc nadšený nebyl, ale dal jsem si komplet 23 sešitů v KVS za sebou a fakt paráda. Inspirace pro Spawna je evidentní. Tady to začalo. Co mi jen vadí je číslování. Naprosto nechápu proč toto nemohlo být vydáno před Úhlem pohledu a proč se nepokračovalo Maskami. Zbytečný chaos. Dávám nakonec 5 hvězd.
Z tohoto komiksu jsem měl smíšené pocity. Ze začátku se mi celkem líbila McFarlaneova kresba, ale jak došlo na akci tak přestala dávat smysl a začal to být vyložený zmatek. Navíc nesnáším jeho vysoké panely. Styl kterým McFarlane píše, kdy se snaží pracovat se Spider-manovými pocity a vjemy není pro mě moc dobrý. Prostě mi přijde že si hraje na něco co není. Druhý příběh se mi líbil o mnoho víc než první, ale přesto si mě tato kniha nezískala.
Miluju McFarlaneovu kresbu, hodně z vás píše že se nelíbí, ale zkoušeli jste to překreslit? Je to umění. I rozložení mě moc bavilo, jen dějová linka mohla být malinko lépe vystavěná. **** hlavně za kresbu, bez ní ***
Já si pořád nemůžu zvyknout na tu kresbu. Nevím jestli se mi líbí nebo ne. Každopádně ten název Utrpení se k tomu hodí. Občas jsem to tak měl i já. Bohužel jsem do toho nebyl tak zažraný jako jindy. Zachránil to komiks 13 až 14.
McFarlaneova kresba mi prostě nesedí. Spideyho sice kreslí skvěle, ale zbytek (hlavně lidé) mi přijdou ošklivé. A většina oken i velmi zmatečných.
Za to se mi líbí jeho styl vyprávění. Působí to více jako román. Ale to nemění nic na tom, že Utrpení je velmi podivné a vleklé. Pod městem mě zaujalo více.
Ale je fakt, že tahle kniha mi vydržela pěkně dlouho, protože mě moc nelákalo číst dál...
Hodně slabé 3 hvězdičky
Tento komiks je temný. Taký temný, že by sa hodil do DC univerza (filmového). Temné postavy, temné myšlienky, patetické texty, málo zmyslu.
Ako ok, nebolo to najhoršie čo u nás vyšlo, kresba bola štýlová ale to je tak všetko pozitívne čo môžem povedať.
Průměr ve všech ohledech, kromě kresby, která je povedená.
Kniha "Komiksový výběr Spider-Man 5: Utrpení" představuje jeden skvělý komiks, který tedy není na českém trhu úplnou novinkou a k němu přidává ještě dva sešity, jež na českém trhu nové jsou. Je to hlavně zajímavá ukázka toho, co Todd McFarlane ještě vytvořil, ale je to především "Utrpení", které je z hlediska Spider-Mana tak důležité. A tenhle komiks pořád stojí za to. Hezké na tom je, že nám v rámci Toddova runu chybí už jen dvě čísla ze série "Spider-Man". Zbytek vyšel v rámci knihy "Komiksový výběr Spider-Man 1: Úhel pohledu".
Naštěstí čtení Utrpení není utrpení, ale velmi dobrý a drsný komiks. Todd McFarlane dává Spideymu opět zabrat, a náš oblíbený pavoukolez si místy sáhne až na dno vlastních sil. McFarlane píše a kreslí dospělejší komiks, nešetří krví, pocitem beznaděje a občas dokáže vyvolat až hororové momenty(samozřejmě s přihlédnutím na věk čtenáře). Mě osobně komiks bavil, a četl se mi dobře. Trošku mě mrzelo, že poslední dva sešity nenavazují na prvních pět sešitů, a hlavně je ten druhý příběh slabší, a jeho vyvrcholení je sice zajímavě pojaté, ale o uspokojení nemůže být řeč. Utrpení se povedlo, a já se samozřejmě dost těším na další čísla.
Jednoduchy akcni pribeh, ktery nas ale nechava viset ve vzduchu a rozuzleni se nekona. To je trochu skoda. Jinak prumer.
50%
Kniha spíš na koukání. Spidermanovo utrpení je mini série v principu velmi podobná Wolverine: Projekt X. Hlavní hrdina je tažen minimem děje, který zápletka obsahuje a dostává při tom festově na držku. Všechno je vykreslené v čarokrásných barvách a vzletných rozmáchlých scenériích. Forma převažuje nad obsahem a doufá, že čtenáře výrazněji upoutá. No, ano. Je to krásný, ale osobně stále čekám od "vyprávění" trochu více.
Spider-Man miluju, ale tohle se vážně nepovedlo. Inspirace geniálním Kravenovým posledním lovem je znát, ale to je tak všechno. Sice to není tolik ukecané, jako starší komiksy umí být, ale to je asi tak jediné pozitivum. Scénář je místy zmatený, pasáž s Mary Jane je zbytečná a komiks nemá ani pořádný konec. Ještě by to mohla zachránit kresba, jenže ta je prostě hrozná. akce je nepřehledná a lidské postavy vypadají přímo úděsně (chudák Peter). Bohužel, pro mě je to nejhorší příběh se Spider-Manem, jaký jsem kdy četl. 36 %
Spider-Man: Utrpení - No, zase takové 'Utrpení' to nakonec nebylo ... náhodou bylo to docela dobré. Pro Spideho byla tahle éra doslova 'golden age', hodně mi to připomínalo ještě o třídu vyšší 'Kravenův poslední lov' a kresbou mi to hodně evokovalo luxusní Batmanův 'Rok jedna'. Děj sice zas taková sláva není, záporák je takový nijaký, ale atmosféra to naštěstí vynahrazuje. Jak pocity šílenství, tak panely zachycující jednoduché 'Dumm', všechno mi to náramně sedlo! Nakonec jsem tedy více než spokojený a nemůžu tedy jinak než knihu doporučit ... Za mě 4*!
Utrpení to je, ale čtenářovo. McFarlane možná pěkně kreslí, ale jako scénárista má v hlavě fakt nas*áno.
Zlatá devadesátá, která byla pro Marvel v podstatě jedna velká tragédie a na jejich konci z něj byla krachující společnost. Devadesátky taky přinesly temnější příběhy i pro věčně mladý a hravý Marvel. McFarlane nám dává příběh, který si kresbou odehrává na bojišti, ale zároveň jede neméně zajímavou psychologickou rovinu v hranatých rámečcích.

Peter a Mary Jane se nechápou, zatímco ona vidí v Spider-Manovi bezstarostné alter ego, které je hloupým koníčkem jejího manžela, Peter se bojí o život svůj, její a ze všeho nejvíce chce útéct domů. Není to komiks pro každého, vůbec ne pro začátečníky, ale mne oslovil. Lepší než Kravenův poslední lov.
Toddu McFarlanemu jsem moc na chuť nepřišel. Neříkám že je to špatná kniha ale příběh je nic moc. Stejně jako počin Masky je to takový nemastný neslaný. Zajímavá kresba, do které když se člověk začte, tak je to fakt pěkné. Pro mě to je takový průměr.
"Spider-Man: Utrpení" tak nakonec doplácí na příběh, který je zpočátku dobře rozjetý, ale jeho rozuzlení je veliké zklamání. Navíc má čtenář pocit, že se McFarlane snažil napodobit J. M. DeMatteise, ale neměl při tom tolik údernosti a tolik umu, aby se mu skutečně podařilo zabřednout do hlubin psychiky hrdiny i jeho protivníků. Některé bubliny, především ty vypravěčské, pak snižují celkový dojem, protože jsou stylově vhodné spíše ke Spider-Manovi pro mladší čtenáře.
Takovej mladší brácha Kravenova lovu. Brácha, co má jen jedno varle, kulhá, slintá a má škytavku. Ve skutečnosti to tak zlé není, ale dobré taky ne. Průměr a spolu s Maskama to nejslabší (nepočítám do toho Velkolepého Spidermana který je prostě pro děti) co vyšlo...55%
Osobne mam pro McFarlane slabost. Tohle dilko nese jeho klasicky rukopis, cili s tim prichazi jednoducha rada: pokud toho chlapa muzete, bude se vam libit i toto, pokud je vam jeho dilo proti srsti, nechce to radeji v regalu. Utrpeni je kresleno klasicky velmi detailni kresbou, kde to obcas chce chvilku na zorientovani. Obsahuje pro spider-mana netypickou temnou atmosferu, mj je mega kost, peter je mega narachanej drson, co se neboji ostrejsi hlasky a opet je Toddem zahnan az na sami kraj svych sil (tak jako napr. v uzasnych Maskach... vubec ten clovek proste rad nechava spideyho mlatit :) ). Pribeh je jednoduchy a mozna by mu svedcilo mene sesitu (2-3). Pro milovniky Todda a nebo alespon Masek nutnost.
Kresba není úplně špatná (i když taky žádný zázrak), ale zbytek je skutečně utrpení. Scénář je slabý, nudný a ne moc chytrý. Narativní rámečky, které prostupují celým komiksem, mě přiváděly k nepříčetnosti: rádobyúderné krátké věty působily spíše trapně než aby zvyšovaly napětí. Obálka slibuje legendární komiks, ale je to klamavá reklama.
No prostě utrpení.
väzba: je tak akurát, nevydrží viac ako jedno čítanie.
kresba: ja osobne mám rád čistú kresbu a tak mi McFarlaneova kresba velmi nesadla, miestami ma z nej (vďaka lesklému papieru a príliš sýtym farbám) boleli oči a nevedel som čo sa na obrázku odohráva
príbeh: toto je dôkaz toho, že to čo je legendárne v Amerike nemusí byť legendárne a uctievané u nás. scenár je jednoduchý (Calypso sa chce pomstiť za Kravenovu samovraždu a tak ovládne Lizarda, ktorý má Spider-mana zlomiť - doslova), postavy sú jednoduché, nemá to žiadnu hĺbku, stále je to o tom istom (krv, jed, bubny, mary jane, krv, jed, bubny), nemá to šťavu. ale najväčším problémom je to (aspoň pre mňa), že tento príbeh vydali ešte pred vydaním príbehu Kraven´s last hunt - ktorý je podla môjho názoru ovela lepší a hlavne tento príbeh naň pekne naväzuje a dáva ovela väčší zmysel.
50% a nabudúce si prosím najprv vyjasnite chronológiu a vytlačte to na matný papier s akurátnymi farbami.
tak tohle bylo fakt utrpení... moc mě to nebavilo, pointa o ničem, scénář měl víc much než průměrný troll, jen ta ktresba si mítama líbila... místama mi připomínala hellblazera, když byl úplně na začátku... ale mě neberte vážně já na tohle nejsem stavěný :-))
Temný a brutální Spider-man, s výbornou kresbou, dokud se nezačnou objevovat lidské (občas jsem o tom pochyboval) obličeje a neukáže se, že Todd McFarlane opravdu neumí psát. Nuda, nuda, nuda a k tomu ještě natahovaná. A po dvouch přečteních se mi začala rozpadat vazba.
Noooooooooooooooo reknu to asi takto, tesim se na The Last Kravens Hunt:)
No, má to hezkou obálku. Ale ten zbytek..
Kresba se mi nijak zvlášť nelíbila. barvy mi přišli dost mimo.
A příběh. Hloupej, nudnej. Poprvé sem to ani nedočet. Nakonec jsem to ale dotáh do konce. Když už sem si to koupil, tak to aspoň dočtu, no ne? Řek bych, že je to snad to nejslabší co mam v knihovně.
100% za kresbu, 0% za příběh (dyt to ani neni příběh). Takze za padesat a jdu si cist Masky
Kresba výborná. Akorát jak samy kolegové říkáte je to hold zklamání. Sem tam jsem se aji docela ztrácel mezi Spideyho duševními dialogy a tím co se tam opravdu děje. Vyšší skore dávám snad jenom za tu kresbu.
Zklamalo mě to.
To samé co Masky , jen delší. Temné, brutální, zběsilé. A nudné.
Má to McFarlanovú kresbu. Je vcelku osobitá, čo je super. Hlavne tie šialené pavučiny. Má to McFarlanov scenár. Je vcelku osobity, čo ale nie je super. Hlavne ten šialený pokus o vybudovanie deja.
Inak čistá pocitovosť, ktorá ma ale nezasiahla. Masky mi prišli o dosť lepšie.
Tento komiks me dostal!!Akorat mi po precteni vypadly 4 stranky. :(
Mě je úplně vodpornej McFarlaneho scénář. Ono to zní hezky, ale když přečtete pár dílek od něho, tak zjistíte, že ty věty konstruuje pořád stejně. pořád to stejně zní. A ta jeho kresba není špatná, spíš m,i vadí takový ty veliký úzký rámečky přes celou stránku, je často taková dost zametená. Ale líbí se mi celkem originální protivník, i ten kontrast s MJ, která si jezdí po různejch zábavách, zatím co Spideyho řeže wOODOO čarodějnice. Dobrej mainstream
A dal by som aj menej ako 60, ale beriem do úvahy aj technické spracovanie a to Crewáci spravili perfektne.
Malo to dobrú pointu, pár dobrých myšlienok a asi dva dobré ftípky. Inak ništ. Peter sa mi niekedy nezdá ako Peter, celé je to nejaké také fádne, nudné... ku koncu už to chytá trochu atmosféry, ale prvé 3/4 booku sa o to autor len snaží. Kresba je vcelku dobrá (i keď to nie je zrovna štýl, čo mám rád), coloring už horší. Dlho som rozmýšlal či to kúpiť... a teraz to nepokladám za vyhodené peniaze len kvôli tomu, že som si doplnil ďalšiu z tých vcelku podstatných častí Spidey-ho života. No stačilo by, ak by som si to požičal od niekoho iného.
Kresba perfektní.Scénář slabý,ale toleruju to vzhledem k době vzniku.V Knihovničce to nesmí chybět už jen proto,že je to klasika klasická.
Co to říkáte?Pro mě je to ůplně parádní komiks.Jeden z nejlepších prostě mě dostal.Nevím proč někteří dávají třeba 35%.
Pokud teda pominu nijak zázračný příběh a soustředím se na kresbu, tak ta mi nepřijde až tak geniální, jako syrová (až moc) a nepřehledná... Jeden příklad za všechny: dvoustrana, kdy SM leží v odpadcích a "kamera" zoomuje tam a zpět - já jsem se na to musel dívat několikrát, abych pochopil, co na kterém panelu je. Takže: Příběh lineární, kresba nepřehledná, rozuzlení až moc jednoduché (nechci spoilovat, ale to jsem celou knihu trnul, jak se z toho dostane, aby se z toho dostal takhle?).... Co z toho plyne? Bez jakékoliv úcty k TMF - 50 %.
to Spider-man: na konci osumdesatych let vysli jak Watchmeni, tak V for Vendeta, tak Dark Knight Return, takze podotykat, ze scenar Tormentu nenizastakspatnej jen proto, ze vysel v roce 1990 je mirne mimo. Rekl bych, ze scenar je takovej nemastnej, neslanej jen proto, ze McFarlana proste neni pan scenarista:).
Todd sice není M.J. Straczynski, ale ujde to. Má prostě svůj vlastní styl vyprávění. Kresba ještě není tak dotažená jako třeba v maskách, obzvláště obličeje postav nejsou Toddovou silnou stránkou.:-) A co se týče příběhu, uvědomme si, že tenhle book vznikl v roce 1990.
Utrpení mě dost zklamalo. Kresba je vcelku povedená, horší je to však s dějem. Ze začátku to vypadá nadějně, ale postupem času začíná Utrpení ztrácet na tempu a konec vyšumí úplně do prázdna.
Pavouka si přečtu spíš ze setrvačnosti, než že bych dychtivě očekával každé nové číslo. Utrpení si mi dokonce líbilo o něco víc než Odhalení, ale nějaké pádné argumenty pro to nemám. Asi protože tady je daleko víc akce, kterou mám u SM radši než jehopsychologické rozbory . McFarlane je vcelku ok, a ani barvy mi nevadí, ale to co udělal Parkerovi s ksychtem je docela hrůza. Vypadá jako nějakej ruskej boxer s přeraženym nosem. :)
Kresebně je to ucházející, dějově jakž takž. Určitě jsou lepší spideyovský booky, které by chtěli vydat, ale "Torment" beru jako povinnost už jen kvůli Toddu McFarlaneovi. MdS
Barvy celkem děs... Děj napůl snový, může si dovolit cokoliv pro exhibici McFarlanea. Ale má to atmosféru a až na ksichty normálních lidí se mi to celkem líbilo.
Mám jen US book, tekže nemůžu hodnotit překald atd, ale co vidím z náhledu je že obálka českého vydání rozdrtila tu původní na všech frontách. Jinak McFarlenova kresba je úžasně dynamická (miluju panely kde spidey sviští vzduchem a všede kolem něj jsou kilometry vlákna), jenom škoda toho příběhu, ktrerý se někde zapomněl...
U tohohle dilka se mi nejvic libi ta temna atmoska, ktera u Spideyho neni obvykla. No a samozrejme Toddova kresba je poradne prokreslena a dynamicka. Obcas ale na ukor prehlednosti.
Bohužel jeden z nejhorších Spider-Manů, co mám (a mám pěknou sbírku). Příběh celkem dobrý, ale McFarlanova kresba se mi prostě nikdy nelíbila a Lizarda pěkně zprasil.
Nepochytil jsem zas tak moc, proc, nac, jak a kde, ale jak pise Dark, tenhle Spidey neni o scenari, ale o zpracovani a syrove kresbe. A obe tyto atributy ma tenhle comics vyborne, coloring stoji za zlamanou gresli, ale vem to cert, takova byla doba. Ja u comicsu preferuji scenar nad kresbou, takze davam nakonec pouhych 40%.
Tenhle spidey fakt super ,McFarlana mám rád a tenhle příběh se mi opravdu líbil. Kresba naprosto supr.
Utrpení mě lehce zklamalo... Že není McFarlane nějaký extra scénárista a myslitel, to je známo. když jsem si přečetl o zjevování se dávno mrtvých protivnících a temné atmosféře, rozhodně jsem nečekal až takovou... ehm... nudu. Holt je člověk zmlsanej mistrem Straczynskim, Moorem či Loebem a pak to takhle dopadá. Bohužel, nemůžu ani nijak zvlášť hodnotit Toddovu kresbu. Konkrétně civilní tváře mi nepřijdou nijak zvlášť pěkné (MJ a lidi na ulici vypadají katastrofálně). Samotného Spider-mana (tedy Petera v kostýmu) kreslí obstojně. nelíbí se mi moc ani rozmistění a uspořádání panelů. Srovnám-li mainstream a mainstream - tedy např. Utrpení vs Ticho, nemusím snad psát kdo je tady génius (Lee, samozřejmě). Nevím, ale McFarlaneho kresba mě nikdy nijak zvlášť neuchvátila. Barvy se mi vyloženě nelíbí, ale to bude dané asi dobou...
Podívejme, kdo začal hodnoti... a jak! :)
Pokud milujete neobvyklé dějové zvraty, mistrovskou práci s jazykem a propracovanou psychologii hrdinů, nebo si snad nedejbože myslíte, že komiks musí mít bezpodmínečně nějaký příběh, radši se na to vykašlete...
Pokud jste ale příznivci nelítostné, vymazleně syrové kresby a temné atmosféry budované nezávisle na slovech, jste srdečně vítáni! Mně se to líbilo, proto lehce nadhodnocuji...
174655203
Toi29.11.2019 12:46Spider-Man: Utrpení
Naprosto to odpovídá mému čtenářskému zážitku. :D
Vzdyt je to napsane na obalce... "Utrpení" :D
Tohle je snad nejhorší komiks na týhle planetě. Upřímně mne zaráží, že má někdo pocit, že by měl být součástí jakéhokoliv komiksového výběru.
Četl/a (84)
2scha, Al0f0k, Alfred, anfrene, Azik2586, Bary02, Big_Boss, Blackthunder, calvin10, Carnage, Cemino, Cever, chuckboris, cyboy, dajik, Darth Raelchi, deadpool, Deckard, Dejweez26, Delphín, Doppelganger, Dzoglik, Fives, Fox01, GavlaDan, Georgíno J., hicks, Honzin, hroubek, Hugin, hypermlok, invape, Ivan Kucera, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, jiskra, Joker189, kallenved, kaylin, Keno, lantan1, Lijem24, Lobok257, LookAss, Lord Baltimore, luky.kuky10, Madao, mAGiic, me, Mercurio, mineralk, Mleako, MonsterGyre, Moon, namdnas, NextOne, noovakpetr, opytz, Ozymandias, Paldini, petrik1710, raenius, Raul, RobinZdidlo, roswelll, Sagikkun, Sajmon, Scaleo1, Spacecore, Spike, Star36489, tomaseek, trudoš, TZcomics, UchihaNaoto, Václav Mikula, valkys, vita, VskPrzk, Zdendy, zdennanek, zlejzmrd, _Baruu_
(173)
2scha, 81splinter, Abe, Al0f0k, Alfi, Alfray, Alfred, anfrene, Azbest, Azik2586, BadBoy, Badgu.y1902, Bary02, Benji, Big_Boss, blackJag, Blacksad, Blackthunder, bmc75, bobo666_2005, calvin10, Carnage, Cemino, Cever, chuckboris, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, Delphín, Denis1996, Dexir, Dinik, disclose, DKoscik, Doppelganger, DracoAn, Dzoglik, Ejdý, Ejdý1, fifas, filemon, Filip123, filosh, Fives, Fox01, GavlaDan, Georgíno J., Glumal, hellblazer, hlavathor, Hlousks, Honzin, hroubek, Hugin, hugosnowden, hypermlok, Idy, invape, James, Jay-jay, jendavondra, jh666, Jimbeam90, jiskra, Johny87, Joker189, JORDY, kallenved, Kareru, karl173, kendor007, Keno, komiksák007, Krvavý Patejl, Lijem24, listr, Lobok257, LookAss, Lord Baltimore, luky.kuky10, Madao, mAGiic, Majkl151, Mariomichal, Marvin, Maty48, me, meffis, Mercurio, merhyx, MickeyStuma, Mikei, mimo_provoz, mineralk, misa, miuanek, Mleako, MonsterGyre, monty.cl, Moon, MP, Mr.Ward, namdnas, NecRoman, Nevimtrebastofi, NextOne, Nightmare, NOD82, noovakpetr, nx, Olesh, opytz, Paldini, pearlxjam, pechna, perak, perper, Poseidon1978, psramek, PumpingArrow, Radkos, raenius, raimi, Ricarderon, RicHard. , RobinZdidlo, roswelll, royan, Rumburaq, Sagikkun, Sajmon, Saran, Scaleo1, seneke, Sick666, Sidi Santini, Skot, sleepless, Spike, štěpin_8, StressCZ, suricattaontheway, tacmud, TheoDread, tomaseek, Tomasino79, tomntp, trudoš, Tyfus, UchihaNaoto, Václav Mikula, valkys, VanTom, Viking, vita, vranakx, VskPrzk, VvV, Wiruss, xintax, yogi, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, zdoog, zlejzmrd, _Baruu_
Chce (4)
BreakingAway, dcpatr , delsemela, Odal
Koupí (1)
JaroKakashi