Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Strážce Donžonu dostává podivnou maskovanou návštěvu, která chce Donžon koupit. Ihned je vyhozena oknem, nicméně Strážce, jat neblahou předtuchou, nasadí na její stopu dobrodruha na slovo vzatého. Domnělý akční hrdina je ve skutečnosti sympatický antihrdina, kačer Herbert, který jen díky pomoci draka Marvina nezahyne a dokonce se mu podaří maskované zakuklence porazit...

Scénář
Joann Sfar, Lewis Trondheim
Art
Joann Sfar, Lewis Trondheim
Barvy
Lewis Trondheim
Lettering
Jakub Němeček
Překlad
Magdalena Machačová
Žánry
fantasy, humorný
ISBN/ISSN
80-902935-1-4 (Mot (Mot komiks, s.r.o.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
225 x 300 mm
Tisk
barevný
Váha
425 g
Stran
48
Cena
222 Kč
Originál
Donjon Zénith #01: Cœur de canard (Delcourt, 1998)
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš23.10.2017 15:49Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Kačerovo srdce som si po rokoch znovu prečítal a bavil som sa oproti prvému čítaniu výrazne lepšie. Veľmi príjemný, nápaditý a vtipný komiks.
 • JimmyII
  Klasika mezi komediálními komiksy, současně ale strhující fantasy.
 • kaylin
  "Donžon" je zajímavou sérií v tom, že se jedná o trochu jinou humornou fantasy. Hodně se zde používají prvky, které nejsou ve fantasy tak tradiční - právo, ekonomika, účetnictví. Všechny jsou vloženy do nápaditého příběhu, který překypuje fantazií a celkově je tak vytvářeno něco naprosto nového, jedinečného. V tomhle směru "Donžon" prostě nabízí originalitu a není zde dílo, které by se s ním dokázalo srovnat. Moorův "Smax" má trochu podobné prvky, ale přece jen to není až tak komplexní a tak silné. Přesto si myslím, že až ty další díly přinášejí pořádný rozjezd. Ten první díl je dobrý, ale co přijde dále je ještě lepší. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/06/653-donzon-zenit-1-kacerovo-srdce-75.html
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš16.6.2011 16:22Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Kdysi jsem si jedno číslo Donžona prolistoval u známých a nechytlo mě, těžko dnes již říct, zda to bylo rozpoložením nebo se jednalo o slabší díl. Teď jsem si s odstupem 10 let koupil na zkoušku první číslo a jesme nadšen. Vtipné a nesmírně roztomilé, navíc v parodické rovině hraje první ligu, kdy žánr nedehonestuje a naopak může fungovat jako jeho příspěvek, byť v komediální rovině.
 • flipflop
  Příjemná záležitost s dětskou kresbou a někdy s dost krutými událostmi. Celkově spokojenost.
 • massilia
  Ať příběhy Donžonu dopadnou, jak chtějí, pro mne je již teď vítězem hravá fantazie obou autorů. Už dlouho jsem nečetl takový komiks, u kterého bych žasl téměř nad každým obrázkem a každou větou. Tohle byla opravdu radost ze čtení, a celou dobu se ve mně cosi poťouchle usmívalo (a někdy chechtalo na celé kolo). Koupil jsem si sice Donžon s velkým zpožděním, ale nelituji toho, nemusím teď aspoň celé roky čekat na nové díly.
 • KdG
  Výborná série, moc jsem se nasmál a chytlo mě to.
 • Le Porello
  Le Porello15.9.2009 00:40Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  trochu zklamání dané vysokým očekáváním a velmi vysokým míněním, které o obou autorech mám. Zábavné Dračí doupě (nebo jak se jmenovala ta česká varianta D'n'D), vtipně vypointované stránky, které většinou končí pro hrdinu nějakou těžko řešitelnou situací, s kterou se musí na další nějak vypořádat, aby zkončil ještě ve vetším průseru:-)...
 • kosmik
  paráda!
 • M4rsellino
  M4rsellino19.11.2008 16:12Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  pěkná kresba, skvělí humor
 • Houbař
  Houbař mecenáš13.11.2008 15:45Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Už na obálce jde vidět o čem tato série bude: skloubení infantility a brutality :)
  Pokud jste ve věku (ať už je to 15, nebo 35), ve kterém jste schopni ulítávat na kreslených seriálech jako Tom a Jerry či Powerpuff girls, jste v cílové skupině a tuto jednohubku za "dvěstě vočí" si nenecháte ujít.
  Krásné, vtipné, ulítlé.
 • krvinka56
  krvinka5622.8.2008 14:42Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Tak tomuto komiksu sem se opět zdatně dloho vyhýbal.Až poněkolika létech tedy letos sem nakonec zakoupil.a musím říci paráda jeden zmála dobrejch komisů z evropy(tedy po Thorgalovi a Trolích válkách)Kresba je vcelku jednoduchá ale zase se vní člověk dobře orientuje, příběh povedenej s pár dobrýma forkama.Dobrá záležitost.
 • Davey
  Má to příjmnou, legrační kresbu. A to je stejné i s příběhem. Od komiksu jsem trochu něco očekával (Přeci jen Trondheim umí jak pobavit, zděsit, tak i nechat se hodně zamyslet) a to jsem i dostal. Paráda. Těším se, až koupím ostatní díly.
 • brkowycz
  Taková děsná bomba to nebyla, ale faktem je, že je to příjemné, člověk se pořád usmívá, zajímavá kresbička pěkně kolorovaná... ale jo...
 • vasek
  Přátelé, klobouk dolů před touhle sérií. Říkal jsem si, že v mém věku už mě máloco překvapí... a tohle mě překvapilo :-) Vtipné, lehké, s nadsázkou, čte se úplně samo...prostě nádhera. Zcela nekriticky dávám sto procent. Miluju Donžon! :-)
 • arnecht
  HAHAHA!!!!! :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš8.1.2008 21:01Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Pobavil jsem se sqěle. Takhle si představuju nádherně zahrané RPGčko někde u nějakého "likérečku". Hmmm...je to dost dávno, kdy jsem něco takového prováděl... Trondheim se mi dostává do hlavy hlouběji a hlouběji. Bez jakýchkoli dvojsmyslů....;-) Krásně ztvárněný "prokletý meč" mimojiné, něco takového bych chtěl taky dostat - prokletý ajpod nebo fleshku. Kdybych si dokonce života nemohl nikdy nic stáhnout, přenést, vypálit dokud bych nedojebal servery firmy, kde dělám a pokud bych nic nedělal, dostával bych elektrické šlehy nebo tak něco. No parádní veselé počteníčko před spaním.
 • royan
  docela příjemná ujetinka:-)
 • satupeka
  satupeka28.11.2007 13:14Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Docela roztomilá a zábavná parodie na Dračí doupě. Srandička na jedno přečtení, ale pochybuji, že bych se k tomu někdy vrátil.
 • Woffce
  Nevím, jak moc se nakonec nechal Slaine ovlivnit - já to dotáh´ až ke koupi a jsem nadšenej. Bál jsem se původně rádovtipných taškařic v překombinovaným fantasy (soudil jsem, nadutec, z prvního dojmu ze Sfarovy kresby), ale po sebedovzdělání dvěma "Trondheimy" a Sfarovým Pascinem jsem uvěřil Willisovi a strávil díky tomu dva večery ve skvělé společnosti lehce frustrovaného kačera a spol., s výrazem retardovaného smajlíka (dle mé choti). Ten (dle mého duchaplný) úsměv mi teď naskakuje nekontrolovatelně při jakékoli zmínce o Herbertovi, Marvinovi a nepostradatelném Opasku. Doporučuju všem příznivcům neprvoplánovaný, sarkasticky morbidní srandy (s dodatkem že trochu "šťavnatější" než v jiných "Trondheimech" a úplně z jiného soudku než v Pascinovi - tolik k sebedovzdělávání). A když už jsem tady: 2. díl-98%, 3.díl-97 % a 4.díl-95%.
 • Wiruss
  Osobně mě to celkem zklamalo, nevím jestli jsem to četl jen ve špatném rozpoložení, ale od humorného příběhu jsem očekával, že se alespoň občas zasměji, tak se skoro nestalo... Uvidím časem třeba změním názor...
 • Neutrino
  To měla bejt báseň.
 • Neutrino
  Jo, fakt dobrá zábava
  Ten Trondheim je nemrava!
  I když některé jeho práce
  se mi líbily více :))
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš18.1.2006 17:10Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Absolútne dokonalé.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš14.7.2004 09:40Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Donjon se pro mě stal klasikou, ale nebyla to láska na první pohled. Skvělý humorná fantasy s obrovským potenciálem do budoucna (300 dílů a více-jen si to představte mít ve své knihovničce :o) Postavy sem si naprosto zamiloval. Hlavně draka Marvina. Tohle je fakt bomba!
 • Nakor
  Výbroná humorná fantasy :) A kupodivu je další díl snad ještě lepší, než tento (což podle mě třeba u Trollích válek není).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.6.2004 18:03Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Skoro jsem si to ani diky detske kresbe nekoupil. A ted je je to jedna z mala serii, kdy se moc, moc tesim na dalsi dil. U Donzonu to nejde jinak, nez valet smichy.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš20.6.2004 16:34Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  ano...!
 • Kocour
  j0hni:To je chyba páč Všech bitek veký král je podle mě ještě vtipnější...No, Donjon je prostě super!!
 • j0hni
  Tohle je rozhodně velice fajn (ale jiné díly jsem nečetl) - příjemná zábava, i když nic světoborného.
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen19.6.2004 01:35Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  uff toto bolo konečen čosi poriadne, žiaden kvázi humor, kvázi akcia, kvázi paradebiliny. úplne naplno vytrúbené všetky tie atribúty ktoré musí dobrá fraška mať. arcidielo ktoré pod vankúšom opatrujem. sem tam žmurknem okom dovnútra a do rána zase nespím
 • willis
  Tohle je fakt parádička. Dost dlouho jsem se odhodlával než jsem koupil první díl, ale od té chvíle se Donžon zařadil mezi ty na které budu netrpělivě čekat. Ovšem 1. díl za dva roky....to se asi už moc dílů nedožiju :(.:))) Tenhle druh humoru jsem očekával od Trollů, ale moje naděje naplnil až Donžon.
 • Zack
  Zack admin18.6.2004 14:52Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Zabavny uvod do serie, ktery me urputne bavil. Kresba je detsky kouzelna, o to zabavneji pak v ni vyznivaji brutalne krvavy sceny :) Doporucuju, jednoducha zabava...
 • Ogre
  Super zabava :-)
501741
 • Slaine
  Slaine admin19.1.2006 18:16Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  tak já se teda taky nechám ovlivnit (až budu mít peníze) :). Teď jsem si pořídil Pana Ovocňáka, kterej má být podle příspěvků taky výbornej, tak jsem zvědav, jestli nekecáte...
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš19.1.2006 17:45Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  ...a ešte musím dodať, že tiež som rozmýšľal či do toho vôbec ísť a prvýkrát v živote som sa dal ovplivniť komentármi a hodnoteniami na comicsdb (ostatné komiksy by som kúpil aj bez toho). Prvýkrát ovplivený a taká trefa :)
 • Saiffer
  Saiffer mecenáš19.1.2006 17:42Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  to Slaine: Do tohto choď na 100%. Jednoducho komiks robený s takou ľahkosťou, vtipom (či už scénaristickým alebo kresliarskym) v každom okienku... to som ešte nevidel. Ten humor je proste neprekonatelný. Zaradil by som ho niekam medzi Simpsonovcov, Uvolnete se prosím a Pavlovského hlody :) Kresba k tomu sadne dokonale... a inak musím povedať, že Lewis Trondheim sa po "Jen čtvrt vteřiny na život" a "Donžonovi" stal mojím naj autorom (vedla Gaimana a Straczynského).
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš19.1.2006 08:28Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  to Slaine: nevahej, je to vazne skvely:)
 • Slaine
  Slaine admin18.1.2006 17:37Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  Já si ty Donžony snad budu muset taky pořídit :)
 • Ogre
  grrrrrrrrrrrrrr, poslem na teba moje bojove postove slepice ak nedvihnes hodnotenie, grrrrrrrrrr
 • Zack
  Zack admin18.6.2004 14:55Donžon - Zenit #01: Kačerovo srdce
  :))) schvalne, na vztek...
 • Ogre
  2 Zack: preco mi to robis :-( Donzon je super, ihned to oprav na vyssie hodnotenie !!!!!
Četl/a (47)
aza, Baffman55, Blacksad, buscheer, Cabal, calvin10, Covenant, DanQ, DEmnoG, Doppelganger, Draco nobilis, farnhajt, filemon, Filios dVekerec, flipflop, flyboj, gongon44, Hanussen, Houbař, J.Connor, James, jankie, jindroush, jiskra, Kapis, kaylin, KdG, Kerbellos, kubosos, Light, Mariohurbanek, mgeralt, NecRoman, Noci, Paldini, Qvestor, robertsedmik, SickNail, Sir_Pete, sleepless, SNUFKIN, start05, tacmud, the.kasztan, trudoš, VXP, zgrywus
(163)
00sedm, adam.ra, AdamOLIVe, afri, ardath, arnecht, arsan, Avian, Awakener, aza, Azalin, Azbest, AZTeck, Baffman, Baffman55, bboorreekk, Benji, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Blaine, bourgeois, Braindead, brkowycz, burzum, buscheer, calvin10, calviti, Cassidy, Černá Krysa, chcita, Covenant, cranial, CSE_AC/DC, DanQ, Davey, DAxik, DEmnoG, doophy, Doppelganger, Draco nobilis, farnhajt, felis, filemon, Filios dVekerec, flipflop, flyboj, Fox01, freestyletricker, Fréza, gongon44, goodspeed, grinder, Hamichal, Hanussen, hawkzn, hedgehog, herbert, holubdema, Houbař, Hulik, hypermlok, invape, J.Connor, James, jankie, JimmyII, jiskra, Johnny Sasaki, Kapis, Karel Sec, kaylin, Kazumaki, KdG, Klatic, komik.sx, kosmik, krvinka56, kubosos, lemon_zobak, Lenny, Light, listr, Lobok257, Lysandra, M4rsellino, macomix, mainman, mangan, Mankin, Mariohurbanek, markic, Marvin, Masinfira, mcleek, melmoth, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, mikado, mike731, mikina, Mitthrawnuruodo, monty.cl, moris.cz, Mr.Plysh, muflon, namathur, naut77, NecRoman, nepěkná perspektiva, Netorack, Neutrino, Noci, Odrikani, Paldini, pavel, pechna, phob, POLAKST, Poseidon1978, Radek Blacksad, RadimNemec, RainDamage, Ricarderon, robertsedmik, RR, Ruw, Saiffer, Samurai-Jack, Saran, sercial, Skot, Slaine, sleepless, SNUFKIN, songoku, Stara.kryta, start05, strougy, tacmud, the.kasztan, Tialster, Tombal, Tommy Monaghan, trudoš, tulipstros, vasek, Viking, vishnar, VXP, willis, Wiruss, Woffce, xai, xintax, yama, Yaromil, yogi, Zack, Zajo original, zgrywus
Chce (8)
Ajit, ChaoticMan, fusnix, Jezbo, jozkasatanpunk, MazeCZ, vranakx, Xeelee
Shání (2)
gobers, Grrr
Nabízí (1)
Fox01