Ukázka
Ukázka
Ukázka
Darth Vader, vykonavatel císařovy vůle, věrně slouží svému pánu. Potom však dojde k nečekanému útoku rebelů, kteří zasadí osudový úder Hvězdě smrti, mocné zbrani, na kterou císař nejvíce spoléhá.
Hrozí, že galaxie se propadne do chaosu. Vader, osobně zodpovědný za tuto katastrofu, klesl v císařových očích a odvetou proti rebelům je pověřen velkogenerál Tagge.
Nikdo však netuší, že i Vader má své záměry. K jejich naplnění však potřebuje vlastní soukromou jednotku, a tak se obrátí na svéráznou archeoložku, doktorku Aphru, a vydá se s ní znovu na planetu Geonosis.

Obsahuje příběhy:
Vader (Star Wars - Darth Vader (Vol. 1) #1-6)
Stíny a tajemství (Star Wars - Darth Vader (Vol. 1) #7-12)

Obsahuje dvě původně samostatné alba (Star Wars - Darth Vader #01: Vader, Star Wars - Darth Vader #02: Shadows and Secrets).
Obsahuje sešity série Star Wars - Darth Vader (Vol. 1) #1-12 (únor 2015 - listopad 2015)

V knize je chybně jako autor uveden Leinil Francis Yu, jenž se na daných příbězích nepodílel.


Scénář
Kieron Gillen
Art
Salvador Larroca
Barvy
Edgar Delgado
Obálka
Adi Granov
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Překlad
Milan Pohl
Redakce
Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-2524-431-9 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
260
Cena
499 Kč
Originál
Star Wars - Darth Vader #01: Vader, Star Wars - Darth Vader #02: Shadows and Secrets (Marvel Comics, 2015, 2016)
 • trudoš
  Kieron Gillen sice neumí tak dobře pracovat s humorem jako Jason Aaron (čest výjimkám jako jsou Aphra a 0-0-0), přesto má jeho scénář perfektní atmosféru, hodnou kultovního snímku Impérium vrací úder. Je to temné a strhující, přičemž zákulisní hra Dartha Vadera z něj dělá dokonalého antihrdinu, jemuž fandíte i přesto, že víte, co je za padoucha – a jak skončí. Ostatně už samotný motiv, kdy Vader dostává od císaře kartáč, protože selhal při obraně Hvězdy smrti, skvěle doplňuje logickou posloupnost událostí a nijak tím nenarušuje kontinuitu původní trilogie. Přitom ani nevadí množství nových postav, kořenících zápletku, jen si člověk dobře uvědomuje, že valná většina z nich je jen na jedno použití. Jediné zklamání mi tak připravil konec, protože ten zde prakticky není – tuhle hru tvůrci rozehráli na vícero dílů.
  Příběh je úzce provázán s událostmi z alba Skywalker útočí, takže příliš nedoporučuji přeskakovat. Ideální byla posloupnost, s jakou jednotlivé sešity otiskoval Star Wars Magazín.
 • tom173
  Marvel komiksovému Star Wars svědčí. Scénář je opravdu propracovaný a na čtení je třeba so docela soustředit, protože v množství planet a dějových linek se dá lehce ztratit. Děj jde rychle dopředu a je nabitý událostmi. Kresba realistická a celkově svědčí filmovému vyznění série.
 • Liborius
  Suprovka, Vader je cool, jako postava propracovaný, nejen dýchavičný zloun. Příběh odsýpá, má hlavu a patu a vedlejší postavy jsou bezva. Doktorka Aphra velice a dva sadističtí droidi ještě víc :) Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/star-wars-vader-stiny-a-tajemstvi/
 • JohnyG
  Do ruky pěkně padnoucí kniha o 250 komiksových stranách o lordu Vaderovi plyne pomalu, ale je moc příjemným čtením. A krom nejprovařenějšího sitha má i další sympatické postavy, ať už jde o zabijáckého droida s kamufláží astrobota nebo post-tarkinovský mučící protokolární protipól k C3PO. Zapomenout nemůžeme ani na Aphru, která sice Darthu Vaderovi pomáhá, ale celkem dobře si uvědomuje, že jde o tanec nad propastí. Vader se ukazuje jako mazaný hráč v politicky nestabilním klání mezi špičkami impéria, znervózněného zničením Hvězdy smrti a nechává za sebou také natěšené konkurenty v boji o přízeň u svého mistra. Prostě povedená záležitost vydaná konečně v důstojném provedení.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.2.2019 21:43Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Vader se nese v podobném duchu jako jeho světlý bratříček. Opět je tu velmi povedený feeling ze světa Star Wars ve skvělém zpracování. Tentokrát zde ale není znát tolik filmovost jako v hlavní sérii. Zprvu za to může kresba, která sice vypadá skvěle, ale je méně dynamická a trochu mě zklamaly souboje, které nejsou tak elegantní jako v hlavní sérii a občas můžou být krapet nepřehledné vzhledem k více statickým panelům. Menší výtku bych měl i k ději, který se tentokrát posouvá jen šnečím tempem a možná i vzhledem k velkému množství nových postav mi trvalo nějakou chvíli než jsem se s nimi zžil. I tak se to čte, ale parádně a znovu se větší počet stran zdá být jako poloviční. Navíc jsem velmi zvědav kam se série bude nadále ubírat a doufám že si Egmont nebude s dalšími díly dávat příliš na čas. 75%
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš3.12.2018 13:39Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Pěkné souborné vydání. Je to mnohem lepší zážitek přečíst si to takhle nerozkouskované.
 • cyboy
  cyboy mecenáš23.10.2018 22:32Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Stejne jako v knize Skywalker utoci, ... jde o souborne vydani dvou velkych pribehu vydavanych ve Star Wars Magazinech. Nic vic tam neni.
  Prijemna oddechovka.
  75%
16286
Četl/a (68)
2Hitman3, 2scha, Alfi, Benny, Blackhand47XD, calvin10, Captain Collar, Cinema Ranger, ConanVJ, cyboy, dajik, Dekssan, desto, Dexir, Dzonik, Erich, Fida, Garp, Giskard, Hønzza, Hades, hellblazer, invape, Jack, japes, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, JohnyG, Kaaos, karl173, kaylin, Komiksum, Ladinek82, lantan1, Lijem24, Lukasitch, mackin, malylada, Mamut12, Matthew, mineralk, MP, Noci, noovakpetr, Olesh, ondra kenway, parado, pearlxjam, raenius, Rezet, S313, schefik, Sikk, slavik38, Snegis, Spider-man, Tawax , TenCoJeZbytečnej, tom173, Tomket.Tom, trudoš, Ukko, Václav Mikula, VskPrzk, xxSIMIxx, Zbysek2410, zlejzmrd
(116)
2Hitman3, 2scha, Agiru, Alfi, Beng.D, Benny, Blackhand47XD, blackJag, burzum, calvin10, Captain Collar, CaptainL, ConanVJ, CSE_AC/DC, cyboy, D.K.Logic, Dali, Deckard, DegiCZ, Dekssan, Denis1996, desto, Dexir, DKoscik, dvory, Dzonik, Erich, Fida, filemon, Filip123, Flowtek, Fr3d_K, Hades, hellblazer, invape, Jack, japes, Jay-jay, jeanbaklajean, jh666, Kaaos, Kabukiman, kadas97, kapicka, karl173, Karolín78, kaylin, Kazumaki, Keenkeen, kendor007, KINIMODUS, komiksák007, Komiksum, kubanec13, lantan1, Lijem24, listr, Macek78, malylada, Mamut12, markic, Matthew, Maty48, mcleek, Mighty_Morphine, Mikei, mineralk, monty.cl, MP, Mr. Bobeček, Noci, noovakpetr, Norri, Olesh, opytz, parado, pavel, pearlxjam, pechna, Poseidon1978, raenius, Rezet, Rinter, S313, saja, Sajmon, Salien, schefik, Sikk, Skot, slavik38, soulbringer, Spider-man, tacmud, Tawax , TenCoJeZbytečnej, Till, timek, tom173, Tomket.Tom, Toren, trudoš, Tyfus, Ukko, Václav Mikula, vishnar, vranakx, VskPrzk, xintax, xxSIMIxx, yogi, yojimbo, z-e-d, Zbysek2410, Zdendy, zlejzmrd
Chce (19)
Azik2586, Benji, Blacklarch, Blair, bo, DracoAn, duri, Final, gruno, Himlik, James, Keno, mywiel, Nightmare, nx, Plechy, Schramm, Sebastian the wise, sleepless
Shání (5)
buscheer, Joker189, Lamahe, Nightmare, nx