Tomeek

Tomeek
Tomeek | 28.3.2019 | Čechoslováci ve světě

Proč francouzští vojáci na straně 25 mluví německy...?

Tomeek
Tomeek | 10.3.2019 | Komiksová filozofie

Není to špatné, ale trochu mě to zklamalo. Jednak už název, který v originále zní Kreslený úvod do filosofie, byl změněn na komerčně nepochybně lákavější Komiksovou filozofii. Přestože filozofie znamená "milovat temnotu" (na rozdíl od filosofie, což znamená "milovat moudrost") a přestože tak český název slibuje více, než kniha může nabídnout. Některé výtvarné provedení filosofických principů je také poněkud matoucí - za všechny hned demonstrace Aristotelovy logiky na začátku, kde pod Hérakleitem sice praskne jeden stupeň, ale celý žebřík se nezhroutí, jak by mělo vyplývat z předchozího výkladu. Ale každopádně nadprůměrná knížka.

Tomeek
Tomeek | 10.3.2019 | Bublifuk #08: Namydlené vynálezy

Myslím, že Bublifuk dojel na jedinou věc: děti nejsou a priori nadšené, že si mohou číst komixy. Děti chtějí příběhy o svých hrdinech, a je jim v podstatě jedno, jestli mají ty příběhy formu čtení před spaním, filmu, počítačové hry nebo komixu. Takže název "Bublifuk" nepochybně rozněžnil srdce několika málo dospělých komiksových fandů, kteří za ním dokázali vidět mnohaletý boj za emancipaci komixových bublin v české literatuře, ale pro cílovou skupinu byl bez obsahu. Čtyřlístek je časopis o příbězích Čtyřlístku, pár příběhů o jiných hrdinech je z hlediska dětského čtenáře přehlédnutelný bonus navíc. Bublifuk byl časopis o ... bublifuku? Škoda ho.

Tomeek
Tomeek | 13.7.2014 | Lips Tullian

Za mě 1000% a více.
Jako zasloužilý hipster musím vzpomenout dobu, kdy mi ze sběru od sousedů zachráněný originál z MS prosvětloval temnou dobu totáče...
Toto vydání je luxusní přesně tak, jak tento brak zaslouží.
OÚÚÚNZ!

Tomeek
Tomeek | 13.7.2014 | Fanouš: Po záhadných stopách tajuplna

Původně jsem chtěl jen napsat, že andre a Schramm přesně vystihli můj pocit po přečtení Stop. Ke konci mi dějové zvraty přišly už dost násilné, pořád jsem čekal co se vyvine z Kardozy a na konci jsem byl z vyústění jejího sub-plotu zklamán. Tak jsem si Stopy přečetl znovu, abych přišel na to, co tam nesedí. A zjistil jsem s překvapením, že pravdu mají Svěrák, J.Connor, ClimbVibe a Toe. Můj dojem při druhém čtení byl hlavně údiv nad tím, kolik podzápletek se mi do prvního dojmu nevešlo. Super jemný Yetti, Lemurie... Dojem z Továrny mi při druhém čtení snižovala znalost pointy, Tři úkoly jsou při prvním i dalším čtení stejně výtečné. Ale Stopám jsem prostě musel přijít na chuť a potom baví pokaždé ještě více. A teď k tomu, proč dávám za pravdu Svěrákovi. Každé zastavení Fanouše s Mackerlovou by vydalo na samostatný sešit. Protože míst mají po cestě opravdu hodně, je každé prostředí jen načrtnuto a už se v bleskovém tempu jede dál. Čtenář tak teprve při druhém čtení může přestat vnímat jednotlivá zastavení především jako ohrožení hlavních hrdinů, a může věnovat dostatečnou pozornost prostředí i odůvodnění dějových zvratů. Také epičnost smolařky Kardozy vynikne až při zpětném pohledu. A Yetti by si snad zasloužil vlastní spin-off. Teď, po třetím přečtení považuji Stopy za nejlepší díl série.
Doufejme, že i když na poslední stránce na něj chybí upoutávka, bude další Fanouš brzy následovat.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 15.6.2019 19:03
Komentáře u comicsů: 4
Hodnocení comicsů: 16
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 1 (cca 699 Kč)
Má: 25 (cca 4496 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0