Brian Braddock, mladý muž obdařený duchem Avalonu, bojuje se silami zla jako odvážný a neochvějný Captain Britain.

Zrodil se hrdina! V boji za to, že ne všichni hrdinové zvou svým domovem New York, předložili v roce 1976 autoři Chris Claremont a Herb Trimpe čtenářům zbrusu nový národní poklad. Captain Britain vám nyní přinese některé z nejpamětihodnějších příběhů všehomíra. Ukážeme vám, kde začalo dědictví britské legendy, která dodnes na marvelovském nebi jasně září.

Obsahuje příběhy:
Přichází Captain Britain
Svět podle Arcadea
Zbraně Avalonu

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý druhý týden.

Obsahuje sešity sérií Captain Britain (Vol .1) #1-2, Marvel Team-Up (Vol .1) #65-66 a Captain Britain & MI-13 #1-4


Scénář
Chris Claremont, Paul Cornell
Kresba
John Byrne, Fred Kida, Leonard Kirk, Herb Trimpe
Ink
Jesse Delperdang, Dave Hunt
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Barvy
Dave Hunt, Brian Reber, Marie Severin
Překlad
Changer the Elder
Redakce
Ondřej Král
Obálka
Mico Suayan
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2421-6399 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 266 mm
Tisk
barevný
Stran
152
Cena
249 Kč
Originál
Captain Britain & MI-13: Secret Invasion (Marvel)
 • Ivan Kucera
  Strašne nezáživný komiks. Už aj Union Jack mi príde o dosť lepší – a to bola poriadna nuda. Pripadá mi to tak, že ja a anglické marvelácke postavy nikdy nebudeme priatelia. Alebo skôr PSEUDO anglické postavy? Tak sa mi zdá, že by bolo fajn, aby sa anglickosť na týchto komiksoch prejavovala aj inteligentnejšie, než len tak, že je občas v zábere poštovná červená schránka. Najviac sa mi na Captainovi Britainovi páčili (a to sa mi pri komiksových kompletoch stáva málokedy resp. takmer nikdy) retro komiksy so Spider-Manom. Staré diely, v ktorých sa Captain Britain spojil s obľúbeným Steňolezom, sú naivné, ale majú srdce. To finálny, moderný príbeh je tradične postavami, akciou a mohutnými trikmi preplácaná nechcem povedať blbosť, ale proste vec, akú som v komiksoch videl stovky krát a ešte stovky krát zrejme uvidím. Tešil som sa na poslednú stránku.
 • 159753258x
  Naprostý průměr, nic víc, nic míň. První dva retra jsou klasické spíše slabší, na poměry NHM. První rozebírá klasický origin, který není nijak zajímavý. Líbila se mi zde mytologie okolo Merlina, meče, amuletu, ale to bylo jenom proto, že mam celkově pro mytologii a historii slabost, at už jde o Egypt, Řecko, nebo Avalon. Část se spideym byla slabší, klasické staré naivní retro, které nemám úplně v oblibě. Obří pinball, jako vážně ? Moderní část mi přišla taková zmatená, hlavní hrdina plochý, nezajímavý, prostě klasický skautík. Zvraty předvídatelné, muslimka co zachraňuje Británii, vstávání z mrtvých. Dávám 55% a to hlavně za celkem podařenou akci, Scrully, Black Knigta a celkem líbivou kresbu.
  PS : Black Knight, který vyšel před Captainem, čtěte až po tomhle, jestli můžete, lépe se budete orientovat.
 • karl173
  První dva štěky jsou opět jen ryze pro obohacení o historii Marvelu, nic víc to nepřináší. Dva sešity z Marvel Team-Up jsou slabším retrem se Spideym. Příběh byl vyloženě maximálně průměr, jen ta kresba byla lehce nadprůměrná. Jediné co mě v téhle knize bavilo byla nakonec až moderní číst. Příběh je sice také celkem průměrný a je místy velmi chaotický, ale přináší i zajímavé momenty, slušnou a svižnou akci a celkově nápad není vůbec špatný. Pak má ale především hezkou kresbu, která když ne příběh tak minimálně ta zaujme. Celkově tedy hodnotím jako lehce nadprůměrný komiks. 60%
 • S4TW
  Jako není to úplně špatný komiks, když se to vezme hodně kolem a kolem, ale má to hodně ALE! První věc, která mi dost vadí je to, že polovina knihy obsahuje díla, která již v rámci UKK vyšla. Já chápu, že se snaží vždy přijít s originem či první sešitem, ale párkrát se to již obešlo a v tomto případě se to nabízelo daleko víc, aspoň ten team-up se Spideym si mohli odpustit, ač to byla ve finále ta nejlepší pasáž celé knihy. Obecně recyklovaná první část je daleko lepší, než ta moderní. Origin absolutně na pohodu, má to dost fantasy nádech, do toho trochu vědy a anglické vlastenectví, asi tak, jak to mělo být. Pak týmovka se síťolezce, parádička. Dvojice Claremont a Byrne je jistota, navíc ve své době se jednalo možná o nejsilnější duo a já se nedivím. Moderní část je jedinou novinkou. První věc - nevím, kdo určuje pořadí, ale ten trotl mohl mít trochu soudnosti a dát Captaina Britaina před Black Knighta, to je první věc. Druhá je, že se nejedná o nějak zvlášť silný komiks. Tahle série je prostě hrozně divná, je to strašný galimatyáš, nejspíš se budete ztrácet v postavách a vůbec v tom, co se děje. Navíc už u Black Knighta mi přišlo, že Cornell má až moc bujnou fantazii a plácá páté přes deváté (dost mi připomíná Standu Leeho, ale v té době to mělo trochu jiné kouzlo). Ale i přes těžkou zmatečnost si to drží vysoké tempo a vlastně jsem se nenudil, ač jsem byl po dočtení lehce zmatený a přišlo mi to možná až moc přitažené za vlasy. Kresba je fajn.
 • hroubek
  Captain Britain mě bavil. Posledních pár čísel NHM mě moc nebavily, a o to více mě Captain Britain sedl. Tím nechci tvrdit, že se jedná o nějaké extra dílo, protože nejedná, ale je to slušné čtení. Starší čísla mám už načtené z minula, a ty se mi líbily. Nový příběh je fajn. Nepřinese nic nového, ale pobaví. Největší problémem se zde opět ukazuje, že spoustu věcí nevíme. Neznáme většinu postav a jejich vzájemné vztahy. Trošku to kazí zážitek ze čtení. Co mě naopak sedlo byli postavy Black Knighta a lékařky Faiz. Samotný Captain nemá tolik prostoru, ale jeho bitva na konci je slušná. Celkově je komiks mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale nakonec dám čtyři, jelikož mě to bavilo.
 • Carnage
  Všechno to retro bylo už v UKK, takže jsem ho znova nečetl. Hodnotim jen tu modernu a ta je taková že neurazí ale ani nenadchne a když už v NHM vyšla první a třetí část tak je celkem škoda nemít i druhou. Osobně mi už u Black Knighta sedla postava Petera Wisdoma a ten mohl mít třeba ten zbytek příběhu. Každopádně děj je takovej že všechno jede strašně rychle a celkově to i člověk má přečtený za chvilku. Je to slabší průměr a je to horší jak ten Black Knight, takže možná na slabej rozjezd toho příběhu dobrý.
 • Darth Raelchi
  Dočteno a opět zklamání. Nevím, co je špatně s celou tou sérií Captain Britain and MI-13, ale prostě mi to nejede. Četl jsem o této sérii spoustu článků, zvlášť v souvislosti s Bladem, četl jsem je (až na Vol 2) a prostě NE! Nechápu, kde je problém. Sami autoři si tuto sérii hýčkali, ale já tam prostě nic nevidím. V NHM je to obdoba příběhu s Black Knightem (v podstatě). Narozdíl od něj, zde aspoň máme slušnou porci old schoolu. To je asi to jediné, co mě na této sérii baví. Herb Trimpe mi přijde jako řadový kreslíř Marvelu, ale tady se mi ta jeho kresba líbí, až na detailní záběry obličejů, ty jsou fakt nepovedené. Slušný origin od Claremonta a Trimpa. Pak je tu Marvel Team-Up, který už známe díky UKK, ale ten se cením asi ze všech tří příběhů nejvíc. Jelikož jsem určité UKK rozprodal a u některých mi bylo líto, že už je asi mít nebudu, tady mám splněno dvojnásob! Origin i Team-Up v jednom. Už jenom proto tuto sérii mám. Byrne j v začátcích své kariéry, ale už je rozpoznatelný. Ještě to není úplně ono, ale už začínáme pěkně zostra. Zbraně Avalonu, jak jsem avizoval už na začátku, je prostě děs. Možná se to někomu líbí a já jsem za to rád, že si to své fanoušky našlo, já ale mezi nimi nejsem. Tajná invazi jsem četl, plus některé doplňující příběhy, a stejně pořád nevím o co v tomto příběhu jde. Prostě nějak jedeme na plný pecky a najednou bum konec. Jediné co jsem zaregistroval byla smrt Briana Braddocka a pak jeho navrácení mezi živé, ale ani nevím jak. Celý příběh má otřesné dialogy a jsou to takové ty hlášky, které člověk musí říct, aby to znělo smysluplně, ale v reálném životě by tak nikdo nemluvil. Moc keců a ohlašování toho, co budu dělat. Že by jakási snaha o Bonda... No nevím, tajně jsem i doufal, že se na konci 4. sešitu objeví Blade, ale ten se teda objeví na konci 5. sešitu. Ach ta paměť.... Suma sumárum, třetí hvězda je jen za Claremonta a jeho tzv. old school, protože je to prostě podivný mišmaš a jakýsi pokus o UK Marvel. Postavy jsou nudné a předvídatelné a hlavně nezajímavé, až teda na Captaina Britaina, z kterého ale paradoxně skoro vůbec nic nemám!!!
 • cyboy
  To prece nemuzou myslet vazne. Starsi cast se mi tentokrat libila vic, nez ta moderni. To ale neznamena, ze by se mi vazne libila. Trpi obvyklymi neduhy sve doby, budiz. Ale ta moderni cast je fakt zmatecnost a navic osud Britanie konci v rukou muslimky, ktera nese Excalibur. K dokonalosti (podle moderniho modelu) uz ji chybi jen origin, kde se dozvime, ze se narodila jako muz. Transgender muslimka nese pochoden Britanie. Snad se toho ultimatniho multikulti dockam.
  55%
3121592
Četl/a (65)
159753258x, 2scha, Abbott, alois13, Azik2586, calvin10, CaptainCzech, Carnage, Craxx, cyboy, dajik, Darth Raelchi, Dexir, Doppelganger, dvory, Fox01, Gustik5, hromotlk, hroubek, Hugin, hypermlok, Ivan Kucera, Jack, James, Jay-jay, jh666, kallenved, karl173, kaylin, KdG, Kitykatyn, Koci, Kouzelnik7, Lachvos, lantan1, mackin, Mariomichal, Mates17, Mato, mcezik, MEGA, Mercurio, mineralk, MonsterGyre, Moon, NikkiKonig, Paldini, PatrikTheMighty, pechna, Peppa, petrSF, punisher, raenius, Rinter, roswelll, S4TW, seamzocze, SiWeX, slavik38, SteveCZ, trudoš, vita, xxSIMIxx, Zaknafeine, zlejzmrd
(174)
159753258x, 2scha, Abbott, Abe, adam.ra, afri, Agiru, Al0f0k, Alfi, Alikkk, alois13, Azbest, Azik2586, blackJag, Blackmoor, bmc75, calvin10, CaptainCzech, CaptainL, CaptainMarty, Carnage, ConanVJ, Craxx, CSE_AC/DC, cyboy, dajik, Dali, deadpool, Deckard, deefha, DegiCZ, Denis1996, Dexir, disclose, DKoscik, Doncek4321, doophy, Doppelganger, Dzoglik, ertefol, fifas, filemon, Filip123, Fox01, Fry, Glumal, gwen666, hahahoho, Hebled, hicks, hlavathor, holubdema, Honzin, hromotlk, hroubek, Hugin, hypermlok, ikshorm, Infarkt, invape, Ivan Kucera, Jack, JackOneil, James, Jáňa, jardoom, Jay-jay, jh666, Jimbeam90, José, Joshua_T, kadas97, kallenved, Karel Sec, karl173, Karolín78, kaylin, KdG, kendor007, Kitykatyn, Koci, komiksák007, Kouzelnik7, krupan, kucik, Laik, lantan1, Lobok257, Lukki22, Mariomichal, Mates17, Matio, Mato, Maty48, MB, meffis, MEGA, Mercurio, merhyx, mgeralt, MickeyStuma, mikado, MIKER65, Milo_Harwey, mimo_provoz, mineralk, misa, miuanek, MonsterGyre, monty.cl, Moon, MP, Mr.Ward, mywiel, namdnas, NecRoman, Nightmare, NikkiKonig, Norri, novass, nx, Olesh, Paldini, PatrikTheMighty, pearlxjam, pechna, pennywise, perper, petrSF, Piros0013, Poseidon1978, punisher, Quentin, Radkos, raenius, raimi, RicHard. , Rinter, roswelll, Rumburaq, S4TW, Salien, Saran, semi41, Sidi Santini, SiWeX, Skot, slavik38, SteveCZ, Stlucius, tacmud, the.kasztan, TheoDread, Tialster, tom99, Tomasino79, tomned, trudoš, tulipstros, Tyfus, Viking, vita, vranakx, vrazdinek, VskPrzk, xai, xintax, xxSIMIxx, yogi, Zajo original, zdennanek, zdoog, zikaa, zlejzmrd
Chce (7)
DracoAn, gezic, Jason2808, Marthy76, Premek, Sebastian the wise, sleepless
Shání (2)
gezic, pavel
Nabízí (1)
Fox01