Sin City / Město hříchu #05: Rodinný hodnoty (pevná vazba)
Comics Centrum2. vydáníčervenec 2010série Sin City 20/30
4.3
...
...
...
...
Hlavním hrdinou Rodinnejch hodnot je Dwight McCarthy, který se snaží splatit svůj dluh děvčatům ze Staré čtvrti. Jako obvykle nic není takové, jak se zdá na první pohled, a obrana rodinných hodnot bude nakonec stát mnohé ze zúčastněných hodně krve a nejeden život.

Pátá kniha populární noirové série scenáristy a výtvarníka Franka Millera je strhujícím akčním comicsem, který v ničem nezaostává za předchozími díly ze série Sin City – Město hříchu. Tento díl jako jediný nevycházel v USA na pokračování, ale byl psán a kreslen rovnou jako 128stránková kniha. Díky tomu se podařilo závratné tempo, známé i z ostatních dílů Sin City, lépe nadávkovat, a čtenář je dějem pohlcen od první do poslední stránky.

Scénář
Frank Miller
Art
Frank Miller
Obálka
Frank Miller
Překlad
Richard Klíčník
Redakce
Kamil Bernášek, Václav Dort
Žánry
akční, detektivka, noir
ISBN/ISSN
978-80-86839-46-2
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
159 x 235 x 18 mm
Hmotnost
471 g
Tisk
černobílý
Stran
128
Původní cena
299 Kč
Originál
Frank Miller's Sin City #05: Family Values (Dark Horse Comics, 2005)
Varianty
Sin City #05: Rodinný hodnoty (3. vydání) (2021)
Sin City / Město hříchu #05: Rodinný hodnoty (pevná vazba) (2010)
Sin City / Město hříchu #05: Rodinný hodnoty (paperback) (2010)
Sin City #05: Rodinné hodnoty (2002)
Tak tenhle plochý scénář krvavé pomsty za brutální odplatu již trošku vázne včetně neúderné pointy, zatímco kresba atmosféru nadále válí. Nemluvná vražedkyně Miho na kolečkových bruslích je supersexy i s krabicí na hlavě.
Říká se, že pomsta chutná nejlépe za studena. Ať už si pod tím představíte cokoli, tak byste měli ochutnat i recept Franka Millera, který servíruje v této knize. Konečně jsem se dočkal pro mě nového příběhu a náramně jsem si to užil. Na celé sérii oceňuji, že každá kniha je úplně jiná. Jasně, většinou jde o pomstu, ale nemám pocit, že by se Frank vykrádal. Hlavními hrdiny jsou opět Dwight a malá Miho. A taky jeden pohodlný Cadillac. Tentokrát zde není pro zvýšení dramatičnosti žádný barevný parchant, ale naopak zcela nevybarvená a nestínovaná Miho. A ten kontrast mezi světem plným stínu a vystínovaných postav, a syrové, chladně bílé a nemilosrdně zabíjející Miho je brutální a zábavný. Frankova kresba je opět prvotřídní.
Kratší a komornější příběh z města hříchů.
Rozhodně si to pořád drží laťku hodně vysoko, nicméně o trošinku klesla oproti předchozí tvorbě.
Čtvrtý nejlepší příběh ze Sin City
Proti předchozím dílům Miller zlehounka zvolňuje tempo a přináší mírně komornější příběh. Není to nic proti ničemu a po čtyřech nadupaných dílech jsem tohle zvolnění opravdu ocenil. Pořád je všude hmatatelná špína a hnus města hříchu, pořád jsou všude litry krve, pořád je tu Dwight a nebezpečná malá Miho aby společně rozstříleli spoustu šmejdů a pořád je to Sin City. Takže za mě všechno na svém místě a přesně jak má být! Opět jsem se královsky bavil.
Vyvražďování zprostředkované Miho bylo fajn, ale jinak tenhle díl nic moc nového nepřinesl. Takové příjemné doplnění předchozího vyprávění.
Pointa příběhu mi přišla od začátku odhadnutelná a tak tentokráte pro mne bylo vyprávění bez větších zvratů. Jinak ale samozřejmé stále je to zábava ze Sin City se vším, co k tomu patří a setkání s Miho a Dwightem vždy potěší - tedy alespoň mne, například u některých jedinců z italské mafie na to asi bude panovat jiný názor.
Myslel jsem, že Miho má na hlavě kartonovou krabici. :) A též mi úplně hned nedošlo, že jediná je "bílá" postava. :) Malá Asiatka s malými ňadérky, sympatická slečna a jakožto nejmenší postava a ještě žena je tím největší zabijákem. FM má rád silný ženský charaktery. Tohle je delší povídka o Miho. Příběh má dobré tempo, pěkně se čte, béčkový styl - to mám rád, kresba FM standart, ač trochu vyhlazenější nebo vypiplanejsi, rekneme. (Paradoxně jsem myslel, že postavu Miho odflakl, ale asi to byl záměr a dvoulist v autě, kdy Miho domnělé spi, je fajn:) )Souhlasím s fasterem (těm mumlající nespokojenej dozorce mě taky zaujal, čekal jsem, že se to s ním nějak rozvine, škoda :))) ) a s S4TW, až na to, že Faster dal 5*, S4TW dal 3*. Za mě to budou hvězdy 4.
Krátký příběh, taková jednohubka. Někdo zemře, toho chcete pomstít, pomstíte, pak se mstí vám a taky se pomstí. Příběh starý jako kosa nostra sama. Po velkolepém žluťáskovi miller zvolnil tempo, ale to neznamená, že by ubral na kvalitě. Líbí se mi postavy co jsou jen náhodou v záběru a mumlají si něco pro sebe (oblíbená pizza. V parchantovi to byl dozorce). A tsky je fajn, že v každém dile se nenápadně odkazuje na jiny příběh ze sin city. Asi nejslabší sin city, ale být nejhorší z nejlepších není vůbec ostuda.
Rodinný hodnoty mě napoprvé zklamaly, ale na podruhé jsou mnohem lepší čtení. Celému příběhu kraluje zabijácká Miho, která si pro sebe krade ty nejlepší momenty z komiksu. Pozadu naštěstí nezůstává Dwight, který udává dynamiku příběhu. Rodinné hodnoty na první pohled nejsou, tak výrazný kousek jako předchozí díly, ale mají hodně do sebe.
Scénář a kresba jako vždy, ale ve srovnání s předchozími čtyřmi díly mi to přišlo trošku slabší.
Ačkoliv se stále jedná o relativně kvalitní dílo, tak musím říct, že je suverénně nejslabší ze všech dílů. Příběh je průměrný, nezáživný, přímočarý, nemá tak silné téma a nepřináší nic šokujícího či převratného. Opět tu je vše, na co jsme si u Sin City zvykly (krásné ženy, uřezané končetiny, padouši, krvavé bitky, auta,...), ale trochu tomu chybí atmosféra, ta špína a hnusota, která vždy z Města hříchů vyzařovala, to tu jednoduše není. Postavy také nijak zvlášť neexcelují, padouši jsou spíše podprůměrní, nejsou to ti správní úchylové. Kresba to tentokrát taky moc nezachránila, ba dokonce se mi líbila snad nejméně a velká tragédie je zpracování Miho, wtf? Nebyly tu ani žádné překvapivé momenty, nic, co by se vás nějak výrazněji dotklo nebo vás uzemnilo. Vše podtrhuje poměrně slabých 128 stránek (to je také v rámci SC podprůměr), jako by se Frank už vypsal. I přes tuto silnou kritiku se jedná o slušný komiks a možná si na něm něco najdete, já si aspoň užíval to, jak si Miho z každého dělala dobrý den a to, jak Dwight získával informace. Je tu i pár slušných dialogů a monologů. Kdybych tenhle book četl jako první, tak bych možná byl nadšený, ale takhle jsem byl dost zklamaný. Jinak řečeno, je to celkem urostlý chlapík mezi obry.
Dwight možná není nejvýraznějším hrdinou Sin City, ale je rozhodně tím nejčetnějším. V rodinných hodnotách je průvodcem vcelku lineárního kratšího příběhu opřeného právě o citovaný druh hodnot. Jeho side kickem je Miho v jejíž společnosti Dwight putuje za jedním mafiánským bossem. Přestřelky, krev, noirové fráze, tvrďařina, něžné dívky s ostrými meči a kupodivu i ve vší jednoduchosti dobře vymyšlený a podaný příběh. Není to asi vrchol série, ale ostudu jí nedělá a může se směle řadit k ostatním Dwightovým příběhům. Kresba a atmosféra vynášející Sin City do žánrového nebe tu samozřejmě zůstávají zachovány. 90% je odpovídajících.
Určitě povedený i když krátký příběh s překvapivým koncem. Za mě 90% :)
Prozatím nejslabší Sin City, avšak i tak se jedná o výbornou jízdu. Jen ten děj tentokrát trochu pokulhává a úplně to nedokáže zachránit ani poměrně překvapivý závěr. Celou dobu jsem byl zvědavý, o co vlastně v celém příběhu jde, závěr mě potěšil, ale cesta k němu byla méně napínavá, než jsem byl z předchozích dílů zvyklý. Co se týče kresby, dostal jsem přesně to, co jsem od Sin City očekával a nemám co vytknout.
Prostě pocitovka a Miller, tak jak ho mám rád. Aneb, co se stane jednoho večera, když jako gangster nevíte, kam střílíte? Přečteno jedním dechem...
Moje prvni cteni ze serie sin city a dle meho hodne kvalitni ctivo!
"Sin City: Rodinný hodnoty" je jednou ze sbírek, která je mírně pod úrovní, mírně pod průměrem série, ale skutečně se nejedná o nijak špatný komiks, který by celou sérii srážel do kolen.
Sin City je město hříchů a já jakožto hříšník jsem to musel přečíst najednou. Jediná má výhrada je, že tento díl bylo kratší než ostatní.
Je to moc dobré, to ne že né, ale pocitu poněkud nastavené kaše jsem se přeci jen neubránil. Miho je samozřejmě ikona a pár drobností to tahá nahoru, např. výborná konverzačka mezi Dwightem a onou vyžilou šlapkou.
Sin City je jeden z mála komiksů, co si drží vysokou úroveň...!
Ani humorný úvod s německým vozítkem bohužel nezachránil vcelku plytkou povídku o pomstě. Ve srovnání s předchozími díly série jde pouze o neokořeněný vývar s rozpačitým závěrem, ovšem stále na vysoké úrovni co se týče kresby. A Miho na bruslích je už jen taková millerovská ujetost, nic víc.
Krátky príbeh, v podstate ma bavil asi najmenej zo všetkých SinCityoviek. Pomsta, láska, Miho a tak.
Návrat Dwighta a u mě osobně hodně oblíbené Miho v plné parádě. Pítému kousku ze Sin City nechybí vůbec nic na co jsme zvyklí. Drží se temné atmosféry a to především v Baru kdesi na konci světa kde nedávno došlo k přestřelce. Rozhodně nebudu odkrývat příběhový zvraty, ale jedno říct můžu a to, že je to příběh o vendettě a to o takový jak má bejt když se bráněj Rodinný hodnoty. Usekni mi prst a já si vezmu celou ruku a ty budeš hodně škemrat a budeš hodně rád jestli skončím jenom u ní!
Oproti filmem proslavený Velký tučný zabíječce tu Dwight zaujímá mnohem méně akční roly a tím dává prostor Miho aby se vyřádila a ta rouzhodně odmítá zůstat pozadu.
Kniha svým poměrně krátkým rozsahem neztrácí ani chvilku na tempu ani zábavnosti a působí jako parádní kompaktní celek který od začátku graduje k velkému finále.
Doporučení a palec nahoru!
Tak tohle si pořád drrží svu úroveň.Sce je tu víc akce ale to mi nevadí.Je zde Miho má velká oblíbenkyně.Kresba perfektní a tentokrát bez nějakých experimentů.Místy se člověk pobaví.Jen ta obálka bral bych ji raději bez masky u původního vydání se mi obálka rozhodně líbila mnohem víc.
Příliš přímočaré, o něco slabší než ostatní díly. Nějak jsem ani nebyl napnutej, jak to celé dopadne, žádný zásadní zvrat se nekoná. Pořád to má tu atmosféru, hlavně díky Dwightvě vyzvídaní v baru, ale kol a kolem je to spíš roztáhlá povídka
Moje první Sin City a opravdu hodně se mi to líbilo. Skvělá kresba, atmosféra a scénky.
Líbilo, kresba ujde (zatím jsem nečetl ostatní díly ze SC) ale ta atmosféra je fakt výborná.
Pro mně zatím nejslabší díl - moc jednoznačné a přímočaré, bez toho, aby se hl. hrdina válel ve vlastní crwi. Kresba standartní, Sin City je vždy nadprůměr, takž osm pětek
Jo profíky ty já mám rád, takže mě toto dílko moc bavilo. Ostatně jako každé Sin City.
Sin City je zárukou zábavy a kvality. Takže jako vždy dobrý. Co mě ale zarazilo, byla kresba. Nevím jestli se dá mluvit o nějaké vyspělosti, tahle kresba je pprostě jiná - víc drsńá, detailnější, zašmodrchanější... mě ale u Sin City seděla víc ta předchozí plná velkých černých a bílých jasně ohraničených ploch bez nějakého vyčmrkávání atd. . Ale je to jen názor laika...
toto je voľný štýl voľná jazda. po sedemnásty raz čo som to čítal som držal konečne v rukách vlastný výtlačok
Konecne se objevil dalsi sympatickej zabijak... Miho. Kresebne asi nejvyspelejsi SinCity. A do konce nemate tuseni, vo co tam vlastne de. Nutnost, ostatne jako vsechny SinCity...
JEDEN Z LEPŠÍCH DÍLŮ :)
Jeden ze slabších dílů série.
Miho nemá chybu. MdS
Slabší článok zo série Sin City ale aj ten patrí ku klasike.
Kresbně se mi tohle album líbí za SC asi nejvíc. Příběh je prostě SC, a i když nemá tu smrtonosnou sílu prvních dvou je to stále jasný nadprůměr.
Stále dobrý sincity, ale už to neni takovej mazec. Jak by řekli intoši: nemá to tu hloubku .o)
Další sincityovská jednohubka, připomínající spíš Velkou tučnou zabijačku, než první, druhý a čtvrtý díl - akčnější, ale naštěstí už ne tak jednoznačně přímočará.
8276182
Četl/a (65)
Baffman55, Balů103, besikv, Bubákolog, calvin10, ConanVJ, Const.ex, Deckard, Doctorow, Donotaskme, farnhajt, foudy, Fox01, house192, hypermlok, invape, James, jd., jindroush, Joshua_T, kadas97, Kaluž, kendor007, Killingjoke, kinak, Knuckless, Libča, Librarian, Lord Baltimore, maravenger, Mercurio, MP, mywiel, namdnas, NecRoman, Noci, Ozymandias, p3tris, PatrikTheMighty, Pavel2222, pbabinec, pechna, perak, petad, Plechy, Poseidon1978, puolpm, RadimNemec, raenius, regressiv, Rinter, robertsedmik, rooty, RudyRod, S4TW, Spike, t0mas, tacmud, terrordemon, tukak, Walome, Yefery, Zbysek2410, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
(148)
7eleven, adam.ra, antiimini, Ashek, Baffman, Baffman55, BakkyTheGreat, Balů103, Bellatrix, Benji, besikv, blackJag, Blair, Bob, bobo666_2005, bourgeois, bronxik, Bubákolog, burzum, calvin10, calviti, CarlinEtMoi, charvos, cobe, Cody, ConanVJ, Corteg, CoupeC, Cr4sh, D.K.Logic, Dali, DAN478, DAxik, deefha, Doctorow, dvoracekpetr1, farnhajt, filemon, filosh, Flash, Fox01, FrAnK, Garp, Ghostt, goodspeed, Grebenda, grinder, Grynca, hahahoho, Hamichal, hedgehog, house192, Hulik, hypermlok, invape, isildur heir, James, jd., jjjirik, Johnny Sasaki, johx, José, Josh, Joshua_T, kadas97, Kaluž, kamil, Kazumaki, kendor007, Killingjoke, kinak, Knuckless, krvinka56, Lenny, Libča, Librarian, Lisien, maravenger, Marcus Fenix, Markyz de Sade, Marthy76, Martin Buchal, Matej-29, Mercurio, mikado, mikina, Mleako, moiqpiom, MP, Murphy722, Muž beze strachu, mywiel, NecRoman, nester, Nightmare, nixtreme, Noci, novoten, p3tris, PatrikTheMighty, pavel, pbabinec, pechna, petad, Plumm, Poseidon1978, puolpm, Qee, QuickQuackery, RadimNemec, raenius, Ricarderon, Rich, Rinter, robertsedmik, rooty, RudyRod, S4TW, Samurai-Jack, Šedo, sedw, shyANDROID, SirSandál, Skot, sleepless, Spike, t0mas, tacmud, Tarka Daal, The Genius, tomasko33, tomastrejbal, Tombal, Tomek, Tomket.Tom, TonyT, trudoš, tulipstros, vteco, willis, Wiruss, xai, Xeelee, Yefery, Zbysek2410, Zíďas, zlejzmrd, Zlord_Antijezis
Chce (13)
Alfonzo, Bart, Braindead, Bury, chcita, Fr3d_K, Komediant1842, Komiksum, Lobok257, Maty48, Slaine, Vcelka_Maja, Zod
Koupí (1)
Dzoglik
Prodá (1)
SirSandál