Rumcajs se vrací #02
Michal Opitz1. vydáníúnor 2018série Rumcajs se vrací 2/3
4.7
...
Manka umřela, dospělý Cipísek s rodinou starostuje v Jičíně a Rumcajs zůstal na stará kolena v Řáholci sám.
Když doprostřed lesa dopadne neznámý objekt, bude ale muset rychle oprášit svoje loupežnické náčiní, aby uspěl v boji s novým nebezpečným nepřítelem - Vetřelcem z vesmíru.

Rumcajs returns!

Do sešitu nakreslili speciální pin-up obálky Dan Černý a Vašek Šlajch.


Scénář
Michal Opitz
Art
Dan Černý, Michal Opitz, Václav Šlajch
Obálka
Michal Opitz
Lettering
Miloš Mičátek (Mankin), Michal Opitz
Žánry
horor, humorný, sci-fi
ISBN/ISSN
-
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
169 x 257 mm
Hmotnost
95 g
Tisk
barevný
Stran
28
Náklad
150ks
Detská kresba sa k tak krvavým a brutálnym príšerám, ako sú Votrelci tak neskutočne nehodí, až to svojím spôsobom bizarne drží pokope a možno by ste si dokonca radi dali pokračovanie.
Rumcajs se vrací 2 díl se nedá vůbec ohodnotit. Jednička byla dokonalá a dvojka je ještě dokonalejší a kdyby šlo dát 20 hvězdiček tak i to bude málo.
Vetřelec rve končetiny hlava nehlava a Rumcajs jako pořádný hrdina přece neuteče, ale vetřelce si pořádně namaže na chleba. Ta kresba je dokonalá.
Michale je to BEST! 100%
První díl byl skutečně jen předehra. Zde se již rovnou jde do akce a na velice omezeném rozsahu dokáže autor skvěle vystihnout celkovou atmosféru, charakter jednotlivých postav i jejich vzájemné vztahy. A do toho nelítostný Vetřelec, který masakruje vše živé, a před nímž v Řáholci a ani v Jičíně není bezpečno. A jediným, kdo jej může zastavit se zdá, že je Rumcajs s bambitkou nabitou hodně ostrými žaludy. Už se těším, jak střet těchto dvou nesmrtelných legend vyvrcholí.
Prostě dokonalé. Ještě když to člověku přistane jednoho dne ve schránce:) Ti šťastní z nás, okdkojeni večerníčky, slintají blahem více, takový Mach s rejžákem holt nemá chybu. Nemůžu se dočkat posledního dílu, Martine, diky!!!
EDIT: Michale, díky!!! :D

Je to borec, že? Jooooo:)
„Mám dubovej kloubouk a ve vousech roj, mý jméno je Rumcajs, a to je můj boj!“
Netuším, nakolik Michal Opitz zná Fanánkovu tvorbu, ale tenhle citát z Mein Kampf im Wald Rzaholetz naprosto dokonale vystihuje podstatu jeho komiksu. Tohle totiž není pohádka pro roztomilá děvčátka, ale rekviem za jednou érou hrdinství, odhodlání a chlapáctví. Když Clint Eastwood točil Nesmiřitelné nebo James Mangold Logana, ve skutečnosti oba chtěli vystřihnout podobný kousek, jako se povedl rodákovi z Hradce Králové. Ten možná neroztáhl své dílko na dvouhodinovou minutáž, ale zase do toho dal všechno a bez zbytečných keců - atmosféru, humor, nostalgii i brutalitu.
Dějově nám druhý díl příliš nepokročí, ale o to důrazněji zasáhne do osudů kultovních postav. Řáholec už není tím bezpečným místečkem, co býval, a masakr, ke kterému v něm dojde, by si za rámeček nedal ani jednatřicetiletý Peter Jackson. Vetřelci holt nejsou žádní amatéři, a když přijde na genocidu savců, umí zodpovědně přiložit ruku k dílu.
Hodnotím dohromady 1. a 2. díl. Super pocta Rumcajsovi. Mistru Opitzovi se podařil namíchat koktejl vtípků, mimozemského masakru a, což mne příjemně překvapilo, dramatu. Hlavně u druhého dílu začíná přituhovat a člověk mimoděk začíná mít pocit, že tohle přestává být prdel. Rumcajs je tvrďák, se kterým by si nezadal ani John Rambo. Jediným negativem jen pro mne trochu moc počítačový vizuál, ale zvykl jsem si. Pátou hvězdu dávám za všude-citelnou lásku a úctu k postavě.
Opět vynikající, tentokrát dokonce s takřka s existenciálním podtónem... Řáholec a Jičín mají na mále a jediný, kdo stojí mezi naprostou zkázou je Rumcajs.... Už se nemůžu dočkat vyvrcholení, které přijde ve finále :-)
Příjemně to přitvrdilo, přidala se akce, Cipísek si sype popel nahlavu. Velmi dobré
To co v prvním díle vypadalo jako parodie, tady dostává serióznější nádech a hlavně je to konečně příběh o poslední Rumcajsově bitvě a o osbní pomstě. Když jsem si představoval jako malej Rumcajsův konec, Vetřelec tam rozhodně nebyl, a to byla škoda. Je to fakticky super komiks, fanda Vetřelce, nefanda Vetřelce, fanda Rumcajse, nefanda Rumcajse, tohle je kvalitní čtení a přečtěte si to hned.
Čekal jsem blbůstku postavenou na jednoduchém parodování a zíral jsem, jak dobře je to napsaný. Za mě (to platí pro oba díly) rozhodně nejen překvapení, ale i český comics obou roků.
děkuji je to super, hodnocení 6 z 5!!!
Michal proste vali. Nemuzu se dockat tretiho cisla. Munchuv Vykrik me fakt rozesmal. :)
90%
Začalo to jako blbinka, vypadá to jako blbinka, ale vylouplo se z toho překvapení roku! Rumcajs fakt mimořádně zaválcoval a podle mě se jedná o jeden z nejlepších scenáristických počinů v dějinách planety Čechy (včetně tuzemské televizní tvorby). V tomto sešitu se s nesníženou kvalitou pokračuje v napínavém příběhu, který by sváděl k laciné parodii, ale Michal jde mnohem dál. Nikdy jsem s Rumcajsem a Cipískem nesoucítil víc. Skvělé dialogy, prokreslené postavy, napínavý příběh a jako koření brutální akce... Už píšu oslavnou klaviaturu v F moll!
Oproti prvnímu dílu výrazně přibylo akce, která je plná krve, slizu, kyseliny a mrtvol :-) Nesmí samozřejmě chybět rodinné dilema, černohumorné momenty a pistol nabitá tvrdým žaludem - nebo možná něčím trochu lepším? Na finální třetí díl jsem opravdu zvědavý. Pokud mi první Rumcajs atmosférou připomínal Vetřelce jedničku, tak ten druhý by se místy dal přirovnat ke dvojce (např. tupá rota "mariňáků", kteří netuší, s čím mají tu čest). Tím pádem bychom se ve třetím sešitu mohli dočkat existenciálního dramatu, jenže ona je trojka Vetřelec všeobecně dost (ovšem dost neprávem) neoblíbená, takže asi ne... Nechám se tedy překvapit a těším se moc. Sečteno a podtrženo: dobrá práce a v tuzemských končinách veskrze unikátní počin! P.S. Opravdu mě mrzí, že upoutávkové obálky uvnitř sešitu i tentokrát lákají na komiksy, které neexistují. Myslím, že by se po nich jen zaprášilo :-)
53173
MP27.11.2021 18:16Rumcajs se vrací #02
A co zase v pdf, nebude?:)
Už mi Michal psal že to dojde :) A dnes žena celý den doma s nemocnýma děckama a ve schránce lístek nezastižen. UÁÁÁÁ, už jsem to mohl mít kurva v prackách
Koupit ne, jen získat :-)
Dá se to někde koupit???
Četl/a (92)
2Hitman3, 2scha, 3DD!3, adevr, Anton Whatever, autokineton, bananzluty, Becko, binnmode, blackJag, Bronn, charvos, cyboy, D.K.Logic, Darker, Darth Raelchi, deefha, Doppelganger, Draco nobilis, Dzoglik, fifas, filmator, foudy, Fox01, gezic, Giskard, Glumal, Goldfinch, Grrr, hellblazer, Himlik, hromotlk, Hulik, invape, Ivan Kucera, James, james dixon, jankie, japes, Jay-jay, jiskra, kadas97, Kapis, KdG, Kerbellos, Khagrael, Kil-Khal, Killingjoke, Knuckless, Laik, Landauer, lantan1, libormatejka, Librarian, Light, Lobok257, Mamut12, Matio, mcleek, mearez, Monkey, MP, mywiel, Norri, Olesh, Ozymandias, Pej, perak, petrSF, Plechy, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, robert.hladil, SASAN_KING, Schimi85cz, seneke, sercial, Sir_Pete, SNUFKIN, Spider-man, t0mas, Toe, Tomeek, trudoš, tukak, Václav Mikula, VasaX, vishnar, vranakx, Vrenn, wolfgang
(70)
2Hitman3, Alfi, Anton Whatever, autokineton, binnmode, blackJag, burzum, cyboy, Darth Raelchi, deefha, Doncek4321, Draco nobilis, filosh, Fox01, fubong, Glumal, hromotlk, Hulik, husakpetr93, ikshorm, invape, James, james dixon, jankie, jiskra, kadas97, Kapis, KdG, Knuckless, Laik, Landauer, Lenny, Librarian, Lobok257, Mankin, merhyx, Michal Opitz, moiqpiom, Monkey, monty.cl, MP, Nightmare, Olesh, Paldini, pechna, Pej, petrSF, Poseidon06061978, Poseidon1978, RadimNemec, raenius, Ricarderon, robert.hladil, Salien, Skot, Slaine, SNUFKIN, tacmud, Toe, Trevelyan, trudoš, tukak, VasaX, Velkej šéf, Vojtěch 393, vranakx, Wiruss, wolfgang, xintax, yogi
Chce (4)
CSE_AC/DC, Elnie, filemon, sleepless
Koupí (5)
AZTeck, CSE_AC/DC, Elnie, GeorgeeW, japes
Prodá (1)
Mrfko