Darth Vader, vykonavatel císařovy vůle, věrně slouží svému pánu. Potom však dojde k nečekanému útoku rebelů, kteří zasadí osudový úder Hvězdě smrti, mocné zbrani, na kterou císař nejvíce spoléhá.

Hrozí, že galaxie se propadne do chaosu. Vader, osobně zodpovědný za tuto katastrofu, klesl v císařových očích a odvetou proti rebelům je pověřen velkogenerál Tagge.

Nikdo však netuší, že i Vader má své záměry. K jejich naplnění však potřebuje vlastní soukromou jednotku, a tak se obrátí na svéráznou archeoložku, doktorku Aphru, a vydá se s ní znovu na planetu Geonosis.

Obsahuje příběhy:
Vader (Star Wars - Darth Vader (Vol. 1) #1-6)
Stíny a tajemství (Star Wars - Darth Vader (Vol. 1) #7-12)

Obsahuje dvě původně samostatné alba (Star Wars - Darth Vader #01: Vader, Star Wars - Darth Vader #02: Shadows and Secrets).
Obsahuje sešity série Star Wars - Darth Vader (Vol. 1) #1-12 (únor 2015 - listopad 2015)

V knize je chybně jako autor uveden Leinil Francis Yu, jenž se na daných příbězích nepodílel.


Scénář
Kieron Gillen
Art
Salvador Larroca
Barvy
Edgar Delgado
Obálka
Adi Granov
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Překlad
Milan Pohl
Redakce
Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-252-5325-0 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
914 g
Stran
260
Cena
599 Kč
Originál
Star Wars - Darth Vader #01: Vader, Star Wars - Darth Vader #02: Shadows and Secrets (Marvel Comics, 2015, 2016)
Varianty
Star Wars: Vader, Stíny a tajemství (2. vydání) (2022)
Star Wars: Vader, Stíny a tajemství (2018)
 • Palebras
  Vader, Stíny a tajemství je pořádně atmosférická jízda, která stojí hlavně na výborných postavách. Vader, kterého opravdu můžu je dávkován v opravdu velkých dávkách, takže jeho fanoušci si ho pořádně vychutnají. Aphra je další postavou, která se vyloženě povedla a BT-1 s 0-0-0 byli jen příjemným bonusem. Pár hlášek 0-0-0 bylo vyloženě perfektních. Vyšetřovací pasáž Vadera s inspektorem Thanothem byla také opravdu velice povedená. Vader, vůbec v celém příběhu působí daleko více zranitelněji. Není jen tím nezlomným a neohroženým frajerem, což se mi velice líbilo a i přes skutečnost, že v císařových očích klesl, nic nevzdal, nepropadl do depresí a neodletěl se ožírat někam do kasína, nýbrž okamžitě převzal iniciativu a začal pracovat na cestě k nabytí císařovy důvěry. A tímto se vlastně dostáváme k tomu, že Vader je nezlomným a neohroženým frajerem. Ale to k němu prostě patří. Kresba opět parádní a hlavně scény typu, kdy Vader mrskne světelným mečem po letounu, který se odporoučí do věčných lovišť jediným zásahem, jsou prostě lahůdkové. Tohle je jednoduše paráda a už se těším na další díly.
 • faster86
  nejsem žádný velký SW fanoušek, ale filmy jsem viděl všechny.... Vader (na rozdíl od nemastného neslaného Darth Maula) je dobře napsaný, je to průměr o tom žádná, ale Vader je tu mnohem víc bad ass oproti filmu. BT-1 a triple zero, jsou příjemné vedlejší postavy u kterých se člověk i zasměje. Aphra je tu lepší jak v sólovce.
 • trudoš
  trudoš editor29.4.2021 08:41Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Kieron Gillen sice neumí tak dobře pracovat s humorem jako Jason Aaron (čest výjimkám jako jsou Aphra a 0-0-0), přesto má jeho scénář perfektní atmosféru, hodnou kultovního snímku Impérium vrací úder. Je to temné a strhující, přičemž zákulisní hra Dartha Vadera z něj dělá dokonalého antihrdinu, jemuž fandíte i přesto, že víte, co je za padoucha – a jak skončí. Ostatně už samotný motiv, kdy Vader dostává od císaře kartáč, protože selhal při obraně Hvězdy smrti, skvěle doplňuje logickou posloupnost událostí a nijak tím nenarušuje kontinuitu původní trilogie. Přitom ani nevadí množství nových postav, kořenících zápletku, jen si člověk dobře uvědomuje, že valná většina z nich je jen na jedno použití. Jediné zklamání mi tak připravil konec, protože ten zde prakticky není – tuhle hru tvůrci rozehráli na vícero dílů.
  Příběh je úzce provázán s událostmi z alba Skywalker útočí, takže příliš nedoporučuji přeskakovat. Ideální byla posloupnost, s jakou jednotlivé sešity otiskoval Star Wars Magazín.
 • tom173
  Marvel komiksovému Star Wars svědčí. Scénář je opravdu propracovaný a na čtení je třeba so docela soustředit, protože v množství planet a dějových linek se dá lehce ztratit. Děj jde rychle dopředu a je nabitý událostmi. Kresba realistická a celkově svědčí filmovému vyznění série.
 • Liborius
  Suprovka, Vader je cool, jako postava propracovaný, nejen dýchavičný zloun. Příběh odsýpá, má hlavu a patu a vedlejší postavy jsou bezva. Doktorka Aphra velice a dva sadističtí droidi ještě víc :) Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/star-wars-vader-stiny-a-tajemstvi/
 • JohnyG
  Do ruky pěkně padnoucí kniha o 250 komiksových stranách o lordu Vaderovi plyne pomalu, ale je moc příjemným čtením. A krom nejprovařenějšího sitha má i další sympatické postavy, ať už jde o zabijáckého droida s kamufláží astrobota nebo post-tarkinovský mučící protokolární protipól k C3PO. Zapomenout nemůžeme ani na Aphru, která sice Darthu Vaderovi pomáhá, ale celkem dobře si uvědomuje, že jde o tanec nad propastí. Vader se ukazuje jako mazaný hráč v politicky nestabilním klání mezi špičkami impéria, znervózněného zničením Hvězdy smrti a nechává za sebou také natěšené konkurenty v boji o přízeň u svého mistra. Prostě povedená záležitost vydaná konečně v důstojném provedení.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.2.2019 21:43Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Vader se nese v podobném duchu jako jeho světlý bratříček. Opět je tu velmi povedený feeling ze světa Star Wars ve skvělém zpracování. Tentokrát zde ale není znát tolik filmovost jako v hlavní sérii. Zprvu za to může kresba, která sice vypadá skvěle, ale je méně dynamická a trochu mě zklamaly souboje, které nejsou tak elegantní jako v hlavní sérii a občas můžou být krapet nepřehledné vzhledem k více statickým panelům. Menší výtku bych měl i k ději, který se tentokrát posouvá jen šnečím tempem a možná i vzhledem k velkému množství nových postav mi trvalo nějakou chvíli než jsem se s nimi zžil. I tak se to čte, ale parádně a znovu se větší počet stran zdá být jako poloviční. Navíc jsem velmi zvědav kam se série bude nadále ubírat a doufám že si Egmont nebude s dalšími díly dávat příliš na čas. 75%
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš3.12.2018 13:39Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Pěkné souborné vydání. Je to mnohem lepší zážitek přečíst si to takhle nerozkouskované.
 • cyboy
  cyboy mecenáš23.10.2018 22:32Star Wars: Vader, Stíny a tajemství
  Stejne jako v knize Skywalker utoci, ... jde o souborne vydani dvou velkych pribehu vydavanych ve Star Wars Magazinech. Nic vic tam neni.
  Prijemna oddechovka.
  75%
20348