Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Z věku nepředstavitelných divů přichází... Conan, černovlasý Cimeřan, podmračený, s mečem v ruce. Zloděj, drancíř a zabiják, jenž poznal hluboký zármutek i bezuzdné veselí a který neváhal svýma bosýma nohama v prostých sandálech rozdrtit i ty nejmocnější trůny světa. Kromě žejdlíku chutného piva, žáru bitvy či lesku zlatých pokladů uchvátily Conana nejednou také krásné ženy. A právě této slabosti využila podlá Karmínová čarodějka – jež se kvůli dosažení svého cíle nezdráhá ničeho! Šelmy minulosti vystrkují ostré tesáky a barbar stane tváří v tvář nezvratnému osudu – avšak co bude následovat? Co když na něj čeká sám... Crom?! Bohovi je však osud lidí dočista ukradený – leda by ho někdo přinutil, aby změnil názor. Připravte se na osudovou bitvu, která nemá obdoby!

Obsahuje sešity série Conan the Barbarian #7-12 (červen 2019 - leden 2020)

Scénář
Jason Aaron
Předloha
Robert Ervin Howard
Art
Mahmud Asrar, Garry Brown, Gerardo Zaffino
Ink
Mahmud Asrar, Garry Brown, Gerardo Zaffino
Barvy
Matthew Wilson (Matt)
Obálka
Esad Ribić
Lettering
Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7652-035-6 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
540 g
Stran
160
Cena
699 Kč
Originál
Conan the Barbarian #02: The Life and Death of Conan, Book Two (Marvel Comics, 2020)
 • Norri
  Je to zábavné a skvěle nakreslené, ale ty krátké jednosešitové povídky mi úplně nesedí. Buďto je ten děj uspěchaný a tomu příběhu by slušelo více prostoru (Barbarská láska), nebo to působí, ač je děj uzavřený, jenom jako skvělý úvod či ukázka delšího nedovyprávěného příběhu (Návrat). To je škoda. Mám radši delší propracované příběhy. Alespoň že to celé zastřešuje příběh o Karmínové čarodějce a jejích dětech, který propojuje všech prvních dvanáct Aaronových sešitů. Tento dlouhý příběh vyvrcholí v posledních dvou sešitech, přičemž ten předposlední (U Croma) je takřka geniální a náramně jsem si jej užil.
 • Darth Raelchi
  Pořád je to na bázi Conan někam přijde a ratatabum ratatabum, je po bitce, je konec, je to Conan. Přes to všechno to ale není žádný průšvih. Conan od Marvelu (Aarona) je čtivý a snaží se nekopírovat to, co už bylo, tj. postupy a vypravěčský styl. Zkrátka mi to připomíná DH Conana, ale není to jeho mladší kopie. A to je dobře! Je to předvídatelné, ano! Je to neoriginální, ano! Jenže to je každému ukradené, když ví, že čte Conana. O tom to prostě je, to jiné nebude a tohle vždy potěší fanoušky a skalní fans. Vrchol pulpové fikce tkví v tom, že dostane dobrý formát a provedení, tady je mise splněna. Aaron mě nikdy moc nebral, Conanem si to u mě polepšil.
 • karl173
  Poctivý Conan od poctivého Aarona a povedenou kresbou. Nic vás ovšem nepřekvapí. 4*
 • house192
  O hvězdu lepší než předchozí díl. Překlepy však zamrzí, zvlášť když mají korektury na starosti tři lidé.
 • seeker666
  Také jsem marně hledal na mapě krví podbarvenou oblast, kde se odehrává děj. Minimálně jednou se tam tahle "chybka" vyskytne. Poslední dobou bedlivě sleduji překlepy v česky lokalizovaných komiksech. CC není výjimkou, skoro pokaždé se něco vyskytne. Například v Nezkrotném berserkrovi je hned na druhé straně slovo berseker, což asi nebude dobře. Komiks Měsíční stín má také pár chybek. Ovšem premiantem je první Kolosální Conan, kde si prohlédněte zadní stranu desek. Při bedlivém přečtení najdete hned dvě hrubky. Tyto stejné chyby jsou i na separátní mapě, která byla vkládána jako prospekt do jejich komiksů a je ke stažení v propagačních materiálech CC. Vůbec tohle neberu jako nějaké fatální chyby, ale korektury by mohly být preciznější :-)
 • George Walker Bush
  Tentokrát mě Aaron bavil o něco víc a vrátil mi Conana, na kterého jsem zvyklý, v prvním díle dosti přeháněl... čímž nijak nepopírám svůj ryze subjektivní pohled. A ten konec je lehce šalamounský, ale beru ho.

  P. S. Zdá se mi to, nebo občas Comics Centru vypadlo před začátkem kapitoly značení na mapě (krev, šipka)? Já jsem to párkrát prostě nenašel, což mně, "kartografilovi", způsobilo značné zklamání. Minule v Ú.P.V.O. jsem zase zahlédl překlep... u CC nejsem na takové chyby vzhledem k počtu redaktorů vůbec zvyklý, je to snad prvně, co u nich takové věci vidím!

  Celkový dojem: 70%
 • trudoš
  Mám z toho lepší dojmy, než z první šestice příběhů, ale pořád mi přijde, že do toho scenárista Jason Aaron zdaleka nešel naplno. Je nicméně otázkou, nakolik mohl s postavou ikonického Conana pracovat dle vlastních představ. Tohle nejsou autorské Skalpy ani Muži hněvu, tady už se musel držet zaběhnutých dogmat. Jednou, dvakrát je poznat, že do toho dal něco ze sebe, bohužel velmi rychle se však vrací do žánrem vyjetých kolejí. Epizodní zápletky každopádně nabraly na nápaditosti a v některých momentech jsou navíc i perfektně podbarvené hororovou atmosférou, což ještě podtrhuje stylová kresba Mahmuda Asrara. A přestože se opět skáče z jednoho prostředí do druhého, kruh se pomaličku uzavírá a všechna ta dosavadní nahodilost nabyde konečně na smyslu. Škoda jen, že finální konfrontace s krvavým démonem zavání díky účasti Conanova potomka chlapáckým melodramatem. Hrdinné happyendy ovšem k tomuhle druhu fantasy komiksu už holt patří a fanoušci by nějakou radikálnější změnu asi nepřijali.
9191