Žoldnéř #04: Oběť
CREW1. vydánízáří 2020série Žoldnéř 4/11
4
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Koupit
Žoldnéř je pro všechny válečníkem bez minulosti. A pokud opravdu nějakou má, nikdo jiný ji nezná. Záchrana chlapce uneseného fanatickými sektáři však Žoldnéře donutí oživit si vzpomínky z vlastního dětství. Bude to souboj s časem. Náš hrdina se opět střetne s podivnými netvory a bude muset sáhnout k osvědčeným trikům, aby malého chlapce zachránil ještě předtím, než ho zfanatizovaná sekta učiní svou další rituální obětí. Stejně tu ale něco nehraje. Co nebo kdo přesně stojí za chlapcovým únosem? Jako obvykle Žoldnéřovi s odpovědí na tuto otázku pomůže Nan-taj.

Kromě samotného příběhu obsahuje také ilustrovanou přílohu, jenž čtenáři umožní nahlédnout do autorova procesu tvorby.

Scénář
Vicente Segrelles
Art
Vicente Segrelles
Obálka
Vicente Segrelles
Lettering
Jiří Hrbek (Daren)
Překlad
Jiří Pešek
Redakce
Filip Gotfrid, Martin Kužel
Žánry
dobrodružný, fantasy, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-7449-890-9
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
240 x 320 mm
Hmotnost
700 g
Tisk
barevný
Stran
64
Původní cena
299 Kč
Originál
El Mercenario #04: El Sacrificio (Norma Editorial, 1988)
Scénáristicky trochu slabší díl, na tak krátkém rozsahu ani většinou nejde nic světoborného vymyslet, ale přesto to bylo ve srovnání s předešlými Žoldnéřovými dobrodružstvími až příliš přímočaré. I tak jsem si knihu užil - skvělá kresba plná draků a jiných příšer a celková atmosféra Žoldnéřova světa mne opětovně potěšila. A jako vždy výborné bonusy.
Zase mě Segrelles dostal. Nevím proč, ale já se toho světa nemůžu nabažit a čekám další a další příběhy. Kresba opět parádní, děj byť jednoduchý, je dobře zmáknutý a posouvá nás konečně dál. Bonusy zase super. Co dodat, správná dobrodružná komiksová literatura. Buď to berete anebo ne, nic mezi.
Mňa táto séria proste baví a bavila ma aj štvorka. Po jednotke som sa zmieril s tým, že Vicente Segrelles robí úžasnú maľbu, ale priemerné scenáre. A odvtedy som sa nad tým nejako extra nezamýšľal a radšej som si užíval strmhlavý let, ktorý je fakt namaľovaný prekrásne a akoby to nestačilo, ešte mohutnejšie ho vylepšuje crewácke prevedenie a rôzne bonusy: tvrdé dosky, atypické rozmery, masívne a v neposlednom rade atraktívne autorove dodatky.
Žoldnéř 4: Oběť je skvelo namaľovaným dielom, v ktorom je ale aj dostatok akcie, oblúd, súbojov a nápaditých krvavých detailov. Ubehne to extrémne rýchlo. =►Celá recenzia◄=
Tohle byl hodně jednoduchý příběh, ale i smutný... naštěstí je to součást něčeho většího... ale ty malby, to je nádhera. A jako bonus, některé z autorových příšer vytvořené po jiné publikace, takže mohu jen doporučit.
S příběhem problém nemám. Někdy jednoduchost není na škodu. Sin City má taky primitivní příběhy a je to paráda.
Souhlas s cyboyem. Malba parádní...

Celkový dojem: 40%
Události v předchozích dvou knihách vygradovaly do odvety jíž musí Žoldnéř čelit zrovna v té nejnevhodnější chvíli. A sice když je na záchranné misi chlapce, který se stal její obětí. Kniha není ani tak pokračováním jako další kapitolou předchozích částí a je jen elementární součástí většího celku do něž Segrelles už od dvojky začal své dílo překlápět. Tady už je trochu na překážku, že dílo nevychází po větších kusech, ale na jeho kvalitě to naštěstí nic neubírá. Autor nastiňuje detaily, které chce v budoucnu rozpracovat, takže se nezbývá než těšit.
Pribeh neexistuje, malba opet uzasna. Vlastne uz to kupuji jen kvuli ni.
O pribehu nema cenu psat, malba jako vzdy paradni.
Ackoliv autoruv zamer chapu, tak stejne nemuzu jit s hodnocenim vys. Svazat obrazy vagnim slovem proste nestaci.
1315101
Ten detail pro kresbu a funkci je famózní. Když mniši dávají nálože do pukliny v balvanu, jehož výbuchem chtějí uvolnit cestu vodě, tak mají na obou stranách pukliny natažené lana s látkou, která má za úkol odvádět pryč vodu, která už teče vrchem. Takže nálože nenavlhnou. Koukal jsem na ten panel asi 10 minut. Paráda!
Četl/a (57)
2Hitman3, 2scha, adevr, Alikkk, AlmightyMates , Apucko, BadBoy, charvos, Const.ex, cyboy, Darker, Darth Raelchi, davidek, Deckard, farnhajt, Final, flipflop, Fox01, Géba, Georgíno J., Hawwwran, house192, hypermlok, Ianus, IndyP, Infarkt, Ivan Kucera, jankie, jh666, Kazumaki, lantan1, Librarian, Lord Baltimore, majer, Mariohurbanek, Mr.Plysh, Murphy722, NecRoman, Ozymandias, pechna, perak, petrSF, Poseidon1978, RadimNemec, RudyRod, S313, schefik, Schirru, SlouzimStarymPsum, start05, SteveCZ, tacmud, taidana, trudoš, Ukko, wolfgang, Zbysek2410
(109)
2Hitman3, 2scha, adevr, Alfi, Alikkk, AlmightyMates , Apucko, Artigas, Azbest, BadBoy, Benji, blackJag, bmc75, Bubákolog, calvin10, Caylen-Tor, charvos, Const.ex, CSE_AC/DC, cyboy, Dali, Darker, Deckard, Dinik, disclose, Draco nobilis, farnhajt, felis, filemon, Final, flipflop, Fox01, Georgíno J., Glumal, Hawwwran, herrman, house192, hugosnowden, hypermlok, IndyP, Infarkt, invape, Ivan Kucera, jakub186, James, jankie, Jay-jay, jh666, kapicka, Kapis, Karel Sec, Kareru, Kazumaki, kendor007, Kiwi1902, kubosos, Librarian, Lojza, Loxin, maara, Mamut12, Mariohurbanek, Marvin, Matio, mcleek, Mitak, moiqpiom, MP, Mr.Plysh, mstefl, Murphy722, NecRoman, Olesh, Paldini, pavel, pearlxjam, pechna, petrSF, porculan, Poseidon1978, RadimNemec, raimi, Ricarderon, RudyRod, S313, Saran, schefik, Schirru, Skot, start05, SteveCZ, suricattaontheway, syon, tacmud, taidana, Tarka Daal, terrordemon, Tialster, Tony TwoDee, trudoš, Ukko, VanTom, vranakx, willis, wolfgang, worf, xintax, yogi, Zbysek2410
Chce (8)
besikv, delsemela, GeorgeeW, monty.cl, Nightmare, Raido26, sleepless, Tomasino79
Koupí (2)
GeorgeeW, Nightmare