Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Hluboký středověk, hluboká noc s úplňkem a hrad. Temná postava v dlouhém plášti s loutnou přes rameno do něj přináší prokletí, které bude trvat mnoho staletí. Kergan, nejmocnější z upírů, přichází, aby z manželky Jehana de Rougemont vyrobil stejnou nestvůru, jakou je sám. A také se mu to podaří... Rytíř dlouho zavírá oči, ale když se ve vsi pod hradem začnou ztrácet po setmění děti, nezbude mu nic jiného, než uvěřit, proklát nemrtvé manželce hruď osikovým kůlem a vydat se na cestu za pomstou. A definitivním zničením pána zla, který je za jeho osobní tragédii zodpovědný. Nedokáže-li to on, dokáže to jeho potomek - buď syn, nebo některý z dalších. Vincenta Rougemonta, moderního mladíka z počátku minulého století, budí ze sna noční můry. Jsou o bojích, nebezpečích a nemrtvých stvůrách. Ale Vincent je po mnoha generacích ten odvážný z rodu Rougemontů. A chce se dozvědět, před čím to jeho rodiče a prarodiče strkají hlavu do písku...

Scénář
Yves Swolfs
Art
Yves Swolfs
Překlad
Zdeněk Dlouhý
Redakce
Petr Rada
Žánry
dobrodružný, historický, horor
ISBN/ISSN
80-902592-2-7 (Barlow Comics)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
230 x 300 mm
Tisk
barevný
Váha
192 g
Stran
48
Cena
99 Kč
Originál
Le prince de la Nuit #01: Le chasseur (Glénat, 1994)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš7.2.2021 20:37Princ noci #01: Lovec
  Princ noci 1: Lovec je príjemná a sympatická jednohubka od českého komiksového vydavateľstva Barlow, na ktoré sa pozabúda pomerne neprávom, nakoľko má na konte síce málo vecí, ale tie, čo dalo von, stoja za to, vyšli v ambiciózne veľkých formátoch a ponúkli skvelú kresbu a slušné scenáre (okrem Princa noci, ktorý sa dočkal troch dielov, Barlow vydal ešte napr. van Hammeho XIII, Xenu, westernového Duranga alebo trojdielnu Polární hvězdu). Hoci je scenár jednoduchý a nenáročný na počet postáv, po prvom prečítaní som sa strácal nielen v časových osách, ale aj práve v postavách (možno preto, že sa niektoré na seba relatívne dosť podobajú?). Ale keďže každý komiks principiálne čítam minimálne dva razy, po repríze som vychytal muchy, všetkému som pochopil a všetko zaklaplo na svoje miesto. Obálka síce pôsobí dojmom, že vnútri nie je draculovský stredoveký komiks, ale light lascívny erotický román pre rozvedené 50-ročné ženy. Ale zdanie klame a vnútri vás čaká solídna nálož drsnej akcie, nekompromisných postáv (ktoré dobre vedia, že ak nezabijú, budú zabité), charizmatického záporáka (etika mu nič nehovorí!), sexu a ponurých európskych lokácií (chudobné dediny, temné hrady, zasnežené lesy). Možno by som tomu trošku vytkol divnú nadväznosť niektorých scén (občas som sa strácal v tom, či to, čo nasleduje v ďalšom okne, sa odohráva minútu po predchádzajúcom, alebo o niekoľko týždňov neskôr). Nie sú to úplne čisté 4*, ale 3* mi pripadajú málo. Možno by to chcelo reedičné súhrnné vydanie všetkých dielov.
 • gwen666
  gwen666 mecenáš12.1.2016 12:09Princ noci #01: Lovec
  Myslím si , že hororu v komiksu moc nevychází ( alespoň ne v češtině ) , nebo nemám přehled . Takže prince noci jsem velmi uvítal . Příjemná kresba i příběh .
 • toecutter
  toecutter14.4.2015 22:50Princ noci #01: Lovec
  super!!Nebudu se rozepisovat o všech třech dílech zvlášť,nemá to cenu,tvoří jeden celek a je to naprosto výborný!!!
 • Kabukiman
  Kabukiman5.4.2015 18:38Princ noci #01: Lovec
  Princ noci je naprosto super. V době vydání jsem ho moc nedocenil, stejně jako další komiksy od Barlow. Chtěl jsem raděj něco s borcema v různobarevnejch elasťákách. Dneska na Barlow nedám dopustit. Princ noci je přesně ten typ komiksu, který mi na trhu chybí a který se, jak už to tak v čechách chodí, neprodává.... Skvělá kresba a skvělej upírskej horáč. Upíry mám hodně rád (ty staromódní, ne ty hezounky), takže pět hvězd jak vyšitejch.
 • Flash
  Flash mecenáš15.2.2014 15:54Princ noci #01: Lovec
  Taky se mi kresba líbila,zápletka je taky pěkná a na konci je jasný náznak pokračování. Pro fanoušky upíru povinnost.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš12.3.2011 23:22Princ noci #01: Lovec
  Barlowa je škoda, Conan a XIII byly super, to je bez debat. Polární hvězda s Princem noci pak jsou sice zpracováním takový ten evropský průměr, ale příběhy zasazené do atraktivního prostředí ušly, akce, nějaký to napětí a mysteriózno, špetka erotiky. Brakový počteníčko, který slušně pobavilo.
 • doophy
  doophy16.10.2010 16:52Princ noci #01: Lovec
  Swolfs je výborný malíř i scénárista. Tuto sérii mám rád...
 • willis
  willis4.7.2008 10:14Princ noci #01: Lovec
  Příběh patří ke klasickým česnokofobním upířinám. Námětem je cesta za pomstou, která přechází z generace na generaci jako dědictví. V prvním díle se tedy dozvídáme jak to všechno začalo. Příběh sice nepřináší nic nového, ale dokáže "vtáhnout" a to je na atmosférických příbězích to nejdůležitější a ne vždy to funguje. Několik časových rovin se postupně střídá v pěkně vyvedené kresbě. Osobně jsem se k tomuhle dostal až letos a ani nevím co mě předtím odrazovalo. Možná inflace příběhů o upírech v posledních letech.
 • Davey
  Davey6.1.2008 00:33Princ noci #01: Lovec
  Úžasné.Výborná série.Škoda, že už se nevydává.
 • KdG
  KdG8.6.2007 10:58Princ noci #01: Lovec
  Dobrej rozjezd příběhu, kresba moc pěkná detailní. Nemám co vytknout.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade6.2.2006 13:18Princ noci #01: Lovec
  Upíry mám rád odmalička a tenhle příběh se mi moc líbil. Škoda, že Barlow nevydalo i další díly. MdS
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš2.10.2005 18:40Princ noci #01: Lovec
  Kresba se mi velmi libi, mam tyhle propracovane perovky docela rad, bavil jsem se. Jinak viz. predchozi prispevky.
 • saja
  saja9.6.2004 17:31Princ noci #01: Lovec
  Příběhově velice dobré, ale kresba mě nenadchla - spíš zklamala...
 • Ogre
  Ogre9.6.2004 08:23Princ noci #01: Lovec
  To najlepsie co vydal stary Barlow
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš9.6.2004 08:21Princ noci #01: Lovec
  Rozhodně nic extra. Klasické klišé na druhou. Nic nového, zajímavého atd. Ale koupil sem si všechny abych věděl jak to dopadlo.
 • Michigan
  Michigan9.6.2004 01:33Princ noci #01: Lovec
  Da se rict, ze prvni dil tehle serie z niz u nas vysly jen 3 dily (nastesti ucelene) je jakysi prolog k dalsim dvou dilum. Klasicky stredoveky pribeh o lovech na upiry a o prokleti, ktere je pricinou potizi dalsich generaci, doplneny Swolfsovou zdarilou kresbou francouzskeho typu patri rozhodne mezi ty lepsi komixy. Prvni dil sice nedosahuje kvalit dvou dalsich dilu, ale urcite je to povinnost pro ty, kteri se mezi upiry jako doma ;-) (a pro ty ostatni: tahle serie opravdu stoji za to!)
 • Rankir
  Rankir9.6.2004 00:52Princ noci #01: Lovec
  Výborný horor klasického ražení - žádná moderna, na upíry funguje to, co má a kombinace historického příběhu s tím podstatným, současným, dává tomuhle comicsu potřebnou dávku napětí. Swolfs si vyhrál se scénářem a od prvního Duranga se vykreslil, takže i když zůstává určitá statičnost, na působivosti to promakané kresbě vůbec neubírá.
112651
Četl/a (40)
2scha, calvin10, Chaolinek, Darker, davidek, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, emanek, fel68, Filios dVekerec, flipflop, Fox01, guseppe, gwen666, hypermlok, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, Jestrab2, Joshua_T, KdG, mart.in, monte walsh, monty.cl, MurinWolf, NecRoman, Poseidon1978, RadimNemec, raimi, SHORTY, tacmud, trudoš, Ukko, vita, vranakx, VXP, Zbysek2410, Zdendy
(150)
007, 2scha, 81splinter, adam.ra, Alfi, arsan, Askalon, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Beng.D, Benji, Black Bro, yo, blackJag, Blair, bobo666_2005, Braindead, calvin10, Chaolinek, comixman, Corvus, Crics, CSE_AC/DC, DanQ, danyno76, Darker, Davey, davidek, Deckard, DEmnoG, Dezodoo, disclose, doophy, DracoAn, Drakeus, dvoracekpetr1, emanek, Erich, fel68, felis, filemon, Filios dVekerec, Flash, Fox01, Fréza, fubong, Gerri, gocatgo, goldschmidchen, goodspeed, grinder, guseppe, gwen666, Hades, Hamichal, Hebled, Henry108, holubdema, horaczhlinska, Hulik, hypermlok, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, jankie, Jestrab2, JindrasT, jjjirik, johx, Kabukiman, Kapis, karel, Kareru, Kazumaki, KdG, KINIMODUS, Klatic, krvinka56, Lenny, Lobok257, lokeren7777, Lumirius, Mankin, Markyz de Sade, mart.in, Marvin, Masinfira, MB, mcleek, merhyx, MickeyStuma, mikina, mikolas, Mitthrawnuruodo, mokkun, monte walsh, monty.cl, morlum, mrsk, MurinWolf, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, Nyxxie, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, q, raimi, RainDamage, RaptoR, razielus, Ricarderon, royan, Salien, Saran, SASAN_KING, SHORTY, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Stara.kryta, tacmud, Tialster, Toe, Tominos, trudoš, tulipstros, Ukko, vita, vranakx, VXP, willis, Wiruss, worf, xai, xintax, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, Zíďas, Zod
Chce (5)
afri, delsemela, fusnix, Holmwood, xxaannddeerr
Shání (2)
afri, Durvi
Nabízí (3)
Erich, Fox01, tacmud