Princ noci #01: Lovec
Barlow Comics1. vydání 1999série Princ noci 1/3
4.1
...
...
...
...
Hluboký středověk, hluboká noc s úplňkem a hrad. Temná postava v dlouhém plášti s loutnou přes rameno do něj přináší prokletí, které bude trvat mnoho staletí. Kergan, nejmocnější z upírů, přichází, aby z manželky Jehana de Rougemont vyrobil stejnou nestvůru, jakou je sám. A také se mu to podaří... Rytíř dlouho zavírá oči, ale když se ve vsi pod hradem začnou ztrácet po setmění děti, nezbude mu nic jiného, než uvěřit, proklát nemrtvé manželce hruď osikovým kůlem a vydat se na cestu za pomstou. A definitivním zničením pána zla, který je za jeho osobní tragédii zodpovědný. Nedokáže-li to on, dokáže to jeho potomek - buď syn, nebo některý z dalších. Vincenta Rougemonta, moderního mladíka z počátku minulého století, budí ze sna noční můry. Jsou o bojích, nebezpečích a nemrtvých stvůrách. Ale Vincent je po mnoha generacích ten odvážný z rodu Rougemontů. A chce se dozvědět, před čím to jeho rodiče a prarodiče strkají hlavu do písku...

Scénář
Yves Swolfs
Art
Yves Swolfs
Překlad
Zdeněk Dlouhý
Redakce
Petr Rada
Žánry
dobrodružný, historický, horor
ISBN/ISSN
80-902592-2-7
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
230 x 300 mm
Hmotnost
192 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
99 Kč
Originál
Le prince de la Nuit #01: Le chasseur (Glénat, 1994)
Princ noci 1: Lovec je príjemná a sympatická jednohubka od českého komiksového vydavateľstva Barlow, na ktoré sa pozabúda pomerne neprávom, nakoľko má na konte síce málo vecí, ale tie, čo dalo von, stoja za to, vyšli v ambiciózne veľkých formátoch a ponúkli skvelú kresbu a slušné scenáre (okrem Princa noci, ktorý sa dočkal troch dielov, Barlow vydal ešte napr. van Hammeho XIII, Xenu, westernového Duranga alebo trojdielnu Polární hvězdu). Hoci je scenár jednoduchý a nenáročný na počet postáv, po prvom prečítaní som sa strácal nielen v časových osách, ale aj práve v postavách (možno preto, že sa niektoré na seba relatívne dosť podobajú?). Ale keďže každý komiks principiálne čítam minimálne dva razy, po repríze som vychytal muchy, všetkému som pochopil a všetko zaklaplo na svoje miesto. Obálka síce pôsobí dojmom, že vnútri nie je draculovský stredoveký komiks, ale light lascívny erotický román pre rozvedené 50-ročné ženy. Ale zdanie klame a vnútri vás čaká solídna nálož drsnej akcie, nekompromisných postáv (ktoré dobre vedia, že ak nezabijú, budú zabité), charizmatického záporáka (etika mu nič nehovorí!), sexu a ponurých európskych lokácií (chudobné dediny, temné hrady, zasnežené lesy). Možno by som tomu trošku vytkol divnú nadväznosť niektorých scén (občas som sa strácal v tom, či to, čo nasleduje v ďalšom okne, sa odohráva minútu po predchádzajúcom, alebo o niekoľko týždňov neskôr). Nie sú to úplne čisté 4*, ale 3* mi pripadajú málo. Možno by to chcelo reedičné súhrnné vydanie všetkých dielov.
Myslím si , že hororu v komiksu moc nevychází ( alespoň ne v češtině ) , nebo nemám přehled . Takže prince noci jsem velmi uvítal . Příjemná kresba i příběh .
super!!Nebudu se rozepisovat o všech třech dílech zvlášť,nemá to cenu,tvoří jeden celek a je to naprosto výborný!!!
Princ noci je naprosto super. V době vydání jsem ho moc nedocenil, stejně jako další komiksy od Barlow. Chtěl jsem raděj něco s borcema v různobarevnejch elasťákách. Dneska na Barlow nedám dopustit. Princ noci je přesně ten typ komiksu, který mi na trhu chybí a který se, jak už to tak v čechách chodí, neprodává.... Skvělá kresba a skvělej upírskej horáč. Upíry mám hodně rád (ty staromódní, ne ty hezounky), takže pět hvězd jak vyšitejch.
Taky se mi kresba líbila,zápletka je taky pěkná a na konci je jasný náznak pokračování. Pro fanoušky upíru povinnost.
Barlowa je škoda, Conan a XIII byly super, to je bez debat. Polární hvězda s Princem noci pak jsou sice zpracováním takový ten evropský průměr, ale příběhy zasazené do atraktivního prostředí ušly, akce, nějaký to napětí a mysteriózno, špetka erotiky. Brakový počteníčko, který slušně pobavilo.
Swolfs je výborný malíř i scénárista. Tuto sérii mám rád...
Příběh patří ke klasickým česnokofobním upířinám. Námětem je cesta za pomstou, která přechází z generace na generaci jako dědictví. V prvním díle se tedy dozvídáme jak to všechno začalo. Příběh sice nepřináší nic nového, ale dokáže "vtáhnout" a to je na atmosférických příbězích to nejdůležitější a ne vždy to funguje. Několik časových rovin se postupně střídá v pěkně vyvedené kresbě. Osobně jsem se k tomuhle dostal až letos a ani nevím co mě předtím odrazovalo. Možná inflace příběhů o upírech v posledních letech.
Úžasné.Výborná série.Škoda, že už se nevydává.
Dobrej rozjezd příběhu, kresba moc pěkná detailní. Nemám co vytknout.
Upíry mám rád odmalička a tenhle příběh se mi moc líbil. Škoda, že Barlow nevydalo i další díly. MdS
Kresba se mi velmi libi, mam tyhle propracovane perovky docela rad, bavil jsem se. Jinak viz. predchozi prispevky.
Příběhově velice dobré, ale kresba mě nenadchla - spíš zklamala...
To najlepsie co vydal stary Barlow
Rozhodně nic extra. Klasické klišé na druhou. Nic nového, zajímavého atd. Ale koupil sem si všechny abych věděl jak to dopadlo.
Da se rict, ze prvni dil tehle serie z niz u nas vysly jen 3 dily (nastesti ucelene) je jakysi prolog k dalsim dvou dilum. Klasicky stredoveky pribeh o lovech na upiry a o prokleti, ktere je pricinou potizi dalsich generaci, doplneny Swolfsovou zdarilou kresbou francouzskeho typu patri rozhodne mezi ty lepsi komixy. Prvni dil sice nedosahuje kvalit dvou dalsich dilu, ale urcite je to povinnost pro ty, kteri se mezi upiry jako doma ;-) (a pro ty ostatni: tahle serie opravdu stoji za to!)
Výborný horor klasického ražení - žádná moderna, na upíry funguje to, co má a kombinace historického příběhu s tím podstatným, současným, dává tomuhle comicsu potřebnou dávku napětí. Swolfs si vyhrál se scénářem a od prvního Duranga se vykreslil, takže i když zůstává určitá statičnost, na působivosti to promakané kresbě vůbec neubírá.
112651
Četl/a (40)
2scha, calvin10, Chaolinek, Darker, davidek, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, emanek, fel68, Filios dVekerec, flipflop, Fox01, guseppe, gwen666, hypermlok, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, Jestrab2, Joshua_T, KdG, mart.in, monte walsh, monty.cl, MurinWolf, NecRoman, Poseidon1978, RadimNemec, raimi, SHORTY, tacmud, trudoš, Ukko, vita, vranakx, VXP, Zbysek2410, Zdendy
(150)
007, 2scha, 81splinter, adam.ra, Alfi, arsan, Askalon, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Beng.D, Benji, Black Bro, yo, blackJag, Blair, bobo666_2005, Braindead, calvin10, Chaolinek, comixman, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, DanQ, danyno76, Darker, Davey, davidek, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, disclose, doophy, DracoAn, Drakeus, dvoracekpetr1, emanek, Erich, fel68, felis, filemon, Filios dVekerec, Flash, Fox01, Fréza, fubong, Gerri, gocatgo, goldschmidchen, goodspeed, grinder, guseppe, gwen666, Hades, Hamichal, Hebled, Henry108, holubdema, horaczhlinska, Hulik, hypermlok, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, JindrasT, jjjirik, johx, Kabukiman, Kapis, karel, Kareru, Kazumaki, KdG, KINIMODUS, Klatic, krvinka56, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Lumirius, Mankin, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, merhyx, MickeyStuma, mikina, mikolas, Mitthrawnuruodo, mokkun, monte walsh, monty.cl, morlum, mrsk, MurinWolf, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, Nyxxie, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, q, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, royan, Salien, Saran, SASAN_KING, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Stara.kryta, tacmud, Tialster, Toe, Tominos, trudoš, tulipstros, Ukko, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, Zíďas, Zod
Chce (5)
afri, delsemela, fusnix, Holmwood, xxaannddeerr
Koupí (2)
afri, Durvi
Prodá (3)
Erich, Fox01, tacmud