Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
V létě roku 1988 se nad Atlantikem srazí pozorovací letoun OSN s meteorem - jenže ten meteor vyletěl z moře... Na místě katastrofy objeví později loď Santa Anna-Maria mrtvolu podivného tvora, podobného člověku, který ale díky křídlům na zádech vypadá spíš jako anděl. Lodní lékařka Muriel se do něj okamžitě zamiluje. Ukáže se, že jde o našeho potomka z budoucnosti, vzdálené sedm tisíc let. Další z "andělů" si přiletí pro tělo svého kamaráda Roa, protože v budoucnu je možné mrtvé oživit a při zpáteční cestě vezme na exkurzi Muriel a s ní i generála Xerona. Ten v budoucnosti zjistí, že armáda bude ještě za jeho života zrušena a rozhodne se proti tomu zakročit - zavražděním mladého Mika Richardsona, který ještě ani sám netuší, že se stane zakladatelem světa bez válek. Muriel a Ro se budou muset hodně snažit, aby Xeron neuspěl...

Macourek se Saudkem původně plánovali dvanáct knih Murieliných dobrodružství, ale "díky" bratrské pomoci zemí Varšavské smlouvy dokončili jen tu první. Ani ta však v "osmašedesátém" nevyšla a dlouho to vypadalo, že se ani nedochovala. Vydalo ji až po revoluci nakladatelství Comet. Hlavní hrdinku Kája Saudek nakreslil podle české herečky Olgy Schoberové, do podoby padoucha Xerona pak vtělil své dvojče Jana.

Scénář
Miloš Macourek
Art
Kája Saudek
Obálka
Kája Saudek
Redakce
René Mucha
Žánry
dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
80-85216-05-1 (Comet)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 220 mm
Tisk
barevný
Váha
261 g
Stran
128
Cena
35 Kčs
Originál
- (-)
 • Crics
  Crics13.1.2019 08:58Muriel a andělé
  Mám přílohu z roku 1969 s prvním ořezaným příběhem Muriel z Mladého světa.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš25.12.2017 20:35Muriel a andělé
  Jak jsem se těšil, tak jsem byl zklamaný. Nevím proč, ale já z tohoto komiksu vůbec nejsem odvařený, jak lidi okolo. 60. Marvel se setkává s Barbarellou v době komunismu v Čechách. Nějak mě to nebere. Kresba je pěkná což o to, ale na takovém formátu mně velké panely nesedí a mají rušivý element. Paleta barev mi přijde jak vystřižená z obálky Kirbyho Fantastické čtyřky. Pro mě je to spíš sběratelská a vzdělávací záležitost. Jsem rád, že jsem s k tomu dostal, ale fakt jsem čekal asi víc. A co znám od letoška Barbarellu tak je tam i těžká vykradačka tohoto komiksu.
 • Absinther
  Absinther8.5.2012 22:52Muriel a andělé
  NJN-Mástrpís.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš19.4.2011 07:48Muriel a andělé
  Abych nenechal komentář tak suchý, tak vzpomenu, kterak jsem Muriel (ve velmi pěkném stavu mimochodem) zakoupil. A sice za 2,- Kč ve výprodeji časopisů v chomutovské knihovně. Za 2,- Kč jsem k tomu přikoupil ještě Lipse a 3x Kája Saudek. A paní šatnářka se u toho shovívavě smála na můj doprovod někde na rozhraní "Tak velkej a kupuje si obrázkový čtení" a "Kluci jsou kluci". No toho bůra nelituju, co Vám budu povídat :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.3.2011 16:32Muriel a andělé
  Neutrino: Proto jsem napsal "vytrženo z kontextu", tím myslím i odtrženo od smyslu sdělení (účelu). Možná jsem měl napsat místo "jde o" - "působí jako". Pokud bych to skutečně považoval za hloupoučké dílo, nehodnotil bych ho takto vysoko:) A Saudkova nadsázka je samozřejmě pověstná.
 • Neutrino
  Neutrino19.3.2011 14:33Muriel a andělé
  GWB: Nahlížet na tenhle komiks jako hloupoučké nepropracované sci-fi je podle mě nesprávné. To, co se snaží sdělit nebo popsat přece musí být zákonitě vyprávěno prostřednictvím naivního tónu. Sci-fi je pouze zvolená metoda, pravděpodobně nejlepší možná, protože k formě komiksu a obzvlášť Saudkově stylu pasuje. Antonioniho Zabriskie Point by taky někdo mohl zavrhnout, protože má málo děje a zápletka je naivní a předvídatelná, ovšem to je právě účel. Muriel a andělé se navíc vyznačují vysokou mírou nadsázky (humor, přehnaná archetypizace), což tento prvek podtrhuje.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3.2011 18:57Muriel a andělé
  Legenda, klasika... to všechno už zaznělo. Vytrženo z kontextu jde sice o naivně hloupoučkou dějovou linku, která kostrbatě řeší časové paradoxy, ale jinak je to svým způsobem a vzhledem k době vzniku prostě půvabné dílo.
 • Azalin
  Azalin mecenáš20.9.2010 13:39Muriel a andělé
  Legenda...
 • Velkej šéf
  Velkej šéf25.4.2010 09:26Muriel a andělé
  Kniha, o které koluje legenda lepší, než sama kniha!
  Jako, je to vcelku dobrý comics. Kresebně je dokonce skvělý, ale příběhem a stylem vyprávění podle mě dost pokulhává. Jak říká FrAnK, k celému příběhu přistupuje s takovou hipízáckou ránou, proti které nic nemám, ale v první polovině knihy je jí, řekl bych, až moc, takže tam není prostor pro příběh a je to trochu nezáživné. Ale druhá polovina to zachraňuje, ale pořád to není to pravé ořechové. Rozhodně stojí za přečtení, dokonce si ho možná někdy projedu znova, ale podle mýho je přeceňován, protože je to legenda českého comicsu.
 • cumelka
  cumelka18.3.2010 11:19Muriel a andělé
  exisyuje i v angličtině ?
 • FrAnK
  FrAnK14.2.2010 20:05Muriel a andělé
  Perfektni...ani mi nevadil trosku hipizackej pristup...i po tech letech je to stale prvni trida...
 • Spacecore
  Spacecore20.12.2007 20:06Muriel a andělé
  jo,tak tohle veledílo jsem měl kdysi vypůjčené z knihovny a slintal jsem nad každou stránkou.Báječné.škoda jen,že mě nikdy nenapadlo,to z tý knihovny ukrást :( :D
 • Neutrino
  Neutrino26.11.2007 21:14Muriel a andělé
  Jak tak koukám, netřeba nic dodávat, ale stejně to pro ty méně gramotné zopakuji: Geniální komiks s geniální kresbou a skvělým scénářem, který výborně dokumentuje tehdejší dobu! A bylo by super, kdyby se někde našla ta "Oranžová smrt".
 • Woffce
  Woffce5.11.2007 11:21Muriel a andělé
  Vždycky jsem obdivoval takřka bezmeznou fantazii pana Macourka, a spojení s panem Saudkem se mi jeví jednoznačně kongeniální. O to víc bolí, že nebylo plodnější.
 • yogi
  yogi12.8.2007 00:43Muriel a andělé
  Nerad bych tady kazil honocení.Měl jsem to vtom 91 ,moc mě to nevzalo.Je tam cítit duch šedesátek,svoje určité kouzlo to má jako kdeco z té doby.Kája by potřeboval kvalitní scénář šitej sobě na tělo.Rozhodně je to ale lepší ,než plakáty ke kamen´áku apod. z poslední doby.Čet jsem to ale dávno,tak nehodnotím.
 • Wiruss
  Wiruss17.7.2007 12:20Muriel a andělé
  Osobně by se skoro dodepsal pod to co napsal Willis. Dle mého je prostě Saudek přecenovanej jeho kresba je zajímavé (mě osobně se moc nelíbí, ale beru ji), Macourek vypracoval na jeho poměry celkem standartní scénář, nic víc nic mín to co Saudek to z něj udělala hlavně doba a není vůbec sám, jinej takovej ještě nedávno visel ve školách na obrazech.
 • blackJag
  blackJag admin10.7.2007 16:49Muriel a andělé
  Za mnohonásobně vyšší cenu jsem nedávno koupil a teď i poprvé přečetl. Saudkova kresba je prostě výtečná a tohle dílo konkrétně navždy nedostižné. Čirý Saudek v krásně nostalgicky naivní sci-fi.
 • Jokerka
  Jokerka22.2.2007 18:35Muriel a andělé
  Perla! Mistr Saudek v cele sve genialite predstavuje treskuty, skoro se nebojim rict sci-fi pribeh. :-) neni co dodat..jenom skoda ze se nenasly dalsi dily...mozna by to chtelo zalarmovat sirsi verejnost aby vydala sve pudni pripadne sklepni tajemstvi..
 • Kapis
  Kapis mecenáš9.1.2006 15:13Muriel a andělé
  No comment, vše už tu bylo řečeno....KS rulezzzzzzzz;-)
 • KdG
  KdG9.9.2005 12:47Muriel a andělé
  Fakt dobrý.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2005 16:31Muriel a andělé
  Můj nejoblíbenější comics od mistra Káji. MdS
 • willis
  willis6.1.2005 09:27Muriel a andělé
  Netradiční formát a zvláště peripetie s vydáním udělaly z Muriel a andělů téměř kult.
 • Slaine
  Slaine admin3.12.2004 10:15Muriel a andělé
  Tak jsem si to konečně taky přečet a ... super. Saudek hodně příjemně překvapil - barva tomu perfektně sedne - je to krásně přehledný a čitelný. Příběh je jak už se tady psalo příjemně naivní a násáklej "love,peace and freedom". Některý věci jsou tam hodně dobrý - třeba ten zchátralej New York, nebo mechem obrostlá Socha svobody... V době svýho vzniku by to musela být absolutní bomba.
 • maarv
  maarv9.6.2004 20:02Muriel a andělé
  Jako klasik ceske sceny vytecny. Dnes uz mi to prijde misty az moc fantazijni. Ale jinak skvely.
 • saja
  saja9.6.2004 17:28Muriel a andělé
  Klasika nad klasiky - Kája Saudek je Bůh... Kresba je doteď na velice vysoké úrovni... Ten příběh mi příjde slabší...
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš9.6.2004 08:21Muriel a andělé
  Sice trošku naivní, ale dobrej zajímavej příběh a Saudek ještě v kondici.
 • Zajo original
  Zajo original mecenáš9.6.2004 08:14Muriel a andělé
  V dobe svojho vzniku asi posobil este silnejsim dojmom. Vtedy urcite 100%
 • M@P
  M@P9.6.2004 08:09Muriel a andělé
  Možná je to z nostalgie, ale tenhle komiks u mě zaboduje vždycky.
 • Michigan
  Michigan9.6.2004 00:57Muriel a andělé
  Tak tenhle komix jsem četl snad už 10x (a tomu abych si ho přečetl po jedenáctý brání jenom to, že ho nemůžu najít :-))) Je to absolutní špička, co se Kájy Saudka týče (a tím i absolutní špička domácích komixů). Nevím přesně, kdy tahle knížka vyšla (tuším někdy v 70.letech), ale pacifismem a generací dětí květin je přímo plná, což rozhodně není na škodu strhujícímu příběhu, který je na pomezí sci-fi a událostí té doby. Někomu by možná mohl přijít příběh v současné době dost naivní, ale já tuhle knížku považuju za důležitý milník české komixové tvorby...
 • karel
  karel mecenáš8.6.2004 20:20Muriel a andělé
  Naprostá klasika domácí scény!
 • Rankir
  Rankir8.6.2004 19:13Muriel a andělé
  Klasika nejklasičtější. Přestože "hipísácký" scénář možná dnes svým vyzněním budí trochu úsměv, po profesionální stránce mu není co vytknout - skvěle mixuje dobrodružství, romanci a humor a Saudek byl lepší snad už pouze v druhé knize Muriel a oranžová smrt, která asi bohužel už znova nevyjde...
531451
Četl/a (72)
2scha, alois13, ben_bella, bierce, binnmode, blackJag, Caiiiczech, calvin10, Chaolinek, Const.ex, crewni.konzerva, cyboy, Dalistar, Darth Raelchi, DEmnoG, Dezodoo, DracoAn, emanek, Fananek, farnhajt, fel68, Filios dVekerec, flipflop, Grrr, guseppe, Houbař, house192, hugosnowden, hypermlok, invape, Izmir Čupr, J.Connor, Jabba, Jestrab2, jindroush, Kapis, KdG, Khagrael, Le Porello, Lojza, lukedukenuke, Marra, Marty_von_Shit, mgeralt, mineralk, monty.cl, pearlxjam, Poniczech, Posluš, radimisko, raimi, robertsedmik, RudyRod, Satan__666, seneke, Sir_Pete, Slaine, snuk, Spacecore, spagr, start05, Symbi, tacmud, the.kasztan, Tomeek, trudoš, TZcomics, Velkej šéf, vranakx, VXP, zd, Zdendy
(163)
007, 2scha, 665+1, adam.ra, afri, alois13, amazing_k, Avian, Azalin, AZTeck, BeeSee, Benji, ben_bella, binnmode, blackJag, Braindead, burzum, Caiiiczech, calvin10, Chaolinek, choze, comixman, Corteg, Corvus, CoupeC, CSE_AC/DC, cyboy, Dalistar, davos22, DAxik, DEmnoG, Dinik, doophy, DracoAn, dre, dvoracekpetr1, ebbe_voe, Einstain666 , eliera, emanek, Fananek, farnhajt, fel68, felis, Filios dVekerec, filipes, Financ, FrAnK, Frank Castle, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Grynca, guseppe, Hamichal, Hawwwran, herrman, holubdema, Houbař, house192, hugosnowden, Hulik, hypermlok, Infarkt, invape, J.Connor, Jestrab2, Jokerka, Kabukiman, Kapis, karel, KdG, kilt, Klatic, Kreatik Digital, krvinka56, Landauer, Le Porello, Lenny, Lobok257, lokeren7777, m.jedle, M4rsellino, M@P, macomix, Markyz de Sade, Marra, Marty_von_Shit, Marvin, Maryl, Masinfira, mcleek, merhyx, metalmaus, mgeralt, Michal Opitz, MickeyStuma, mikado, MIKER65, mikki.maser, mineralk, Miriyak, Mistak, monte walsh, monty.cl, Netorack, Neutrino, Nightmare, Ninjer, nixtreme, Nyxxie, padre_negro, Pafnuc, pata, pavel, pearlxjam, pechna, pennywise, pk123x, planika, POLAKST, Poseidon1978, radimisko, Radkos, raimi, RainDamage, robertsedmik, RudyRod, saja, Satan__666, seeker666, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, SNUFKIN, snuk, spagr, Stara.kryta, start05, Symbi, tacmud, the.kasztan, Tombal, Tomeek, Tominos, trener83, tuwanakha, u_anděla, vasek, Velkej šéf, Viking, vranakx, Vrenn, VXP, Woffce, xintax, yama, Zajo original, zd, Zdendy, Zíďas
Chce (18)
5555, astérix, deefha, Draco nobilis, flynander, fredy.nj, Jabba, Jane, Kamoš, Kel, m.bocanka, misa, N.A.S.A., normsko, picaccino, sawtooth, tankgirl, XGMan!ak
Shání (10)
astérix, deefha, Draco nobilis, godycz, Kamoš, Kel, Mankin, normsko, soulbringer, suricattaontheway
Nabízí (3)
22233, Faxim, GeorgeeW