Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Rozpoltit nebe, otřást zemí...

Na začátku roku 1968 dorazil jistý mladý poručík námořní pěchoty na Vrch 861, západně od bojové základny ve Khe Sanhu. Jmenoval se Frank Castle. V následujících letech on a ostatní bojovali o přežití a boj často byl na hraně. Hlavně přečkat svůj turnus ve Vietnamu.

... ale někde v šeru čeká obzvlášť smrtící protivník, a tak ani jeho snaha nemusí stačit. Muži z jeho čety si říkají, že na jejich veliteli je něco zvláštního; jako by se pro velení narodil, ale možná je to i bojovník, kterému na vlastním lidství až tak nesejde. Byl Frank Castle odjakživa odsouzen stát se Punisherem? Mohl si vybrat jinou cestu? Anebo u něj stejně jako u mnoha jiných tragické angažmá jeho země v jihovýchodní Asii prostě rozhodlo a on byl polapen ve válečném turnusu, který nikdy neskončí?

Obsahuje sešity série Punisher: The Platoon #1-6 (říjen 2017 - únor 2018)

Scénář
Garth Ennis
Art
Goran Parlov
Ink
Goran Parlov
Barvy
Jordie Bellaireová
Obálka
Giada Marchisio, Goran Parlov
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Viktor Janiš, Mirka Jarotková
Žánry
akční, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7595-611-8 (BBart s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 x 8 mm
Tisk
barevný
Váha
440 g
Stran
136
Cena
399 Kč
Originál
Punisher: The Platoon (Marvel Comics, 2018)
 • Walome
  Walome24.11. 14:15Punisher: Četa
  Platoon jsem četl už v angličtině a tehdy mě moc nezaujala. Dočetl jsem ji do konce, ale dojem ve mně zůstal slabý. V češtině jsem tomu dal druhou šanci a buď jsem tomu tehdy moc nerozuměl nebo mě to tentokrát chytlo v jiné náladě a komiks jsem si užil.

  Je to klasickej "vážnej" Ennis, jehož daddy issues s veškerými válečnými konflikty jsou více než patrné. Jeho fascinace válkou hraničící s fetišem je místy až patetická, nicméně funkční. Punisher je zde opět jednou jako vedlejší postava, což je nejlepší a nejsnazší cesta k tomu jako kolem hrdiny vytvořit nějakou tu mytologii. Na pozadí vietnamské války (respektive americké) to jde tak nějak samo.

  Nechybí palčivá témata jako je fetování, krádeže zásob a nesmyslnost celého konfliktu, ale vše se děje tak nějak přirozeně a skutečně je to spíše o Frankovi Castelovi než o samotné válce.
 • Good Games
  Good Games mecenáš6.11. 19:05Punisher: Četa
  Ďalší kvalitný Punisher od Ennisa. Ale pozor, ak čakáte Punishera ako ho poznáte, teda nekompromisného pomstiteľa s lebkou na hrudi a s poriadnou dávkou akcie, tak možno budete trochu zarazení. To vás však určite rýchlo prejde. Ennis totiž napísal znovu kvalitný príbeh, tentokrát protivojnový z Vietnamu. Frank Castle sem prichádza ako mladý poručík, aby velil čate v tomto hnusnom vojenskom konflikte, ktorý zabíja a ak vás aj nezabije, tak vás poznačí na celý život. Presne v tomto duchu je to celé napísané a páči sa mi, že to nie je čiernobiele. Komiks má viacero postáv a až tri pohľady, prvým je rozprávanie starých veteránov, druhým je pohľad Vietnamcov a tretím je Frank Castle a jeho čata priamo v akcii. Punisherovských prvkov to však má prekvapivo málo a kľudne by sa to mohlo volať hocijako inak, to však nemení nič na tom, že je to kvalitný komiks. Plná paľba. =►Celá recenzia◄=
651